Статті

Павуки в банці. Що відомо про розбірки сепаратистів у Луганську

Конфлікт Плотницького-Корнета можна розглядати через призму суперечок в оточенні Путіна, де ФСБ підтримує "міністра", а за "головою" "ЛНР" стоїть помічник президента РФ Владислав Сурков. Що саме відбувалося в окупованому Луганську, відслідковувала УП.
інтерв'ю

Драматург Наталя Ворожбит: Про війну в Україні ніхто нічого не знає

Сценаристка "Кіборгів", "Ворошиловграда", натхненниця "Школи №3" – одна з найзатребуваніших українських драматургинь про свою нову виставу в Лондоні і про те, як і з ким треба говорити про війну на Донбасі. (рос.)
дайджест

Чотири роки після Євромайдану: як змінилося бачення ЄС українськими аналітиками

За 4 роки після саміту у Вільнюсі ніхто не ставить питання щодо геополітичного вибору України. "Євроінтеграційні закони" сприяють зближенню з ЄС. Відображають це й аналітичні центри. Але чи достатньо критична їх позиція?
позиція

Протекціонізм або імпорт: чи варто захищати українського виробника

Україна як випалена земля – внутрішній ринок не забезпечений власними товарами, а на зовнішньому ринку вони не конкурентні через низьку технологічність і протекціонізм інших країн. Що робити?
осмислення

Як волонтери посилили державу після Євромайдану, але водночас і послабили її

Тоді волонтери змогли зупинити "кровотечу" в організмі армії, ставши найвпливовішою суспільною групою. Нині, з відстані кількох років, постає питання: чи вдалося волонтерам щось змінити у спроможності держави захистити себе?
Справа №1

Справи Майдану. Розслідувати не можна закрити

На 4-й рік розслідування справи Майдану лише один підсудний відбуває покарання за ґратами. 5 тисяч томів зависло у бермудському трикутнику між ГПУ, ДБР і НАБУ. Як правоохоронний вакуум позначиться на справі Майдану, з'ясовувала "Українська правда".
бундестаг

Два поганих варіанти: що чекає на Німеччину після краху коаліційних переговорів

Вільні демократи дозагравались із ультраправими: коаліції не буде. Єдиною альтернативою уряду меншості є перевибори, однак існуючий розклад місць у Бундестазі навряд чи зміниться суттєвим чином.
репортаж

Усім тут місце. Як київська школа вже 17 років впроваджує інклюзію

"На початку експерименту я думала, що буду кожен день плакати від жалю до дітей, а тепер ми плачемо тільки від щастя за їхні успіхи". Як живе школа, дружня до дітей з інвалідністю, – у репортажі УП.

Як зламують "крипту", або Чому хакери взялися за біткоіни

Розкрадання коштів з уже звичних для кіберзлочинців банківських систем відходять на другий план – зловмисники переорієнтувалися на розкрадання коштів з криптовалютних гаманців. (рос.)

В'їзд заборонено. Як видворяють "грузинів Саакашвілі" з України

Правоохоронні органи продовжують видворяти "грузинів Саакашвілі" з України. Як саме відбувається цей процес, чи є для цього підстави, і яке відношення до Саакашвілі мають вже депортовані на Батьківщину, розбиралася УП.
осмислення

Куди поділися усі хороші люди з Євромайдану?

Дотепер це дивовижно активне громадянське суспільство так і не спромоглося ретранслювати свою енергію, бачення та блискучі ідеї у політичні структури так, щоб домогтися сталих змін.

Безпека для Східного партнерства: які зміни варто лобіювати Україні

До саміту СхП Україна підходить з повністю виконаними завданнями по розділу "Безпека" та на 50% досягнутими цілями на період до 2020 року. Це дає підстави порушувати питання про поглиблення безпекової складової партнерства.
VoxCheck

Гроші медиків віддають поліцейським? Що брешуть про бюджет-2018 політики

14 листопада Рада ухвалила проект бюджету на 2018 рік у першому читанні. VoxUkraine пропонує аналіз правдивості висловлювань депутатів щодо норм фінансового плану країни у день голосування.
Професія

Один день з машиністом київського метро

Як це – бути частиною великого живого механізму, по 8 годин їздити через довгі тунелі або везти зацепера? Про ранкові підйоми, нелюбов до рюкзаків, людину під потягом і життя по секундах розповів машиніст Віталій Ваколюк.
скандал

Війна навколо могил: що заважає Києву в діалозі з Варшавою

Тактика "невеликих поступок" в конфлікті з Польщею вже не працює. Якщо найближчим часом Київ не зможе сформувати свою стратегію в діалозі з сусідом, цим займуться українські праворадикали.
інтерв'ю

Євген Кравцов: Не можу сказати, що "Укрзалізниця" існує без прив'язки до Дубневичів

Новий керівник "Укрзалізниці" розповів про вплив братів Дубневичів на компанію, мільярдні розкрадання, тарифи на пасажирські та вантажні перевезення, і ноу-хау, які найближчим часом планують запровадити в УЗ. (рос.)
репортаж

"Пафос трохи підбішує". Герой Майдану Гурик очима рідних і друзів

Рома Гурик – один з наймолодших Героїв Небесної сотні. Як жив Рома, що його рідні та друзі думають про підсумки революції, чому не люблять показного пафосу, та як кіт Майдан змусив повірити в переселення душ, – в репортажі УП з Івано-Франківська, рідного міста Гурика.

Квартира в новобудові чи вторинний ринок: всі "за" і "проти"

Втомившись від "експертів" у нерухомості, які часто не володіють повною інформацією і не є фахівцями, ми, девелоперська компанія Kanzas Real Estate спільно з проектом ЖК "Престиж Хол" і "Українською правдою", спираючись на свій багаторічний досвід відкриваємо інформаційно-освітній проект в сфері нерухомості
графіки тижня

Перекази зменшуються, безробіття знижується, дотації ростуть

В Україну пересилають все менше коштів, багатії отримують все більше дотацій, загальна кількість робочого населення падає – щотижневий замір економічного пульсу України.
осмислення

Що насправді думає громадянське суспільство в Україні про перспективу миру на сході?

У той час, як переговори на високому рівні застрягли на критичних пунктах, локальні зусилля можуть допомогти розрядити напруженість та підготувати підґрунтя для майбутнього політичного врегулювання.
податки

Митниця проти "євроблях": чи допоможе Вільнюс вирішити проблему литовських авто

Навіть якщо справді литовські фірми-постачальниці "євроблях" порушують закон, і з часом Литва перекриє потік авто з неї – це не зніме проблеми величезної кількості авто, які вже є в Україні.
iq

Справа наліво

Набуття Україною самої себе – тріумф і водночас трагедія українських націоналістів. З маргіналів вони стали трендмейкерами, проте втратили свою конкурентну перевагу. Їм більше нічого вимагати. (рос.)
жива легенда

Девід Лінч: Ми маємо бути, як цуценята – посміхатися і радісно помахувати хвостами

Майстер чуттєвих похмурих історій, творець культового "Твін Пікс" і 4-разовий номінант на "Оскар" Девід Лінч завітав до Києва відкрити представництво свого фонду і розповісти, чому він практикує трансцендентальну медитацію і як це допомагає в творчості та боротьби зі страхами. (рос.)
хакери

Навіщо заклеювати камеру ноутбука

Камери і мікрофони смартфонів, планшетів і ноутбуків здатні непомітно шпигувати за господарем. Чому це може статися і як цьому запобігти?
аналітика

Усі на одного. Чи має шанси втриматись Артем Ситник

Розмова Ситника з журналістами таки мала місце. Її запис весь цей час лежав в СБУ, куди його начебто передав один з учасників зустрічі: "СБУшники влітку показували цей запис Холодницькому. А кілька днів тому їм прийшла команда зливати його в інтернет".

Клим Чурюмов. Українець, який осідлав комету

У 1969 році він відкрив нове космічне тіло, а у 2014 році весь світ у прямому ефірі слідкував за посадкою на ядро комети Чурюмова-Герасименко модулю "Філа".
скандал

Санкції ЄС проти Польщі: до чого призведе жорстке рішення Європарламенту

Варшаві загрожує позбавлення права голоса у ЄС. Анонсувавши введення санкцій, Брюссель досить символічно підбив підсумки двох років "добрих змін" від польської правлячої партії.
інтерв'ю

Віктор Чумак: Адміністрація президента вирішила завалити Виборчий кодекс поправками

"За виключенням БПП, всім іншим партіям цей кодекс вигідний. Навіть за минулими результатами вони б отримали більше представництва, ніж мають зараз". Чому реформа вигідна мажоритарникам та невигідна президенту?
аналітика

"Фарс". Як Порошенко з Турчиновим розписали Бюро розслідувань

Засідання конкурсної комісії виглядало, як дешевий спектакль з поганими акторами. Її члени робили вигляд, що щось принципово вирішують. Насправді рішення ухвалювали інші люди в іншому приміщенні.
осмислення

Професійні миротворці в Україні до та після 2014 року

До вирішення конфліктів нам потрібен професійний підхід. Саме тому після Революції Гідності та початку війни на Донбассі особливо затребуваними стають дві професії – медіатори та фасилітатори діалогу.
права людини

5 міфів про ЛГБТ-активізм та правозахисну діяльність в Україні

ЛГБТ-спільноту та діяльність правозахисних організацій, що опікуються справами сексуальних "меншин", продовжує оточувати низка міфів. Ми спробували розібратися, як багато спільного вони мають з реальністю.

Як Нікополь, Марганець та Покров позбулися централізованого опалення

У 2016 році Нікополь, Марганець та Покров вирішили перевести житло та соціальні об'єкти на опалення електрикою та альтернативною енергією. Як це було, і як живуть ці міста нині – у матеріалі ЕП.
Реклама: