Статті

Зруйнувати родини, покарати інвесторів: чим загрожує закриття кордонів України для іноземців

Ви іноземець, маєте бізнес в Україні і платите мільйонні податки до бюджету? Забудьте, уряд Шмигаля проти того, щоби ви тут працювали...

Навчання з 1 вересня: нові рекомендації МОЗ та про що вони мовчать

"Українська правда. Життя" вирішила розібратися, як має відбуватися навчання з 1 вересня відповідно до рекомендацій МОЗ, на які запитання досі немає відповідей та що рекомендують за кордоном.

Вертикальні ферми в Україні: скільки це коштує та як організувати tech-господарство вдома

Що таке вертикальні ферми? Скільки коштує це виробництво та чи можна організувати його вдома?

Технології протесту. Як через месенджери та соцмережі борються з диктаторами та запускають світові революції

Ми проаналізували, які технології для протестів використовують по всьому світу, і як саме IT витискає авторитарний контроль та протидіє маніпуляціям влади.

Олександр Щетинський: Композитору дуже важко написати нову оперу, не маючи надії на її постановку

І хоча композитор наполягав, що ніякої карантинної драми в його житті не сталося, ми все ж вирішили дізнатися, що відбувається із сучасною класичною музикою у світі, чи є майбутнє у зум-опер та чи може успіх за кордоном компенсувати байдужість з боку співвітчизників.

Ліки від протестів: навіщо Болгарія почала термінову зміну Конституції

Якщо не хочеш змін – змінюй Конституцію. Внесення змін до основного закону стає улюбленим засобом вирішення політичних проблем для лідерів східноєвропейських країн. Не залишилася осторонь і Болгарія.

10 порад від психолога: як батькам і дітям підготуватися до початку навчального року в умовах карантину

Як дітям та батькам повернутись до звичного шкільного життя? Порадами для комфортної адаптації до навчання ділиться Інга Паламарчук, психологиня міжнародної благодійної організації СОС Дитячі Містечка Україна.

Як поділили "Арсенал": кому дісталася "золота" земля легендарного заводу на Печерських пагорбах

Від легендарного київського заводу "Арсенал" залишилась тільки коштовна земля у самісінькому центрі Києва. Як вона переходить у приватну власність і хто її забудовує?
коронавірус

COVID-19 б'є рекорди в Україні та світі. Це друга хвиля чи найстрашніше попереду?

"Українська правда" розбиралася, чи дійсно друга хвиля СOVID-19 вже охопила світ і Україну, та на який розвиток подій варто очікувати в майбутньому. 

Повернути Януковича, об'єднати Донбас: деталі "мирного плану РФ" для команди Дональда Трампа

Ще у 2016-18 роках Росія думала над тим, щоби піти з Донбасу, залишивши своїм ставлеником... експрезидента-втікача Януковича!

Чому вакцина Білла Гейтса не викликає безпліддя?

Білл Гейтс ніколи не говорив, що планує скоротити чисельність населення, або зробити людей безплідними. Жодної вакцини проти COVID-19 ще не існує. Тому невідомо, на які функції організму вона буде впливати.

"Потяг смерті" до Белжеца: історія однієї депортації

78 років тому до сумновідомого нацистського табору смерті було вивезено тисячі євреїв Прикарпаття. Початок вересня 1942 року став став жахом більш ніж для 12 тисяч євреїв Прикарпатського регіону.

Що ще можна зробити? Як "Агенти змін" допомагають підліткам втілювати круті ініціативи

За п’ять років існування Школи неформальної освіти "Агенти змін" Малої академії наук України 400 підлітків зробили свої міста та села трішки кращими, а самі стали сміливішими та впевненішими.

Прокуратура проти американців: кому дістанеться стадіон "Чорноморець"

З 21-ої спроби Фонд гарантування вкладів продав одеський стадіон американській компанії Allrise Capital. Проте американцям так і не вдалось закрити угоду: стадіон двічі арештовували, а потім передали АРМА. Що відбувається?

США підвищують тиск: як популізм Верховної ради створює нового критика для України

Штати вирішили увійти в гру... Окремо їх обурила брехня у документах Верховної Ради щодо "досвіду США"...
інтерв'ю

Дмитро Строцев: Фюрер Лукашенко готувався до Майдану, а отримав євалюцію

Дмитро Строцев розповів "Українській правді" про те, як народ долає свою залежність в зіткненні з владою. І про те, чому білоруси не поспішають штурмувати Палац незалежності, палити покришки і готувати "коктейлі Молотова". (рос.)
подкаст

Подкаст "Ок, і шо?": Новий головний митник, підвищення мінімальної зарплати і великий герб

Eкскурсовод з Чернігова: "Карантин приніс моїм колегам багато горя"

Дипломований історик, науковець, який займається вивченням Чернігівщини, поєднує дві роботи і зізнається, що карантин став для нього довгоочікуваним омріяним шансом на відпочинок, адже хлопець давно жив без вихідних з 10-годинним робочим графіком.

"Елвіс тут навіки". Чому в Києві полюбили танцювати бугі-вугі

Київ по п'ятницях танцює. І не в клубах, а в амфітеатрі "Мушля" посеред Маріїнського парку, де роками кожної літньої п'ятниці чоловіки і жінки у свої 20-30+ парами витанцьовують під пісні 50-х.
інтерв'ю

Мирослав Слабошпицький: У Чорнобилі я відчував себе наче в фільмі про зомбі-апокаліпсис

В інтерв'ю "Українській правді" Мирослав Слабошпицький розповів про те, чи не боїться він "прокляття" першого фільму, про Голлівуд на паузі через пандемію, про десятиліття роботи над Чорнобильською Одіссеєю, про те, що успішному режисерові потрібно поєднувати вразливість сніжинки з напористістю носорога, і про каральну функцію виборів.

Іван Данішевський: Пандемія стала потужним копняком всьому людству

На перший погляд здається, що якщо вже хтось і виграв від пандемії та карантину, то це кіберспорт, але Іван Данішевський не згоден із таким категоричним формулюванням: "Програли всі — просто хтось більше, хтось менше".
подкаст

Революція молодості: генеральний продюсер Іван Адамчук про 49-тий КМКФ «Молодість»

27 україномовних подкастів на будь-який смак. ДОБІРКА

Часом нашому мозку бракує інтелектуальних розмов, які допомогли би пізнати щось нове. Часом – цікавих історій на ніч. Корисну та пізнавальну інформацію, пояснення, відповіді на свої запитання та навіть натхнення ви зможете знайти у добірці україномовних подкастів від "Української правди. Життя".

Час розбитих компасів

Божевільний 2020-ий відмовляє українцям навіть у скромному психологічному комфорті. Непорушні орієнтири руйнуються на наших очах. Недавні авторитети дискредитуються і знецінюються. (рос.)

ПОДКАСТ. Диво у пробірці: штучне запліднення, безпліддя чоловіків, та з чого починається день ембріолога

Як відбувається штучне запліднення? Скільки платять донору сперми? Чи ризикує чимось жінка, коли зачинає дитину за допомогою репродуктивних технологій? Про ці та багато інших питань у новому випуску подкасту "Температура нормальна" відповідає ембріологиня Ольга Малюта.
інтерв'ю

Сергій Медведєв: Щоб вийти на площу, потрібна нація. У Білорусі є нація, в Україні є нація – в Росії нації немає

В інтерв'ю УП Медведєв розповідає, що для РФ означає відсутність нації, чому він не вірить в російську молодь і міркує про відмінності між Україною, Росією і Білоруссю. (рос.)

"Противник ЛГБТ та Євросоюзу": чого чекати від нового очільника МЗС Польщі

Кандидатура нового голови МЗС Польщі вже зустріла потужний опір та критику з боку опозиції. Які наслідки матиме призначення Збігнева Рау і що від нього чекати Україні?

Новий смертельний вірус, пробірки для COVID-19 та російська вакцина — топ фейків тижня про COVID-19

Російська вакцина не пройшла третю стадію клінічних випробувань, тож у її безпечності і ефективності фахівці сумніваються.

Довготривалі інвестиції в компанію: вісім книжок з нетиповими стратегічними рішеннями

Інтернет-книгарня Yakaboo та ЕП зібрали книги, що розкривають питання бізнес-стратегії і допомагають масштабувати бізнес.

Про книги-анальгетики під час пандемії, Київ у літературі та фестиваль у "Софії". Інтерв'ю з критиком Євгенієм Стасіневичем

У розмові з "Українською правдою. Життя" Євгеній розповів про літературну програму Bouquet Kyiv Stage, роль літератури в часи кризи і про те, як пандемія її змінить – та чи змінить взагалі.

"Лукашенко спалив усі мости на Захід. Навіть підпалив міст до Росії – і зараз його швидко ремонтує"

Правозахисник і член Координаційної ради білоруської опозиції Олесь Біляцький: "Будь-який політик, який прийде до влади демократичним шляхом, буде змушений рахуватися з настроями білоруського суспільства. А ці настрої зараз продемократичні, проєвропейські та пронезалежні".
Фоторепортаж

Лазурний берег Києва. Плавучі вілли, яхти, екстрим під вітрилами і вечірки під час пандемії

Що приховують приватні яхт-клуби? Скільки коштує круїзний катер? Який відпочинок популярний на Дніпрі? Як стати яхтсменом? І чому гонка під вітрилами схожа на паркур? Репортаж УП з Київського моря. (рос.)
Реклама: