Статті

Україна на Венеційській бієнале: куди приводять мрії

11 травня в Венеції офіційно відкрилася 58-я бієнале, наймасштабніший форум сучасного мистецтва. На нинішній Венеційській бієнале Україна представлена кількома роботами. (рос.)

Спочатку допоможи матері: як одна мама рятує тих, кому немає куди йти

"Дім Мама", який заснувала Ольга Черевaтовa, можна назвати одним із найкращих в Україні. Тут домашня атмосфера, лунає дитячий сміх і повсюди затишно, казково розмальовані стіни.

Пеганство: меню, переваги та недоліки новомодної системи харчування

Просто худнути давно не модно. Сучасній людині важливо бути не лише у формі, але й у тренді. А оскільки простим скороченням споживання калорій нікого не здивуєш і у стрічці Instagram не похизуєшся, з’являються нові течії та суперсистеми харчування.

Анатомія реваншу

У президента Зе навряд чи вийде відродити українське громадянське суспільство в тому вигляді, в якому воно існувало в 2004-2014 роках. Але новій команді цілком під силу нажити дві численні групи ворогів. Перші будуть ненавидіти Зеленського за те, що він стане президентом реваншу. А другі – за те, що він не стане президентом реваншу. (рос.)

Повна поразка Росії: що показав вирок учасникам "антинатівського" перевороту в Чорногорії

Навіть у Кремлі вже почали розуміти, що у традиційно проросійській, такій маленькій та слабкій Чорногорії Росія не має іншого вибору, аніж визнати свою поразку.

Розробник штучного інтелекту Родні Брукс. Як 5G дозволить AI впливати на демографію і клімат

Чому людство переоцінює штучний інтелект, чи може він забрати роботу у людей, і чи настільки AI досконалий, як показують в голлівудських фільмах. Відповіді в лекції відомого фахівця роботизованих систем Родні Брукса.(рос.)

Від Польщі до Мальти: хто замінив для нас російський ринок після асоціації з ЄС

Чи уявляли ви, що продаж у ЄС українських іграшок приніс понад 65 млн євро? Або те, що експорт товарів до ЄС здійснюють понад 14 тисяч українських підприємств?
Фоторепортаж

Залізне серце України. Як видобувають руду в кар'єрах Кривбасу

Кривий Ріг відомий не тільки як мала батьківщина шостого президента України Володимира Зеленського. Місто славиться металургією, шахтами, рудниками і гірничо-збагачувальними комбінатами. (рос.)

Чому після війни більше страждають цивільні. Уроки, які ми повинні вивчити

Стала дослідником із всесвітньої політики щодо охорони здоров'я.

Обіцянка Гройсмана знизити ціни на газ для населення. Правда чи ні?

Збільшити власний видобуток газу, здобути енергетичну незалежність і зменшити ціни на газ. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман наголошує, що це реально. VoxCheck перевірив, чи це так.

Декларації депутатів Київради 2018: Де безхатьки тримають колекції картин

2018 року деякі депутати виявилися безхатьками. Депутат Тесленко має колекції вин і картин, але не має житла, де їх зберігати. Безхатько Бохняк одружився, однак не задекларував ані шатра, ані намету, де мешкає з дружиною.

Друзі Путіна, нотаріус та феміністка: хто з українців Польщі балотується до Європарламенту

У травні в усіх державах-членах ЄС відбудуться вибори депутатів Європарламенту. Своїх євродепутатів обиратимуть і поляки – і вперше за списками кількох польських партій балотуватимуться також мігранти з України.

Жорстка посадка: чому банкрутують авіакомпанії-гіганти

Чимало європейських авіакомпаній за останні 1-2 роки стали банкрутами. ЕП на прикладі п’яти кейсів пояснює, чому авіаперевізники із світовим ім’ям залишають ринок.

Чому ми настільки одержимі Другою світовою війною? Роздумує історик та дослідник

У День пам’яті та примирення жертв Другої світової війни ми хочемо поділитися з вами TED-лекцією історика, що вивчає Другу світову війну та її наслідки.

Що відомо про нове керівництво Антикорупційного суду і коли він врешті запрацює

У вівторок, 7 травня, уже обрані судді ВАКСу зібрались на засідання, щоб вирішити два важливі питання – обрати голову та визначити дату початку роботи.

Битва за округ: "радикали" націлилися на округ "порошенківця" Дмитренка

За результатами минулого року, округ №210 Олега Дмитренка посів п'яте місце за розміром коштів, отриманих з держбюджету на соціально-економічний розвиток.

Глава світового виробника шахтної техніки Чжан Чжихонь: ДТЕК купувала китайський мотлох

Представник компанії Sany розповів про невдалу співпрацю з фірмою Ріната Ахметова, жарти про хабарі для міністра енергетики, партнерство з Віталієм Кропачовим та готовність від нього відмовитися.

Даля йде з посади президента: як вибори змінять курс Литви щодо України

Із появою проблем у відносинах України та Польщі головним і ледь не останнім "європейським адвокатом" Києва залишилася Литва.

Три сценарії для президента

Новий президент приречений опинитися на роздоріжжі з трьома сценаріями. Два з яких вб'ють його рейтинг, а третій – країну. (рос.)

"Це щось серйозне? — Та просто балаканина": як починається війна. Історія очима однієї жінки

Перед подіями з вшанування полеглих у Другій світовій війні редакція пропонує вам прочитати цю історію.

Обережно, фейк: чому в Україні найчастіше підробляють чорну ікру

Одним з найпопулярніших фальсифікатів є чорна ікра. Близько 45% відібраних зразків на українському ринку виявились підробкою.

Без медового місяця: що думають у США про перемогу Зеленського на виборах

Хоча офіційний Вашингтон і не ставив на перемогу президента Порошенка, але все одно не мав готовності до таких "кардинальних змін".

Яке воно сучасне рукоділля, й скільки ним можна заробляти. Історії трьох майстрів

"Українська правда. Життя" знайшла трьох таких майстрів та розпитала про те як дозвілля стало для них роботою.

"Тестовий" 5G в Україні: коли, за чий рахунок і кому це треба

Мінінфраструктури хоче покрити українські магістралі 5G мережею. Що за цим стоїть, впровадження передових технологій, особистий PR міністра Володимира Омеляна чи фундамент для "насильного" продажу мобільним операторам частот? (рос.)

"Я віддав за Україну п'ять літрів крові". Історії боротьби за паспорт із тризубом

Ми поспілкувалися з трьома іноземцями, які відвойовують український Донбас, борються з російською пропагандою, але протягом довгих років не можуть отримати паспорт із тризубом.

Безвіз після виборів: чи залишиться безвізовий режим із ЄС за президента Зеленського

"ЄП" вирішила нагадати, якими є умови збереження безвізового режиму. Ми також розібралися, що відбувається з його роботою зараз.

Що подивитися у травні: "Сипкий пісок", "Гра престолів", "Воїн" та ще 4 серіали

Цьогомісячна збірка серіалів має і один з кращих зразків телемистецтва за всі чотири місяці 2019 року.

Мері О'Хейген: Головною метою Росії є знову зробити Україну колонією

Мері О'Хейген очолювала український офіс Національного Демократичного Інституту (NDI) 5 років після Революції Гідності. У квітні вона залишила пост. Спецпроект "Вибори Вибори" встиг поговорити з пані Мері про стан демократії в Україні, її враження від виборів та сподівання, які покладає Захід на новообраного президента нашої держави.

7 міфів, які заважають вам звернутися до психолога

Що ж насправді стримує нас від візиту до такого спеціаліста? Озвучуємо та розбираємо найпопулярніші міфи про психотерапію.

"Кожен має право натиснути червону кнопку". Професор з Гарварду Бен Тігелаар про зміни в компанії

Що необхідно знати, щоб змінити компанію. Відповіді в лекції професора Гарвардського університету.

Чи є життя без кави: що Швейцарія зберігає на випадок глобальної катастрофи

Чи потрібно в XXI столітті витрачати бюджетні гроші на зберігання мішків iз цукром і бочок iз соляркою на випадок світової війни? Швейцарці впевнені, що необхідно.

"Полуничка", "Стокгольмський синдром", тандем Гійома Кане і Жюльєт Бінош + ще три фільми травня

Картини травневого кінорепертуару переосмислюють найбільш болісні проблеми сучасності – від "міграційної кризи" до терактів.
Реклама: