Статті

Що подивитися у серпні: "Жертва", "Ейфорія", "Вістінг", "Пацани" та ще три серіали

аналітика

Право бути неправим

В ході виборів прозвучало занадто багато невірних прогнозів і помилкових оцінок. Надто багато вдумливих експертів, аналітиків, журналістів, публіцистів у чомусь прорахувалися. (рос)

Партнерство без Меркель: як зміняться відносини Києва і Берліна у новій світовій реальності

Києву варто переосмислити акценти своєї зовнішньої політичної, економічної та культурної політики. Одним із напрямків можуть стати відносини України з Німеччиною.

Тарас Чубай: Нас знову чекають утиски української мови

Те, що відбулося зараз в Україні – російська спецоперація, яка пройшла напрочуд вдало.

Перша жертва Brexit: чого коштує Британії непоступливість у питанні ірландського кордону

Курс на жорсткий Brexit передусім вдарив по Північній Ірландії. Вперше за декілька десятиліть там знову підірвали машину з вибухівкою, а поліція стверджує, що є різке зростання нелегальних поставок зброї.
репортаж

"У нас тут не армія", або Як виховують майбутніх зірок київського "Динамо"

Як з дитинства готують до битв з "Шахтарем"? Показуємо залаштунки легендарної динамівської школи, яка виховала таких зірок, як Олег Блохін і Андрій Шевченко. (рос.)

Контрабанда, ліс-кругляк, мораторій на землю, лотереї, МВФ, ФОПи та інші виклики для Зе!Кабміну

Поки на політичному Олімпі розмірковують і вирішують, хто увійде у новий уряд, ЕП зібрала список найбільших викликів для майбутніх урядовців. Там є, над чим працювати.
скандал

"Вовчий суд" у голосах. Хто засвітився на плівках НАБУ з Окружного адмінсуду

У чому підозрюють суддів, про що йдеться на записах та кого з високопосадовців згадують фігуранти розмов.

Марків – не виняток: як Італія переглядає справи невинно засуджених

Справа нацгвардійця Віталія Марківа показала вади італійської судової системи. Втім, Італія знає приклади перегляду обвинувальних вироків, винесених під тиском громадськості.

Біткоїни для армії "ДНР". Що сталось з майнерами, яких СБУ звинувачувала у фінансуванні тероризму

Спецслужби щороку порушували десятки справ за підозрою у фінансуванні тероризму. Але чим закінчилась більшість з них? Про це можна дізнатись з трьох історій, перша — про майнерів.

Більше економити, менше платити. Як новий уряд може зменшити цифри у платіжках українців

Що може зробити майбутній уряд, щоб житлові будинки стали енергоефективними, а громадяни витрачали менше на тепло? Багато всього.

Медреформа в Лозовій: до казки ще далеко, як і до високих зарплат

Амбулаторія сімейної медицини Лозової на Харківщині увійшла в медреформу аж наприкінці 2018 року. Минуло півроку і суттєвих змін на кшталт нових ремонтів чи зарплат лікарів до 15-20 тисяч гривень тут не видно. Тут погано освітлені коридори, застарілі сидіння, старі кабінети зі такими ж меблями, пацієнти в черзі… А ще тут катастрофічно бракує лікарів.

Допомога Косюку чи шанс для нового уряду: що принесе перший перегляд Угоди про асоціацію

Україна та ЄС вперше внесли зміни в торговельну частину Угоди про асоціацію. Втім, залишається відкритим питання, чи стали ці зміни перемогою чи поразкою для Києва.
інтерв'ю

Петро Порошенко: В мене, на жаль, є за що просити пробачення в Господа

Порошенко вперше розмірковує над своїми помилками та про, що можна було зробити по іншому. Говорить про своє місце в підручнику історії та як він бачить себе через 10 років.
Політрозклади

Зе!прем'єр. Кого Зеленський запропонує призначити прем'єром

У найближчі півроку Кабміну доведеться вирішувати питання співпраці з МВФ, зовнішнього боргу, шукати рішення у питанні транзиту газу, щось робити з пенсійною та земельною реформою, реформою ЖКГ і так далі.
подкаст

Севгіль Мусаєва: Викладачі в Гарварді вчать думати

Про філософію Гарварда, про те, як влаштований навчальний процес і про відмінність американських ВНЗ від українських. (рос)

"Понаїхали" до Варшави: як боротьба за символ міста розсварила польську столицю

Теплими вечорами тих, хто гуляє у Варшаві набережною з південного боку Гданського мосту, вітає неоновий напис: "Приємно тебе бачити".

Судді над суддями: кого Зеленський обере до Вищої ради правосуддя

31 липня, 1 та 2 серпня пройдуть співбесіди до Вищої ради правосуддя. Претендентів – 48. Серед них комісія обере кількох кандидатів, яких рекомендує президенту. А Зеленський обере серед переможців двох нових членів ВРП.

"Слуга народу" проти Макрона: як заморські території Франції ведуть боротьбу за незалежність

Чим небезпечне "шпигунство" Google і як це припинити

Які ризики для чиновників і звичайних користувачів несе стеження Google, і які кроки необхідно здійснити, щоб пошуковий гігант знав про вас якомога менше.(рос)

Хто платить за лікування? Показовий досвід США, Британії, Франції та Грузії

З медичними системами США, Великобританії та Франції часто порівнюють майбутню українську медицину, тоді як Грузія – пострадянська країна, яку багато хто намагається наводити, як приклад для України. Чи українська система фінансування справді гірша, ніж в інших країнах? Досліджуємо системи фінансування медицини в США, Великобританії, Франції та Грузії й аналізуємо, які з них більш ефективні.

Too big to fail по-українськи: як вкладники Дельта банку втратили мільярди гривень

Що насправді сталося з другим за розміром банком в країні, як з нього виводили кошти, і чому його клієнти зводили рахунок з життям.(рос.)

Реформа зі зґвалтуванням: як вбивство сколихнуло Румунію та чому це важливо для України

Румунію сколихнуло вбивство двох дівчат-підлітків, одну з яких викрадач три місяці ґвалтував, тримаючи у рабстві. Ця трагічна історія має стати уроком і для України.

Старт ринку з продажу державної землі. Чому це погана ідея?

Обмежити обіг землі лише державними землями на першому етапі створення ринку – погана ідея. Це дискредитує реформу і не дозволить виконати поставлені перед нею завдання.

Провал Санчеса: чому Іспанія не змогла обрати уряд і чим це загрожує

Після двох невдалих голосувань за кандидатуру прем'єра Іспанія знову опинилася під загрозою дострокових виборів, що дає шанс для реваншу консерваторів та ультраправих.

Якими мають бути сучасні університети? Вичерпно пояснює ексміністр освіти Великої Британії

інтерв'ю

Петро Порошенко: Зеленський – не Голобородько, це точно

Колишній президент намагається випромінювати оптимізм, але місцями дратується при згадці певних прізвищ чи подій. Він справляє враження політика, який визнав свою поразку, але поки що не до кінця прийняв та усвідомив її причини. Людини, яка втратила владу і поки не знає, куди рухатися далі.

Євроінтеграція де-факто: що залишилося зробити Україні для впровадження УА

Підтверджена ефективність виконання Києвом Угоди про асоціацію дасть підстави вже 2020 року пропонувати перегляд її положень – у бік посилення амбіцій.

Зеленський, Супрун і скасування медреформи: 10 речей, які вам слід знати

Ми зібрали 10 відповідей на поширені запитання щодо медичної реформи, аби громадяни України розуміли реальний стан справ, не велися на маніпуляції та вимагали від нових парламентарів і керівництва держави зважених рішень.

Як інтернет-магазини маніпулюють покупцями: 15 способів, про які варто знати

Тисячі популярних інтернет-магазинів змушують відвідувачів витрачати більше грошей, ніж вони планують. Як працює кожен такий метод і як не стати їхньою жертвою. (рос)

В Європу з Додоном: куди заведе Молдову коаліція з друзями Путіна

У новій коаліції визнають: союз проєвропейських сил із партією Додона триватиме не більше року. А тому вже ближчим часом на Молдову чекає черговий сплеск геополітичного протистояння.

4 психологічні причини, чому "ковбаса була смачніша" в СРСР

Чому радянська ностальгія така живуча? Чи пояснюється все тим, що багато пенсіонерів ніяк не можуть забути казковий пломбір, позбутися стокгольмського синдрому, породженого сталінізмом, і відмовитися від історичної позиції жертви?
Реклама: