Статті

"Я втратила дуже багато здоров’я – до 18 жовтня на лікарняному". Як українка в Італії боролася з коронавірусом

В інтерв’ю "Українській правді.SOS" Павліна розповідає про те, як італійські медики діагностували у неї коронавірус, як хвороба ускладнилася діабетом, які проблеми для здоров’я коронавірус приніс у її життя, а також про побут в Італії під час пандемії.

Чи може забруднене довкілля зупинити COVID-19?

Проект FAKEPALM розвінчує фейки про COVID-19.

Уряд вводить "податок" на смартфони, планшети, телевізори та папір: що тепер буде

Мінекономіки дозволило двом приватним організаціям збирати з імпортерів по всій країні винагороду за авторський контент з кожного проданого смартфона, планшета, телевізора і навіть офісного паперу. До чого це може призвести?

Оновлення есдеків: хто поведе на вибори другу партію Німеччини

Минулого тижня Німеччина вступила в чергову серію "розмороження" громадського життя та економіки після жорсткого карантину. Одночасно з цим відлига торкнулася й німецького політичного життя.

Секретні місця Києва: корисні поради для прогулянок столицею від урбаністок "Місто-сад"

Літнім Києвом, та ще й після тривалого жорсткого карантину, дуже хочеться гуляти. Але як уникнути натовпу? Обирати секретні місця!

Кабінетна війна за "Укроборонпром", або Як нишком перерозподіляють мільярдні потоки 

На початку березня 2019 року тоді ще кандидат у президенти Володимир Зеленський зустрівся з незалежними експертами на тему, що робити з "Укроборонпромом". Однак минуло менше року і вже нові соратники Зеленського пропонують утворити так зване міністерство з питань ОПК.

Відрізати ОРДЛО. Чому не варто відмовлятися від окупованого Донбасу

В українському суспільстві немає консенсусу щодо того, як вирішувати проблему Донбасу. І з головною національної дискусією — про те, як повернути окупований Донбас — ймовірно, все частіше звучатимуть суперечки про те, чи варто взагалі його повертати.

Неочікувана туристична Донеччина. Як Яна Синиця з краєзнавцями готує регіон до початку сезону

Я точно знаю, що одразу після карантину не полечу в Португалію чи в Іспанію. Не поїду прекрасними маршрутами Греції чи Франції. А от на Донеччину можу спробувати. У гості до Яни Синиці.

Наш час

Якщо Європа запам'ятає літо 2020-го з обмеженнями і запобіжними засобами, то в пам'яті українців може залишитися невиїзне літо 2020-го. (рос.)

За крок до членства у НАТО: що дасть Україні статус особливого партнера Альянсу

Нам був украй необхідний сигнал того, що Альянс відкритий до зближення з Україною... Угорщина не стала блокувати це рішення...

Кей-поп захопив світ та Україну: пояснюємо в чому унікальність популярної корейської музики

Кей-поп – важливий аспект культурного експорту Південної Кореї. При місцевому міністерстві культури працює окремий підрозділ, що фінансує жанр і популяризує його в світі. То в чому секрет популярності кей-попу і чим він може зацікавити місцевих меломанів? Давайте розберемося!

Підозра року. Пояснюємо версію слідства у справі Стерненка

Війна з імперією: навіщо протестувальники хочуть знести пам'ятник Черчиллю

Громадські протести на етнополітичному ґрунті, що виникли в США, вже стали ключовою темою для обговорення в медіа.Невдоволення своїм соціально-економічним становищем висловили й вихідці з Африки, що мешкають у Європі – результатом чого стало плюндрування пам’ятників імперським діячам.

Вони "виробляють час". Як побудувати бізнес на "здоровій їжі": досвід eat easy •

ЕП зустрілась з власником компанії ще до карантину. На фабриці, де готується здорова їжа під брендом eat easy •.

Непотрібна поступка: справжні та вигадані загрози "угорського району" на Закарпатті

Останні кілька днів в Україні точаться запеклі дискусії про те, наскільки тотальною є "зрада" щодо створення начебто угорського району в Закарпатській області. Те, що це є "зрадою", сумнівів у багатьох не викликає, і суперечка ведеться радше про її масштаб та наслідки.

Сергій Стаховський: Роздавати медальки — то не підтримка спорту

Як COVID-19 вплинув на професійне життя першої ракетки України та скорегував його плани відносно подальшої кар’єри, ми запитали у самого Сергія Стаховського.

Де відпочити в Україні: напрямки та безпечна організація мандрівки під час карантину

Світова пандемія внесла корективи в організацію подорожей, та це не привід залишатися без відпочинку. Поки популярні закордонні курорти для нас недоступні, пора мандрувати Україною.
Фоторепортаж

"Піджак малиновий, барсетку наручниками пристебну, щоб не зірвали". Історія слюсаря з Харкова, який відтворює 90-ті

На звичайній автостоянці в одному зі спальних районів Харкова є два гаража, схожі на капсули часу. Власник гаражів – автослюсар Олексій Лебедєв – людина з насиченою біографією і різноплановими захопленнями. (рос.)

Здався без бою? Якою була політична кар'єра Вакарчука

"Українська правда" коротко згадує політичну кар’єру лідера одного з найвідоміших українських гуртів "Океану Ельзи".

Санкції вищого рівня: чи зупинить новий блок США добудову Nord Stream-2

На початку цього місяця до Конгресу США було внесено проєкт закону щодо роз’яснення та розширення санкцій проти газопроводу Nord Stream-2. Проєкт передбачає внесення змін до вже діючого санкційного законодавства проти газогону під назвою "Захист енергетичної безпеки Європи", прийнятого Конгресом та підписаного президентом Трампом у грудні 2019 року.

Кожен 5-ий хворий на COVID-19 в Україні – медик. Що не так із захистом лікарів

Дефіцит якісного захисту: як лікарні закуповують необхідне для медиків у Prozorro. "Українська правда" розбиралася, як лікарні отримують захист для медпрацівників та чого їм насправді бракує. 

"Коли навколо ні душі" або чому рішення Вакарчука було очевидним

Побачивши на власні очі попит на нові обличчя, Славко таки вирішив йти в політику. Рішення було запізнілим, але дозволило зайти в парламент.

Ігор Гуд: Коли навіть пересування в межах міста виявилося неможливим, то які вже тут рюкзаки?

Через пандемію COVID-19 власникам малого бізнесу в Україні довелося не просто відмовити собі в звичних задоволеннях і щоденних ритуалах, але і приймати екстрені рішення щодо порятунку свого бізнесу. Своєю історією поділився Ігор Гудь, власник торгової марки рюкзаків.

"Зелений" меморандум: про що домовилися уряд та ВДЕ-інвестори

Кабінет після довгих перемовин підписав меморандум з виробниками "зеленої" електроенергії. ЕП ознайомилась з документом. Що він передбачає, наскільки зменшиться "зелений тариф" і для кого?

Без освітлення і з боргами: коли добудують Дарницький міст у Києві

У 2004 році поряд з Дарницьким залізничним мостом почали споруджувати автомобільний міст. Об'єкт частково відкрили, але закінчити роботи не вдалося. Чому міст десять років залишається в статусі будмайданчика?

Міні-город на балконі: як виростити зелень та овочі в квартирі

Чим відрізняється балконна грядка від звичайного городу? Як мінімум тим, що овочі та зелень можна вирощувати у багатоповерхівці, і, що важливіше, у будь-яку пору року.
інтерв'ю

Володимир Зеленський: Порошенко багато разів мені пропонував зустріч. Казав, що можемо знайти порозуміння

В розмові з УП Володимир Зеленський пригадує про те, як звільнили Гончарука та Богдана, пояснює, які посади могли обійняти Сергій Тігіпко та Валерій Хорошковський, відповідає на запитання про звільнення Авакова, розповідає про зустріч з Порошенком та говорить про відносини з олігархами. 

Побиття, зґвалтування, шантаж. Чому в Україні не карають за напади на ЛГБТ

"Українська правда" поспілкувалася з правозахисниками та ЛГБТ людьми, які пережили напади, і дізналася, чому такі судові справи в Україні тягнуться роками та що зможе змінити ситуацію.
подкаст

Подкаст "Україна після карантину": Тимофій Милованов про занепад промисловості, геополітичну поляризацію та заощадження українців

У новому епізоді подкасту "Україна після карантину" Тимофій Милованов розповідає про занепад промисловості, стрімкий розвиток бізнесів-платформ, геополітичну поляризацію та загрози того, що більшість українців не мають заощаджень

Між вірусом та коктейлем Молотова: чому Італію знову охопили протести

Старт нового політичного сезону почався з низки потужних протестів, що пройшлися по півночі Італії і стосувалися коронавірусних заборон уряду.

Державні гарантії на підтримку бізнесу "без гальм": чому Україні краще піти шляхом Європи

Ключова відмінність між використанням інструменту держгарантій в Україні та ЄС – це запобіжники. Держави ЄС підтримують лише тих, хто був ефективним, та беруть на себе лише невелику частину ризиків, в Україні – інакше.

Власник компанії оренди авто: Історія з коронавірусом тільки починається. Це була хвиля, але нас очікує шторм

Тарас Гетьманський займається прокатом авто в Україні з 2006-го року. Перспективи цієї сфери в Україні і до пандемії COVID-19 були примарними, адже щільно пов'язані з туристичним бізнесом. За підрахунками Тараса, під час карантину попит на оренду автівок в Україні зменшився на 70%.
Реклама: