Статті

20 км в обіймах зі сплячим тигром та похибка 1,33 мм, яку шукали роками: кумедні історії українських науковців

Українські вчені зізнаються, що шлях до відкриття ніколи не буває прямим та потребує справжньої пристрасті. Крім того, наукову діяльність часом супроводжують кумедні історії.

Почули Донбас: чому включення переселенців до Мінська дає шанс на вихід із глухого кута

Ідея Банкової про включення до Мінських переговорів переселенців з Донбасу перетворилася на реальність.

Перша столиця і четвертий президент Кернеса. Як Харків готується до виборів

Восени 2020 року в Україні пройдуть місцеві вибори, на яких нова "зелена" влада спробує завершити тотальне перезавантаження еліт, яке почалось з президентських та парламентських виборів 2019-го. Чи зачепить ця хвиля оновлення Харків і чи є шанс у когось перехопити владу у Кернеса, з'ясовувала "Українська правда".
Спецпроєкт

Коли сидіти вдома – не варіант. Лайфхаки від піцейоли, няні і приймальника товарів на карантині

Карантин став тим часом, коли важливість багатьох професій стала більш явною, аніж здавалось. А люди, які ними оволоділи, стають без перебільшення НАДзвичайними. Цього разу в спецпроєкті про свої професії розкажуть піцейола, няня та приймальник товарів.

Між безвізом та коронавірусом: як зупинятимуть туристів після відкриття авіарейсів до ЄС

Вже цього місяця Україна має відновити регулярні авіарейси за кордон. Про це офіційно заявили у Кабміні, ці плани анонсували перевізники. Навіть після відновлення авіасполучення українські подорожуючі, якщо не будуть готові до нових правил, мають шанси отримати відмову у в’їзді або зіпсований відпочинок.

Львівський композитор: У мене з'явилось багато хейтерів, які думають, що я піарюсь на хворобі

"Українська правда" продовжує цикл інтерв‘ю з українцями, які перехворіли коронавірусом, аби розповісти, як пандемія та карантин змінили їхнє життя, адже за кожним випадком інфікування COVID-19 – історія. Цього разу своєю історією ділиться львівський композитор і виконавець Назар Савко.

Комуналка на карантині: як українці платили за послуги ЖКГ та що робити з мільярдними боргами

Як населення розраховувалося за комуналку в період карантину, що влада планує робити з багатомільярдними боргами і чи можна втратити житло через несплату комуналки.

Нові вимоги до складу бригади "швидкої": чи замінить фельдшер лікаря

Починаючи з 2024 року до бригади екстреної медичної допомоги обов’язково будуть входити парамедик та екстрений медичний технік.

Зірка росТБ проти Гордона: як захищається Росія у Гаазі на суді по MH17

Після перерви, яка тривала з 23 березня 2020 року, відновилися засідання Окружного суду Гааги, що розслідує справу про збиття авіалайнера MH17 "Малайзійських авіаліній".
репортаж

"Хотів заразитися коронавірусом". Два дні з президентом Зеленським

Як проходять візити президента в регіони? Що кажуть йому прості люди? Які питання він вирішує? Як працює УДО? Що думає Володимир Зеленський про дух українців, Донбас і Путіна? Великий репортаж УП
історії

7 добрих історій не про карантин: "Оскар інтернету", рожеві фламінго в Україні та бейбі-бум у зоопарках

"Українська правда" розповідає 7 хороших історій з різних сфер – від освіти до армії – які трапилися з Україною та українцями на карантині. 

Експеримент триватиме: чому Швеція не визнає помилкою відмову від жорсткого карантину

Відмовившись від локдауну, Швеція стала глобальним експериментальним майданчиком, викликаючи і захоплення, і осуд у цілого світу. Чи спрацювала ця стратегія?

Як успішно вирощувати мікрогрін вдома. Особистий досвід

Де брати насіння для мікрогріну, у що його садити, коли поливати, де зберігати та які складнощі очікують на городника-початківця?

Потреба держави

Багато сучасних діячів і аналітиків вважають, що сучасна Україна, покруч УРСР і бандитської корумпованої олігархії, очолювана популістом, має померти. Постає питання: навіщо нам взагалі держава?
Спецпроєкт

"Бетмени" посеред нас. Лайфхаки водія трамвая, кондитера й обвалювальника м'яса на карантині

Чи задумувались ви раніше про такі елементарні речі, як проїзд у трамваї чи запікання солодкого? Думаємо, що рідко. Цього разу в спецпроєкті про свої професії розкажуть водій трамвая, кондитер та обвалювальник м'яса.
подкаст

Подкаст "Кляті питання": Що треба знати про протести в США?

Чому саме загибель Джорджа Флойда викликала такі гучні протести? Чому в США досить часто виникають ситуації, коли поліція перевищує свої повноваження? Чи є в США сили, які хочуть расової війни? Говоримо про це у новому епізоді подкасту "Кляті питання"

Український студент: Приїхав на програму обміну в Німеччину і на п'ятий день захворів на коронавірус

Історія двадцятирічного Данила, якого карантин застав в іншій країні.

Ви все чули? Гімн ЛГБТ, жарти про антисептик, провінційна Jerry Heil та інші українські пісні травня

Здається, карантин не завадив українським музикантам, а навпаки – відкрив для них нові можливості. У травні вони відстоювали права геїв та допомагали дітям, записували кімнатні альбоми, насміхалися над коронавірусними міфами та зізнавалися в любові до Києва.

Мертві не помирають

Нам часто здається, що суперечка про історію – справа країн нових і недавніх. Насправді – нітрохи. Битва за минуле оживає в той момент, коли результат виборів знову піднімає питання про те, хто тут програв. (рос.)
Спецпроєкт

Коли світ на паузі. Лайфхаки у складні часи від кортадора, дояра і доглядальниці

Коли весь світ зупинився через карантин, люди почали набагато пильніше дивитись навколо себе. Поки хтось сидить вдома, є люди, які продовжили працювати. Цього разу в спецпроєкті про свої професії розкажуть кортадор, дояр і доглядальниця.

Серіали червня-2020: "Світила", "Гра в жертву", "Полювання на відьом" та ще чотири новинки

Ці серіали варто подивитися у червні 2020 року. Нагадуємо, що така добірка виходить кожну першу суботу місяця.

Звичайний легітимізм

Це історія про те, як раніше впливова сила може крок за кроком виродитися в маргінальну політичну секту. Зрештою непохитні французькі легітимісти існують і сьогодні, являючи собою гротескний, але повчальний приклад. (рос.)

Красиво, цікаво і доступно. УП радить місця в Україні, які бачила на власні очі

"Українська правда" рекомендує озирнутися навколо, і придивитися до своєї власної країни. В Україні є багато цікавих місць, про деякі з котрих ви могли й не чути. Ми там були, і там цікаво.

Леонід Остальцев: Які зум-вечірки?! Які музеї?! Я щасливий власник малого бізнесу в Україні

COVID-19 добряче вдарив не лише по здоров’ю людей, а й по їхніх фінансах. Проєкт про наслідки пандемії коронавірусу Pravda SOS поцікавився у Леоніда Остальцева: як він почувається у нових реаліях?

Від Бергамо до Вірменії: як послаблення карантину змінило епідемію в Європі

Три-чотири тижні – цілком достатній термін для перших висновків про те, чим закінчилося для країн Європи поетапне послаблення карантину.
тест

На кого нові звички перетворили вас за час карантину? Пройдіть ТЕСТ

Як карантин вплинув на вас? Пройдіть тест і дізнайтеся!

Олексій Вискуб, Мінцифри: Ми маємо абсолютно неконтрольований доступ до реєстрів. Це жахливо

Для чого було створене Мінцифри? Чим відрізняється додаток "Дія" від державних реєстрів і чи добре в ньому захищені дані? Що пов'язує "Дію" та Amazon? Ці та інші питання ЕП поставила першому заступнику міністра цифрової трансформації Олексію Вискубу. (рос.)

Кому дзвонити, коли вбиває поліція? Хроніка катувань, вбивств та кришувань правоохоронців

"Українська правда" зібрала з відкритих джерел ймовірні злочини української поліції з 1 січня 2020 року – від вимагання хабарів до зґвалтувань і смертей.

Fakepalm. Чому носіння маски не може провокувати туберкульоз?

Чи може здорова людина інфікувати сама себе туберкульозом?

Фантомні болі Угорщини: чому 100-річна угода досі визначає політику нашого сусіда

Хоч сьогодні минає рівно 100 років з дня підписання Тріанонської угоди, але її контекст та суперечливість досі присутні в політичних наративах. Причому не тільки Угорщини, але і її сусідів.

Безхатько Ярослав: У мене немає часу перебирати роботою. Не можу собі сказати "поснідаю післязавтра"

Епідемія COVID-19 не поділяє людей на заможних та бідних, однак для останніх її наслідки майже фатальні.

Вперше у вільній Польщі: чому нові президентські вибори обіцяють стати найскандальнішими

Вибори, які мали відбутися ще 10 травня, через пандемію були визнані такими, що не відбулися. А відповідно, перед країною постало питання: як і коли буде обрано нового президента.
Реклама: