Статті

Вічні 80%. 8 фактів про найскладніші (пере)вибори Лукашенка в Білорусі

Як пройшли вибори, як діяла опозиція зі своїми прихильниками та як відповідав режим Лукашенка – у матеріалі "Української правди".

Що (не) треба казати клієнтам і як гасити конфлікти: алгоритм

Як правильно спілкуватися з клієнтами, щоб не створювати конфліктні ситуації і чому конфлікт не треба придушувати, а треба вирішувати.

Лідер гурту OT VINTA та художник Юрій Журавель: Займаюся історією України для дітей від розпачу і злості

Юрій Журавель живе в Рівному та принципово не переїжджає до Києва. Він вважає, що створювати локальні мистецькі осередки – важливіше, ніж концентрувати у столиці весь творчий потенціал країни.
подкаст

Подкаст "Ок і шо?": Всі кольори карантину, Кравчук у ТКГ та додаткові вихідні

"Почніть читати книжки, і дитина братиме з вас приклад": як і навіщо зацікавлювати дітей літературою

У співпраці з літературно-мистецьким фестивалем Toloka "Українська правда. Життя" розпитала в українських митців, навіщо взагалі треба зацікавлювати дітей книжками та як це зробити.

Службова тема. Чи закритий в Україні мовний гештальт

Спроба представників чинної влади знову порушити мовне питання, щоб отримати електоральні дивіденди на Сході та Півдні, вочевидь, не спрацює. Сьогодні в Україні є суспільний компроміс щодо статусу російської мови. Якого не було до 2014 року. 

Психологічні тести онлайн: як дізнатися про себе більше і випадково не стати адептом "гороскопів"

В цьому тексті ми розповімо про те, чи є взагалі адекватні психологічні тести в інтернеті, про що вони можуть нам сказати та що робити, якщо вже дуже хочеться пройти цікавенький тест і дізнатися, чи ви – Наполеон, чи Дон Кіхот.

Завжди і ніколи

Сьогодні, в чергову річницю кремлівської агресії проти Сакартвело, старий заклик до порозуміння з РФ виглядає дико. І сьогоднішні читачі-патріоти без вагань розкритикують автора тодішніх мудрувань. (рос.)

Атаки на бізнес: як зупинити поліцейське свавілля?

Ніколи не міг подумати, що у 2020 році в Україну повернуться дев'яності. Але в липні я переконався, що все можливо. Це історія для тих, хто хоче спробувати вести бізнес або вже веде його.

"Мінімалка" по 6,5 тисяч: як популізм ламає економічне відновлення

Уряд пропонує до липня 2021 року підвищити мінімальну зарплату на третину. Цю ініціативу слід переглянути – вона створює ризики для економіки.

Зміни на фоні вибуху: чи здатен план Макрона реформувати Ліван після катастрофи

Потужний вибух, що пролунав у Бейруті 4 серпня, має ризик стати точкою неповернення, що виявила найслабші точки маленької близькосхідної країни з непропорційно великими проблемами.

Бойкот для Дуди: як зміниться Польща після виборів і що це означає для України

Анджею Дуді буде дуже складно позиціювати себе як президента усіх поляків. Водночас завершення виборчого циклу дає шанс на налагодження відносин між Польщею та Україною.

Від роботів до 5G: як технології змінюють енергетику

Дрони, котеджні мікромережі, "розумні" лічильники, електромобілі як пересувні батареї. Як змінюється глобальна енергетика і коли ці нововведення прийдуть в Україну. (рос.)

Імбілдинг і м'язи тазового дна: як правильно займатися інтимною гімнастикою та кому це потрібно

Про особливості гімнастики інтимних м'язів редакції "Української правди. Життя" розповіли: гінеколог-ендокринолог Наталія Сіліна, сексологиня Тетяна Павлова та тренерка з імбілдінгу Наталія Музика.
репортаж

Піраміда, таємне кохання Шевченка та червона Мата Харі і віцепрем'єр Британії. Чому потрібно побувати в Березовій Рудці на Полтавщині

Як в українському селі з'явилася піраміда? Хто зображений на найкращому жіночому портреті Шевченка? Хто така "червона Мата Харі"? І який зв'язок між фантастом Гербертом Велзом та Березовою Рудкою? Репортаж УП з Полтавщини.
подкаст

Подкаст "До попкорну з Анною Паленчук": Продюсер Дмитро Суханов про фільм "Мої думки тихі" та кіноіндустрію

Власниці агенції кейтерингу: У нас давно є мрія створення кооперативного фермерського руху

Маючи у минулому досвід менеджерок з розвитку столичного Житнього ринку, дівчата завжди мріяли створити кооперативний фермерський рух виробників органічної продукції. Пандемія наблизила цю мрію до втілення.

Більше не сепаратисти: як Хорватія показала приклад примирення із сербською меншиною

Хорватія показала, що політичний конфлікт, який у 1990-х призвів до війни, нарешті вирішено. Проте, вигнаний з Хорватії, привид "Великої Сербії" продовжує блукати Балканами.

Джонні Депп, Кіану Рівз і кролик Петрик знову в кінотеатрах: фільми серпня

Цьогорічний серпень виявився першим з лютого місяцем повноцінного кінопрокату. Виснажені простоєм дистриб'ютори припасли кілька довгоочікуваних сіквелів і найбільш яскравих фестивальних хітів. (рос.)

Як бізнесу судитися з державою: ключові рекомендації

Чи варто судитися з контрольними органами і чи можливо виграти судову справу? В описаних нижче кейсах наведені показові випадки судових спорів бізнесу та контрольних органів, у яких бізнес переміг.

Пошук другої леді: чому Байден затягнув із вибором свого віцепрезидента

Традиційно віцепрезидент США вважається радше церемоніальною персоною. Проте американські аналітики впевнені: цього разу буде зовсім інакше.
інтерв'ю

Кіра Рудик: Порошенко для нас є більшим політичним ворогом за Зеленського. Тому що президент не намагається нас так сильно "обійняти"

Впродовж години ми поговорили про стан справ у партії після складання мандату лідера "Океану Ельзи", про їхній передвиборчий штаб до місцевих виборів, про можливого кандидата в мери Києва Сергія Притулу та про хитрих ворогів партії "Голос".

Реабілітаційні послуги: які вони нині в Україні та світі, і чи змінить ситуацію новий законопроект

Розповідаємо, як виглядає нині реабілітація в Україні та світі, й що пропонує законопроект.

Масі Найєм: З послабленням карантину у судах почався хаос

Сьогодні, коли початок пандемії вже не є шокуючою новиною, а більшість заборон знята, Найєм зізнається: "Всіх нас карантин зробив трошки кращими. А у власній компанії ми позбулися пережитку Радянського Союзу стосовно того, що всі мають сидіти в офісі".

Католицькі традиції кращі за закон: чому Варшава погрожує вийти зі Стамбульської конвенції

У польському уряді заявили про вихід країни зі Стамбульської конвенції. Чому дискусія щодо конвенції про запобігання насильству стосовно жінок активізувалася саме зараз?

Як провести енергоаудит в багатоповерхівці

Енергетичний аудит багатоповерхівки – перший крок до якісного утеплення будівлі та суттєвого зниження сум у рахунках. ЕП з'ясувала, як правильно провести енергоаудит та на що мешканцям звернути увагу.

Як припинити стріляти: завдяки чому НАТО зупинив війну у Боснії і Герцеговині

Як світу вдалося зупинити війну у Боснії і Герцеговині? І чому всі сторони конфлікту радіють з того, що війну вдалося припинити, однак незадоволені умовами цього.

Коли краще робити лазерну корекцію зору?

В рамках спецпроєкту "Запитай Життя" до нас звернулись одразу кілька читачів із питанням щодо лазерної корекції зору. Вони цікавилися безпечністю цієї процедури та протипоказаннями. Ми об'єднали ці запитання і поставили їх офтальмологу Наталії Кубрак.
інтерв'ю

У Києві працюють "велюрові" ресторани, а тут транспортна блокада – мер Тернополя про обурення "червоною зоною" і місцеві вибори 

"Українська правда" розпитала в очільника Тернополя Сергія Надала про причини обурення "червоною зоною", проблемами, з якими через зонування Кабміну зіштовхнулося місто та про місцеві вибори, які наближаються разом з другою хвилею коронавірусу.

Андрій Чуковський: Закінчився вже карантин або ще не закінчився — це нікого у селі не цікавить

Як починати усе з нуля і що спільного між приготуванням кави та сиру, Українській правді SOS розповідає вже колишній бариста.

Втеча по-королівськи: яку ціну матиме корупційний скандал навколо іспанського монарха

Новий корупційний скандал навколо колишнього короля Іспанії може дорого коштувати монархії. У правлячій коаліції вимагають стерти ім’я Хуана Карлоса з громадського простору.

Леся Бондарук: "Справа Юрія Дмитрієва не в обвинуваченні, а в замовленні проти нього…"

"Історична правда" поспілкувалась із кандидаткою історичних наук, журналісткою, співробітницею Українського інституту національної пам'яті (м. Луцьк) — Лесею Бондарук про самого Юрія Дмитрієва, його справу та чого слід чекати у майбутньому.
Реклама: