Статті

інфографіка

Рада під контролем. Чому мажоритарники вигідні владі

"Мажоритарка" – один з головних чинників, які підточують незалежність українського парламенту від президента. А ще вона робить Верховну Раду менш структурованою та менш передбачуваною.
спадщина

Пам’ять про нас. Як і де зберігається фото-відео історія України

"Втрата і бібліотеки і музею – це дуже серйозно, але архіву, з точки зору держави, – це катастрофа". УП.Життя пройшлася поверхами і кабінетами унікального архіву, який більше нагадує музей кіно.
фінанси

Розмір має значення? Чим зайнятися малому банку в Україні

Поки фінансовий ринок України переживає етап консолідації, світ стоїть на порозі зворотного тренду — дроблення великих банків.

"Дорогий" Пол. Чому Манафорт мусив здатись ФБР

У чому звинувачують колишнього друга Трампа й Ахметова, скільки мільйонів "українських" доларів Манафорт і Гейтс заховали від американської влади та що їм за це загрожує, розбиралась УП.
онлайн

Вбивство Аміни Окуєвої

Це був не перший замах на подружжя. Аміна була учасницею Революції Гідності, воювала на Донбасі. Але її вбили в мирній Київській області.
акція

Блокування "Рошен". Навіщо Семенченко і Соболєв зібралися бойкотувати бізнес Порошенка

У "Рошен" скаржаться, що як тільки Порошенко став президентом, вони стали "шпалерами, на фоні яких проводяться усілякі піар-акції". УП розбиралася з деталями бойкоту та планами його авторів.
резонанс

Все про справу Пола Манафорта та про реакцію на неї в США

Через офшорні рахунки, що фігурують в обвинуваченні, загалом пройшло більше 75 мільйонів доларів. Стверджується, що з цієї суми Манафорт відмив більше 18 мільйонів, а Ґейтс – 3 мільйони. Ґейтс допомагав Манафорту отримувати гроші з офшорів.
соціум

Колишні наркомани бувають. Одна історія про вихід з рабства

Він – 35-річний спортсмен, батько двох дітей, консультант у центрі реабілітації і колишній наркоман. Історію, як йому вдалося вирватися з тенет наркотичної залежності, вислухала "УП. Життя".
сепаратизм

Невизнана Каталонія: чому ЄС не помічає нову державу

Офіційна Барселона апелюватиме до права націй на самовизначення, яке закріплене у статуті ООН. Але наскільки цей принцип можна застосувати до Каталонської автономії?

Ніна Матвієнко. Княжна з інтернату

"Бачте, у нас заведено: якщо ти вже співак, то мусиш присвятити своє життя саме цій темі. У мене трошки не вийшло. Я і домогосподарка, і хазяйка, і мама, сама варю дітям їсти. Це мене дуже відволікає"
дайджест

Операція "Гречка": як депутати купують наше майбутнє

Змішана виборча система породила одне з найганебніших явищ української політики – підкуп виборців. Переважно цим грішать мажоритарники. Адже саме дитмайданчики, гречка та ремонти приводять їх до ВР.
думка

Пам'ятка корупціонеру, або Топ-25 способів обходу ProZorro

Чиновників і наближених до них бізнесменів засмучують незручності, які виникли після введення ProZorro. Низка практичних порад допоможе казнокрадам-замовникам і постачальникам вижити в цих непростих умовах.
заручники

Викрадення українських прикордонників на Сумщині. Версії та нові подробиці

Прикордонники Ігор Дзюбак і Богдан Марцоня, що зникли на кордоні з РФ 3 жовтня, нині у СІЗО "Лефортово" у Москві. Росіяни звинувачують їх у "незаконному перетині кордону" і "злісній непокорі". УП дізнавалася подробиці викрадення прикордонників.
інтерв'ю

Любко Дереш: "Ми маємо боротися не за Україну, а проти глупства і безумства"

"Неможливо перемогти абстрактні речі, як "рускій мір" чи "рускій народ", винуваті завжди конкретні люди. Можна так само звинуватити українців, що вони дозволили ділити себе на західняків і східняків. Але яка практична користь від таких звинувачень?.."
подорожі

Осінні Ґорґани. Чому варто йти в цей сезон в карпатські гори

Осінь в Карпатах відчувається всіма органами чуття. Видно тумани, чути, як риплять сосни, пахне дощем хмара, смерекова смола налипає на пальці. А Ґорґани – узагалі схожі на окреме королівство.
графіки тижня

Олігархи і президент багатіють, ставки зростають, Україна втрачає галузь

Якими небаченими темпами зростають статки олігархів, що сталося з обліковою ставкою та промвиробництвом та як Україна втрачає виноградники – підсумки тижня від ЕП.
контекст

Завойовник Закарпаття і кумир "Йоббіка": адмірал Хорті і його Угорщина

Загострення українсько-угорських відносин змусило багатьох з нас дивитися на Будапешт з таким же побоюванням, як і на Москву. Що ж, у сучасних адептів "великої Угорщини" є приклад для наслідування. (рос.)
сепаратизм

Нова іспанська реальність: що робитиме Мадрид після проголошення незалежності Каталонії

Конфлікт досяг своєї кульмінації. Схвалення незалежності республіки не залишає шансів Мадриду – іспанський прем’єр вже пообіцяв "відновити законність" у Каталонії. У будь-якому разі, шансів на компроміс майже не залишилося.
графіка

Рішень мішок, а справ на вершок. Підсумки першого року реформи держслужби

У підсумку все виглядає так, що реформа державної служби уповільнилася і ентузіазму у політиків щодо неї стає чимдалі менше.
репортаж

Війна світів. Що заважає Мішелю Терещенку зробити Глухів європейським

"Мішель – молодець. Погано тільки, що область, як і раніше, у колишніх регіоналів". Не знайшовши підтримки в АП, Терещенко вирішує вийти на європейський рівень. Куди завели мрії про ідеальний Глухів та що змінилося в місті, – у репортажі УП. (рос.)
self-made

Як колишній безхатченко зі Львова відкрив власний бренд сумок

"Я знав, що вони страшні. Вони і досі страшні, – сміється. – Вона тоді мене сварила: "Давай!"– Та я не зможу... – Я сказала: ший!" Усі рюкзаки хлопець шив "на око": без жодних викройок чи замірів. Йшов за уявою.

Комісар Ган проти: ідея "плану Маршалла" для України втрачає підтримку

Київ не готовий до впровадження амбітного плану допомоги – спершу варто змінити принцип поводження з донорськими коштами. Репортаж ЄП з форуму "Східного партнерства" в Таллінні.
резонанс

Вибух на Солом'янці. Що відомо про замах на Мосійчука

Вибухівку було закладено не в машину Мосійчука, а в припаркований біля входу до "Еспресо" мотоцикл. Ляшко одразу заявив про політичне підґрунтя. Однак у слідства набагато більше версій. УП вирішила зібрати все, що наразі відомо про цю справу.
графіка

Українське виноробство: у битві за виживання

Попри унікальні можливості, Україна досі залишається темною плямою на виноробній карті світу. Як це змінити, та що вже зроблено?
соціум

Історія богослова: від шиномонтажу до Збройних сил України

5 років у релігії, 5 у журналістиці, 5 у бізнесі. Зараз – третій рік у ЗСУ і паралельно радником в уряді. Руслан жартує, що досі не знає, чим займатися у житті, – просто займається чимось. Тим, що видається корисним.

Брехня, маніпуляція чи правда. Як політики "гралися" з пенсійною реформою

Майже всі політичні партії висловилися з критикою пенсійної реформи. Наскільки вона була обґрунтованою?
бюджет

"Хотєлкі" на трильйон. Як депутати правили держбюджет-2018

ЕП з'ясовувала, навколо яких питань зараз воюють депутати з урядовцями, чого хоче Мінфін, а чого нардепи, і який бюджет вони готують українцям на 2018 рік. Процес обіцяє бути гарячим.
експерти

Східному партнерству прописали зміни: рекомендації до саміту в Брюсселі

Нині всі учасники процесу визнають, що Партнерство потребує глибокої реформи. Та які саме зміни мають відбутися? "Європейська правда" публікує відповідь експертів на це питання.

Чийгоз та Умеров. Усе, що відомо про політв'язнів

Українські заручники, кримські татари Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров звільнені. УП уважно слідкувала за процесом звільнення політв'язнів та пропонує згадати подробиці з життя Чийгоза і Умерова.
права людини

Фетизм, або Чому суспільство дискримінує повних

Акцентування уваги на вазі для багатьох є універсальним способом образити опонента. Це – типовий прояв соціокультурної дискримінації, коли "норма", закріплена у суспільстві, впливає на життя окремих людей, які у цю норму не вписуються.
експерти

І тебе зареєструють: всі "за" і "проти" мобільного зв'язку за паспортом

З метою нацбезпеки спецслужба хоче примусово зареєструвати всіх мобільних абонентів і їх гаджети. Чим це обернеться для людей, і яка є альтернатива?
інтерв'ю

Євген Радченко: Українці ходять на вибори краще, ніж середньостатистичні європейці

Якщо виборець за партійний список голосує більш-менш ідеологічно, то за мажоритарника в нього зовсім інший мотив – "Що мені дадуть за мій голос?" І це "дай" насправді істотно відкинуло Україну назад.
Реклама: