Статті

Війна під боком у Європи: чого чекати від конфлікту в Лівії

ЄС довго розглядав лівійський конфлікт переважно крізь призму міграційної кризи. Втім, після втручання у конфлікт Росії та Туреччини Європа нарешті зрозуміла, що не може далі ігнорувати цю війну.

Як на долоні: що можна дізнатися про вас з офіційних баз даних

Адреса, колір та марка машини, судові справи, бізнес-угоди, імена родичів, податкові борги, нерухомість — лише частина того, що є у відкритому доступі про будь-кого з нас. На яких сайтах міститься особиста інформація та в яких випадках її можуть відкрити?

Розвідка боєм: як Україна та ЄС готуються до оновлення Угоди про асоціацію

Окрім домовленостей про макрофінансову допомогу та перший крок в бік "промислового безвізу" Україна та ЄС розпочали роботу над масштабним оновленням Угоди про асоціацію.

"Чорний вівторок" для голови "Укрзалізниці": за що звільняють Кравцова і чому це буде непросто

Наглядова рада "Укрзалізниці" після довгих вагань ухвалила рішення щодо звільнення голови компанії Євгена Кравцова. Тепер м'яч на стороні уряду, який має поставити крапку у цьому питанні.

Люди, їжа, гори – чому варто поїхати в Батумі взимку

Грузія часто асоціюється у нас саме з літом, але зимовий Батумі прекрасний. Прекрасні його порожні пляжі, температура +17, запах полуниці на набережній та захід зимового сонця на фоні гір та статуї Алі та Ніно.
на часі

Якщо коронавірус прийде в Україну. Чи вистачить лікарень, фахівців та обладнання

Чи готова Україна до можливої появи китайського коронавірусу, "Українська правда" розбиралася разом з лікарями: інфекціоністами, імунологами, вірусологами та епідеміологами. 

Жорсткість для Польщі, діалог для Росії: ПАРЄ обрала нову країну для критики

Рішення щодо Польщі виглядає дивним на тлі готовності ПАРЄ закривати очі на порушення з боку Росії. Та й росіяни доклалися до того, щоби покарати свого "заклятого сусіда"...

Золотовалютні резерви України: чи достатньо коштів в "скарбничці" НБУ

Нинішній рівень міжнародних резервів України в цілому можна вважати достатнім, але не стійким, на межі достатності. А щодо обсягу зовнішньої заборгованості — явно недостатнім.

Поразка Сальвіні: чому друг Путіна втрачає популярність в Італії

Пропутінська партія "Ліга" раптово програла місцеві вибори у двох важливих регіонах Італії. А це ставить під сумнів існування коаліції, особливо напередодні голосувань за непопулярні реформи.

Адаптація до Нової української школи: як батькам і вчителям допомогти дитині

Школа має стати для учнів безпечним місцем із атмосферою довіри та взаємоповаги і сприяти цьому має партнерство між учнем, учителем і батьками. Пояснюємо, як мають адаптувати дитину дорослі.

Безвіз після Brexit: чому Україна поновить безвізовий режим для Британії лише на рік

Британські подорожуючі не постраждають: Зеленський запровадить безвіз строком на один рік. Але продовження цього терміну не може бути нескінченним...

Нова дорожна стратегія 2020: як уряд планує "зшивати" дорогами всю країну

Кабмін Гончарука підхоплює естафету попереднього уряду й обіцяє прискорити будівництво та ремонт автомобільних шляхів. Чи є на це гроші і куди вони підуть?

Спрут Авакова: Як "тимчасовий міністр" нарощує свій вплив у силовому блоці

Як Аваков нарощує свій вплив, на яких стовпах тримається його влада, та чому він розбудовує свою державу в державі. 

Робота в 50: що з нею в Україні, чи працюють гірше люди у віці та як змінити професію

"Українська правда. Життя" розбиралась, що робити українцю, коли на пенсію ще зарано, а поточна робота вже вичерпала себе.

Нові податкові правила: що "Зе!Рада" проголосувала і чому бізнес вважає це "терором"

Депутати ухвалили скандальний закон про вдосконалення адміністрування податків — №1210. Що в ньому не влаштовує підприємців?

Чим відомий Козак, новий "куратор України" у Кремлі

Хай що є причиною змін у відносинах між "баштами Кремля", важливо розуміти, ким є Дмитро Козак. Він має дуже специфічний бекграунд у зовнішній політиці.
інтерв'ю

Помститися за страшні тортури. Історія двічі полоненого на Донбасі словами його матері

Як це – бути мамою полоненого.

Що небезпечніше – лижі чи сноуборд?

Сноубордисти травмуються частіше, проте травми лижників більш серйозні.

7 українських фільмів 2020 року, які вам варто переглянути

Поданий список – те, що точно можна назвати кіно і що було знято останніми роками, тобто до того, як нова влада розвалила тільки-тільки намічений фундамент українського кінематографу.

Символи, які ми вибираємо

Суспільний діалог про ідентичність, символи і гуманітарну політику вимагає продовження. Не заради Ізраїлю, Польщі або Угорщини, а заради нас самих. (рос.)

Зе-ПАРЄ: чи зможе українська команда не програти росіянам у Страсбурзі

Депутати спробують покарати РФ, але цю битву вони гарантовано програють... За тиждень ми можемо розширити – або зруйнувати коаліцію на підтримку України...

Давос 2020: Що обговорювали наймогутніші люди світу і чим здивувала Україна

Клімат в фокусі, Трамп з "передивиборною промовою", голова МВФ із "крахом ринків", мертвий капіталізм, цифровий податок і казус України з Deutsche Bahn. Чим запам’ятався цьогорічний економічний форум в Давосі?

З речами на вихід. Як звільнити топ-чиновника

Як звільнити президента? Спойлер: майже ніяк, але…

Якого домашнього улюбленця вам краще завести? Пройдіть ТЕСТ і визначтеся

Цей тест допоможе вам зрозуміти, з якою тваринкою ви зможете подружитися: із собакою, котом чи черепахою.

Із ракетною швидкістю: як прискорити євроінтеграцію Дніпропетровщини

Дніпропетровщина займає третє місце за обсягами експорту до ЄС. При цьому в обласному центрі менше відчувають зацікавленість у євроінтеграції, аніж в інших населених пунктах.
репортаж

Трагедія Східного. "Якщо Путін особисто розстріляє їх з танка, вони придумають тисячу варіантів, чому це був не він"

Що відбувалося на Східному рівно п'ять років тому, чому росіяни та бойовики "ДНР" вдарили по мирних жителях, а в Маріуполі досі жива версія російських пропагандистів. (рос.)

Подвійні правила: як розслідують аварії на шахтах та заводах Ахметова в США та Україні

Чи безпечно працювати на коксохімічних підприємствах Ахметова в Україні та США? Чому через три місяці після перевірки Держпраці вибухнув Дніпровський коксохімічний завод? І чому Конгрес США вивчає угоди й листування між представниками компанії олігарха та Управління з охорони праці?

Залежність від українців: як змінився польський ринок праці

Попри безліч пільг, понад 60% українських працівників залишаються в Польщі лише на три місяці. Як наслідок, кожна друга польська компанія зазнає труднощів з рекрутингом українців.

Тюрма, мільйонні штрафи та "знак якості". Як влада хоче контролювати ЗМІ

"Українська правда" проаналізувала документ та розповідає про його основні положення, досвід інших країн щодо регулювання ЗМІ, а також думки експертів про те, до чого може призвести така боротьба з дезінформацією в Україні.

200 vs 100: скільки суддів потрібно у Верховному Суді

Ми перевірили, які методи існують у світі для розрахунку необхідної кількості суддів, та з'ясували, яка кількість суддів дійсно потрібна ВС з огляду на кількість справ, які він розглядає. 

Танцювати, співати та малювати одночасно: як не зашкодити дитині із великою кількістю гуртків

Є дві популярні причини, чому батьки прагнуть віддати дитину на велику кількість гуртків: конкуренція та бажання заздалегідь дати максимальну кількість навиків.

Як насправді потрібно змінювати Угоду про асоціацію з ЄС

Ідея, яку донедавна вважали малореальною і навіть дещо небезпечною, тепер має широку громадську підтримку. Побачити "асоціацію+" буде можливо вже за кілька років...
Реклама: