Статті

Що і як читають у Японії, Туреччині, Фінляндії, Бразилії та Польщі. Чому нам варто у них повчитися

Під час найбільшого книжкового ярмарку світу у Франкфурті "Українська правда. Життя" розпитала декількох видавців з інших країн про те, як і що читають у них, та як можна заохотити людей читати більше.

Урок від Трампа для України: які наслідки матиме турецька операція в Сирії

Дедалі глибше залучення Туреччини в сирійських справах означає і зростання залежності Анкари від Росії... При цьому доля курдів доводить остаточну дискредитацію ідеї партнерства, заснованого на принципах довіри.

Трюдо втратив більшість: які наслідки для України матимуть вибори у Канаді

Втрата партією Трюдо більшості змушує його шукати партнера для коаліції. "Золоту акцію" отримали "нові демократи", однією з передвиборчих вимог яких було надання безвізу для українців.
подкаст

Висока температура та ГРВІ у дітей: головне – без паніки

Чому не треба так сильно хвилюватись через звичайне ГРВІ та лихоманку (і коли справді треба) пояснює педіатр та неонатолог Лідія Бабич.

Ринок електроенергії: як бізнес оцінює головну енергетичну реформу країни

Український ринок електроенергії четвертий місяць живе за новими правилами. "Економічна правда" разом з підприємцями підбиває проміжні підсумки його роботи та розповідає, які зміни чекають на споживачів.
екологія

На межі катастрофи. П'ять найбільших екологічних проблем України

Згідно з найгіршими прогнозами екологів, за 20 років степ підійде до Києва, за 50 – Дніпро обміліє вдвічі, а за 100 – країна може залишитися без лісів.

Операція "Запад". Перевиконання плану з депортацій українців

Серед залізничників кружляли чутки, що операцію контролює сам Сталін. У Тернополі та Чорткові концентрували криті вагони. Казали, що будуть виселяти рештки євреїв. Але цього разу МҐБ готувалося перевиконати план з депортації українців.

В пошуках головного донора: хто найбільше допоміг Україні грошима

Дональд Трамп вважає, що Європа нічого не зробила для України, на відміну від США. Чи відповідає така заява реальному стану речей? Яким є обсяг фінансової допомоги США і ЄС?

Яким був найбільший книжковий ярмарок світу і Україна на ньому: репортаж з Франкфурта

Щороку видавці з різних країн приїжджають сюди, щоб презентувати себе: креативлять та готують розмаїті стенди, вигадують, чим би зачепити вибагливого перехожого, який може стати потенційним партнером.

П'ять років в'язниці за розмови про секс: ініціатива влади, яка розколола Польщу

Після "бандерівців", біженців, лібералів та геїв правляча партія Польщі "Право і справедливість" знайшла нового "ворога нації" – вчителів, які розповідають школярам про стосунки та статеві відносини.

В підвішеному стані: що відбувається з ринком нерухомості Києва

Доля понад півтисячі об'єктів, з яких 70% приходиться на житло, під питанням. Чому київський ринок нерухомості зараз в зоні турбулентності і чи може "Укрбуд" стати для нього "чорним лебедем".

Бунтівна Барселона: як вирок проти сепаратистів занурив Каталонію у безлади та протести

Демократичне цунамі поглинуло регіон. Жорсткий вирок лише підігрів настрої прибічників незалежності, тож каталонці не планують припиняти протести.

Театральний продюсер Олена Матвієнко: В Україні балет ризикує опуститися до рівня сільського клубу

Олена Матвієнко розповіла про свої проекти, який балет можна вважати актуальним і що заважає розвитку танцювального мистецтва в Україні. (укр.)
інтерв'ю

Російський політолог Морозов: Порошенко був цвяхом у черевику в Путіна

Чи боявся Путін Порошенка, чи зможе Зеленський "домовитися" з Кремлем, яким видається майбутнє Донбасу, Криму для росіянина, що живе в Європі. (рос.)

Подкаст "Кляті питання": Керівництво МОЗ не розуміло, що їхній внутрішній конфлікт є більш масштабним

Останні півтори місяці у Міністерстві охорони здоров’я тривав конфлікт між новим політичним керівництвом та працівниками міністерства. У чому його причина та чим він закінчився?

Як ГогольFest запалював у Дніпрі сонце на глибині 50 метрів. ВІДЕО

Вже 10 років як ГогольFest – наймасштабніший захід сучасного мистецтва у всіх його проявах. Кілька тижнів тому він увійшов в топ-5 фестивалів Європи.

Як побудувати персональний бренд: план дій від Ярослави Гресь

"80% людей на світі — просто глядачі, 19% — актори і тільки 1% — сценаристи". Дайте собі відповідь на запитання, хто ви.

Гурт KAZKA: Ми замахнулися на те, чого у нас в Україні ще не робили

"Так, у нас у гурті демократія. І взагалі, як можна змусити робити щось творчих людей? Слухач відчує це одразу, тому в KAZKA таке неможливо".

Слід Зеленського

Реванш Порошенка – це не повернення п'ятого президента до влади, що видається неймовірним сценарієм. Справжній реванш Порошенка – це тотальне банкрутство Зеленського, на тлі якого ПОП буде виглядати визначною історичною фігурою. (рос.)

Посол Туреччини: Зеленський сказав нам "казан-казан", і це – головна ідея нашої співпраці з Україною

Посол Ягмур Гюльдере: "Якщо Захід перестає сприймати Туреччину як союзника, то неодмінно будуть наслідки. Ми будемо вдаватися до контрсанкцій..."
інтерв'ю

Як підняти зарплати лікарям, медреформа у 2020 році та конфлікт у МОЗ: інтерв'ю міністерки Зоряни Скалецької

У Міністерстві охорони здоров'я думають над тим, як змусити центри сімейної медицини підняти зарплати лікарів. І чи потрібно це робити за допомогою "ручного" управління.

Brexit на фінішній прямій: про що Борис Джонсон домовився у Брюсселі

Лондон та Брюссель нарешті зуміли досягти угоди, яка має унеможливити "жорсткий" Brexit. Однак чи зможе Борис Джонсон провести її у парламенті? Особливо коли компроміс із ЄС було досягнуто за рахунок партнерів по коаліції.
тест

Що ви знаєте про гарбузи?

Пройдіть наш тест, щоб зрозуміти, наскільки цікавим, різноманітним та смачним може бути гарбуз.

Коломойський двічі програє у справі Приватбанку. Що це означає?

У війні за Приватбанк для Ігоря Коломойського почалась "чорна смуга". Недавню поразку в Лондонському суді доповнила ще одна погана новина — український суд призупинив розгляд справи про повернення акцій екс-акціонерам Приватбанку. Що це за справи, і що означають останні рішення судів?
репортаж

"Український Єрусалим". Перевернутий Ісус, "Вій" і підземелля в Седневі

Що загрожує дерев'яному козацькому храму 18 століття, чому актриса Варлей, що грала у "Вії" панночку, боїться їхати до Седнева, куди зникли мумії роду Лизогубів і через що річку Снов називають "Північним Йорданом". (рос.)
Пояснюємо

12,5 млн за корупціонера. Як розбагатіти завдяки закону про викривачів

Як працюватиме закон і які прогалини побачили в ньому експерти?
Тема дня

#Свинарчуків_за_ґрати! Найгучніший скандал в оборонці сім місяців по тому

"Українська правда" розповідає історію скандалу та з'ясовує, як змінилося життя його фігурантів після Свинарчукгейта.

Бюджетні гроші для партій: як це працює в Польщі

Останні 17 років польські політичні партії отримують фінансування з державного бюджету. Скільки становлять дотації, як вони розподіляються і хто виступає проти цієї системи?

"Зараз стільки можливостей". Директорка школи, яка не боїться змін і вірить у своїх колег

Звичайна школа на околицях Мелітополя, де навчаються 700 учнів, б’є рекорди за кількістю проєктів. Як директорка школи гуртує і мотивує – у нашому матеріалі.

Власник Avellana Gold Брайан Севедж. Хто керує ринком золота та чому Україна відлякує великих гравців

Власник компанії, яка розробляє найбільше родовище золота в країні, розповів ЕП, на яких страхах тримається світовий ринок золота, що буде з цінами і як це видобувати дорогоцінні метали в Україні та купувати родовища у біглих міністрів.

Імпічмент у прямому ефірі: медіагайд по процедурі відставки президента Трампа

Процедура імпічменту президента Трампа вже стала повною мірою "медійною". Саме тому варто детальніше розібратися, як вона проходить і як висвітлюється в американських медіа.
інтерв'ю

Святослав Вакарчук: Якби я був президентом, точно не починав би з посилення своїх повноважень

Про депутатство, ставлення до Зеленського, скандальні дебати з Тимошенко, а також про алкоголь, зарплату, "Океан Ельзи" та кризу середнього віку. 
Реклама: