Статті

Плекаймо спогади про Крим: 5 чуттєвих історій про півострів, який обов'язково буде повернуто

"Українська правда. Життя" долучилася до проекту і публікує історії про Крим від українців, щоб підживлювати пам'ять і плекати спогади до того дня, коли Крим буде повернуто до України.

54% українців в Facebook публікують фейки, маніпуляції та сайти-сміттярки. Всеукраїнське дослідження

54% українських користувачів Facebook публікують фейки та маніпуляції. Це результати дослідження рівня інформаційної гігієни українців у Facebook, яке у серпні 2020 року провела ініціатива "Як не стати овочем". 

Скандинавська ходьба: що це за спорт і чому він не тільки для бабусь. Пояснює інструктор

Не обов'язково, щоб займатись спортом, сильно заморочуватись. Можна просто спробувати скандинавську ходьбу. Я спробувала і перевірила її ефективність на собі, а потім стала ще й сертифікованим інструктором, щоб пропагувати цей спорт.

Єдність, символи та Росія. Експрацівник апарату Лукашенка, бізнесмен і поет – про головне за місяць білоруських протестів

"Що для вас найважливіше в першому місяці протестів і що змінилось за цей час?" Із таким запитанням "Українська правда" звернулась до кількох білорусів.

Шантаж убивством Мінська: що пішло не так на переговорах Єрмака у Берліні

Довгоочікувана "нормандська" зустріч показала – переговорні позиції України та Росії все більше розходяться, простору для маневру і компромісів з РФ навіть за істотного бажання "миру" – майже немає.

Катя Тейлор: Кризові часи — ключові для історії мистецтв

Культурні інституції переходять в онлайн-режим, галереї зачиняються, мистецтво розпродається із великими знижками — таким є арт-відлуння коронакризи.

60 років у схованці: чим унікальний роман про життя гуцулів "Дідо Иванчік" та його автор

Петро Шекерик-Доників допомагав збирати матеріали для книжки Коцюбинського "Тіні забутих предків", а наприкінці життя сам написав роман про гуцулів "Дідо Иванчік". Хто сьогодні зберігає пам'ять про автора "Діда Иванчіка" і чим унікальний цей твір.

Розділені вірусом

40% українців, опитаних групою "Рейтинг", вважають, що новий коронавірус несе загрозу їхньому здоров'ю. 58% респондентів дотримуються протилежної думки. (рос.)

Сергій Яценко, Клоузер: Якщо не дадуть грант, ми не протягнемо. Легше зачинитися

Як і решта столичних клубів, Клоузер адаптувався до формату денних вечірок на відкритому просторі, які розпочиналися по обіді й закінчувалися до півночі.

Москітний флот Зеленського: деталі переговорів з Британією, здатних змінити українські ВМС

Росія забрала не лише кораблі, а й основну базу ВМС у Криму. Британія допоможе Україні відбудувати і флот, і нові порти...

Хто замінить податкову міліцію і кому це потрібно

Депутати зробили чергову спробу створення наступника податкової міліції і ухвалили відповідний законопроєкт в першому читанні. Що це за орган, і чому бізнес не в захваті від ініціативи Ради.

Токсична Росія: як німці змінюють ставлення до Nord Stream-2 після отруєння Навального

Чи можливе запровадження санкцій проти російського проєкту за нових обставин? Чиї дії будуть вирішальними?

"Якщо будемо віддавати Росії те, що є нашим спадком, ми скоріше втратимо, ніж здобудемо". Інтерв'ю з міністром культури Олександром Ткаченком

Провести інтерв'ю "Українській правді. Життя" з міністром культури та інформаційної політики Олександром Ткаченком вдалося лише з другої спроби.
репортаж

Вікно в Європу, пастки, хамам і таємні кімнати. Чим унікальний замок Паланок у Мукачеві

Чому в Мукачеві зберігали корону угорських королів? Як чорт допоміг князю Коріатовичу з водопостачанням? Які тортури були в Середньовіччі? І що нового знаходять у фортеці? Репортаж із замку Паланок.

Страхування медиків від COVID-19: скільки коштує життя

Як держава захищає авангард боротьби з епідемією.

Три сценарії розвитку стосунків на карантині та як їх уникнути

Стреси та катаклізми стають серйозним випробуванням для стосунків. Українці як ніколи відчули це під час пандемії COVID-19.

В яких країнах "айтівцям" краще і де там місце України: порівняння податків і вартості життя

ЕП порівняла Україну з іншими країнами за розміром податків і вартістю життя, щоб з'ясувати, наскільки і за рахунок чого наша країна може на рівних приймати участь у боротьбі за ІТ-фахівців.

Чи дійсно існує метеозалежність, а зміни погоди впливають на наше самопочуття?

"Це все через погоду", "Я метеозалежна людина", "Дуже сильно відчуваю перепади погоди". Такі скарги можна почути дуже часто. Проте чи дійсно існує метеозалежність, чи може це лише міф?

Всупереч Угоді: що може заблокувати переговори про оновлення ЗВТ із Євросоюзом

Існує ризик, що замість лібералізації Україна пропонуватиме Євросоюзу протилежне – вимагатиме права вводити обмеження та відтерміновувати реформи. У тому числі екологічні.

Газові санкції Навального: що може змусити Німеччину зупинити Nord Stream-2

"Єдина мова, яку розуміє Путін – це мова природного газу". Донедавна було складно уявити таку заяву від німецького топ-політика...

У справі Шеремета починається суд присяжних. Розповідаємо, як він працює в Україні

Про те, як влаштований суд присяжних і хто буде вирішувати долю обвинувачених у справі Шеремета, – у матеріалі "Української правди".

Вода за графіком. Чому в Криму третій тиждень вимикають воду 

Щоб дізнатися про масштаби нинішньої ситуації з водою в Сімферополі та розібратись у її причинах, "Українська правда" поговорила з кількома жителями окупованого Сімферополя, екс-міністром курортів Криму Олександром Лієвим і постійним представником президента України в АРК Антоном Кориневичем.

Gogol Fest – ніякий Youtube такого ніколи не покаже: як фестиваль розтормошив Херсон

Цьогоріч ГогольFest чи не єдиний великий оффлайн захід, як висловився глава ОДА Херсонської області Юрій Гусєв – "антикарантинний".

Пастка для ЗМІ: чи здатний новий податок для медіа розсварити Польщу та США

Ініціатива зі встановлення контролю над медіа знову повернулася до топ-пріоритетів польської влади. Її не зупиняє гостра критика таких планів, навіть від Сполучених Штатів.

Як Василя Стефаника було врятовано від страти

Вашій увазі пропонується уривок зі спогадів Северина Левицького, де йдеться про незнану широкому загалові сторінку Першої світової війни, героєм якої випало бути українському письменнику Василеві Стефанику.

Таїланд, Шрі-Ланка та Ірак. Три історії українців на карантині

В огляді ми пригадаємо, з чого починалася пандемія COVID-19, та розповімо про те, як коронавірус змінив життя українців на Шрі-Ланці, в Таїланді та Іраку.

Держава перевиконує плани з податків. Хто за це заплатить?

В останні місяці Податкова служба перевиконує план надходжень до бюджету і наголошує, що запорукою успіху стала боротьба зі "схемами". Чи насправді це так?

Бачити не лише погроми: чому в Україні не підтримують рух Black Lives Matter

93% расових протестів у США відбулися в абсолютно мирний спосіб. Попри це в Україні досі не розуміють суті цих протестів, і як результат – ставлення до них є швидше негативним.

Чому батьків не влаштовує дистанційне навчання, та що з цим робити. Думки 4-х освітніх експертів

"Українська правда. Життя" вирішила з'ясувати причини несприйняття такого формату освітнього процесу обидвох сторін, присвятивши цю публікацію батькам, а наступну – вчителям.

Слуги і господарі. Як партія Зеленського готується програти вибори 

Про те, як "Слуга народу" готується рятувати ситуацію на місцевих виборах, читайте в тексті "Української правди".

Освіта vs коронавірус. Чим запам'ятався перший тиждень вересня в регіонах

Про те, як коронавірус вплинув на освітні заклади країни у перший тиждень осені, розповідаємо у дайджесті найважливіших новин із регіонів.

"Жалюгідна дипломатична фігня": як сварка з Китаєм створює проблеми для Земана та Чехії

Візит чеської делегації до Тайваню викликав гучний конфлікт із Китаєм. Проте найбільше цей конфлікт вдарив по чеській владі, яка мала "особливі зв'язки" з авторитарним Пекіном.
Реклама: