Статті

сусіди

У полоні старих концепцій: що впливає на українську політику Польщі

Польща знову обговорює, якою має бути східна політика. З одного боку, аксіомою є ідея про необхідність хороших відносин з Києвом. З іншого – у парламенті присутні представники крайніх правих рухів.
faq

Виборча реформа: що треба змінити?

У форматі "питання-відповідь" про все, що необхідно знати про нинішню виборчу систему в Україні. А головне – чому вона неефективна, і яким чином її необхідно змінити.
made in..?

Сім перепон на шляху України до звання "стартап-нація"

Інноваційні проекти починають свій розвиток в Україні і швидко виїжджають за кордон. Є сім причин, чому Україна не бачить ні капіталу, ні податків, ні талантів.

Майбутнє Східного партнерства: рівняння на аутсайдерів?

Більш близьке ознайомлення з ініциативами ЄС залишає двояке відчуття. Можна мати стриманий оптимізм, що "багатосторонка" запрацює. Але може статися і так, що все обійдеться "переставлянням місцями ліжок".
репортаж

"У відставку пінгвінів на чолі з Супрун". Як проходив медфорум, організований Богомолець

У залі зібрались однодумці. "Ніякого діалогу у нас не буде! З Супрун я говорив два рази, і поставив діагноз за 5 хвилин: вона збожеволіла!" – шквал оплесків і крики "Браво!"
онлайн

Продовження протестів під парламентом. Вирішальний день

Протестувальники під Верховною Радою сподіваються, що в четвер депутати після голосування за медичну реформу візьмуться за їхні вимоги. Вони відстоюють створення антикорупційних судів, скасування депутатської недоторканності та ухвалення нового виборчого закону.
репортаж

Обличчя протесту. Хто й навіщо оселився в наметах під Верховною Радою

Події під Радою поки навряд чи можна назвати новим Майданом. Хоча деякі ознаки все ж проявляються: польова кухня, штаб і навіть імпровізований госпіталь. УП з'ясовувала, хто, навіщо і чи надовго влаштувався в урядовому кварталі. (рос.)
підсумки

Компроміс або смерть. Чи може влада виконати вимоги протестів

Владі було висунуто три вимоги: зняття депутатської недоторканності, зміна виборчого законодавства, створення антикорупційного суду. УП спробує пояснити, чому їх виконання може призвести до заміни всього правлячого класу в Україні. Не більше й не менше.

Пенсійна реформа: другий етап. Яких ще змін чекати українцям

Уряд анонсував уведення з 2019 року накопичувального рівня пенсійної системи. ЕП пояснює, про що йдеться, і кого це буде стосуватися.
сепаратизм

За день до дедлайну: Барселона та Мадрид змінюють тактику

Після шаленого референдуму 1 жовтня Каталонія опинилася у вкрай невигідній позиції і радикально змінила такіку здобуття бажаної незалежності.
дослідження

Після мораторію: продавцям пощастить менше

Нема підстав очікувати, що український ринок землі буде суттєво відрізнятися від ринків інших країн. Проте як уникнути дисбалансу між попитом та пропозицією після скасування мораторію на продаж земель?
скандал

Володар браслета, або "Трейд Коммодіті", НАБУ і суд

Про маловідому компанію "Трейд Коммодіті" почали говорити у 2016 році. Фірма раптом стала вигравати один за одним величезні тендери на постачання пального у серйозні держструктури. У чому ж був "секрет успіху"?
міжнародний звіт

Битва за Україну: детальний огляд реформ та провалів у будівництві нової держави

Це – перша комплексна "ревізія" змін і перетворень в Україні після Революції Гідності. Аналіз успіхів, "больові точки" пробуксовок чи імітації реформ, та перелік пріоритетів для України і Заходу.
репортаж

"Прийшли винести козла". Як минув перший день протестів біля Ради

Буквально за тиждень до часу "Ч" владними коридорами почали ширитися розмови, що акція стане ширмою ледь не для "державного перевороту". В опозиції такі розмови називали "параноєю". Як пройшов перший день акції за велику політичну реформу – у матеріалі УП.
онлайн

Мітинг за велику політичну реформу. Сутички та перші намети (ОНЛАЙН)

Під ВР ситуація залишається напруженою. Уже відбулися зіткнення. Постраждали чотири людини. Активісти вимагають: створення антикорупційних судів, скасування депутатської недоторканності та ухвалення нового виборчого закону.

Чи потрібні відмітки у школі. Шість освітніх експертів про застосування оцінок

Напевно, нема більш суперечливого питання в сучасних педагогічних колах, ніж: "Навіщо в школі відмітки". Щоби розібратись в темі, ми запропонували фахівцям, причетним до освіти, декілька запитань.
реформа

Антикорупційний суд: яких маніпуляцій чекати від президента

Робоча група – лише перша із серії маніпуляцій, які використовуватиме команда Порошенка для того, щоб антикорупційний суд не загрожував "друзям президента".
Вибори

Скандальний олігарх та друзі Путіна: чи стане Чехія "слабкою ланкою" ЄС

Чи не почнеться "європейський реванш" Путіна з Чехії? Відповідь повинні дати вже в найближчі дні дострокові вибори, які можуть вважатися найбільш непередбачуваними за всю новітню історію Чехії.
децентралізація

"Життя, як у Польщі". Як оновлюється громада на Харківщині

Тут навіть не вистачає місцевих робочих рук, і це незважаючи на достойну зарплатню і повний соцпакет. Дивлячись на те, як швидко оновлюється Нова Водолага, боїшся, що за пару років можеш її не впізнати.
технології

25 років у ступорі: чи здатна Україна на технологічні експерименти

Не володіючи чіткою стратегією розвитку, країна втратила 25 років. Чи можна надолужити згаяне – у світі, де балом правлять нові технології? (рос.)

31-річний канцлер та ультраправі в уряді: що змінить для України нова влада в Австрії

Головним питанням стає створення нового уряду – за участі праворадикалів. Це стане викликом, особливо зважаючи на головування Австрії у Євросоюзі.
графіки тижня

Найбільші платники податків та рекорди "автогазової" України

Хто більше за всіх заплатив податків, четверта в світі за кількістю машин на автогазі, хакери та витоки конфіденційної інформації – економічні процеси та тенденції, що відбуваються в Україні і світі.
інтерв'ю

"Кіборг" Жора Турчак: Щоб ветерани щось міняли, їх треба вчити і висувати у виконавчу владу

Розвідник легендарної 95 бригади не припинив воювати навіть після дембеля. Тільки тепер його фронт не на Донбасі, а в Києві. Як Жора з побратимами вже змінюють Україну і чому ветерани АТО мають самі йти до влади?
права тварин

"Домашні" не по своїй волі. Що відбувається з тваринами у цирках

Для циркових артистів тварини – частина родини. І ніщо не перекреслить їхню віру в те, що звірі з ними щасливі. Натомість усе більше людей готові виходити на вулиці, щоб заявити: тварини не повинні бути в цирках.
репортаж

Шлях націоналіста. Як ультраправі зібрали рекордний марш у Києві

Патріотів звозили організовано з усіх регіонів країни. Найбільше "багнетів" вдалося закликати "Нацкорпусу" і "Свободі". УП провела з учасниками маршу один день, щоб розгледіти обличчя українського націоналізму. (рос.)
секретна зброя

Що таке емоційний інтелект і як він впливає на життя

Щоб порозумітися, недостатньо говорити однією мовою. Багато інформації залишається поза словами: у діях, жестах, міміці. А чи вмієте ви працювати зі своїми і чужим емоціям, точно оцінити і виразити їх?
інтерв'ю

Поведінкова економіка як муха в унітазі: за що дали Нобелівську премію Талеру

Що таке поведінкова економіка, за яку Річард Талер отримав Нобелівську премію з економіки, чим вона відрізняється від стандартної економічної теорії і як вона працює в реальному житті. (рос.)
Вибори

Вйо до змін! Три вимоги "Великої політичної реформи"

Обіцяне "життя по-новому" продовжується за старими правилами. Зрушити ситуацію може тільки активне громадянське суспільство, яке вимагає реалізації 3 політичних рішень – нові правила виборів до ВР, антикорупційний суд та відміна депутатської недоторканності.

"Завжди на захисті". Герої очима дітей – до Дня захисника України

"Мій батько ніколи не хоче розказувати про війну. Каже, мені це не треба. Інколи він раптом хапається за плече і каже нам з мамою: "Та нічого: все нормально". Тоді я справді не хочу нічого знати про війну..."
подорожі

Що робити у Моршині й околицях, якщо зі здоров’ям все гаразд

Погуляти на середньовічному фесті у Тустані, побачити старовинну солеварню, покататися на унікальному карпатському трамваї, послухати легенди Синевиру, знайти золото Олекси Довбуша та багато іншого…
саміт

Маневри з європейським вибором: як пропишуть мрії України в документах ЄС

ЄС відмовився визнати європейські прагнення України, Молдови та Грузії. Замість цього ЄС... погодився визнати європейські прагнення України, Молдови та Грузії. Ні, це не помилка і не шизофренія. Йдеться про дипломатію. І трошки – про лінгвістику.
своє

Буковинське кантрі: як музикант Sasha Boole завойовує Європу

За його плечима сотні концертів у Центральній та Західній Європі, він давно перетворився на затребуваного виконавця тамтешньої фолк-сцени. Проте бути українським артистом за кордоном не так уже й просто. І культурні відмінності тут ні до чого.
Реклама: