Статті

"Мінус" 3 мільйони гектарів за два роки: куди зникає державна земля

Кількість аграрних земель у державній власності драматично зменшується. В чому причина?

Коаліція на користь Каталонії: хто сформував новий уряд Іспанії

Вперше за багато десятиліть в Іспанії з'явиться уряд, створений не однією партією, а коаліцією. Та чи буде йому легше впоратися з численними проблемами, які не змогли вирішити однопартійні уряди?

Подвійне життя КҐБіста Заваригіна: чи міг чекіст співпрацювати з ОУН?

Павло Заваригін бореться з українськими повстанцями на Тернопільщині та робить непогану кар'єру. Але в якийсь момент все починає йти не так, і врешті решт чекіст стріляє собі в голову.

Тарас Тополя, "Антитіла": На третій Майдан я не вийду, від мене такого "подарунку" Росія не дочекається

"Я не можу мовчати. Якщо бачу несправедливість, намагаюся її виправити. Так мене виховали. Хоча, вік і досвід притупляють цю рису".

Три роки без "Вконтакті": де в інтернеті спілкуються українці, та що буде із забороною російських соцмереж

Відвідуваність соцмереж "Вконтакті" та "Однокласники" в Україні впала у три-п'ять разів, а Facebook та Instagram набирають обертів. ЕП вивчила, як змінилися мережеві пріоритети українців. (рос.)

Добровольці під прицілом. Чому конгресмени в США хочуть визнати "Азов" терористами 

Ми розбиралися, чи є у США підстави визнавати терористами "Азов", та чим заява 40 конгресменів може обернутися для України.

Вітольд Ващиковський: Зеленський розуміє, що без реформ повториться ситуація 2014 року

Співголова Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС: "За рік люди починають стукати до влади й питати, де виконання обіцянок. ЄС волів би почекати рік і подивитися, що зроблено і як змінилася підтримка Зеленського".

Як відстежити і отримати ліки, куплені за держкошт: інструкція

З допомогою громадського моніторингу з доставки, наявності та використання ліків Програми розвитку пояснюємо алгоритм на прикладах.

Імпічмент йде до фіналу: чи несе "Українагейт" реальну загрозу для Дональда Трампа

Завершення цієї битви заплановане ближче до Різдва, коли Палата представників має офіційно висунути звинувачення на адресу Дональда Трампа...

Рада голосує за ринок землі: чи вдасться Зеленському переконати "своїх" і перемогти

ЕП пояснює, якою є розстановка сил перед голосуванням, в чому суть законопроєкту, який розглядається, і як в команді президента збираються перемогти всіх на референдумі?

Як змінити якість вищої освіти в Україні? Допоможе британський досвід

Пояснюємо, що таке акредитація вишів, як її потрібно змінити й як в цьому допоможе британській досвід.
інтерв'ю

Сергій Рахманін: Зеленський сприймає Верховну Раду як якийсь додаток до Офіса президента

Рахманін детально пояснює мирний план партії "Голос", розповідає про те, як бути в опозиції, та відверто критикує Зеленського.

Розворот Молдови: які наслідки матиме відставка проєвропейського уряду

Молдова занурилася у нову політичну кризу. Залучивши опозицію до голосування проти проєвропейського прем'єра, президент Додон поставив країну за крок від проросійського реваншу.

Перше інтерв'ю Бахматюка після затримань НАБУ: Мене не можна просто так оголосити в розшук

Після затримання екс-заступника голови НБУ Олександра Писарука та банкірів ВіЕйБі Банку ЕП вдалось поговорити з одним головним підозрюваних у цій справі – з власником Олегом Бахматюком, який наразі перебуває в Швейцарії.

Зеленський vs журналісти. Чому не всі ініціативи президента корисні

Розбираємо основні ініціативи президента щодо того, як регулювати інформаційний простір.

Від початку і до кінця: як в Києві допомагають важкохворим дітям

"Нас завжди вчили, що лікар має лікувати та вилікувати. На жаль, ніхто не вчив, що є стани, коли вилікувати людину неможливо. Але тоді лікар не має зникати, він просто має поставити перед собою інші цілі".

Справа Бахматюка. Чому НАБУ затримало екс-заступника Гонтаревої та банкірів бізнесмена

Чому НАБУ затримало голову правління Райффайзен Банку, як це пов'язано з банками-банкрутами аграрного бізнесмена Олега Бахматюка, і з чого ця історія почалась.

Життя колишніх-2. Що роблять і куди роз'їхались люди Порошенка

Продовжуємо розповідати про те, як живуть і чим займаються після програшу на виборах люди з оточення експрезидента Петра Порошенка.

Хотіти в Росію та довіряти Путіну. Чи можна проводити опитування в умовах окупації

Ми звернулись до керівника компанії, що здійснила опитування, Олега Синаюка та директора Київського міжнародного інституту соціології Володимира Паніотто. Експерти озвучили питання до оприлюдненого дослідження з боку професіоналів та відповіли на претензії суспільства.

Мовчання для Путіна: чому стратегія Зеленського веде до програшу України

Москва взялася шантажувати Зеленського і з'ясувала, що він готовий поступатися. Мораторій на гострі заяви на адресу РФ – не випадкове мовчання, а частина стратегії Банкової.

Час відкривати ринок

Відкрита заява "Економічної правди" і Громадської коаліції за скасування мораторію на землю з приводу голосування за земельну реформу.

Тут заборонено бути пасивним та байдужим: історія маріупольської школи

Від відповідальності до довіри – девіз школи. Учень не боїться заходити в кабінет до директорки, бо знає, що там – безпечний простір.

Євромапа України: як окремі регіони інтегруються до ЄС

Чи проникли стандарти та практики ЄС у різні області України? Ми створили рейтинг, який відображає динаміку зближення окремих регіонів країни з Європейським Союзом.

Як заробляти на повітрі: історія українського стартапу Carbominer

Троє українців заснували стартап Carbominer, що дозволяє отримувати вуглекислий газ з повітря. Як працює ця технологія, у чому її унікальність та як видобуток CO2 в промислових масштабах допоможе призупинити глобальне потепління.

Айше Сеітмуратова. Депортована з Криму, засуджена, не переможена

Вона – одна з символів новітньої історії кримських татар, історик, журналістка. Багато років була голосом депортованого народу, працюючи на "ворожих радіологосах" (рос).
інтерв'ю

Семен Глузман: Зеленський перед Путіним – карлик. Але за ним стоїть весь цивілізований світ

Що Зеленський робить не так, чи є у нього козирі в боротьбі з Путіним, навіщо Україні авторитаризм і про що говорив вираз обличчя Зеленського під час конфлікту в Золотому. (рос.)
подкаст

Подкаст "Кляті питання": Плюси та мінуси судової реформи Зеленського

"В Ужгороді небезпечно бути "відкритим": мешканці Заходу про стереотипи

Команда ГО "Місто-сад" провела по тижню на Сході та Заході, щоб зрозуміти, ким є місцеві жителі насправді та зруйнувати (чи підтвердити) стереотипи про них.

Яким буде перший день в Криму. Рефат Чубаров, Ахтем Сеітаблаев, Джамала та інші відомі люди про повернення додому

"Українська правда. Життя" розпитала режисера стрічки, виконавця головної ролі Ахтема Сеітаблаєва та відомих кримських татар про те, як вони проведуть перший день вдома, в Криму, після деокупації пів острова.

Мільярдер Джек Ма: Помилка — це найкраще добриво для завтрашнього успіху

Засновник Alibaba Group Джек Ма розповів в Києві де лежить ключ до розвитку України, як починати бізнес і як квантові комп'ютери розшифрують людину.

Золота доба

Епоха Порошенка продовжилася вчетверо менше радянського застою, але встигла надихнути безліч активних громадян, що, як і раніше, формують нашу публічну повістку. (рос.)
подкаст

Це нормально, що я так довго кашляю? Пояснює лікар. ПОДКАСТ

Педіатр Анастасія Бикова-Шелевицька застерігає: агресивне лікування кашлю може лише продовжити його.
Реклама: