Статті

Евакуація 200

Герої не зникають? Доля сотень бійців залишається невідомою

Підрахунки кількості зниклих безвісті бійців в зоні АТО розходяться, і далеко не всі пошуки завершуються вдало. На окуповану територію військові "нев’їзні", працюють цивільні у супроводі ЧХ. Один волонтер під час пошукових робіт помер від розриву серця.
біженці

Міграційна проблема на паузі: чи пройшов ЄС пік кризи

За минулий місяць потік мігрантів із Лівії до Італії впав на 85%. Втім, вірогідно, що досягнення це не зовсім законне. Рим звинувачують у виплаті коштів лівійським воєначальникам заради призупинення міграції.
скандал

Гройсман vs Нафтогаз. Як Коболєв ламає плани прем'єра

Незалежні члени наглядової ради "Нафтогазу" заявили про намір піти у відставку через зрив реформ. Проте навіть якщо британці підуть, Володимиру Гройсману все рівно не вдасться похитнути позиції Андрія Коболєва і взяти компанію під свій контроль. (рос.)
на часі

Даруй, МВФ, прощайте реформи? Міфи про євробонди на 3 мільярди

Що означає розміщення Україною своїх європейських бондів? Добре це чи погано? У чому ризики? І головне – що робити далі? Відповіді тут. (рос.)
інтерв'ю

МЗС Британії: Діючий візовий режим для українців незадовільний, я отримав чіткий і голосний сигнал

Уперше за останні роки в Британії заявили про готовність обговорювати зміну візової політики щодо України. ЄП спілкувалася з державним міністром у справах Європи та Америки Аланом Дунканом.
соціум

"Ніхто не каже ветеранам АТО, як бути ветераном". Адаптація бійців очима військових психологів

Суспільство, яке присвоює воїну ветеранський статус, проявляє до нього напрочуд високі очікування: "Ветерани прийдуть – порядок наведуть". А вони прийдуть і не наведуть. Бо хто сказав, що в них мають бути такі функції?

Таємний лобізм: як США борються з російською пропагандою

Російські Sputnik і RT нещодавно привернули увагу ФБР, яке почало розслідування, чи не порушують ці ЗМІ закон про лобізм та чи є вони пресою або інструментом пропаганди Кремля.
держфінанси

Поле для маневрів. Яким бачить Мінфін бюджет-2018

Перший крок зроблено – проект бюджету в парламенті. ЕП розбиралася, які ризики вже зараз є в проекті, і чим це може обернутися для країни в майбутньому. (рос.)
майбутнє поруч

Ламати, вивчати, бачити. Олексій Резніченко і його роботи

Прилади у закинутій майстерні діти спершу ламали, потім намагались знайти їм застосування, потім – зробити найпростіші експерименти. Одним з тих хлопчиків був Олексій Резніченко.

Нова розробка від Apple – як iPhone буде доповнювати вашу реальність

Технологія "доповненої реальності" продовжує завойовувати світ. Технологічні гіганти не шкодують коштів і сил на розробку нових продуктів. Приклад – нова iOS 11 від Apple, яку буде представлено 19 вересня. (рос.)
третій сектор

Добкін, Балаклея, Кернес: за що мстяться харківським антикорупціонерам

Глава ХАЦ вважає, що це відгомін кампанії, що розгорнулася проти глави ЦПК Віталія Шабуніна влітку-2017. Мета – змусити антикорупційних активістів боятися. І, як наслідок, мовчати. (рос.)
репортаж

Прифронтове безвладдя: як Золоте живе без господаря та бюджету

Життєдіяльність Золотого регулюється лише так званим тимчасовим бюджетом, який затверджують щоквартально на суму 400 тисяч гривень. У порівнянні з розмірами бюджету Золотого до 2014 року це сміховинні цифри.
нацменшини

Освітній закон і мовний конфлікт з Європою

Шквал обурення навряд чи стихне найближчим часом. Ми не дарма робимо наголос саме на Угорщині. Її тиск – найгостріший та найсистемніший порівняно з будь-якою іншою країною. Навіть із Росією.
Розслідування

Історія "Вікторії". Як у полум'ї одеської корупції загинули діти

Пожежа в одеському муніципальному дитячому таборі "Вікторія" в минулі вихідні забрала життя трьох дітей. Будівля згоріла вщент. Мітинг під мерією, сльозогінний газ, моральна компенсація і виправдання: поки одні "вибивають" відповіді, інші - "годують обіцянками". (рос.)

Як Лена Розвадовська воює за дітей. Історія друга: Діма, що вижив під обстрілом

"Розумієш, – пояснює Лена, – ми через 10 років матимемо покоління українців, яке виросло на війні і яке ніхто не розумітиме". Ми їдемо в Зайцеве, до дітей. Грати. Вчора був обстріл, але сьогодні субота...
інтерв'ю

Садовий: Для президента прізвище Саакашвілі сьогодні звучить у голові дуже часто

"Ви хочете, щоб завтра всі сіли за один стіл, сказали "ми домовилися" і пішли вперед? Це неможливо". УП поговорила з Садовим про його роль у подіях на кордоні, стосунки з Порошенком, наслідки "сміттєвої війни" і про президентські амбіції мера Львова.
компанії

Сировинна Україна, або Як Росія заробляє на українському склі

98% сировини для вироблення скла Україна експортує в Росію і Білорусь, а потім імпортує готове скло з цих країн. Тож не варто дивуватися, чому Україна досі залишається сировинним придатком на глобальному ринку.
інтерв'ю

Екс-глава Міноборони США: Проблема в тому, що санкції проти Росії – назавжди

Колишній шеф Пентагону Роберт Гейтс: "Я повністю підтримую санкції. Але вважаю, що президент повинен мати можливість коригувати їх... Гарантую, санкції не знімуть,цього не станеться. Шанси – нульові!"

Як культовий дворик на Іллінській, 16 в Києві провів своє останнє літо

"Помирати – так з музикою", вирішили організатори. І провели 50 подій за одне літо 2017 року, і всі – абсолютно безкоштовні. (рос.)
асоціація

Нова сходинка чи євроінтеграційний глухий кут: чи потрібен Україні митний союз з ЄС

Заради поглиблення торгівлі з ЄС Україні доведеться пожертвувати вільною торгівлею з СНД і водночас відкрити свої ринки для інших країн. Чи вигідно це Україні? І чи готовий ЄС до таких змін?
інтерв'ю

Керівник НБУ Яків Смолій: Депозити не повинні бути основним джерелом доходів українців

Чому населенню варто думати над тим, куди ще можна прилаштувати гривню, крім депозитів, що не так з держбанками і кому цікавий український банкінг – ЕП поговорила з головним в НБУ.
репортаж

"То чого ж ти туди пішов?" Будні та байки гірської рятувальної служби

"Буває, шукаєш людину вдень і вночі. Злий, що туристи нехтують будь-якими правилами. А потім знаходиш її, і сльози від радості, що живий". Однак нині визволяти потрібно самих рятувальників – від реформування.
графіки тижня

М'ясо дорожчає, експорт росте, "айфони" дешевшають

Ціни на продукти, закриття ФОПів, ставки НБУ, український експорт-імпорт та як візити СБУ сприяють рейтингам читання матеріалів УП – тижневий огляд економічних процесів та тенденцій в Україні і світі.
інтерв'ю

Голова Держкіно Пилип Іллєнко: У світі формується уявлення, що українське кіно відродилося

"Сходіть на "Ізі". А ще на "Рівень чорного", "Дзідзьо. Контрабас" і ще спробуйте знайти десь "Червоного". УП.Культура дізналася про держпідтримку кіно і скільки треба зібрати у прокаті, щоб окупити український фільм.
тенденції

Більше молоді та вищі зарплати: в Польщі опублікували дані про українських працівників

Українські працівники в Польщі – вагомий фактор впливу на ринок праці і темпи інфляції. Центробанк підготував дослідження: скільки українські заробітчани отримують, скільки витрачають та де працюють.
інтерв'ю

Девід Ліптон, МВФ: У України є ризики відкату назад

Чи може Україна розраховувати на наступний транш, що важливо для МВФ зараз, і що не так з українськими реформами? УП поговорила про це із першим заступником голови МВФ Девідом Ліптоном. (укр., англ.)
інтерв'ю

Спікер Сенату Польщі: У нас немає нічого антиукраїнського

"Польща, як і ряд інших країн, не схильна приймати мігрантів за квотами, нав'язаним ЄС... Ми впевнені, цю проблему слід вирішити на місці". ЕП спілкувалася з Маршалом Сенату Польщі Станіславом Карчевським.

Зіткнення з реальністю

Коли фронт далекий і стабільний, наша власна війна йде в інформаційному просторі. І ми вільні уявляти її якою хочемо. Біда в тому, що реальність, успішно усунута геть з очей, нікуди не зникає. (рос.)
Євроскептицизм

За крок до реваншу: чим небезпечні дострокові вибори в Австрії

Найбільш ймовірною є коаліція між правою Австрійською народною партією та популістами з Партії свободи. Це може стати загрозою для ЄС і поставити під сумнів продовження санкцій проти РФ.
дослідження

Справжня ціна європейського брендового одягу made-in-Ukraine

Мені дають 2900, 300 дописують для перевірок. В цьому місяці тисячу допише, напевно", "Хотіла б трохи віддихнути, так треба, Боже, віддихнути..." Як виживають українські кравчині відомих брендів – пряма мова.
шлях до єс

Безроумінг до безвізу: міфи та правда про нову обіцянку Порошенка

Бажання легкого піару затьмарює необхідність розібратися в не дуже складних речах і процесах. А обіцянки, які не збуваються, тільки шкодять вірі українців у європейські зміни в Україні.
на часі

Банки перевірятимуть клієнтів по-новому. Що треба про це знати

Банки зобов'язали здійснювати фінансовий моніторинг за європейськими стандартами. Тепер їх клієнтам треба буде доводити легальність доходів, що в українських реаліях зробити непросто.
Реклама: