Статті

київ

Розвиток столиці чи потурання забудовникам? Який вигляд має проєкт нового генплану Києва

Частині лісів та лісопарків Києва загрожує перетворення на буферні парки. Розповідаємо про проєкт нового генплану столиці.

"Ми спробуємо, якщо у Мінська взагалі є шанси": що відбувається у переговорах по Донбасу

Віцепрем'єр Олексій Резніков: "Не треба забувати, що Мінські угоди мали бути виконані до кінця 2015 року. Формально ми маємо право сказати "все", але це єдиний майданчик, який у нас є".

Вадим Шульман про суд з Коломойським та роль Приватбанку в схемі відмивання коштів

Український бізнесмен Вадим Шульман з оточення Ігоря Коломойського звинувачує свого партнера в шахрайстві. ЕП розпитала підприємця про його бізнес, суди з Коломойським і схеми з відмивання коштів.

Зламане життя штучно зачатої людини: історія Бріззі із Запоріжжя, яку виносила сурогатна матір

Якщо до 7 років дівчинку не забере сім'я її переведуть в інтернат.

Євген Клопотенко: Більшість працівників відправили у безоплатну відпустку. Почуваюся, начебто викинув їх на вулицю

Як і решта представників ресторанного бізнесу, він відчув на собі весь спектр наслідків пандемії COVID-19 — від суттєвого зменшення замовлень і скорочення персоналу до онлайн-проєкту званих вечерь, де вигадливий шеф продовжує дивувати публіку з екранів телефонів.

Майдан, наркотики, Аваков та інші війни Сергія Стерненка

"Українська правда" вирішила згадати історію дворічної давнини та розповісти, хто такий Сергій Стерненко. Адже, на жаль, напади на активістів – не рідкість в Україні. Та Стерненко – один із небагатьох, хто став мало не символом.

Перша поразка моновлади: що означає помилування "політв'язнів" у Грузії

Вперше майже за вісім років перебування у владі партії "Грузинська мрія" довелося піти на принципові поступки опозиції. Це стало можливими лише завдяки жорсткій позиції США та ЄС.

Про реальну картину хворих на COVID-19, масове тестування та скандал з українськими тестами. Інтерв'ю з очільником Центру громадського здоров'я

На скільки статистика хворих на COVID-19 може відрізнятися від реальності? Чому в Україні саме такий рівень тестування та як його планують розширювати?

Олександр Матяш: Люди пересидять без моїх труханів і шкарпеток. А на фронті мій продукт — необхідність

COVID-19 відчутно ударив по компанії, як, власне, і по всьому українському малому бізнесу — через карантин виробництво призупинено, на складах закінчуються останні позиції товару, покупець нарікає, фінансові втрати зростають як сніжний ком.

Глибина падіння невідома: чи є шанс виконати бюджет в кризовий рік

Для світу в цілому, та України зокрема, 2020 став роком, коли усі економічні плани і прогнози втратили актуальність в лічені дні. Що це означає для бюджету країни?

Руйнівні вибори: чим загрожує Києву криза ключової проукраїнської партії Польщі

Термінова заміна кандидата на президентських виборах показала, в якій глибокій кризі опинилася провідна опозиційна сила Польщі. Партія, яка має найбільш послідовну та дружню до України позицію.
Крим

Кримські татари. Історія повернення

18 травня – день пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Ми публікуємо розділи з підготовленої до друку книги спогадів радянського дисидента Олександра Подрабінека "Третє життя". (рос.)

Коли дерева були високими

Кожна кримськотатарська родина має три історії про дім. Перша – про той, звідки виселяли навесні 1944. Друга – про той, в якому довелося жити на чужині та продавати за безцінь перед омріяним поверненням додому. Третя – про той, який потрібно було побудувати в Криму. Для онуків.

Як займатися спортом вдома, худнути на карантині та після нього. Поради від тренерів

Займатися спортом та тримати тіло у формі можна в домашніх умовах, без вибагливих тренажерів. Потрібен лише стимул, спортивний одяг і пара кросівок.

Актриса Юлія Врублевська: Багато речей я пережила, як і Танька зі "Спіймати Кайдаша"

Про зйомки у серіалі, акторську чесність і конкуренцію.

Рік локдауна, Або чому "Голос" сприймається як ерзац "ЄС"

За цілий рік країна так і не вибралася з логіки президентських виборів 2019-го. Не перестала ділитися на тих, які перемогли і тих, що зазнали поразки минулої весни. (рос.)

Готелі, транспорт та відновлення перельотів: як ЄС змінює правила туризму в епоху коронавірусу

Нові правила туризму – це всерйоз і надовго. До них доведеться звикати щонайменше до винайдення вакцини, а це станеться не швидше ніж за рік.

Світ без/майбутнього

Хоча людина протягом усієї своєї історії вдало адаптувалася під впливом зовнішніх умов, питання сьогоднішнього дня не в адаптації, а в зміні моделі розвитку. (рос.)

Український експорт буде падати: хто програє найбільше

У 2020 році український експорт може впасти на 8,1% лише за рахунок аграрного сектору та металургії. Хто найбільше постраждає, та в яких країнах ситуація для експортерів сприятлива, а в яких – не дуже.

Українська акторка в Китаї: Поки по телевізору йшов новорічний вогник, в провінцію Хубей зганяли армію і танки

Новина про епідемію в Ухані буквально звалилася на голову в той січневий день, коли вся країна святкувала китайський Новий рік. Це було 24 січня.

"Подумайте логічно: якщо скасувати безвіз, хіба це допомогло би ЄС у протидії епідемії?"

Катаріна Матернова: "Навіть якщо кордони відкриються цього літа, лишаться обмеження у подорожах. Втім, про загрозу для безвізу не йдеться".

Фізично вдома, а думками – на війні: як ми з татом переживаємо його посттравматичний стресовий розлад

"У колишніх бійців загострена реакція і вони завжди насторожі".
репортаж

Жила-була Марфа. Один день столичного життя очима вуличного собаки

Як собаки опиняються на вулицях? Де живуть і хто їх годує? Чим зайнятий їхній день? Про що сумують і чому радіють? Кого бояться та кому довіряють? Репортаж "Української правди" з центру Києва. (рос.)
Фотопроект

Час закритих дверей: четверта частина всеукраїнського фотопроєкту про бізнеси на карантині

Назад у 2008-й, або Чи допоможе "антивірусний" фонд подолати кризу

Для фінансування заходів щодо боротьби з коронавірусом уряд створив окремий фонд, однак він став причиною конфліктів між центральною владою та владою міст і майданчиком для фіскальних ризиків. Що там не так?

Про Донбас "без України": три погляди на візит у Берлін перемовника Путіна

Є ті, хто вважає згоду України небезпечним кроком, – і ті, хто вважає, що ця зустріч не має зашкодити, але може допомогти Києву...

Максим Степанов: У нас не буде жодної "уравніловки", ми йдемо саме в реформування медицини

Редакція "Української правди. Життя" зустрілась з міністром, щоб розібратись, що саме не так з реформою, та як її планують змінювати та адаптувати.
інтерв'ю

Ексглава Держекоінспекції Єгор Фірсов: Моє звільнення – "ответка" промислового лобі за штрафи

Влад Фісун: Я не знаю як діджей-галузь вибереться з цього хаосу

Фісун не приховує — порушував карантин не раз, але щоразу на радість меломанам. Ризикував, аби зіграти кілька онлайн-сетів.

Зв'язок Суркісів з Коломойським, який не помічають судді

Колишні співвласники націоналізованого Приватбанку продовжують боротися за втрачені в установі депозити. Чому судді ігнорують аргументи банку та НБУ?

Повернення до нормальності: як ЄБРР бачить відновлення європейської економіки

Свіжий прогноз ЄБРР передбачає, що відновлення економіки почнеться вже восени. Саме тому швидке економічне падіння у Європі зміниться на таке ж швидке відновлення.

Критичне мислення: 5 вправ від вчителя початкових класів, які варто взяти на озброєння кожному

Вчителька Чернівецької гімназії №3 та тренерка Нової української школи Ксенія Петращук знає техніки й готова ними поділитися назагал.
Реклама: