Статті

Спецпроєкт

"Ми робимо вітер". Хто й навіщо міняє Бахмут

"Майбутнє Донбасу" – це розповідь про міста на сході України в післявоєнний період. Про те, як там міняються люди, влада, а також що й хто може змінити міста Донбасу. Сьогодні – репортаж з Бахмута (рос.)
інтерв'ю

ONUKA: Можу припустити, що не займатимусь музикою взагалі

"Не можна популяризувати своє щастя, мені так здається, або тиражувати його..." Чому вона не вважає себе співачкою, про що б воліла нікому розповідати та про альтер-его на ім’я Людка, Ната розказала УП.
зони впливу

Бог дав, Бог взяв. Кому дістанеться енергетика Суркісів

Державною енергетикою, яку курували брати Суркіси, буде тепер управляти президентська команда.
безпека

На землі, на воді та в інтернеті: НАТО підвищує готовність до російської агресії

Досі в Брюсселі уникали згадки про свого ключового противника – але тепер визнають: доводиться переглядати стратегію через агресивну Росію. Альянсу потрібна спроможність за години перекинути танки з однієї країни в іншу та бути готовим до опору в кіберпросторі.
Розслідування

Стоп-машина. Як українські моряки сидять у закордонних в'язницях

Україна – у топ-6 найбільших постачальників робочої сили світовим судновласникам. Консульства тримають під контролем справи 214 моряків-українців, які перебувають під вартою за кордоном. Однак точну цифру назвати практично неможливо. (рос.)
інфографіка

35 тисяч мертвих душ. Чому е-реєстр здатен змінити усю медичну систему України

Виявляється, проста система робить фантастичні речі. Наприклад, виявити село, де на діабет "хворе" все населення. Чи 35 тисяч мертвих душ, за лікування яких ми платили з власної кишені. Як це працює, з'ясовувала УП.

4G для обраних: чи запрацює в Україні зв'язок четвертого покоління

Чи потрібне Україні 4G, що буде з вартістю мобільного зв'язку, хто зможе користуватися цією послугою? ЕП поговорила зі стратегічним директором напрямку мережевих рішень шведської компанії Ericsson Йонасом Неслундом. (рос.)
дайджест

Виборчу реформу ухвалили в першому читанні. Що далі?

Депутати з різних фракцій розповіли, які настрої щодо виборчої реформи переважають у Верховній Раді, і як народні обранці оцінюють її подальші перспективи.
читай!

5 авторів, яких радить читати Юрій Андрухович

Але чому, власне кажучи, п’ять? Я просто згадуватиму імена, аж поки їх не назбирається п’ять. Оце й буде моя перша п’ятірка. Проте за великим рахунком таких десь близько тисячі. Тому нехай уже інші вибачають.
гроші

Олігархічні війни: за що Коломойський віддав Пінчуку елітну нерухомість в Лондоні

У 2016-му олігархи уклали мирову угоду, деталі якої вспливли в документах Paradise papers. ЕП зібрала відповіді на головні питання щодо судового процесу, який британська преса назвала чи не найдорожчим в історії англійського права.
дослідження

П’ять способів нелегальної торгівлі з  окупованим  Донбасом

В Україні існує системна нелегальна торгівля з  окупованою частиною Донбасу. Порушники використовують п’ять шляхів, якими товари потрапляють на окуповані території.
підсумки

Не лузери, але й не переможці: здобутки України за рік після перемоги Трампа

Рівно рік тому колишній посол США в РФ Макфол написав, що "найбільшим лузером" в світі в результаті голосування стала Україна. Варто оцінити, де ми є зараз і де можемо бути в відносинах з Америкою Трампа.
репортаж

Виклик прийнятий. Одна нічна зміна в машині швидкої допомоги

"Я не люблю фільми про лікарів "швидкої". Правди там ніколи не покажуть, бо вона нецікава. Ось вона – правда, яку ми везли". Домовитися про чергування з бригадою швидкої допомоги просто: досить лише написати запит в Київраду. (рос.)

ONUKA: Можу припустити, що не займатимусь музикою взагалі

інтерв'ю

Андрій Бойцун: Є дуже багато інтересів на держпідприємствах. Вони чинять опір, це нормально

Чому важлива підтримка законопроекту про приватизацію, що він змінює, чому документ не вирішить проблему продажу великих об'єктів, та з яких держкомпаній варто починати "велику приватизацію". (Рос.)
репортаж

Москалі проти Путіна. Як живе українське село з незручною назвою

За його назву можуть звинуватити в неполіткоректності і заблокувати в соцмережах. Тут немає роботи, доріг, магазину, клубу, школи, лікарні. Зате є надзвичайно дивовижні люди. Чи "скачуть" у Москалях, як бережуть самобутню історію і що думають про Путіна – у репортажі УП.
скандал

Як НАБУ і ГПУ посварилися через гроші Онищенка чи Януковича

З рахунків "Ощадбанку" зникли 156,8 мільйонів доларів США. За версією НАБУ, це гроші "газової справи" депутата-втікача Онищенка. За версією ГПУ – кошти оточення екс-президента Януковича. Чому виникла плутанина, та хто винний у ситуації – у матеріалі УП.
інтерв'ю

Сергій Чагаров: Люди вибирають поганих депутатів через погану освіту

Два роки активіст із села Гатне Київської області бореться з корупцією в місцевій раді та доводить до сказу депутатів. При цьому хлопцю лише за кілька днів виповниться 17 років.
Переселенці

"Життя з "нуля". Три історії тих, хто продовжує любити Донбас на відстані

"Не треба нас жаліти. Ми потребуємо прийняття і розуміння, що ми одна країна. І війна у нас – одна на всіх".
скандал

Посла ніхто не покарає: як діятиме МЗС на хвилі українсько-сербського скандалу

Гарна новина для тих, хто вболівав за посла. Олександра Александровича не каратимуть за його дії. В Києві він отримав повну підтримку своєї позиції – і офіційно, і під час закритих дискусій.
Влада

Заборонені мільярди: чи відбудеться велика приватизація у 2018 році

За день, 9 листопада, Рада зробить першу спробу ухвалити закон про приватизацію. Чи допоможе він уряду вп'яте не провалити приватизаційний план — цього разу на 22,5 мільярди гривень? (рос.)
аналітика

"Випадкове самогубство". Як Рада несподівано наблизила виборчу реформу

Вівторкове голосування за зміни виборчого законодавства стало для коаліції дуже неприємним сюрпризом. І тепер виборча реформа має навіть менше шансів бути схваленою в цілому, ніж до того.
школа

Освіта для нацменшин українською. Як це буде, пояснює Лілія Гриневич

2 місяці МОН зустрічалося з представниками нацменшин, вивчало ситуацію на місцях і домовлялося з закордонними партнерами про імплементацію мовної статті закону. Як саме в міністерстві мають намір впроваджувати сформульовані в законі зміни – пряма мова міністра освіти.
нато

Новий статус України в НАТО: завдання, що стало реальним

Ми не вимагаємо "надання Києву ПДЧ вже сьогодні", визначення "дати вступу в НАТО" чи іншої нісенітниці. Членство в Альянсі не повинно бути метою саме по собі. Але чи стала нинішня заява Столтенберга тим, чого чекала Україна?
здоров'я

Де чути дитячий сміх: 15 хвилин у першій в Україні лікарняній кімнаті для сім’ї

Ця сімейна кімната – перша в Україні. Головна ідея у тому, що присутність батьків допомагає у лікуванні дитини не менш ефективно, ніж вдало підібрані препарати.
голокост

Капсула пам’яті. "Топографія терору" в Берліні

Поки готується концепція меморіального центру "Бабин Яр", "УП.Життя" дослідила, як по-різному пам’ятають про трагедію масового знищення людей ХХ століття в різних країнах – від Німеччини до Японії.
Розслідування

Від британської королеви до Порошенка: які таємниці чиновників розкрив Paradise Papers

Про що свідчать резонансні знахідки журналістів та нові витоки, що стосуються України.
Розслідування

Битва за "Північний потік". Лобістська війна України і Росії

Газовий фронт між Україною і Росією заліг на дні Балтійського моря. "Північний потік-2" став приводом дороговартісної війни. Доки "Газпром" купує послуги потужних лобістів, "Нафтогаз" витрачає кошти на організації, які, схоже, лише імітують діяльність на користь України.
вектор

Реванш фашистів, що не відбувся: як словацькі вибори стали важливими для всієї Європи

Вибори виявились невдалими для всіх трьох членів владної коаліції. Але найголовніше – провал неофашистської "Народної партії – наша Словаччина", чий минулорічний успіх став шоком для країни.
соціум

Табуйовані коноплі. Як підживлюються міфи про канабіс в Україні

Сільськогосподарська конопля не містить психотропних речовин, утім самий її образ є табуйованим, оскільки начебто натякає на вживання канабісу.
експерти

Чи потрібна Україні виборча реформа?

Спецпроект "Вибори вибори" поцікавився в українських політологів, журналістів та експертів з виборчого права – чи потрібна взагалі Україні виборча реформа.
інтерв'ю

Ільмі Умеров: Підтримка кримських татар – єдиний шлях повернення Криму Україні

"Може, даремно вони мене відпустили. Може, я був би більш корисний своєму народові в колонії". Для нього це не поза, а єдино можлива позиція. Ільмі Умеров про проблеми кримських татар в Криму, шляхи повернення Криму Україні і перспективи кримськотатарської національної автономії. (рос.)
Реклама: