Статті

Балканський реванш: чи вдасться РФ зупинити розширення ЄС та розсварити НАТО

Низка гучних скандалів у Північній Македонії посилила позиції противників відкриття переговорів про вступ цієї країни до ЄС. Чи отримала Москва шанс на "реванш" на Балканах?
репортаж

Пилорами, контрабанда, зниклий аеродром. Чим живе мала батьківщина прем'єра Гончарука

Як навчався у школі новий прем'єр, чому на його малій батьківщині тужать за радянським минулим, що чекають від Гончарука земляки, і чому його мама емігрувала до Європи. (рос.)
Розслідування

Рінат Ахметов, ввівши в оману АМКУ, монополізував коксохімічну галузь

Рінат Ахметов та Вадим Новинський контролюють 4 найбільші металургійні об'єкти України. І, щоб ці заводи працювали, їм потрібен кокс…

Всюдисущі. Що станеться з банками до 2030 року

Завдяки новітнім технологіям вже за 10 років банки будуть знати про життя своїх клієнтів більше ніж самі клієнти. До яких змін нам всім потрібно готуватися.

Новий радник Трампа: що чекати Україні від призначення О’Браєна

Новий радник Дональда Трампа добре обізнаний з українською ситуацією. О’Браєн був спостерігачем під час виборів 2014 року і позитивно відгукувався на появу нових сил з Майдану в українській політиці.

Як влаштований квітковий бізнес. Репортаж з найбільшого підприємства в Україні

200 тисяч зрізаних троянд за день. Для цього потрібні 23 гектари землі, 750 працівників і не менше 20 градусів тепла взимку. ЕП побувала на найбільшому у Європі підприємстві з вирощування квітів, яке знаходиться поблизу Києва, щоб дізнатись як влаштований "квітковий бізнес" в Україні.

Українізація Штайнмаєра: як зробити ідею Кремля безпечною для України

В МЗС вже анонсували певні умови з українського боку, так званий "план Зеленського" – хоча наразі невідомо, чи включає він вимоги, запропоновані у цьому тексті.

Виборчий кодекс – нескінченна історія?

13 вересня президент Зеленський заветував Виборчий кодекс і подав ряд пропозицій, без врахування яких його не підпише.

Кращий сервіс, нові ремонти і навчання лікарів: як у Мукачеві ремонтують сімейну медицину

Мукачево активно розвиває свою сімейну медицину. Тут спрацювала потрібна формула: міська влада підтримала – сімейні лікарі скористались можливістю.

Вибили зуби та поламали ребра. Історії українських ув'язнених в ОРДЛО

Ми побували в Бердичівській виправній колонії №70, де зараз перебувають четверо засуджених, яких вивезли з окупованої території. Троє з них погодилися розповісти про катування та умови утримання в "зоні" при окупаційній "владі". (рос.)
Хроніка

Озброєний чоловік погрожував підірвати міст в Києві. Його затримали. Хроніка

Що відбувається на київському мості. Оновлюється

Президент Естонії: Зеленський обрав швидкі реформи? Тоді ваша влада точно робитиме помилки

Керсті Кальюлайд: "Роботу естонської влади називали "родео". У вас точно така історія! І я чудово знаю, як складно зберегти народну підтримку тим, хто реформує державу"...

Психологічне насилля. Як розпізнати зло, яке не видно, пояснює експерт

Якщо ви чуєте в свій бік принизливі зауваження, необґрунтовану та постійну критику або применшення ваших здібностей – це психологічне насилля.

Смартфон замість гаманця. Як в Україні безготівка перемагає "кеш"

Обсяг безготівкових платежів за банківськими картками вже співставний з обсягами готівки, яку українці знімають через банкомати та каси банків. За кількістю операцій безготівка перемагає кеш вже п'ять років. Як це стало можливим та як змінюється ринок в Україні?

Обід із "родоводом": що дасть впровадження норм ЄС щодо походження продуктів

Знайома ситуація: продукт, який ви в магазині сприйняли за європейський, виявився виробленим зовсім в іншій країні. Нове законодавство забороняє такі "хитрощі" виробників.

Ставлення українців до реформ: куди поділася "зрада"?

На кого українці покладають головні сподівання, чи вірять в успіх реформ, та хто може стати рушієм здійснення в Україні необхідних реформ.

Напад ціною у мільярди: як відповість США на удар по союзниках

"Нафтовий шок", якого зазнав світ, змусив США розконсервувати свій стратегічний нафтовий резерв для стабілізації ринку, а також спричинив підвищення світових цін на нафту на 20%, до $75.

"Дякую" для Порошенка й 1,2 млн для "Слуги народу"

Політична партія "Слуга народу" протягом другого кварталу 2019 року активно збирала внески від фізичних осіб та компаній, а отримані гроші витрачала на парламентську кампанію.
Тема дня

Вороги Гонтаревої. Хто з олігархів міг помститися колишній очільниці НБУ?

Що сталось із будинком Валерії Гонтаревої, хто може за цим стояти, яких ворогів нажила собі екс-очільниця НБУ та як із цим пов'язана націоналізація "Привату".

Євроінтеграція в "турборежимі": яке місце матимуть Європа й НАТО у роботі нового уряду

Є показник, який засвідчить, чи справді рух до ЄС є пріоритетом уряду. Це – відповідь на запитання про те, чи генеруватиме Кабмін рішення, які суперечать європейському праву...

Школа, в яку тягнуться діти: тут є сучасний стадіон, сонячні батареї та відеоспостереження

"Є речі, які директор має вирахувати наперед, аби вони не сталися. Це моя робота. Тому, можливо, я часом підкидаю ложку дьогтю. Але якщо сварю, то пояснюю, що це як із календарем. Перевертаємо сторінку, робимо висновки і йдемо в наступний день"

Землі на всіх не вистачить. Чому з безоплатною приватизацією треба закінчувати

Система безоплатної приватизації уже давно перетворилася в неприховане джерело корупції, яке збагачує тих, хто розпоряджається дефіцитним товаром — землею.

Фактчекінг обіцянок Зеленського. Чим закінчуються слова президента

Про парі Зеленського та Філатова, переїзд Офісу президента та домовленості з олігархами.

Під залп яєць, зі сльозогінним газом. Як у Харкові пройшов перший Марш рівності

15 вересня, в Харкові відбувся перший в історії міста Марш рівності, який зібрав понад 2 тисячі учасників.

Як запобігти появі класу "непотрібних людей" і цифровій диктатурі. Головне з виступу Харарі

У XX столітті людство подолало чуму, голод та насилля, проте виклики XXI століття не менш жахливі. Ми знаходимось на порозі екологічної катастрофи та потенційної цифрової диктатури, тому людству потрібна глобальна співпраця, щоб подолати ці проблеми.

Тарас Качка: Україна має перейти від торгівлі до економічної інтеграції з Євросоюзом

Новий торговий представник України: "Наша мета – щоб українські та європейські компанії, і регулятори, і органи влади жили в одному регуляторному середовищі з однаковими правами і обов'язками".

Як щось піде не так, I’ll be back: велике інтерв'ю Уляни Супрун

Про те, як три роки змінювався МОЗ та політичні взаємодії, які не були відомі широкому загалу.

Сплати 5% і питань немає. Як влада виводитиме з тіні доходи українців

Рада пропонує українцям легалізувати приховані доходи. Що чекає на тих, хто "відкриється" перед державою і скільки це коштуватиме?

Чотири умови для безпеки на Донбасі: як прибрати загрози від "формули Штайнмаєра"

"Формула Штайнмаєра" – це не всеосяжний план. Насправді вона з’явилася як спонтанна пропозиція на той час глави німецького МЗС...

Олігархи, президенти і рабин. 12 історій про велику політику із форуму YES

Чим запам'яталась 16 конференція Yalta European Strategy.

Співачка Alina Pash: Я люблю свою країну, але не хочу називати себе патріоткою

"Значення слова "патріотизм" сьогодні сильно змінилося. Його спаплюжили люди радикальних настроїв, тому воно викликає в мене негативні емоції".

За лаштунками "формули Штайнмаєра": що вона означає та як зробити її безпечною

Я не пригадаю, щоби місія ОБСЄ спостерігала за виборами на фактично окупованій території. Та й сама по собі "формула Штайнмаєра" не є чимось загрозливим...
Реклама: