Статті

Не Каталонія і не диктатор: що турбує Іспанію напередодні виборів

10 листопада в Іспанії пройдуть дострокові парламентські вибори – вже четверті за останні чотири роки. На тлі протестів у Каталонії уряду вдалося добитися перепоховання диктатора Франсіско Франко.

Як депутати за ґрати не сідають? Топ-10 способів уникнення в'язниці

Ми проаналізували найгучніші депутатські скандали і виділили топ-10 способів, завдяки яким народні обранці вислизають з рук Феміди. І є в них недоторканність чи ні – немає жодного значення.

Невігластво шкодить більше, ніж корупція: Олександр Лінчевський про роботу заступником міністра в МОЗ

Чому кваліфікація лікаря набагато важливіша, ніж нові ремонти в поліклініці та чому важливо відсіювати невмотивованих потенційних лікарів ще на етапі ЗНО.

Amazon, Ebay, Alibaba, OLX, Rozetka та інші: як вибрати ідеальний майданчик для продажів

300 спартанців Зеленського. Як президент вибирає "своїх" людей

За яким принципом відбувався кастинг у шорт-ліст команди Зеленського, хто там може протистояти Андрію Богдану, та як в одній команді уживаються Сергій Сивохо та Арсен Аваков.

Подкаст "Кляті питання": Будь-якого забруднення повітря треба боятися. Але не треба панікувати

Актриса Олеся Жураківська: Хочеться, щоб українці знімалися в головних ролях українського кіно

Імпульсивна і емоційна Олеся Жураківська розповіла в інтерв'ю "Українській правді. Життя", чому наше суспільство потребує таких як Павліна, про спілкування з російськими колегами та зустріч з Олегом Сенцовим.

Інтеграція без ПДЧ: що стоїть за "перезапуском відносин" України з НАТО

В уряді кажуть про "перезапуск" роботи з НАТО. Що саме зміниться, що залишиться незмінним та чи варто чекати у новому форматі дискусії про ПДЧ.

Як побудувати бізнес на вирощуванні фундука: досвід уманського Hazelstar

ЕП відвідала одне з небагатьох підприємств, яке займається вирощуванням фундука в Україні. Що це за бізнес, які інвестиції потрібні для старту, і що треба знати про цей ринок?

10 книжок для тих, кому трохи за 10

Рейтинг найкращих україномовних книжок для дітей та підлітків – з 10 по 1 місце.

Останній розстріляний бандерівець

Харківського 62-річного пенсіонера п'ять днів судили на Волині за звинуваченнями, за які він вже відсидів свій термін у концтаборі та був звільнений. Повстанця Івана Гончарука розстріляли за два роки до проголошення незалежності України.

Європейський виклик для "Слуг народу": чому українська партія влади втрачає довіру на Заході

Бо у той час як "Слуги народу" зосередилися на дружбі з лібералами, у всіх інших європейських політичних групах зростає скепсис щодо нової української влади...

Тютюнові компанії "збирають валізи": кому це вигідно і з чого все почалось

Міжнародні компанії – виробники сигарет – погрожують піти з України та відкликають сплачені до бюджету платежі. Причина – в скандальній поправці до законопроекту, яка перерозподіляє доходи на тютюновому ринку. Як це сталось і хто від цього найбільше виграє?

Пишаймося своїми: як "Видавництво Старого Лева" продає українську книжку у більш ніж 30 країн

За даними Українського інституту книги, за останні 5 років права на переклад українських творів іноземним державам продали на майже 300 книг. Найбільше прав продало львівське "Видавництво Старого Лева" – на 108 книг. Як їм це вдалося?
репортаж

Республіка Щастя. Як в комуні під Харковом третій десяток років будують утопію

Учасники комуни нагадують персонажів фільмів Кустуріци: доять корів і засідають в "парламенті", штрафують за куріння і алкоголь, бігають 100 кілометрів, складають вірші, зводять у культ Леніна і вираховують рівень щастя. (рос.)

Doing Business-2020. Завдяки чому Україна піднялася в рейтингу на 64 сходинку

ЕП разом із Спілкою українських підприємців пояснює, за якими показниками Україна виросла в рейтингу і завдяки чому може зробити кардинальний ривок в майбутньому.

Джамала про "творчі хвилі", хейтерів та життя після Євробачення

За 10 років творчої кар'єри Джа випустила 5 студійних альбомів, 21 кліп і принесла своїй країні перемогу в "Євробаченні", про яку із захопленням і вдячністю згадують досі. (рос.)

Хто хоче контролювати Конституційний Суд?

29-30 жовтня 2019 року відбудеться Всеукраїнський з'їзд суддів, делегати якого мають обрати трьох суддів Конституційного Суду. Рада суддів допустила до фіналу 16 кандидатів, серед яких делегати з'їзду мають зробити вибір.

"Маленький Київ" у Польщі: як Вроцлав став лідером інтеграції українців

Уряд Польщі готовий залучати українських працівників лише на короткотермінове перебування. Натомість у найбільших польських містах вже замислюються про їхню інтеграцію у міські громади.

"Маяк", "Додому" та ще 5 фільмів, які варто подивитися на "Київському тижні критики"

Розповідаємо про 7 фільмів фестивалю, вартих вашої уваги.

Новий кодекс про банкрутство запрацював: що він змінює для власників, топ-менеджерів і фізосіб

З 21 жовтня запрацював новий кодекс про банкрутство. Що це дасть бізнесу, як змінить життя власників, топ-менеджерів і фізосіб, і чому від цього виграє ринок кредитування. (рос.)

Тривожний дзвоник для проєвропейської Молдови: що показали місцеві вибори

Вибори у Молдові стали вкрай тривожним сигналом для України – вони підтвердили ризики непередбачуваності Кишинева як міжнародного партнера.
інтерв'ю

Олександр Корнієнко: Наші служби внутрішньої безпеки постійно кажуть про спробу “купити” депутатів

Олександр Корнієнко дає оцінку діяльності уряду, пояснює, як координують 250 депутатів, розповідає про внутрішньопартійні чати та спроби олігархів купити нардепів. 
Пояснюємо

"Слуг народу" перевірять на детекторі брехні. Чи можна обманути поліграф

Як відбувається перевірка на детекторі брехні, і чи може вона стати доказом для слідства.

Повітря поза євроінтеграцією: чому в Києві дихати гірше, ніж у Брюсселі

В Угоді про асоціацію є положення, покликані зробити повітря у традиційно забитому машинами Києві таким, як у ЄС. Україна цими рецептами досі не скористалася.

Як старі шини перетворити на ресурс: Історія українського стартапу EcoTyre, який в Україні не на часі

Засновники українського стартапу EcoTyre винайшли унікальний безвідходний метод переробки автомобільних шин. ЕП дізналася як він працює і чому в Україні шини майже не переробляються. (рос.)

Школа, що оживила "депресивний" район: тут кав'ярня та офіс замість учительської

На думку директорки, важливо, що у Львові зникла конкуренція між школами, які працюють в одному напрямі. Це сталось тому, що школи почали працювати не на конкуренцію, а на дитину.

Як президент Трамп шантажував Зеленського. Свідчення посла США Вільяма Тейлора

На зустрічі 10 липня Болтон назвав ці домовленості "наркоторгівлею". Джон Болтон також виступив проти телефонного дзвінка між Зеленським та Трампом...
тест

Чи вмієте ви захищатись від шкідливих речовин в повітрі

Ми склали простий тест, аби ви могли перевірити свої знання та підозри щодо того, як реагувати на смог та убезпечити себе від поганого повітря.

Воюють усі: чи можна в Швейцарії відмовитися від служби в армії

Незважаючи на закінчення холодної війни, Швейцарія не тільки не відмовилася від обов'язкового призову, але й регулярно посилює правила проходження альтернативної служби.

Детектор брехні і $30 тисяч. Як депутати Зеленського посварилися через схеми Яценка

Депутати "Слуги народу" опинились в епіцентрі корупційного скандалу, через який керівництво партії вирішило перевірити народних обранців на поліграфі.

Що не так з повітрям у Києві. Пояснює екоактивістка

Що відбувається з повітрям українських міст, наскільки шкідливе це забруднення і як від нього вберегтися – пояснює співзасновниця Saveecobot.com Ірина Черниш.
Реклама: