Статті

Мільярди безробітним: як громадянам і бізнесу отримати допомогу за новими правилами

Хто може претендувати на допомогу з безробіття через карантин і як її отримати? ЕП з'ясовувала це у заступниці директора Державного центру зайнятості Юлії Жовтяк.

Нардеп Микола Сольський: Усі зможуть купувати більше 100 гектарів землі через родичів, коханок чи партнерів

Купити чи продати землю можна буде уже через рік, проте це ще не все. Як працюватиме "пріоритетне право", чому продаж-купівлю державної землі відмінили в останню мить, і хто в цьому зацікавлений – в інтерв'ю з головою аграрного комітету Верховної ради.

Коли буде вакцина від коронавірусу та чи Україна її отримає

Це буде укол на все життя, чи ми потребуватимемо сезонної вакцинації як з грипом?

Шлях до "нормальності": як Австрія стала лідером з пом'якшення карантину

14 квітня Австрія стала першою країною Європи, яка пішла на послаблення коронавірусного карантину. Труднощі лише збільшили рівень підтримки коаліції та канцлера Себастьяна Курца.
Політрозклади

Леонід Данилович Зеленський. Президент між Коломойським і Ахметовим

Спроба балансування між двома найбільшими олігархами стає головним трендом політики нового президента напередодні першої річниці вступу на посаду.

Ринок праці на карантині: чим загрожує продовження обмежень

Протягом карантину зменшилася не тільки кількість вакансій. Резюме на сайтах з пошуку роботи також поменшало, хоча безробітних в Україні значно побільшало. Про що це свідчить, і чому уряду варто відслідковувати ці індикатори.

Платний кордон та безкоштовний вірус: як заробляють на українцях, що повертаються додому

Якщо не змінити правила, то здирники і далі збиратимуть плату за перетин кордону, руйнуючи зусилля держави з подолання епідемії...

Коли вдома не сидиться: 32 онлайн-екскурсії по всьому світу

Якщо вам вже набридли серіали та книги – відправляйтеся у онлайн-мандрівку!

Довести законність грошей при поповненні картки на 5 тисяч – це не міф. Що передбачає новий фінансовий моніторинг

28 квітня набуває чинності новий закон – про фінансовий моніторинг. Що він змінює для банків та їхніх клієнтів. Роз'яснення.

Маски як нова національна ідея: як Чехія дійшла до виходу з жорсткого карантину

Носіння масок всіма та всюди стало ледь не національною ідеєю у Чехії. Як результат – країна вже почала повертатися до нормального життя і навіть обговорює можливості літнього відпочину чехів на морі.

Медики і COVID-19. Люди важливіші, ніж речі

Фактично кожен 5-й інфікований в Україні – працівник медзакладу, що є одним із найвищих показників у Європі. Чому так трапилося та як правильно убезпечити лікарів, розповідає ексочільниця МОЗ Уляна Супрун.

Торгівля і глобальний карантин: в яких країнах українські експортери зазнають найбільших втрат

Центр аналітики зовнішньої торгівлі Trade+ проаналізував вплив карантинних заходів на торгівлю, щоб українські експортери могли планувати свою роботу.

Бабин Яр. Музей жахів режисера Хржановського

Коридори з повним затемненням з'єднуватимуть певні простори експозиції, а відвідувачів проводитимуть через них сліпі поводирі.

Сценарій Януковича: як Кремль допомагає Додону зберегти владу в Молдові

Російський кредит має допомогти Ігорю Додону вдало переобратися на другий термін. Однак умови російської допомоги вже викликали опір як в опозиції, так навіть всередині правлячої коаліції.

"За день використовуємо стільки кисню, скільки не брали за місяць" – директор найбільшої лікарні Буковини, охопленої коронавірусом

Де інфікуються лікарі, кому з хворих не виписують "Плаквеніл" та чи прийшли обіцяні міністром доплати.

Сергій Верланов: Я не розумію, за що мене звільнили

Звільнений голова податкової служби розповів ЕП свою версію того, що сталось напередодні, і чому він вважає рішення Кабміну про заміну голів податкової та митної служб "політичним".

Сідай, трійка: як експерти оцінили ефективність зовнішньої політики України

Досягнення української зовнішньої політики у 2019 році були оцінені експертами лише на трійку з плюсом. А найбільший регрес минулого року було зафіксовано у сфері парламентської дипломатії.

Володимир Зеленський. Антип'ятий президент

У кожному обговоренні Зеленського майже немає Зеленського. Зате є своя позиція річної давності і прагнення її захистити. (рос.)
подкаст

Подкаст "Кляті питання": Говоримо про перший рік президентства Зеленського

У новому епізоді подкасту "Кляті питання" разом з політичними журналістами УП Романом Романюком та Романом Кравцом ми говоримо про рік який минув з моменту обрання Зеленського президентом

Фітнес для мам: спорт під час вагітності та відновлення після пологів

Чимало жінок після народження дитини хочуть "прийти в форму". Як зробити це ефективно, без шкоди для свого здоров'я та здоров'я немовля?

Синдром Коттара

Ідея, яка отримує визнання на тлі катастрофи, не доводить правоту ідеологів, а лише підкреслює катастрофічність того, що відбувається. (рос.)

Встигнути за 30 секунд: як і чому звільнили Нефьодова та Верланова і до чого тут Цушко

На вечірньому засіданні 24 квітня уряд звільнив керівників податкової та митниці. Чому процес ухвалення цих рішень насторожує і хто може очолити відомства?

Уряд оприлюднив детальний план виходу з карантину

Кабінет міністрів розробив чіткий план виходу з карантину, який складається з 5 етапів.

7 науково-фантастичних серіалів, які допоможуть втекти від реальності

До списку залучені нові серіали, про які "Українська правда. Життя" ще не писала. І два, без яких обійтися не можливо.
інтерв'ю

Хржановський про скандал з "ДАУ": Серія з немовлятами має прокатний сертифікат, причому навіть не 18+, а 15+

Про те, як бачить свій гучний проєкт сам режисер, для чого в його фільмі знадобилася сцена з немовлятами з дитбудинку, про що розповість українцям "Бабин Яр", а також про російських нацистів і українську втрату пам'яті. (рос.)

Україна поруч: як держава допомагає громадянам, що не повернулися додому

"Захист" – це програма допомоги українцям, які не змогли повернутися з-за кордону та досі лишаються в інших країнах в умовах обмежень транспортного сполучення. Які там банально застрягли.

Пів мільярда за рік: ТОП-10 українських стартапів 2019 року, які зірвали куш

В 2019 році українські стартапи отримали понад 500 млн дол інвестицій. ЕП розповідає про 10 найбільш успішних інноваційних проектів минулого року, в які повірили інвестори.

В очікуванні українців: як пандемія змінила польський ринок праці

Польська економіка вже страждає від дефіциту сезонних працівників з України. Але тим, хто претендує на кращі вакансії, треба готуватися до загострення конкуренції.
репортаж

Столичні кози, або Як киянка пішла проти системи і зберегла землю предків

Ця історія про непохитність людського духу, оптимізм та віру в краще. Дивакувата киянка змогла зберегти уламок хутора посеред одноманітних висоток Києва. Як уживаються село та місто – в репортажі УП з Позняків. (рос.)

"Старі клієнти допомагають, чим можуть… потім відпрацюю". 10 запитань до секс-працівниць під час карантину

Поняття "секс-роботи" в законі немає, є "проституція". Попри розбіжності в найменуваннях, суть лишається незмінною – люди в Україні надають і споживають секс-послуги, і в цю сферу теж прийшов карантин.

НБУ "гне свою лінію": Як різке зниження облікової ставки допоможе пережити кризу

Національний банк знизив облікову ставку до 8%, дав свій прогноз щодо можливого падіння економіки країни і зростання цін, а також пояснив, як буде "заливати" ринок грошима.
репортаж

І повсюди тліють пожежі. Як живуть люди в селах, де горіли ліси на Житомирщині

"Українська правда" побувала в постраждалих селах, щоб побачити масштаби стихії та дізнатися про потреби постраждалих людей.
Реклама: