Статті

корпус миру

"Волонтера видно в натовпі": Як живе та чим допомагає на Прикарпатті 69-річна американка

"Космач дуже подібний до рідного Темпла. Люди одягаються практично так само. Насправді, схожостей набагато більше, ніж розбіжностей. Тільки книжок англійською майже немає..."
графіка

Як зміняться пенсії з 1 жовтня

ЕП зібрала всі зміни в пенсійній реформі і тезисно пояснює, що чекає українців передпенсійного віку, пенсіонерів та громадян, яким ще далеко пенсії.
тренд

Обміняти стару квартиру на будинок в передмісті. Як працює trade-in в Україні

Криза завжди спонукає розвивати альтернативні способи покупки квартир у новобудовах. Чи вигідний і взагалі чи можливий трейд-ін у нерухомості.

Загроза з Венеції: хто переконав Порошенка підтримати ідею антикорупційного суду

Ідея БПП про створення антикорупційних палат зустріла жорстку критику з боку Венеціанської комісії. У проекті висновку ВК йдеться, що ця ідея здатна навіть погіршити стан боротьби з корупцією!
скандал

Опозиція до опозиції. Як судова реформа посварила "Опоблок"

Ухвалення потрібних владі змін вперлося у голоси колишніх регіоналів. І "Опоблок" ці голоси таки дав. Чому ОБ допоміг владі ухвалити скандальну реформу та чи слід чекати розколу ОБ, розбиралась "Українська правда".

Зарплата і свобода вчителів. Що змінює закон "Про освіту"

Чи справді вчителям платитимуть більше, що таке сертифікація і де підвищувати кваліфікацію, хто обиратиме директора – що зміниться для викладачів та керівництва навчальних закладів за новим законом "Про освіту".
інтерв'ю

В.о. голови Фонду держмайна: Я щиро вірив, що моє призначення — це політична гра

Новий керівник ФДМ розповів, коли почнеться масова приватизація, що буде з ОПЗ, "Центренерго" та сотнями інших підприємств, якими держава не може ефективно управляти. (рос.)
ордло

Порядок на словах. Як депутатам представляли реінтеграцію Донбасу

Найбільшу дискусію викликав термін дії особливого порядку на Донбасі. Цей пункт став дискусійним не тільки у Раді, а й на засіданні "стратегічної дев’ятки". Тож у вівторок закон переписували, щоб винести продовження особливого порядку в окремий законопроект.
біженці

Хто купить житло для сімей з Донбасу та Криму, які втратили дім?

В Україні не існує постійно діючого механізму реституції та компенсації за зруйноване житло в зоні АТО. Але це не означає, що цю проблему треба безкінечно відкладати на майбутнє, як це робиться в Україні.
фокус

Не до жартів. Україна може стати європейським центром з кібербезпеки

Стів Возняк і Філіп Ціммерман приїхали в Київ і розповіли, як Україні будувати систему кібероборони, де шукати "білих" хакерів і як зупинити відтік за кордон фахівців з кібербезпеки.
інтерв'ю

Анка Юрма: В Румунії ніхто не ризикне сказати антикорупційному прокурору "ти мене засмучуєш"

Суспільна довіра до DNA (румунський аналог наших НАБУ і САП) перевищило довіру до церкви – завдання, яке для Румунії здавалася нереальним. Що стало запорукою успіху? ЄП спілкувалася головним прокурором DNA з питань міжнародної співпраці.
фінанси

Приготуйте документи! Як банки перевірятимуть доходи українців

На вимогу НБУ банки тепер будуть більш ретельно перевіряти походження коштів клієнтів. Економічна правда більш детально пояснює, що насправді змінилося.
репортаж

Хоспіс: ліки від смерті чи панацея для душі?

Закордоном допомога цим людям називається супроводом. Тут цю функцію на себе беруть працівники хоспісу. Державні субвенції задовольняють всього 35% від потреби відділення у Лебедині. Цього не вистачає навіть на зарплату.
досьє

Організовані Партійні Групи-5: Золота акція "Волі народу"

"Нам по сьогоднішній день пропонують: "Зайдіть", "Візьміть міністерство" тощо. А я їм кажу, що ми готові – але тільки публічно. Я з ними неодноразово говорив, давайте "Воля народу" зайде в коаліцію. Ви зможете у цьому видихнути», - розповів Москаленко.
асоціація

Партнерство на три роки: що ЄС готовий надати Україні, Молдові та Грузії

Саміт Східного партнерства може закінчитися без підсумкової декларації. Джерела підтвердили, що дві країни ЄС – Німеччина та Нідерланди – виступають проти визнання європейських прагнень України, Грузії та Молдови.
репортаж

Від стартапа до конкурента Apple: як Китай вирощує техногігантів

Чому китайська продукція в Україні та світі користується високим попитом, та як компанія Huawei лише за 6 років стала головним конкурентом Samsung і Apрle? Про це в репортажі ЕП з Шеньчженя. (рос.)
future

Штучне майбутнє: чи заберуть технології роботу в людей

Яким буде майбутнє? Чи витиснуть роботи людину? Чи може штучний інтелект захопити світ? Які професії зникнуть, а які з'являться? Про перспективи ринку праці ЕП поговорила з викладачами Київської школи економіки.
репортаж

Саакашвілі в Одесі. З "тітушками" та без старої команди

Поки Саакашвілі роз’їжджає країною, у Києві все частіше нарікають на його нерозбірливість у попутниках. Нині навколо Саакашвілі гуртуються люди із сумнівним минулим. На це скаржаться й ті опозиціонери, з якими екс-президент публічно говорить про координацію своїх дій.
децентралізація

Місто, у якому змогли домовитися

Зазвичай відвідини малих містечок Слобожанщини навівають депресивні думки, і аж ніяк не бажання милуватися краєвидами. Сьогоднішня історія – про те, як люди змогли домовитися. З владою і самі з собою.
сепаратизм

З референдумом на вихід: Іспанія зробила крок до відокремлення Каталонії

Барселона збирається проголосити незалежність. Якщо Каталонія доведе, що можна проводити незаконні референдуми, провокувати центральну владу і зрештою досягати успіху – це стане серйозним випробуванням для Європи.
реформи

Навіщо президент хоче обмежити гласність у судах

Влада хоче, щоб можливість відеозйомки у відкритих судових засіданнях залежала від волі головуючого судді. Вже у вівторок ВР може ухвалити такий закон.
історії

Рецепти іспанської єдності: Франсиско Франко і його шлях

В рамках боротьби за іспанську духовність чоловікам було заборонено носити шорти, дамам - відкриті купальники і короткі спідниці, а з голлівудських фільмів вирізалися сцени з поцілунками. (рос)
мандри

Змінити життя. Чому кожній людині треба хоча би раз піти в гори

125 кілометрів, шість гірських перевалів і одна вершина. Трава в людський зріст, каміння, сніг і льодовики. Гори стомлюють і виснажують. Але з гір повертаються іншими. Воно того варте.
сепаратизм

Розлучення по-каталонськи: чи зможе Мадрид зупинити референдум та розпад Іспанії

У боротьбі за незалежність місцеві лідери йдуть ва-банк. Взаємні погрози, введення спецпідрозділів поліції – не виключені навіть силові сценарії, які здатні змінити не лише Іспанію, а й Європу в цілому.
success story

Як переселенець з Донецька став місцевим куркулем

Молодий журналіст віднедавна став ще й фермером, вигравши грант від ОДА. Депутати райради, більшість самі місцеві фермери, зустріли ідею "українського донецького куркуля" в штики. Як вдалося зламати їх опір?

Хрущовки. Перезавантаження: західний досвід та українські реалії

Радянська житлова забудова перейшла у спадок не лише Україні. Багато держав уже виробили власні "рецепти" для оновлення подібних будівель. Що з цього досвіду могла б використати Україна?

Мова війни

Нова Україна потребує нової лексики. Питання в тому, яким саме буде новий політичний лексикон. Адже горезвісна "мова ворожнечі" дуже легко пристосовується для внутрішньоукраїнських потреб. (рос.)
асоціація

Євроінтеграційна осінь: які вимоги ЄС має виконати Верховна Рада

Експорт, митниця, транспорт, безпека харчування – якими є реальні завдання України у новому політсезоні щодо виконання Угоди про асоціацію, і чому нам уже варто готуватися до ложки дьогтю?

Таємне стане явним: в Україну йде "відкритий банкінг"

Фінансова установа розкрила свої банківські дані й пообіцяла 10 тисяч доларів стартапам, які зможуть навчитися заробляти на них гроші. Що це означає? (рос.)
репортаж

Велика меншина. Чи відповідатимуть румуни України на реформу освіти

"Ми не проти державної мови, але щоб відчувати себе повноцінними громадянами, нам потрібна рідна мова в повному обсязі". УП побувала в найрумунському районі України, крихітному місті Герци за шість кілометрів від україно-румунського кордону. (рос.)

Хто з нардепів-"енергетиків" порушує правила і чому їм це сходить з рук?

Багато народних обранців у профільних комітетах ВР служать переважно своїм бізнес-імперіям, але ніхто на це не звертає уваги.

Олександр Притика: Користуючись одіозністю прізвища Фірташ, хочуть забрати його бізнес

Керівник компанії, яка управляє газовим бізнесом Фірташа, – про борги облгазів перед "Нафтогазом", плату за користування мережами, про конфлікт між главою НАК і прем'єром, а також про газове майбутнє свого патрона. (рос.)
Реклама: