Статті

Карабах: гіркі плоди "Чорного саду"

Ескалація вірмено-азербайджанського збройного конфлікту, що почалася 27 вересня 2020 року, одразу стала дуже медійною темою. Жваво відгукнувся і український сегмент Фейсбуку: з'явилася низка дописів та обговорень про причини, характер і перспективи війни, а також про українські паралелі та українські інтереси в подіях на Кавказі.

В режимі "бою без правил": хто виграв у президентських дебатах Трампа та Байдена

Там, де Трамп – там хаос і безлад. Причому для господаря Білого дому "хаос і безлад" не є чимось поганим...

"Підпільник Кіндрат" не втопився: чим нині живе співак Андрій Миколайчук

Андрій Миколайчук здобув популярність після участі у фестивалі "Червона рута" 1989 року – став лауреатом другої премії у жанрі попмузики і отримав приз глядацьких симпатій.

Питання на 500 мільйонів: як держава планує зупинити таємне списання грошей із смартфонів

Влада хоче ефективніше захищати абонентів мобільних операторів від несанкціонованого підключення контент-послуг. ЕП ознайомилася із запропонованими змінами і вислухала операторів.

Битва технологів. Хто готує до виборів Кличка, Притулу і Верещук

"Українська правда" дізнавалась, як готуються до 25 жовтня штаби Кличка і двох його конкурентів, хто і що радить кандидатам та хто переможе у вирішальній битві: американські соціологи, українські активісти чи владні кліпмейкери.

Від Львова до Луганська: рейтинг євроінтеграції регіонів України у 2020 році

Кожна область України має свої "історії успіху", завдяки яким європейська інтеграція починає сприйматися не як вибір між ЄС та Росією, а як спосіб модернізації країни та підвищення рівня життя українців.

На широку ногу. Хто оплатить сотні мільярдів дефіциту бюджету

Кожна четверта гривня, яку уряд планує витрати з державного бюджету наступного року, буде взята в борг. Чи зможе Україна пережити 2020 рік та звідки братиме гроші на фінансування дефіциту в майбутньому?
подкаст

Подкаст "Я не встигаю!": Що спільного між плануванням особистого життя та бюджету країни? Гостя епізоду: Оксана Маркарова

Голова "Укрзалізниці" Володимир Жмак: Я не збираюся воювати з великим бізнесом. Я покажу їм вигоди

Керівник компанії-монополіста розкрив деталі свого трудового контракту, розповів, коли пасажирські перевезення стануть беззбитковими та чому "Укрзалізниці" не можна залізати в борги ще глибше, та хто увійде в його команду.

Повернення Качинського: які наслідки матиме масштабна реформа польського уряду

Польська урядова реформа покликана покласти край конфліктам всередині уряду. Проте чи не призведе вона до протилежного ефекту? І як вона вплине на відносини з Україною?

Усі дороги ведуть в Крим: 6 життєвих історій про сміх і сльози, радощі і драми на півострові

Ще одне літо завершилось без нього. Без нашого Криму. Поки нам не лишається нічого іншого, окрім як підживлювати пам'ять і плекати спогади до того дня, коли півострів знову буде повернуто.

Відчиніть, поліція! Маленькі одеські історії українського сержанта Махоуні

"Екіпаж шаурми", колона військової техніки без розпізнавальних знаків в центрі Одеси, прямий канал зв'язку з Пентагоном для наркомана. Одесит Олексій Макушев розповів "Українській правді" про п'ять років служби в українській патрульної поліції. (рос.)

Вибори на фінішній прямій: із чим підійшли США до перших дебатів Трампа та Байдена

Можливість призначити нового суддю Верховного суду США дає президенту Дональду Трампу шанс поборотися за голоси виборців католицького віросповідання, які досі підтримували демократів.

Городниця: від унікального скарбу до давньоруського городища

У Городниці на Житомирщині, де в кінці серпня знайшли унікальний тисячолітній скарб із 38 срібниками, археологи виявили невідоме досі давньоруське городище

За крок від великої війни: чим особливий новий конфлікт Вірменії та Азербайджану

Нинішній конфлікт у Карабаху став для України особливим. Вперше у заяві МЗС не знайшлося місця фразі про підтримку цілісності Азербайджану.

Електросамокати Bolt в Києві: про бізнес-модель, конфлікт з Кличком, пошкоджені бампери автівок та страховку

Скільки коштує новий проєкт Bolt з прокату електросамокатів, з чого почалась війна сервісу з київською вадою та як користуються новою послугою українці в перші місяці.

"Крихка пам'ять": як і навіщо знімали фільм про оператора стрічки "Місце зустрічі змінити не можна"

Леоніду Бурлаці нещодавно діагностували хворобу Альцгеймера, і він почав стрімко втрачати пам'ять. Тоді його онук Ігор Іванько, який сам є кінооператором, почав знімати про нього документальний фільм "Крихка пам’ять".

Всесвітнє павутиння vs Залізна завіса. Як в Україні 30 років тому виник інтернет

Хто першим в СРСР і Києві підключився до мережі? Яку роль в цьому зіграли спецслужби? І як інтернет знищив залізну завісу? У ретроспективі "Української правди".

Б'юті-процедури для чоловіків: як українці виборюють право доглядати за собою

"Чоловік має бути трішки красивіший за мавпу". З цим давно не погоджуються більшість сучасних людей, як чоловіків, так і жінок.
подкаст

COVID-19 та освіта, яка нарешті має змінитися: що очікує школи після карантину?

Все про IT-бізнес, заробіток та інвестиції. Книги, які ви могли пропустити

Підбірка корисних книг для підприємців, інвесторів та мрійників. (рос.)
Вибори

#Абивибуливкурсі: яку владу ми обираємо на місцевих виборах?

Особливість цих місцевих виборів у тому, що від них залежить майбутнє адміністративно-територіальної реформи, децентралізації, фінансових та політичних відносин місцевої і державної влад. Але кого насправді ми будемо обирати? І на що вони будуть впливати? 

Подорож з дітьми: як комфортно організувати мандрівку та зацікавити компанію різного віку

Перша подорож з дитиною – це завжди хвилююча подія для батьків. Щоб позбавити такого страху та розвіяти міфи пов'язані з сімейними подорожами, ми поговорили з активними батьками та туристичними експертами.

Олігархи, корупція та COVID-19: про що я говорив із президентом Зеленським

Як я вже сказав президентові, ЄС не є благодійною організацією або банкоматом. Найкращий спосіб підтримати Україну для нас – це допомогти у реформуванні країни.

Осмислений рух до голодовбивства. Як Сталін йшов до "великого переламу"

Останнім часом посилюються спроби влади РФ виправдати Сталіна щодо Великого голоду на досить своєрідному ґрунті – мовляв, оступився, наробив дурниць через недосвідченість.

Альянс миротворчий: як вдалося запобігти новій війні між Туреччиною та Грецією

НАТО і ЄС вдалося заморозити гарячий конфлікт між Туреччиною і Грецією. Та хоча загроза військового зіткнення знизилася, існують сили, зацікавлені у військовому конфлікті.

Урбаніст Том ван Арман. Як Києву стати "розумним" містом

З якого моменту місто вважається "розумним", як це визначити та чому Києву потрібно більше експериментувати.

Вакцини для себе та для інших: яку "коронавірусну" стратегію обирає ЄС

Коли та на яких умовах Україна зможе отримати вакцину від коронавірусу? Відповідь на це питання значною мірою залежить від того, яку стратегію щодо вакцин обере Євросоюз.

Актор та активіст Петро Русанєнко: Люди починають розділяти циган на вокзалі і ромів, як націю

Цього року Петро один зі учасників освітньо-мистецького проекту CultuROM, який реалізує Ромська програма Міжнародного фонду "Відродження", метою якого є доступно й цікаво розповісти про ромське мистецтво широкій аудиторії.
репортаж

Мохіто по-в'єтнамськи і Gucci за 200 гривень. Чим живе найбільший ринок України Барабашово

"УП" спробувала розгадати феномен Барабашово і показати ринок без купюр. (рос.)

Без права на легітимність: що змінює заява МЗС про інавгурацію Лукашенка

Ані те, що пролунало від України, ані позиція ЄС не означає повного розриву відносин із Білоруссю...

Бізнесмен Ігор Тинний: Фірташ не такий, як Коломойський. Він щось будував

Про олігархів-циніків та олігархів-творців, відповідальність Зеленського за урізання "зелених" тарифів, бізнес із сім'єю Льовочкіних, а також про те, хто "ганяє" Тинного і хоче його покарати. (рос.)
Реклама: