Статті

Другий термін для Дуди: що може завадити перемозі чинного президента Польщі

Потенційний успіх чинного президента Анджея Дуди ґрунтується не стільки на його власних кроках чи політиці партії влади, скільки на недоліках політичних кампаній опонентів.

Репортажі із повсталого Києва

Протести, які відбувалися в Україні протягом трьох місяців, були дзеркалом, у яке міг поглянути ЄС і побачити, у якому стані є цінності, на яких він був побудований. І відповісти: чи і як саме може їх захищати поза своїм центром?

"Земельний марафон", підкилимні перемовини та дефіцит Богдана: як Рада ухвалює ринок землі

З 6 лютого депутати розглядають законопроєкт про ринок землі і прогнозують, що процес затягнеться до квітня. Проте є ймовірність, що багатостраждальний законопроєкт з 4000 правками все ж таки буде ухвалений раніше.

Епідуральна анестезія: показання, наслідки, ускладнення пологів та шкода дитині

Навіщо "епідуралка"? Десь ще, крім пологів, її застосовують та чи може вона нашкодити?

"Корона на виріст". Чи здатен Разумков стати наступником Зеленського

Президентські амбіції Разумкова мають підґрунтя. Сьогодні він – друга після Зеленського людина в країні за рівнем довіри.

Чого боїться коронавірус? Розповідають у МОЗ

Коронавірус, який спричиняє хворобу COVID-19, не боїться сильного морозу, але чутливий до термообробки.

Олена Зеркаль: Маємо нарешті зрозуміти, що почалася інша ера відносин з Росією

Путін розуміє, що він не вічний, хоч і намагається здаватися "чахликом невмирущим". Він знає, що колись постане питанням: що робити з Кримом?

Брати Шептицькі і єврейський народ. Частина ІІ

Одним із вагомих епізодів у життєписі Митрополита Андрея Шептицького, як і в життєписі його молодшого брата бл. свщмч. Климентія — Праведника Народів Світу, є їхня участь у порятунку галицьких євреїв у часи Голокосту.

ЗНО з математики: підготовка, типові помилки та поради експертів

Цьогоріч тест з предмету не є обов'язковим, проте учні повинні обирати між математикою та історією України. Тому половині українських школярів математичні лайфхаки точно стануть у пригоді.

Італія в полоні коронавірусу: як виник і як зупиняють спалах епідемії в Європі

Реакцію окремих сусідів Італії інакше як панічною не назвеш. Але повне закриття кордонів із нею поки не розглядається...

Кримські зрадники. Як склалось життя лідерів окупації півострова

"Українська правда" згадує, хто допомагав Росії окупувати Крим та як склалася їхня доля.

Актор В'ячеслав Довженко: Не вірю, що у нас масовий глядач тупий

"Вважаю, що не дивлячись ні на що, ми не маємо право робити серіал як підводку до реклами. Не секрет що телебачення – це рекламний бізнес. Створювати серіали, щоб дивились рекламу – це смішно. Треба робити навпаки".

Автор нового офісу Зеленського Іван Юнаков: Чому ціна квадратного метра має падати через якогось чорта?

Чим загрожують радикальні реформи в будівництві? Що буде замість ДАБІ? Як влада вирішить проблему довгобудів? Чому скасований переїзд офісу президента? На ці та інші питання відповів народний депутат Іван Юнаков — людина, якій Зеленський довірив реформування будівельного бізнесу. (рос)

Між популістом та "друзями Путіна": чим важливі для України вибори у Словаччині

Ключова інтрига словацьких виборів – різкий ривок партії, лідера якої Ігоря Матовича тепер порівнюють із Зеленським. Проте чи зможе політик-популіст стати перешкодою проросійському розвороту Братислави?

Страх та смерть в "Ізоляції". Як катують людей у підвалах Донецька

Колишні заручники "Ізоляції" описують приміщення тюрми, умови утримання та називають прізвища тих, хто їх вбивав.
подкаст

Подкаст "Кляті питання": Чому постачання води у Крим – це погане політичне рішення?

Що відбувається з водою у Криму зараз? Чому у Криму є проблеми з водопостачанням? Як будівництво Північно-Кримського каналу змінило Крим? Чому відновлення водопостачання у Крим – це погана ідея? Про це у новому епізоді подкасту "Кляті питання"

Масниця, а не "Масляна", і вареники замість "блінів". Як українці святкували останній тиждень перед великим постом

Як наші предки святкували "запуск" Великого посту, чим гуляння відрізнялися від російських, та що було на свято на столах у господинь у XVII столітті.

Досвід ветерана: Денис Дьомін – від студента, через війну, до піца-шефа у Pizza Veterano

Денис розповідає про школу війни, яку йому довелося пройти замість закінчення університету, та уроки, які привели його до нової професії.

Між двома "К"

Повернути і прийняти на Батьківщині 45 евакуйованих українців – не менш хитромудре завдання, ніж достукатися до шестимільйонного населення окупованих територій. (рос.)
на часі

Новосанжарський сором. Як влада довела евакуацію людей до паніки в Україні

Що спричинило масову істерію з приводу повернення українців з Китаю додому та чи можна було її уникнути? Розповідаємо.

Соціаліст, мільярдер та гей: хто має найкращі шанси виграти праймеріз Демпартії США

Колишній мер Нью-Йорка Майкл Блумберг дуже пізно вступив у праймеріз Демпартії, проте блискавично увірвався у групу лідерів. Його секрет простий: він вкладає в кампанію шалену купу власних грошей.

"Не забути про те, що ми – люди": події у Нових Санжарах очима світових ЗМІ

Назва селища Нові Санжари на одну добу з'явилася у новинах по всьому світу – від Малайзії до Гондурасу...

7 корейських фільмів, які, можливо, навіть кращі за "Паразити"

Обрати 7 кращих серед сотні божевільно цікавих фільмів, чесно кажучи, пекельно важко, адже кінематографія Кореї – одна з найсамобутніших та найплідніших у світі.

Клімат, народжуваність, міграція і доля великих міст: що може статись з Україною у найближчі 20 років

Що країна може дати світові крім чорноземів, "Мрії" і колишньої слави "Південмашу"? Які тренди і технології будуть визначати життя людей у найближчі 20 років? Яке місце у світовій економіці посяде Україна? (рос.)

Культурний код Майдану. Хто придумав "Небесну Сотню", "Революцію Гідності", і як "Плине кача" стала другим гімном

У шосту річницю масових розстрілів у центрі столиці "Українська правда" з'ясовувала, хто придумав терміни "Небесна Сотня", "Революція Гідності", і як впроваджували в культурний код Майдану та України лемківську пісню "Плине кача".
Тема дня

Три екіпажі, біозахист та доба льоту. Гендиректор SkyUp розповів, як вивозили українців з Уханю

Про те, чому саме літак SkyUp полетів до Уханю за українцями, як обирали екіпаж та як захищалися від можливого поширення коронавірусу, "Українська правда" розпитала Євгена Хайнацького, генерального директора авіакомпанії.  

Курорти, військові бази та Нові Санжари: де та як зустрічали у світі евакуйованих з Уханя

Україна тут не є унікальною. Схожі проблеми є у більшості держав світу, які також вивозили своїх громадян з Китаю, в тому числі – з Уханя.

Найгірший за 5 років: Що завадило виконати бюджет-2019 і що там у 2020-му

Минулого року державний бюджет провалений і за доходами, і за видатками. Перший місяць 2020 року також не радує — "мінус" 14 мільярдів. Що відбувається?

Нова грузинська реальність: чи увійшли відносини ЄС та Тбілісі у період кризи

Чи залишиться грузинська влада відданою курсу на ЄС? Шквал критики дій партії влади "Грузинська мрія" з боку Євросоюзу знову робить це питання надзвичайно актуальним.

Простатит у жінок, самодіагностика раку, коронавірус та "дайте шось": як це – працювати аптекаркою

Чому в нас так часто хворіють? Бо лікують вірус антибіотиками, і п’ють багато протисимптоматичних, які не дають організму виробити свій імунітет.

Тандем "Приват" – "Нафтогаз": як Коломойський торгується за зміну акцизів на бензин та автогаз

Заручившись підтримкою провідних державних компаній, група "Приват" намагається змусити уряд обмежити імпорт російських нафтопродуктів. Чи вдасться це зробити, і які цілі насправді переслідують у Ігоря Коломойського?
Політрозклади

"Слуга народу" готується до виборів. "Смотрящі" від парламенту та ТБ для електорату

На місцевих виборах перед "слугами" постане значно серйозніша проблема – у селах і містечках бренд "Слуги народу" та команди Зеленського вже не гратимуть такої значної ролі, як раніше, адже до місцевої влади українці обирають не бренди, а конкретних людей.
Реклама: