Статті

Російський опозиціонер Навальний у комі. Розповідаємо про його найгучніші розслідування та їхніх героїв

"Українська правда" розповідає про найгучніші викриття команди Навального, а також їхній вплив на російське суспільство – від судових позовів до багатотисячних мітингів.

Конфліктолог: Ми незвичайна нація — конфліктуємо одне з одним, але у скрутні часи об'єднуємось і проявляємо найкращі благородні риси

Самоізоляція, пригнічений стан та економічна криза разом із безробіттям цієї весни стали каталізатором для величезної кількості нових конфліктів і в особистих взаєминах, і в бізнесі. А відтак — у Олексія Купрієнка побільшало роботи.

Новий ультиматум для Єрмака: що вимагає Кремль в обмін на тишу на Донбасі

Тактика росіян змінилася: до "батога" додався "пряник". Але вимоги на адресу України є так само ультимативними...

Відлуння білоруської кризи: чи загрожує Україні дефіцит нафтопродуктів

На білоруських нафтопереробників припадає уже 40% українського ринку бензину і близько 25% – ринку дизпалива. Що буде, якщо заводи зупиняться, чи є у України план "Б".

Загроза на столі: навіщо МОЗ хоче знищити європейську систему харчової безпеки в Україні

Уряд пропонує знищити систему контролю за безпечністю харчових продуктів. Нібито заради боротьби з коронавірусом. Чому цей крок створює ризики для експорту до ЄС?

"Коли приз занадто крутий, щоб боротись": вчительки з Києва, Сум та Львова про те, як налагодити партнерство з учнями

Пропонуємо вашій увазі добірку кейсів вчителів, які створили власні механізми взаємодії зі своїми учнями.

Артем Ситник про власну репутацію, "злив" операції в ОАСК, схеми в оборонці і "Роттердам+"

"Українська правда" поговорила з Артемом Ситником про першу 5-річку НАБУ, його особисту репутацію як директора та найгучніші корупційні розслідування за останній час, як то справа Окружного адмінсуду, "Роттердам+" чи оборудок в "Укроборонпромі".

Трибунал без підсудних: чим рішення Гааги щодо Лівану важливе для справи МН17

Чим для України важливий вирок трибуналу у Гаазі щодо вбитого 15 років тому експрем'єра Лівану? Ця справа має багато подібностей із іншою – про збиття над Донбасом літака МН17.

Боротьба лівих і правих за Пласт – український скаутинг

Мало хто знає що в Пласті, поруч з майбутніми лідерами націоналістичного руху виростали й комуністи. Ким були ці пластуни-комуністи, що вони хотіли і яка їхня доля? Яким чином прихильники різних партій знаходили порозуміння в Пласті?

Білоруський ІТ-бізнес на порозі великого переселення: чи скористається цим Україна

Відключення доступу до інтернету і жорстоке придушення протестів нанесли білоруській ІТ-галузі значний фінансовий і репутаційний збиток. Галузь прогнозує масовий виїзд фахівців за країни, в тому числі і до України.

Яблуко: чим воно корисне і як його краще споживати + прості та смачні рецепти

Цей звичний та буденний для нас фрукт, при щоденному вживанні може зробити для нашого здоров’я більше, ніж аптечна пігулка.

Жыве Беларусь: перша в світі Telegram-революція

Події в Білорусі вже відкрито називають революцією і ключову роль в ній відводять технологіям: експерти і журналісти називають те, що відбувається, телеграм-революцією або революцією телеграм-каналів. (рос.)

"Люди бояться сказати, що у них коронавірус, бо думають, що це чума чи СНІД" — львів'янин, який перехворів на COVID-19

Наприкінці червня чоловік інфікувався коронавірусом і протягом трьох тижнів був на самоізоляції вдома. Розповідає, чому відмовився від госпіталізації та розмірковує, чому пацієнти бояться зізнатися в інфікуванні COVID-19.

Від визнання до санкцій: як поділився світ у ставленні до "перемоги" Лукашенка

Реакція Брюсселя на протести у Білорусі виявилася гострішою, аніж у Сполучених Штатів. Проте повної єдності немає і в ЄС – кілька країн хочуть піти набагато далі в опорі диктатору.

Рівняння на схід: як США збільшують свою військову присутність у Польщі

Завдяки військовій інфраструктурі, яку готуватиме Польща, в разі можливої ​​загрози можна буде негайно розгорнути додаткові сили, забезпечивши загальну присутність до 20 тис. американських солдатів.

Ринок праці в містах: у кого ковід і карантин не забере роботу та гроші

Хто з більшою ймовірністю збереже роботу, працюватиме вдома та відчуватиме себе більш фінансово захищеним під час карантину?

Повертати борги, як у Євросоюзі: що пообіцяла Україна в обмін на гроші ЄС

Сума боргів за невиконаними судовими рішеннями вже досягла чверті ВВП України. Як вирішити цю ситуацію і як досвід ЄС може допомогти у цьому?

Чи можна виміряти рівень нітратів у овочах і фруктах за допомогою тестера?

Наші читачі цікавляться, чи можна самостійно визначити достовірну кількість нітратів у продукті за допомогою нітрато-тестерів або нітратомірів.

Команда Венедіктової: вічні прокурори, привиди минулого і Піскун

"Українська правда" вирішила зосередитись на тих, хто з'явився у правоохоронному керівництві саме з приходом Венедіктової, і розповісти про сумнівні кадрові рішення в системі.

Виробник кукурудзяних паличок: Учора ти сидів в офісі, а сьогодні займаєшся ремонтом приміщення, але в тебе є робота

Олефіренко розробив інноваційний продукт — органічні кукурудзяні палички. І, судячи з усього, карантин зіграв Андрію на руку, адже, якщо вірити статистиці, попит на "сухі сніданки" різко зріс.

Коронавірус веде до лави підсудних: уряд Італії звинуватили у неготовності до епідемії

Якби італійський уряд вчасно оновлював план дій на випадок епідемії, щонайменше 10 тисяч смертей вдалося б уникнути. Хто має понести за це відповідальність?

Закон про азартні ігри вступив в силу: що далі

Президент підписав закон про гральний бізнес, а НАЗК заявляє, що він несе в собі значні корупційні ризики. Що він передбачає та з якими складнощами ще може зіткнутися ринок.

В очікуванні марихуани чи еміграції: тортури дітей з епілепсією та їхніх мам в Україні

Позбавлення сну є одним із найжорстокіших способів знищити волю до опору і навіть до самого життя. Так руйнують почуття реальності, спричинюють порушення обміну речовин і розлади психіки.
Політрозклади

На (про)західному фронті без змін. Що думають про об'єднання Садовий, Гриценко, Заліщук та Гацько

"Українській правді" стало цікаво, як оцінюють минулорічний програш представники проєвропейських сил та чи бачать шанси на об'єднання та повернення у велику політику.
подкаст

Транспортний колапс та сміття як ресурс. На що варто звернути увагу містам після карантину?

Ціна мовчання: чому Україна зобов'язана оголосити про невизнання виборів у Білорусі

Продовження гри "майже на боці Лукашенка" б'є по Україні. І чим далі – тим відчутнішими будуть наслідки...

Як розвинути у дитини екосвідомість

Разом з екоблогеркою і мамою двох дітей Марією Осадчук та проєктом Zero Waste School з’ясовуємо, як розвинути екосвідомість у дитини та допомогти реалізувати ці навички в житті.

Діти Бацьки

Білоруський диктатор перебуває при владі вже 26 років. А, отже, революційне ядро складають громадяни, створені ним самим, які прожили в його державі все своє життя. Фактично проти Бацьки повстали власні діти, які підросли. (рос.)
подкаст

Подкаст "Ок, і шо?": Карантинні конкурси, дефіцит суддів та зміна правил в’їзду та виїзду з окупованого Криму

Вперед у минуле Або великі апетити Мінпрому та перший цвях в реформу "Укроборонпрому"

Перші особи держави регулярно повторюють, що нове відомство покликане модернізувати вітчизняний оборонно-промисловий комплекс, відродити космічну галузь та й взагалі стати локомотивом економіки України. Це версія для широкої публіки. Натомість є й інша версія.

Архітекторка та дослідниця історії архітектури Євгенія Губкіна: Нам дійсно є чим пишатись, але не варто боятися шрамів

"Українська правда. Життя" поспілкувалась з авторкою про радянську спадщину, особливості українського модернізму, архітектуру спротиву та те, що має увійти до української архітектурної енциклопедії.
Фоторепортаж

"Лукашенко підписав свій смертний вирок". Хто і чому виходить на протести в Білорусі

"Українська правда" звернулася до журналіста з Мінська з проханням поговорити з протестуючими, дізнатися, хто вони і чому, ризикуючи здоров'ям, виходять на вулиці своїх міст. (рос.)
Реклама: