Статті

Інвестиції для трьох морів: що отримала Україна від талліннського саміту Тримор'я

І хоча політичного сигналу Київ так і не почув, ухвалені у Таллінні рішення дали старт фактичній участі України у роботі Тримор'я.

За кулісами "5 питань від президента". Розповідь "волонтера" про опитування Зеленського

Щоб побачити кухню "5 питань" зсередини, журналістка УП влаштувалась туди інтерв'юером. Точніше, "волонтером", як їх називають організатори. Розповідаємо про шлях "волонтера" в одному з районів Києва від початку і до кінця.

Педофіли проти Трампа: як безглузда теорія змови стає козирем президента США

Послідовники QAnon вірять, що Дональд Трамп веде таємну війну з "глибинною державою", члени якої займаються сексуальним насильством над дітьми і поклоняються сатані.

Рада Нацбанку: "Троянський кінь" чи наглядач за фінансовим спокоєм

Заяви про емісію гривні, "мирова" з олігархом Ігорем Коломойським та догани членам правління Нацбанку. Останнім часом Рада НБУ продукує навколо себе лише скандали. Хто стоїть за органом, від якого залежить фінансова стабільність країни?

Як досліджують ПЛР-тести на коронавірус. ФОТОекскурсія лабораторією

У яких умовах працюють лаборанти, які досліджують ПЛРи, скільки етапів проходить від збору слизу до отримання результату "позитивний-негативний" та від чого залежить швидкість дослідження тесту – у фоторепортажі з лабораторії.
Вибори

Перша поразка Зеленського. Як пройшли вибори у Києві

"Українська правда" традиційно стежила за тим, як проходять вибори у столиці та за роботою штабів головних кандидатів у мери. 

Ромський поет Януш Панченко – хранитель прадавньої мови сервів та волохів

Як звучить ромська поезія та які культурні коди вона приховує? Про що розповідають сенси ромських байок? Мова предків ромів нині на межі зникнення, як і сама їхня культура загалом.

Популізм проти популізму

Десятки партійних проєктів. Сотні привабливих обіцянок. Тисячі красивих слів. А як вишенька на торті – п'ять спекулятивних питань від президента Зеленського, покликаних затягнути електорат на виборчі дільниці. (рос.)

"Не станеш, поки не доїсиш": як популярні фрази батьків впливають на розвиток дитини

"Українська правда. Життя" поспілкувалася з цього приводу із сімейними психологинями Катериною Гольцберг та Світланою Шумською. Разом з експертами ми проаналізували перелік популярних батьківських фраз та їхній вплив на дитячу психіку.

"У Чернівецькій області 17 людей повторно перехворіли на коронавірус", – головна санлікарка Буковини

У розмові з Наталією ми аналізуємо особливості поширення коронавірусної хвороби на Буковині та детально розбираємо всі етапи роботи лабораторного центру під час епідемії – від забору зразків до епідеміологічних розслідувань.

Останній шанс Трампа: що змінили другі передвиборчі дебати у США

Дональд Трамп та Джо Байден провели свою останню очну "дуель" перед 3 листопада. Дебати виявилися цікавішими за попередні, зокрема, знайшлося в них місце й для України.

Польща без абортів: які наслідки матиме скандальне рішення Конституційного трибуналу

Тисячі поляків протестували проти рішення Конституційного трибуналу повністю заборонити аборти, тим самим прирікаючи на пекло сотні і тисячі жінок.

#СпаситеАрсения: підлітка судять за замах на вбивство; чому це більше, ніж історія однієї сім'ї

"Українська правда. Життя" не вважає цю історію чужою брудною білизною. Йдеться не про окрему сім'ю, а про те, чи є у державі ефективні запобіжники у справі захисту прав дитини.

Глобальний збій: чому "падають" сайти соцмереж та інтернет-сервісів і як це шкодить користувачам

Часті збої в роботі технологічних гігантів Facebook, Instagram та Telegram вже стали нормою. Страждають не лише прості користувачі, але і бізнес. Чому відбуваються несправності та до чого це призводить?

Втомлені карантином: хто та як протестує у ЄС проти "коронавірусних" обмежень

Перші нечисленні акції "коронаскептиків" почалися ще навесні. Тепер, коли втома від карантину ще більш зросла, вони стали набагато потужнішими.

Як стати відомим блогером: успішна історія Марії Себової

"Українська правда. Життя" вирішила поговорити з блогеркою про виклики та складнощі такої роботи, а також спробували розвінчати стереотипи, якими обросла професія, яку хочуть обрати чи не всі школярі.

Національне надбання під Харковом. Як працює найбільший в світі радіотелескоп низькочастотних хвиль

Напередодні 50-річного ювілею телескопа "Українська правда" вирушила в обсерваторію, щоб вивчити цей пристрій, дізнатися принцип його роботи і зрозуміти, навіщо і кому все це потрібно. (рос.)

Битва за столицю. Що обіцяють у програмах кандидати в мери Києва

Рух ЧЕСНО зібрав програмні обіцянки ключових кандидатів на посаду міського голови Києва в п'яти сферах та поцікавився в експертів про їхню доцільність і реалістичність. 

Зі сміттям на вибори: як українські партії просувають екологічні ініціативи

Важливо знати, що партія підтримує вступ в ЄС та НАТО, але жодного стосунку до роботи міської ради це не має...
подкаст

Ями на дорогах, відсутня гаряча вода та невідремонтовані лікарні: За що відповідає місцева влада?

Кличка "підкинули" на вибори: що не так з придбаними Києвом білоруськими автобусами

Столиця України отримала першу партію білоруських автобусів, які за збігом обставин були презентовані за кілька днів до місцевих виборів. Як київська влада без тендеру провела угоду на 1,6 мільярда?

Спіраль розчарувань: погляд із Польщі на кризу у відносинах з Україною

У польсько-українських відносинах уже кільканадцять років наростає проблема асиметрії очікувань, яка призводить до взаємного розчарування та емоцій.

Далай-лама про COVID-19: Якщо нічого не можна зробити, тоді просто приймаємо

"Українська правда. Життя" обрала декілька цікавих цитат Далай-лами на різні теми.

Коронавірус проти Кернеса. Як COVID-19 змінив вибори в Харкові

"Українська правда" відправилась у Харків, аби з'ясувати, як коронавірус змінив розклад сил у місті і чи зможе хтось дати бій захованому у німецькій клініці Кернесу.

Як держава буде повертати назад 5 мільйонів га землі. Друга частина інтерв'ю з головою Держгеокадастру

У другій частині інтерв'ю з головою Держгеокадастру – про те, чому нормативно-грошова оцінка землі не є справжньою, як вінницькі квіткові магазини виграють важливі тендери, та як Іван Іванович з Новопечерських липок з "шушарою" закривається.

Той самий секретний аудит "Нафтогазу": висновки аудиторів та заперечення НАКу. Документи

Напередодні Держаудитслужба перевірила НАК "Нафтогаз" і виявила порушення, які, на переконання аудиторів, призвели до втрат держави 75 мільярдів гривень. ЕП публікує засекречені документи: акт планової ревізії НАКу аудиторів та заперечення самої компанії.

Шотландський удар по Британії: чи отримає Единбург другий шанс на незалежність

Чи буде достатньо волі у шотландських націоналістів, щоб нав'язати Лондону свій ультиматум: або максимально м'який Brexit, або вихід зі складу Королівства?

"Ми не усвідомлюємо, що працюємо для аудиторії": інтерв'ю Андрія Куликова про журналістику в Україні

Саме з роботи організації "Комісія з журналістської етики" ми і розпочали нашу бесіду, яка завела також у теми журналістської освіти, регіональних ЗМІ та солідарності медійних працівників.

Всі по місцях! Які партії претендують на найбільшу кількість мандатів у місцевих радах

Рух ЧЕСНО підготував огляд 12 партій, відібраних на основі так званого агрегованого рейтингу від соціологічної групи "Рейтинг". 

"Напівбезвіз" із Британією: на що може розраховувати Україна і як цього досягти

Є підстави сподіватися, що візова політика Великої Британії зміниться на краще. Проте візова лібералізація буде поступовою, а тому постає питання: з чого почати?

"Моя мрія – сказати українцям, що мені не соромно!". Про що говорив Зеленський у посланні до Ради

Про що саме говорив Зеленський депутатам та які головні тези його послання до народу, зібрала "Українська правда".

"Країна фактично розграбована, землю уже поділили". Інтерв'ю з головою Держгеокадастру

Куди зникли 5 мільйонів гектарів державної землі, що показав аудит земельної служби, та як Україна могла втратити свою земельну базу.
Реклама: