Статті

Підвищення податків та повернення перевірок бізнесу: які зміни готує уряд в 2021 році

Міністерство фінансів пропонує скасувати мораторій на проведення перевірок бізнесу, який мав діяти до завершення карантину. Наступного року урядовці також пропонують скасувати банківську таємницю, переглянути сплату ПДВ та підвищити деякі податки.

Тут живе COVID-19. Один день лікарні в "жовтій" зоні: записки лікаря

"Українська правда" попросила Івана Черненка розповісти про одне чергування лікаря-анестезіолога районної лікарні – з ранку і до ранку. (рос.)

Від безвізу до Донбасу: про що домовилися на саміті Зеленський та лідери ЄС

Спільна заява саміту Україна-ЄС дає чіткий сигнал, що про жодне призупинення безвізового режиму не йдеться...
подкаст

Подкаст "Я не встигаю": Плануємо та підвищуємо особисту ефективність з Тімуром Александровим

Міністр економіки Ігор Петрашко: Більшість банків, які були проблемними у 2014 році, такими і лишилися

Чи готується до звільнення міністр, чому Україні не варто бути надто відкритою в торгівлі, якою повинна бути "нормальна" роль банків і що з дешевим кредитуванням, а також хто з депутатів ходить до Петрашка за держпідприємствами.

Шлях до Альянсу: якою має бути стратегія України для вступу до НАТО

Яким Україна бачить своє місце на європейському фланзі НАТО? І як Києву довести членам Альянсу переваги свого повноцінного членства?

10 нових електронних послуг: державний сервіс "Дія" отримав масштабний "апгрейд"

Революційна технологія шерингу документів, нові цифрові документи в смартфоні та зручні державні послуги, що економлять час та кошти. Мінцифри презентувало результати роботи за рік та масштабне оновлення "Дії".

Сміттєвий слід COVID-19: як змінилося ставлення українців до відходів під час пандемії

Чи щось змінилось у ставленні українців до відходів під час пандемії? На це питання шукали відповідь дослідниці проєкту Zero Waste.

"Мінус" 75 мільярдів: що показав аудит "Нафтогазу" і хто понесе покарання

Аудитори виявили в роботі "Нафтогазу" порушень на 226 млрд гривень, через які бюджет недоотримав понад 75 млрд гривень. Через які порушення НАК поніс багатомільярдні втрати?

Між "слугами" і "гетьманами". Які ідеології сповідують українські партії

"Українська правда" вирішила проаналізувати, які ідеології сповідують українські партії.

10 днів до руйнування Brexit-плану: що означають взаємні ультиматуми Британії та ЄС

Велика Британія та ЄС наблизилися до точки неповернення у їхніх нинішніх переговорах. Точніше, до точки, коли угода про умови виходу Британії з ЄС, підписана менше року тому, перетвориться на стос паперу, який не матиме юридичної сили.

Ви не сплатили штраф, авто в розшуку і ви навіть про це не знаєте. Що робити?

В Україні відсутня ефективна система повідомлення порушників правил дорожнього руху, які невчасно сплатили штрафи. Які ризики це несе для самих порушників, як їх уникнути та які збитки існуюча система наносить державі.

Чому вчителів не влаштовує дистанційне навчання, та що з цим робити

Дистанційне навчання стало червоною ганчіркою для багатьох. Воно критикувалося як вчителями, так і батьками. Останні навіть писали петицію щодо його заборони.
Політрозклади

"Колишні" Зеленського. Чим займаються Данилюк, Богдан, Гончарук та інші

"Українська правда" вирішила розпитати колишніх топів Зе!команди, чим вони зараз займаються та з чим, на їхню думку, був пов'язаний великий кадровий розворот Володимира Зеленського. 

Подкаст "Ок, і шо?": Кримські "вибори" не визнали, Фокіна звільнили, а президент віддав горілчаний завод

Ви все чули? Безстрашна ONUKA, "наша" Lady Gaga, оновлені Кароль та Сердючка та інші нові пісні вересня

Осінь наші артисти зустріли з кінематографічним настроєм. Вони віддавали належне Нолану та Кубрику, а ще знімали власні мюзикли. А ще хтось перевинайшов власне звучання, а хтось заговорив на гострі теми.

Президент з тисячею облич

Президентські вибори в Україні щоразу перетворюються в референдум за майбутнє. За наші голоси у другому турі борються не політики. Битва йде між цивілізаційними пропозиціями. (рос.)

Трамп, Байден та Covid: як змінюються перегони в США через хворобу президента

За законодавством, вибори мають відбутися 3 листопада. Covid у президента – не привід для їх скасовання.

Серіали жовтня-2020: "Дес", "Третій день", продовження "Злочинець. Британія" та ще 4 новинки

Ще одна відмінна цьогомісячна річ – переважають міні-серіали. Тож кому не вистачить на місяць, традиційно в кінці пропонуємо кілька додаткових. Enjoy!

Віктор Андрійович Зеленський

Володимир Зеленський перебуває при владі вже сімнадцятий місяць, і нинішнього главу держави все охочіше порівнюють з попередниками. Виявляють в його діяльності добре знайомі риси. (рос.)

Попереджувальний саміт: чи стане зустріч у Брюсселі холодним душем для Зеленського

Лідери ЄС почали стрімко втрачати довіру до Зеленського ще до особистої зустрічі. Та чи усвідомить він серйозність ситуації?

Революція на граніті: нас можна назвати циніками, які готові загинути за ідею

"Було багато нервів, бо перед цим в Китаї танками подавили голодування студентів на площі Тяньаньминь. Приходили КГБісти і казали, що довго терпіти не будуть і подавлять так само танками".

Сергій Пилипенко, "Ковальська": Для деяких забудовників криза 2020 року – це початок кінця

Чи може будівельна група "Ковальська" коштувати пів мільярда доларів, у яких забудовників є свої депутати в Київраді, як коронакриза змінила галузь, і чому про іпотеку під 10% можна забути.

Звукорежисер Максим Демиденко: Наша мета – перетворити Бабин Яр з місця забуття в місце пам'яті

Аудіовізуальна інсталяція, відкрита в 79-річницю трагедії в Бабиному Яру, лаконічна і дуже емоційна по сприйняттю. Поєднання візуального та звукового компонентів дають ефект незримої присутності жертв цієї трагедії. (рос.)
репортаж

Ворохта – це Європа, або Як в гуцульському селі з'явився один з найбільших віадуків Старого Світу

Навіщо Австро-Угорщина проклала залізницю в українські Карпати? Чому поляки їхали у Ворохту? Чи був точним Параджанов в зображенні життя гуцулів? Репортаж УП з Ворохти

Карабах, не схожий на Донбас: 8 відповідей на запитання про нову війну на Кавказі

Що наразі відбувається у Нагірному Карабаху, яким є статус цього регіону і чи справедливі порівняння його ситуації з анексованим Росією Кримом чи окупованим Донбасом?

Без концертів та фестивалів: як музична індустрія переживає карантин

Розважальна індустрія чи не найбільше постраждала від карантину, і музиканти не стали винятком. Заборона концертів та фестивалів принесла збитки майже кожному артисту та змусила шукати нові, оригінальні способи залишатися на плаву.

17 тисяч дітей так і не потраплять у сім'ї: з 1 січня в Україні можуть припинитися процеси усиновлення

17 тисяч дітей, які перебувають в банку даних сиріт, можуть не отримати шансів на нову родину. Понад тисячу сімей, які чекають на них в черзі на усиновлення – не почують дитячий сміх вдома.

Кредит втрачених можливостей: як Україна підриває свої відносини не лише з Польщею

Ця історія демонструє нездатність України освоювати кошти міжнародної допомоги. Вирішення цієї проблеми – справа честі для держави.

Операція "Девальвація": як Нацбанк знецінює курс гривні

Що відбувається з курсом, чому падає гривня та які дії НБУ призводять до цього.

В кінотеатрах у жовтні: Еркюль Пуаро, "Чесний злодій", "Втрачена у Токіо" і ще три фільми

Фільми жовтневого кінопрокату, насиченого картинами екзотичних країв, свідчать про універсальність і непереборність наших переживань, від яких не сховаєшся і в далеких мандрах. (рос.)
інтерв'ю

Новий керівник НАЗК Новіков: Позиція НАЗК – вигравати, не вв'язуючись у битву

На тлі інших антикорупційних органів Нацагентство з питань запобігання корупції виглядає найменш помітним. Нещодавно нове НАЗК потрапило у свій перший конфлікт. Держбюро розслідувань викликало Новікова на допит щодо нібито привласнення серверів для реєстру декларацій.
Реклама: