Статті

репортаж

Таємниці мормонів. Що відбувається в одному з найбільш закритих храмів України

Ким насправді є мормони, і які їхні цілі в Україні. (рос.)

Битва за Київ: Хто планує йти до парламенту від лівого берегу

Пропонуємо аналіз лівобережних округів.

Посол-провокатор: куди виведе нове протистояння Білорусі та РФ

Від кінця 2018 року у відносинах Мінська і Москви штормить. Ілюстрацією нової кризи у взаєминах стало демонстративне ігнорування заходу посольства РФ журналістами державних білоруських ЗМІ.

Новий контракт — новий Коболєв. Чому "Нафтогаз" вже не буде жити як раніше

Хто більше виграє від продовження контракту з Андрієм Коболєвим — сам глава "Нафтогазу" або його одвічний опонент — прем'єр-міністр Володимир Гройсман. (рос.)

Удар по злочинах СРСР: що змінює рішення ЄСПЛ у справі про геноцид у Литві

Досі захисники тоталітарних режимів могли виправдовувати їхні злочини, ховаючись за суто формальні аргументи. Однак останнє рішення ЄСПЛ прибирає цю "шпарину".

Хатія Деканоїдзе: Коли зміни зупиняються і не йдуть глибоко, то це не реформа, а напівфабрикат

Що змінилося в правоохоронних структурах після Революції Гідності? Чому реформа, яка стала однією з візитних карток влади, не дала очікуваних результатів, а стиль спілкування поліції все більше нагадує часи Януковича? (рос.)

Апетити без меж. Як депутати пропонували збільшити видатки бюджету

Під час бюджетного процесу депутати постійно пропонують до проекту фінплану тисячі поправок, які потребують трильйонів гривень. Хто з депутатів просив найбільше коштів з бюджету і на що?

"Бути чоловіком – це професія". Історія хлопця, який перевдягається дівчиною

"Українській правді. Життя" хлопець розповів, як усвідомив свою "інакшість", як це – приховувати від близьких себе справжнього та про те, чого боїться.

Результати виборів. Що змінять голоси українців, які досі не визначилися?

Враховуючи досвід минулих років та наявні дослідження, щонайменше половина тих, хто не визначився, до дільниць таки не дійде.

Справа техніки. Як заробляють технічні кандидати

Як формуються виборчі комісії в Україні? Які особливості цього процесу? Чому це важливо і як може вплинути на результати голосування?

Сегвеї, редагування генів та селфі-палиця: 10 найгірших технологій 21 сторіччя

Чому технології виявляються провальними? Бо винахідники пішли помилковим шляхом або випередили свій час.

Обережно, фейк: МВФ не скасовував транш у 500 млн для України

Про покарання України за рішення КС наразі не йдеться. Просто хтось переплутав гроші МВФ із... грошима Євросоюзу, на які в уряді і без того не сподівалися. І це нескладно довести.

Союз "росіян" та русофобів: як у Естонії створюють неймовірну коаліцію

"Центристи", яких традиційно вважали захисниками "естонських росіян", раптом розпочали переговори про коаліцію з партіями, які виступають за різке зменшення прав російської меншини!

Під одним дахом з безхатьком: як пара повертає людей з вулиці до життя

Зовсім незнайомі люди, з різних міст та різного віку, живуть разом. Їх об'єднує одне – немає дому. У двох квартирах, які називають "Домом Милосердя", їм допомагають повернутися до світу.

Титанова схема Фірташа. Чому ЗТМК уже два роки не повертають державі

Процес повернення державі металургійного гіганту, який наразі контролює Фірташ, максимально затягується. Для чого це робиться, хто купує його продукцію і чому завод заробляє все менше.

Формула (не)обміну. Як політики торгують життями полонених українців

У колоніях, СІЗО та спеціально створених місцях ув'язнення так званих республік перебувають як мінімум 118 осіб. Більшість – цивільні.

Стиль життя кандидатів. Гриценко на риболовлі, Ляшко з собаками, Бойко у спортивному костюмі

Що їдять та як живуть кандидати в президенти – Анатолій Гриценко, Олег Ляшко та Юрій Бойко.

Силова відповідь Макрона: як французька влада відреагує на загострення протестів

В уряді Франції визнали недостатність дій поліції під час масових протестів 16 березня. Єдиною можливою відповіддю на те, що відбувається, може бути силова, впевнений Макрон.

Шлях до політичної вишки. Еволюція обіцянок Юрія Бойка

Як змінилися погляди на статус російської мови, з ким збирається домовлятися щодо закінчення війни на сході України кандидат, про "бізнес на крові" та "нелюдські реформи".

Корупція при вступі… в Йєлі та Стенфорді. Уроки для України

Декілька десятків людей були обвинувачені в махінаціях при вступі до престижних університетів у Сполучених Штатах Америки.

Навчання на iPad, приховані дані та проблеми сертифікації. Що не так з Boeing 737 MAX: нові подробиці

З'явилися нові подробиці довкола катастрофи літаків Boeing 737 МАХ. Не виключено, що сотні пасажирів віддали свої життя через халатність авіаційної влади США та Boeing.

Історичний самостріл: навіщо Польща пішла на реабілітацію військового злочинця

Польський Інститут нацпам'яті виправдав військового злочинця Ромуальда Райса. Тим самим він не тільки створив привід для конфлікту з Білоруссю, але й ускладнив історичну суперечку з Україною.
Політрозклади

Олігархів багато – президент один. Порошенко проти Коломойського, Фірташа і Льовочкіна

Які стосунки у чинного президента з українськими олігархами, та як у їхньому середовищі ставляться до можливого переобрання Порошенка на другий строк.

Штурм парламенту та блокада телецентру: протести на Балканах увійшли у нову стадію

Спроба штурму парламенту. Компромат на главу держави. Намагання захопити центральний телеканал та блокування президентської адміністрації. Все це – новини минулого вікенду з Албанії, Чорногорії та Сербії.

Виборчі гастролі: як кандидати в президенти зустрічаються з виборцями

За даними моніторингу, лідерами за кількістю передвиборчих агітаційних турів регіонами є Петро Порошенко, Юлія Тимошенко, Олег Ляшко та Володимир Зеленський.
фактчекінг

#ВибориБезБрехні: перевіряємо Ляшка, Бойка та Вілкула

Аналіз заяв кандидатів на посаду голови держави. В огляді цитати Олександра Вілкула, Олега Ляшка та Юрія Бойка.​

Як виглядатиме "цифрова" Україна: репортаж з Естонії

Естонія впроваджує в Україні "серце" цифрової держави IT-систему "Трембіта" - копію естонської X-Road. ЕП з'їздила в Таллінн, щоб побачити, як X-Road допомагає процвітанню Естонії. (рос.)

Схованка від насильства: як з'явився перший притулок для жінок на Київщині

Навіть якщо жінка хоче піти від чоловіка, який її б'є, часто їй немає куди йти. Притулків мало, в державних – серйозні обмеження.

Від абортів до покарання РФ: як обрання нової президентки Словаччини допоможе Україні

Більш, ніж двократний розрив майже не залишає кандидату від партії влади шансів стати президентом. Для України важливим є те, що опозиційна кандидатка займає набагато принциповішу позицію щодо протидії РФ.
пропаганда

Фейки, хакери і тіньові гроші. Як Росія буде втручатися в українські вибори

Де за останні роки на виборах був зафіксований "російський слід", яким чином Москва може шкодити Україні та яку мету ставить РФ, втручаючись у справи інших держав

Біг і його користь: чи бігати марафони та як підтримати мотивацію

На основі наукових досліджень розповідаємо про користь бігу, бігові клуби та марафони, а також про пошук мотивації на "нарізання" кілометрів.

Ліки проти "жовтих жилетів": куди заведе Францію національний діалог Макрона

Історичних прикладів загальнонародних консультацій такого масштабу практично не існує. Макрон завершує першу фазу "загальнонаціонального діалогу" - процесу, який має стати відповіддю на протести "жовтих жилетів". (рос.)
Реклама: