Статті

Польща, розколота навпіл: як змінили країну президентські вибори

Президентські вибори показали: Польща розколота та поляризована. Майже половина поляків готова голосувати за будь-кого, аби не за владу, яку представляє Анджей Дуда.

"Низька інфляція – це катастрофа". Чому міністр економіки хоче, щоб ціни зростали швидше

Чому уряд незадоволений повільним зростанням цін. Які плюси та мінуси в тому, що зараз в Україні інфляція знаходиться на рекордно низьких рівнях, і чому це триватиме недовго.

Операція "Вісла": геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

Коронавірус і освіта: як українці вступають в закордонні університети під час кризи

"Українська правда. Життя" спілкувалася з вступниками, їхніми батьками, експертами з сфері міжнародного студентства, а також агенціями, які допомагають українцям зі вступом у закордонні університети.

"Ми вчили мову, але приховували це". Як учні з окупації вступають у виші і чому в цьому немає "зради"

На початку липня Верховна Рада дещо спростила процедуру вступу для мешканців тимчасово окупованих територій. Про що йдеться у нововведеннях, чому твердження про "зраду" часто є маніпулятивними та які питання все ж можуть виникнути до нового закону, з’ясовувала "Українська правда".

Друге вбивство Візантії: що означає рішення Ердогана зробити Святу Софію мечеттю

Чи вдасться вцілити Святій Софії у Стамбулі після її повторного перетворення у мечеть? І які наслідки цей крок матиме для Туреччини та для її відносин із світом?

Чому "згоріти" на сонці – це завжди шкідливо? Спростовуємо 6 міфів про засмагу

Багато хто з нас вже встиг вдосталь позасмагати та напляжитись. Проте, чи впевнені ви, що дійсно знаєте все про засмагу? Чи не вірите в міфи, які можуть нашкодити вашому здоров'ю?

Кіно, яке нас приручило

Кіно ніколи не було історією тільки про дозвілля. Воно заодно кувало міф і норму. Уявлення про минуле і майбутнє. І Україна легко може цю історію приміряти на себе. Протягом останніх п'яти років ми живемо в епоху серіалу "Слуга народу". (рос.)

Письменник Василь Махно: Українська література – цілком добротна, а мотлох є всюди, і в американській, і в польській

В інтерв'ю "Українській правді. Життя" Василь Махно поділився історією свого становлення як письменника, рефлексіями про українську літературу, книжковий ринок, а також процесом написання останньої збірки есеїв.

Підйом ОПЗЖ. Чому Зеленський не влаштовує Медведчуку "поганий кінець"

Рік тому президент обіцяв покласти край політичній та інформаційній активності Віктора Медведчука. Проте цього не відбувається. Судячи з усього, з тієї причини, яку Зеленський не може озвучити вголос. 

Сербський штурм: хто виграє від "спроби держперевороту" у Белграді

Два поспіль штурми парламенту, гостра реакція влади, яка побачила у протестах спробу державного заколоту, намагання знайти в них американську, хорватську та навіть українську руку...

Як влаштовували "котячі концерти" під вікнами чиновників. Подорож старим Подолом

Андрій Вавриш, Saga Development: Дружба з Богданом зашкодила моєму бізнесу

Після зміни влади в країні справи у відомого київського забудовника пішли вгору. Його прізвище стало частіше звучати в політичних і бізнесових колах, а кількість проєктів помітно зросла. Проте після зміни голови Офісу президента ця впливовість помітно ослабла. Чи ні?

Оживити "Мінськ": як змінилася стратегія України у нормандських переговорах

Українська делегація повернулася до "класичних" підходів у нормандському процесі. Спокусу вести переговори з Кремлем напряму змінив раціональніший підхід.

Це як на передовій: спочатку боїшся панічно, а потім ти розумієш, чого боїшся – міський голова, який перехворів на COVID-19

В інтерв’ю "Українській правді SOS" Андрій Старух розповідає про своє лікування, готовність міста до другої хвилі епідемії та порівнює її з війною – звідки сам повернувся наприкінці квітня 2016 року.

#СтежкамиУкраїни. 10 мальовничих місць Поділля

"Українська правда. Життя" перераховує 10 цікавих місць, які варто навідати на Поділлі.
репортаж

Від біплана УНР до супертяжів для НАТО. Вся історія авіації України на восьми гектарах

Яким був перший український серійний літак 100 років тому? Як виглядає найсекретніший борт КБ "Антонова"? Через який літак Путін обізвав Ющенка "мазуриком"? Репортаж УП з держмузею авіації.
подкаст

Василь Хмельницький: Компанії, які перейшли на віддалений доступ, будуть повертатися у офіси через зниження ефективності

Ключ до європейської безпеки: чому країнам НАТО не можна послаблювати санкції проти РФ

Пом'якшення санкцій за відсутності значних кроків з боку Росії серйозно підірве довіру до Заходу. Воно не допоможе розв’язанню конфлікту, а створить ризик ще більшої дестабілізації в Україні.

Роль Медведчука: Юрій Литвин і Василь Стус мали одного адвоката та загинули в одному таборі

Українського поета, журналіста, правозахисника Юрія Литвина знайшли з розтятим животом у камері колонії особливо суворого режиму ВС-389/36 у селі Кучино на Уралі. Це сталося 4 вересня 1984 року. Бездиханне тіло поета Василя Стуса знайдуть у карцері того самого дня роком пізніше.

Як навчити дітей розв'язувати протиріччя та захищати свої права. Роль вчителя у вирішенні конфліктів

Створення ефективного механізму профілактики та фасилітації конфліктів і булінгу у системі освіти дозволило б звести кількість їх проявів до мінімуму, а ті, що неможливо уникнути, – спрямувати у правильне русло.

Володимир Киян: Люди, що під час карантину їли й пили у "Велюрах", приходили до барбер-шопів

На карантині я зміг більше приділяти часу медитації. Адже людині вкрай необхідно вимикати хоч на деякий час внутрішній діалог, давати мозку можливість побути у спокої. 

"Навіщо платити": скільки Київ та інші українські міста заробляють на паркінгах

ЕП склала рейтинг найбільших міст України за розміром доходів, які вони отримують від паркінгів, і порівняла його з результатами міст світу. Якими виявились показники?

Половина українців не будуть вакцинуватися від COVID. Як вони стали адептами теорії змови

Теорії змови захоплюють світ. Чому люди вірять у штучність коронавірусу та відмовляються від вакцини.

М'яка сила Зеленського: як за рік змінилося сприйняття України на пострадянському просторі

Зростання інтересу до подій, що відбуваються всередині нашої країни, могло би посприяти посиленню "м’якої сили" України у низці пострадянських країн.

Міністерство освіти і науки Шкарлета: спадок від попередньої команди та перспективи. Інтерв'ю з ексзаступником МОН Єгором Стадним

Заступник міністра освіти та науки Єгор Стадний написав заяву про звільнення, тільки-но Сергія Шкарлета призначили очільником МОН.

Загублені мільярди. Хто і скільки втрачає, а хто – отримує від податкових пільг

Обсяг коштів, які щороку втрачає держбюджет від надання податкових пільг, співставний з обсягом підтримки МВФ. Ці кошти можна було б витратити на соціальні потреби, але вони йдуть власникам великих підприємств.

Радянська розвідниця: Через багато карантинів я пройшла у своєму житті, але ніколи ще не бачила, щоб це торкнулось усього світу

Самотня пенсіонерка приїхала до Києва на екскурсію, де в неї відразу по приїзду на вокзалі вкрали речі, гроші, телефон та документи.

Голосування для інфікованих: чим завершилися парламентські вибори у Хорватії

Пандемія допомогла хорватському прем'єру Андрею Пленковичу успішно відвернути увагу від внутрішніх проблем і зосередитися на протидії коронавірусу.
інтерв'ю

Політтехнолог Ігор Гринів: Де ти побачив в очах Путіна мир, президенте України?

Як Гринів радив Порошенку піти з політики, чому Петро Олексійович цього не зробив, що стало найбільшим провалом Зеленського і чому Гринів не вірить в розкол України читайте в його інтерв'ю УП.

Лічильники на карантині. Як коронавірус вплинув на споживання електроенергії

Пік споживання електрики зазвичай припадає на ранок та вечір. Пандемія коронавірусу чи не вперше в історії змусила мільйони людей в різних країнах цілодобово залишатися вдома та змінювати свої звички.

Засновник проєкту Аудіоказки українською: Криза хороша тим, що люди ладні працювати наперед

Втративши через COVID-19 єдиного інвестора, Вакулко не сумує і вважає, що від карантину його проєкт тільки виграв, бо в усіх акторів команди відмінились зйомки і вони мали змогу присвятити більше часу начитуванню казок.
Реклама: