Статті

тест

Правильне харчування: чи знайомі вам його базові принципи?

Перевірте, чи добре ви засвоїли базові правила, які допоможуть тримати себе у формі без суворих обмежень.

Марихуана в законі: світ захопила "конопляна лихоманка"

Для багатьох країн коноплі — це не лише наркотик. Чому ринок медичної марихуани так стрімко зростає, хто в нього інвестує і як технологічний сектор намагається цим скористатися.
репортаж

Без сварок, але з сумнівом: як київський храм переходив у ПЦУ

– Нас турбувало, чи будуть у новій церкві нав'язуватися цінності, які нам не властиві, – пояснює парафіянка Олександра Шандра, яка відвідує цей храм вже 13 років. За її словами, людей найбільше хвилювало, чи в новоутвореній українській церкві питання політики та держави не стане вище за питання Бога.

Народ без слуги. Про що сперечалися прихильники Зеленського в Харкові

"Українська правда" побувала на неофіційній зустрічі і поспілкувалася з потенційним електоратом Зеленського. (рос.)

Чому без українських програмістів не було б 70% сучасної музики

Вітчизняні програмісти допомагають створювати 70% сучасної музики у світі. Створені українцями технології були задіяні у створенні музики для таких фільмів як: "Хоббіт", "Дедпул-2", "Гра престолів" та інші.

Один день з машиністом київського метро

Про ранкові підйоми, нелюбов до рюкзаків, людину під потягом і життя по секундах "Українській правді. Життя" розповів машиніст Віталій Ваколюк.

Шлях до НАТО: як Македонія вирвалася з кола "друзів РФ" та стає членом Альянсу

Ще кілька років тому Македонію відносили до пула союзників РФ. Заради членства в НАТО уряд пішов на вкрай болючі компроміси з Грецією та албанською меншиною – однак не втратив популярності.

Цифрове безсмертя. Як клони в мережі замінять мертвих

Поки пошуки еліксиру вічного життя не увінчалися успіхом, людство шукає інші способи продовжити своє існування на землі — технологічні. (рос.)

Посли Франції та Німеччини: Ми багато разів питали, чим замінити "Мінськ" – але відповіді немає

До якої межі Росію захищатимуть у Раді Європи? Чи можливий вступ України до ЄС та НАТО? Що відбувається з нормандським форматом? Чи можливо замінити "Мінськ"? Відповіді послів на ці та інші питання.
репортаж

Бджоли, вовки, Ілон Маск. Як виживає українське село Марс

У подорож з Києва до Марса "Українська правда" вирішила поїхати на електрокарі Тesla. У цій божевільній на перший погляд ідеї було кілька цілей. (рос.)

Бенефіціари "зеленого тарифу": як нардепи, їхні сім'ї та помічники заробляють на електриці

Хто з бізнесу і влади отримує найбільшу вигоду від "зеленого тарифу", які компанії з ким пов'язані. Дослідження.
інтерв'ю

Павло Фукс: Я думав вкластися в Зеленського. Але що це дає?

Павло Фукс докладно розповідає про свої пригоди в Мексиці, пояснює, чому купив Merсedes у Григорія Суркіса, і скаржиться, що не фінансував партію "За життя". (рос.)

Закон – усе, Конституція – ніщо. Як нардепи кнопкодавлять закони

Абсурдно, але факт: для того, щоб ухвалити закон, досить часто депутати нехтують Конституцією – найвищим законом держави. Ця практика не зникла у парламенті навіть після Революції Гідності.

Павло Фукс: Я ходив до Тимошенко за боргами Пінчука, Коломойського і Ахметова

Як Фукс став впливовим бізнесменом в Росії, чому він повернувся в Україну, і що його пов'язує з олігархом Ігорем Коломойським, президентом США Дональдом Трампом і Юлією Тимошенко 90-х років. (рос.)

Святослав Вакарчук: Як привести до влади політиків нової якості

Щоб запровадити нові правила гри, до влади мають прийти молоді професіонали, люди майбутнього, для яких справедливість та державні інтереси – понад усе.

Судді Насірова і Розенблата, або Хто судить Уляну Супрун

Вовк, Аблов, Арсірій, Каракашьян – судді Окружного адміністративного суду Києва, які ухвалили не одне резонансне рішення.

Ненудна фізра: як шоумен Олександр Педан прокачує фізкультуру в школах і навчає вчителів

Олександр Педан, телеведучий і засновник громадської організації JuniorZ, вважає, що проблема не в дітях, а в застарілій навчальній системі.

Темний бік Качинського: що показав новий касетний скандал у Польщі

Диктофонні записи найвпливовішої людини країни знову розділили Польщу. Ярослав Качинський збирався "за телефоном" оформити банківський кредит і непомітно збудувати хмарочос у центрі Варшави.

Нерішуча влада з Майдану: чому Київ досі не визнав нового президента Венесуели

Цей прогрес – то добре, але він не знімає запитання: чи не варто було Україні, яка сама має досвід революцій, разом із США виступити в авангарді підтримки венесуельського народу?

Хрещена мачуха українських політиків: феномен партії "Батьківщина"

Історія Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" нагадує мелодраму з кримінальним присмаком. За майже 20 років його існування в партійних перипетіях було все: інтриги, підступні зради, відданість, ув'язнення, лікарні та політичні помсти.

Експорт заводів. Як українські компанії пускають "коріння" в Європі

Які компанії з України готові будувати заводи в ЄС, в яких країнах, і що дає "європейська прописка" українському виробнику.

Як іноземці рятують незалежність українського антикорсуду

Пояснюємо, якими мають бути наступні кроки, щоб Україна отримала незалежний антикорупційний суд.

"Я не здамся без бою!": чи здатен Вакарчук вплинути на президентські вибори?

Якщо Святослав Вакарчук все-таки висловить свою підтримку комусь з кандидатів, це може змінити хід виборів. Аналіз потенційних змін в електоральних симпатіях українців після відмови співака від участі у перегонах.

Історик Філіпп Делорм про те, чому дочку Ярослава Мудрого неправильно називати Анною Руською

Відомий французький історик, автор 40 книг про видатних історичних постатей Філіпп Делорм називає роботу над життєписом Анни Київської одним із найсерйозніших професійних викликів.

Молдовський спікер: Відмова від євроінтеграції? Ні, це не буде ціною повернення Придністров'я!

Про кризу у відносинах з ЄС, про ставлення до України, про реальність коаліції з пропутінськими силами – читайте в інтерв’ю спікера парламенту Молдови Андріана Канду.
фактчекінг

#ВибориБезБрехні: перевіряємо Садового, Бойка, Ляшка, Вілкула та Мураєва

Аналіз заяв потенційних кандидатів на пост глави держави. Цього тижня в огляді цитати Андрія Садового, Юрія Бойка, Олега Ляшка, Олександра Вілкула та Євгена Мураєва. 

Ворог, якому я можу сказати "спасибі": як, переборовши рак, я нарешті почала жити

Не вірити на слово, не довіряти комусь одному, шукати альтернативу – ось моя порада усім, чиє життя залежить від лікарських рішень.

Як купити державні облігації і cкільки можна заробити. Експеримент ЕП

Як придбати ОВДП, чи доступні вони для звичайних українців, яка дохідність держоблігацій і як на них можна заробити. ЕП дізналась про це на власному досвіді.

Сильніше за санкції: як Україні протистояти Nord Stream-2

Навіть у разі побудови Nord Stream-2 не варто здаватися! Україні під силу довести непривабливість цього проекту, переконавши інвесторів вийти з нього.
інтерв'ю

Володимир Паніотто: Вибори, закон про мову і томос в один рік можуть дуже розхитати суспільство

Як працює російська пропаганда, яких фальсифікацій можна очікувати на виборах-2019, чому ми помиляємося, коли кажемо, що жити в Україні стало гірше, і якою має бути українська національна ідея.

Суперфуди: кіноа, чіа та годжі. Чи не міф їхня корисність?

Вдалі маркетингові прийоми, красиві слова, впізнаване обличчя – і справу зроблено: ми під впливом тренду. А думки про те, що це корисно та здорово, тільки посилюють бажання спробувати.

Сон "розіпнутих хлопчиків", або Машина інформаційної війни

Революційні технічні досягнення зробили реальністю мрії російських генералів про війну нон-стоп з можливістю доступу до будь-якої точки світу, групи людей або окремої людини. (рос.)
Реклама: