Статті

Одна з керівниць АМКУ Агія Загребельська: Придбання ДТЕК нових обленерго вплине на кожного

Відповіді чиновниці на запитання ЕП дозволяють наблизитися до розуміння "кухні" комітету і його залежності від політиків, з'ясувати природу аморфності відомства щодо одних резонансних справ і небаченої активності — щодо інших.

"Форт Трамп" та інші обіцянки: Польща та США готуються до нового рівня співпраці

Трамп звернувся до керівництва Польщі з двома вимогами, успішне виконання яких може стати запорукою розміщення у країні американської бази. Остаточна згода сторін має посилити міжнародні позиції Варшави.

Новий ринок електроенергії: що зміниться для населення з 1 липня

Незабаром в Україні повинен повноцінно запрацювати новий ринок електроенергії. Яким він буде та до чого готуватися населенню?

Не голодуй на роботі: 33 перекуси для збереження енергії та продуктивності

33 прості та здорові перекуси, які можна спокійно брати в офіс. Вони поживні, корисні, допоможуть залишатися в тонусі і бути продуктивними.

Указ президента про розпуск парламенту: що скаже Конституційний Суд

Штучне існування коаліції при нездатності внести кандидатуру прем'єра президенту має бути ознакою фактичного припинення її діяльності, з відповідними правовими наслідками.

Промовчати не вийде: яку позицію має зайняти Україна за двовладдя у Молдові

Свої заяви вже зробили ЄС, Рада Європи та НАТО. Україна не має права ігнорувати нову реальність, хоча рішення має бути зваженим...

Викид хімікатів в річку Рось: пояснюємо, що це таке, чим пестициди шкодять і як діяти при отруєнні

"Вже за кілька годин інсектицид досягне Білоцерківщини. Виловлювати рибу, купатися та випасати худобу в акваторії річки Рось небезпечно. Будемо інформувати надалі про ситуацію".

Спікер парламенту: декорація чи гравець?

Посада спікера стала трампліном для Арсенія Яценюка та Володимира Гройсмана до статусу самостійних політиків та зайняття більш високих владних посад – обидва стали прем'єр-міністрами.

Волосся випадає! Чому та що з цим робити?

Якщо випадає більше волосся, то з цим варто йти до трихолога – лікаря, який спеціалізується на волоссі та шкірі голови.

Навести мости: як буде працювати перша українська переправа на Дунаї

У вересні очікується запуск першої поромної переправи через Дунай між Румунією і Україною — проект, який обговорювався з 1998 року. Хто її побудував, як це полегшить життя туристам і скільки коштуватиме перебратися на той бік Дуная? (рос.)
Політрозклади

Що відбувалось на з'їздах Гройсмана, Смешка, Вакарчука, Порошенка і Зеленського

"Українська правда" цього гарячого політичного вікенду завітала почергово на з'їзди усіх партій, які мають шанси пройти в Раду.

На межі перевороту: що відбувається у Молдові та що це означає для України

Для колишніх лідерів Молдови збереження влади є питанням фізичного виживання, тому віддавати її мирно ніхто не планує...

Велика маленька брехня... 7 кайфових драматичних серіалів про маленькі містечка чи спільноти

Є загроза підсісти на ці серіали, як на голку мистецького кайфу, тому – обережно!

Замість кота – змія. Як це – жити з рептиліями

Дівчина розповіла для "Українська правда. Життя", як це – мати за сусіда величезного плазуна, чим її приваблюють ці тварини та як за ними доглядати.
подкаст

Подкаст "Кляті питання": Все про електронний квиток

Чому електронний квиток більше схожий на електронний гаманець, ніж на сукупність перевізників?

Пристрасті за капітуляцією

Сьогодні існує лише один загальнонаціональний критерій ганебної поразки: якщо Україна офіційно визнає анексований Крим російським. Причому цей критерій – заслуга не стільки вітчизняної, скільки кремлівської пропаганди. (рос.)

Друга фаза революції: як Вірменія проводить реформи та що там думають про "Кримнаш"

Результатом вірменської реформи має бути те, чого так і не вдалося зробити Україні – глибоке, майже повне оновлення суддівського корпусу. Але чи варто чекати від Єревана зміни зовнішнього курсу?

Без суду і слідства. Як Коломойський домігся обмеження повноважень НАБУ

Конституційний суд задовольнив скаргу Запорізького заводу феросплавів, який контролюється олігархом Ігорем Коломойським. Тепер Національне антикорупційне бюро не зможе оскаржувати в судах корупційні угоди.

Андрій "Богема" Шараскін: Старі політичні еліти – не андеграунд, а те, що потрібно вилучити з поля

"Вибори вибори" вирішили розкрити "Богему" в новому, досі не звичному для нього амплуа – не як військового, а як потенційного народного депутата.

Професор Каліфорнійського університету: як вести бізнес в умовах Четвертої індустріальної революції

Професор зі стратегічного управління та підприємництва в університеті Каліфорнії Майкл Пешкам розповів про особливості ведення бізнесу в умовах Четвертої індустріальної революції.

Все, що ви хотіли знати про "Чорний квадрат", але боялись запитати

В "Чорному квадраті" немає жодного зв'язку з ілюзорним предметним світом, він є результатом чистого творчого акту, а художник стає рівним природі, адже створює щось, чого не існує в природі, створене лише власним креативним даром.
ЗМІ

"Нам, полякам, говорили, що ми – бандерівці", або Пригоди іноземних журналістів в Україні

Ми поговорили з журналістами з різних кінців світу, щоб дізнатися, крізь призму яких тем вони бачать Україну та як вони "продають" своїм редакціям репортажі з Авдіївки чи Сімферополя.

Бюджет-2020. Що планує уряд і чого чекати українцям

У розпорядження ЕП потрапила бюджетна декларація на 2020 рік. Якою бачать чиновники мінімальну зарплату, соцстандарти, субсидії та податки та чим ми ризикуємо.

Давня добра "стратегія". Гройсман веде на вибори свою вінницьку партію

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман 24 травня оголосив, що балотуватиметься до Верховної Ради на чолі власної політсили "Українська стратегія".

Хто візьме відповідальність за проєвропейські зміни?

Проєвропейські платформи визначили пріоритетні напрями реформ, які потребують першочергової уваги та спільних скоординованих зусиль майбутніх парламентарів та очільників уряду.

Рокетмен, Біллі Кід і ще 4 фільми червня

Червневий кінорепертуар рясніє стрічками, присвяченими видатним художникам сучасності і давно минулих епох. (рос.)

П'ять "українських" міфів про 5G

Слідом за керівниками провідних країн світу розкручену тему 5G почали обговорювати і українські політики. Щоб розібратися у значимості нової технології ЕП наводить п'ять "українських" міфів про 5G. (рос.)

Чому ми переможемо у Гаазі: 7 питань та відповідей про Суд ООН за позовом України проти РФ

Рішення Міжнародного суду ООН має допомогти нам втримувати непорушними санкції проти Росії. Воно стане на користь у відновленні суверенітету України і в Криму, і на Донбасі.
Політрозклади

Свої й чужі. На кому тримається Адміністрація Зеленського

Хто ж і за що відповідає в Адміністрації президента Володимира Зеленського.

Стежками влади. Як дійти з Банкової до Грушевського

Попри те, що Верховна Рада дуже часто приймає рішення під впливом президента та політичних обставин, люди здебільшого списують всі біди держави переважно на депутатів.
тест

Що ви знаєте про радіацію та Чорнобиль?

Пройдіть тест, щоб знати більше. Адже радіація ближче, ніж ми думаємо.

"Не рекомендуємо!" Чому Україна "бракує" вина, які допускають до продажу в Лондоні

Яке українське вино варто пити, а яке – ні. В Україні це вирішує не споживач, а комісія дегустаторів при Мінагрополітики. Чи варто їй довіряти? Винороби вважають, що ні.
Реклама: