Статті

асоціація

Реформи очима ЄС: які зміни та проблеми в Україні помітив Брюссель

Головний сигнал: напрямок реформ є правильним, а ось швидкість хотілося би бачити кращу. У Брюсселі не приховують, що завищують оцінку дій української влади, аби уникнути розчарування.
хакери

Пограбування "по-новому". Які банки найбільше постраждали від IT-злочинців

Для пограбування банку більше не потрібна чорна панчоха, щоб приховати обличчя, пістолет та мішок для грошей. Щоб обчистити банк, вистачить і комп'ютера.
інтерв'ю

Іван Примаченко: Освіта – це щеплення від маніпуляцій, пропаганди та популізму

Коли на сході України почалася війна, молодий історик з Донецька створив з однодумцями унікальний освітній проект "Prometheus", щоб воювати за розуми людей.
голокост

Капсула пам’яті. Як Меморіальний комплекс Бухенвальд переосмислив минуле

За вісім років в’язнями нацистів стали 250 тисяч людей. 56 тисяч – загинули. З серпня 1945-го через Спеціальний табір №2 радянських спецслужб пройшли ще 28 тисяч в’язнів. Із них 7 тисяч загинули.
асоціація

Угода з ЄС без нагляду: чому Україна відстає від Молдови та Грузії

"Кожен громадянин може подивитися, як виконується Угода про асоціацію. Всі урядові комунікації з цього приводу доступні онлайн", – кажуть у Молдові. Проте наша держава не має чим похвалитися у відповідь.
осмислення

Громадянське суспільство після Євромайдану: що змінилося?

Євромайдан стер багато розділових ліній: пліч-о-пліч ту зиму прожили люди різної національності, віросповідання, віку і мови спілкування. Одні протиріччя перестали існувати, однак натомість виникли інші.
гроші

Регулювання криптовалют: 200 грамів свіжого законно намайненого біткоїна, будь ласка

Упевнена хода криптовалют світом спонукала вітчизняних законодавців приступити до розробки профільної нормативної бази. Цей крок може виявитися передчасним. Для початку вистачить чинних законів. (рос.)
інтерв'ю

Викривальниця НАЗК vs "куратор" з Банкової

14 листопада керівниця одного з департаментів НАЗК Ганна Соломатіна виступила з сенсаційними заявами. За її словами, НАЗК повністю контролює влада через "куратора" з АП. Вона назвала прізвища інших посадових осіб НАЗК, які можуть бути причетними до фальсифікацій.
Армія

Оборонна підтримка України: чи варто розраховувати на 350 мільйонів від США

У США переконані: оборонна реформа в Україні впевнено просувається, і Київ має отримати всю суму оборонної допомоги. Більше того, у наступному році зростає вірогідність допомоги й від Держдепу США.
школа

Чи потрібно фіксувати увагу дитини на помилці. Думки 7 освітніх експертів

Мати право на помилки і дізнаватись про них – ніяк не суперечить одне одному. Помилки роблять всі: будівельники, водії, журналісти. Але тільки в дитини вимагають здати її продукцію "на відмінно" з першого пред'явлення.
скандал

Історія конфлікту: хто дозволяв та хто знімав угорські прапори на Закарпатті

Угорські прапори на держустановах у Берегові офіційно дозволив ще у 2008 році міський голова Іштван Гайдош, більше відомий як нардеп, член фракції ПР та активний учасник "Антимайдану".
Інфокарти

Чому так важко знайти порядних депутатів і як це змінити?

Раз на 5 років Україна шукає майже 160 тисяч волонтерів. Саме вони після виборів мають стати депутатами місцевих рад. І ця армія депутатів має 5 років безкоштовно працювати для громади.
дослідження

Зелене лобі: які політики заробляють на "зеленому" тарифі

Хто з депутатів Ради виробляє електроенергію за "зеленим" тарифом через підприємства, записані на родичів та помічників. Про це в дослідженні громадського руху "ЧЕСНО".
Дрес-код

"Не то пальто", або Чому деяких людей дискримінують через одяг

Часто до людей невиправдано застосовують вимоги дрес-коду. З ситуації кожен виходить по різному. В Україні з цим стикаються у всіх сферах, починаючи від магазинів та закінчуючи державними установами.
бундестаг

"Ямайка" чи уряд меншості: чим завершаться коаліційні переговори у Німеччині

Нинішні коаліційні переговори виявилися найскладнішими з моменту об’єднання Німеччини. Тим більше, що коаліціанти мають діаметрально протилежне бачення вирішення міграційної проблеми.
інтерв'ю

Дмитро Сус: Порошенко сказав Луценку звільнити мене через "співпрацю" із Сакварелідзе

Ми розуміємо, що Сус сьогодні може діяти в інтересах третіх осіб, але вважаємо оприлюднені ним факти важливими для розуміння того, як в Україні працює правоохоронна система. УП вдалося зустрітися з екс-слідчим у Києві, куди він прибував на допит у НАБУ.
сепаратизм

Війна амбіцій: чи є вихід із каталонської кризи?

Створення більш розумної федеративної структури, яка має залишатися в межах національної держави Іспанії, дасть змогу інтегрувати навіть проблемні регіони як "складові нації у складі нації".
Інфокарти

Новий закон про комунальні послуги: що зміниться для споживачів

Напередодні Рада ухвалила новий закон про комунальні послуги. ЕП пояснює, як документ змінить життя українців.
здоров'я

Хто такі супербактерії, та чому антибіотики варто лишати на чорний день

Ми винаходимо все нові антибіотики, а мікроорганізми вчаться до них пристосовуватися. У випадку з супербактеріями – медицина буде безсила. У неї просто не буде ліків, які могли б впоратися з цим.
нато

Головний бар'єр на шляху до НАТО: що доведеться зробити Україні для вступу в Альянс

Вважається, що головні перешкоди на шляху до Альянсу – це підступи Кремля і недалекоглядність держав-членів НАТО. Однак це означає недооцінювати пріоритети, розрахунки і побоювання тих, кого ми хочемо отримати в союзники.
експерти

"Змінити лише вивіску". Що загрожує автономізації лікарень

Автономізація – це процес реорганізації бюджетної установи в комунальне підприємство. Однак лікарні можуть і не отримати справжньої свободи, якщо цього не захочуть представники місцевої влади: у статутах лікарень останні можуть прописати суттєві обмеження.
тенденції

Uber через два роки, або Чому українцям уже "краще на метро"

Все частіше можна почути негативні відгуки про сервіс, а також заклики не користуватися його послугами та їздити на метро. ЕП з'ясовувала, що пішло не так. (укр.)
Євросусіди

На півдорозі до Афін: два уроки грецької кризи для України

Держава не може постійно нарощувати держборг без суттєвого економічного зростання. Боргова криза у системі держфінансів може підірвати стабільність банківської сфери і запустити грецький сценарій.
реформа

Як закрити усі інтернати в Україні. Пояснюємо на прикладі Молдови

На базі інтернату створюють центри послуг для дитини і родини, розвивають виїзні сервіси, послуги на місцях – та повертають дітей у родини. За 10 років кількість дітей в інтернатах Молдови зменшилась з 12000 до 1600.
аналітика

Втримати фронт. Які привіти НФ передав Порошенку на з'їзді

"Як думаєте, президент почув ваші "привіти"? – О, я впевнений, що він усе дивився. Від першої до останньої хвилини". Що саме мав почути Порошенко від "фронтовиків" – з'ясовувала УП.
інтерв'ю

Акім Галімов: Поки ми розробляли фільм, вони встановлювали пам’ятники імператорам в Криму

Петро І знищував портрети Мазепи, кістки часів Київської Русі вивозили до Росії, а нині у РФ вийшов пропагандистський фільм "Крим". Акім Галімов, автор фільму "Україна. Повернення своєї історії" та команда аналізують історичні факти, пов’язуючи їх із подіями ХХ-го століття.
конфлікт

Сербський фронт: чи підтримує офіційний Белград бойовиків Донбасу

Серед негативу – не тільки культ бойовиків ОРДЛО та скандал з приводу найманців. Відмова від запровадження санкцій проти РФ, недружні голосування в ООН – все це недвозначно характеризує позицію офіційного Белграда.
графіки тижня

Слалом біткойна, навала "бляхарів" та приватизація

Минулий тиждень був насиченим: біткойн влаштовував "гірки", податківці журилися з приводу кількості "бляхарів" в країні, а Рада робила "велику приватизацію".
iq

Польща понад усе: маршал Пілсудський і його батьківщина

Співгромадяни шанобливо іменували його "Дідусем", висували на Нобелівську премію і складали зворушливі промови: "Великий Вождь! Надзвичайна Людина! Уособлення живої любові до Батьківщини! Маршал Юзеф Пілсудський – любов і гордість народу". (рос.)
соціум

Михайло Козирєв – про музику і смерть. Як йшли з життя лідери Linkin Park і Soundgarden

"Над темою" Музика і смерть "я працював давно. Є закономірність в тому, як мої улюблені герої йдуть з життя. Простежуються якісь загальні риси". "УП.Життя" наводить уривки з виступу Михайла Козирєва. (рос.)
інфраструктура

У Європу на потязі: куди і за скільки

Після початку дії безвізового режиму з ЄС українці отримали змогу подорожувати не тільки дорогим літаком чи незручним автобусом. ЕП розповідає, в які європейські міста і за скільки можна доїхати поїздом.
асоціація

Нова Європа: чи потрібні Україні зміни до стратегії зближення з ЄС

Ще ніколи Україна не мала таких конфліктів з окремими країнами Євросоюзу, причому ними ж ініційованих. Це якщо й не створює відчуття зради, то спантеличує та здатне породити євроскептичні настрої.
Реклама: