Статті

Поразка Саакашвілі: чому вибори у Грузії не стали реваншем експрезидента

Опозиція не визнає результати виборів у Грузії, розбивши намети під парламентом і плануючи сценарій його бойкоту.
інтерв'ю

Сергій Притула: Ми всі дружно прохлопали Попова

Впродовж години кандидат у мери Києва від "Голосу" пояснює, чому програв на виборах, дивується, як Попову вдалося його обігнати, переконує, що гасло: "Я тут живу" було вдалим, зізнається скільки витратив на кампанію, та обіцяє піти на парламентські вибори, якщо вони відбудуться достроково. 
подкаст

Емоційне стає важливішим за раціональне: говоримо з Романом Кравцем про майбутнє політики та журналістики

Чорнобильська KAZKA, наші The xx, повернення VovaZilVova та інші нові українські пісні жовтня

В жовтні наші артисти рефлексували щодо виборів і Стуса, згадували про трагедію на ЧАЕС і знімали розкішні кліпи на минулорічні хіти.

"Залишайтеся вдома". Як знаходять дах над головою ті, у кого його немає

"Українська правда" на прикладі львівської організації "Емаус-Оселя" розповідає, як можна соціалізовувати бездомних людей, і чому в часи епідемії кричати на вулицях "залишайтесь удома" – погана ідея.
подкаст

Мій сімейний лікар – гомеопат! Що не так з освітою лікарів в Україні?

Конституційне оздоровлення: як Молдові та Вірменії вдалося перезавантажити КС

Як Вірменії та Молдові вдалося оновити склад Конституційного суду? І чому ЄС та США підтримали таку атаку на "незалежність судової влади"?

Чому заняття музикою важливі, навіть якщо дитина не мріє стати музикантом

"Українська правда. Життя" розпитала експертів, як музика здатна впливати на розвиток дитини та чим вона може бути корисна для неї у повсякденному житті.

Щоденник зрадофіла

Спробуємо поглянути на тодішню зразкову Великобританію очима сучасника. Причому не простого сучасника, а одного з найбільших інтелектуалів ХХ століття. (рос.)

Війна за віру: що стоїть за "карикатурним конфліктом" між Туреччиною та ЄС

Образливі епітети щодо президента країни, яка є одним із лідерів ЄС – аж до рекомендацій "перевірити психічне здоров’я", відкликання посла, заклики бойкотувати товари з цієї країни…

Україна як перешкода: що змінить переобрання Трампа президентом США. Детальний огляд

У разі перемоги Трамп стане президентом із чи не найбільш негативними поглядами на Україну. І нарешті зможе розпочати перезавантаження відносин з Росією.

Хто і навіщо знімає фільм про Грицька Чубая, й до чого тут Сергій Жадан

Таємничий, трагічний, богемний, славетний, Грицько Чубай нарешті відкриється в тому обсязі і з того боку, як і з якого хотілося б і треба було б.

Ринок в дії: чому так різко зросли ціни на газ і що буде взимку

Ближче до опалювального сезону ціни на газ для населення почали стрімко зростати. Чому вартість палива продовжать підвищуватися і до чого тут ринок газу?
репортаж

Божественна трагедія, або Як проста бабця Поліна з Олешок стала зіркою наївного мистецтва

Як це – все життя працювати в колгоспі і городі, втратити доньку, питущих сина і чоловіка, почати малювати в 69 років і потрапити в історію наївного мистецтва? Репортаж УП з Олешок Херсонської області

Корупційний суд України: чому скандальне рішення КС руйнує не тільки безвізовий режим

Загроза дуже реальна. Якщо українська держава здасться під натиском Конституційного суду – призупинення безвізу стане більш ніж реальною перспективою.

Жеваго, Гладковський, Святаш. Хто уникне відповідальності після рішення КСУ щодо е-декларацій?

За повідомленням на офіційному сайті НАБУ доведеться закрити 110 кримінальних проваджень, в яких досліджувалося близько 180 фактів умисного внесення посадовцями недостовірних даних до декларацій. 7 особам, серед яких троє колишніх народних депутатів, повідомлено про підозру.

Додон проти всіх: як зміниться Молдова та її позиція щодо Криму за нового президента

Щоби розібратися, чого чекати на виборах у Молдові та який вплив вони матимуть, "Європейська правда" поїхала до Кишинева.

Який бізнес в кризу сплачував менше податків, який – більше. Ексклюзивні дані Податкової

У березні в Україні, як і в більшості країн світу, запровадили жорсткі карантинні заходи. Як вітчизняний бізнес витримав карантин та чи готовий він до нового локауту?

Венера, Громовиця та інші рідкісні імена українців: як назвати дитину, як живеться таким людям та поради психолога

Де в Україні найрізноманітніші рідковживані імена? В чому причина? Що варто брати до уваги, називаючи дитину? Як живеться реальним людям з іменами "не як у всіх"?

Вбити боротьбу з корупцією. Як Конституційний Суд повертає бандитські 90-ті

Конституційний Суд України мав би захищати Конституцію, перевіряючи на відповідність їй закони та інші правові акти. Зараз судді КСУ захищають олігархів, корупцію та забезпечують кругову поруку. Пояснюємо, що відбулося, хто за цим стоїть та чи можливо це виправити.

Українська зброя. Що продає і що купує Україна на ринку озброєнь

Яку зброю експортує Україна, чому частка країни на світовому ринку озброєнь впала вдвічі, і як галузь можуть змінити іноземні інвестори. (рос.)

Антикорупція передусім: що змінить для України перемога Байдена. Детальний огляд

Джо Байден стверджує, що Україна має закінчити дві війни – з Росією та з корупцією. Ця теза, ймовірно, у разі обрання президентом і формуватиме його українську політику.

Якими препаратами лікують COVID-19 в Україні: аналізуємо оновлений український протокол

"Українська правда. Життя" вирішила розібратися, які ліки залишилися в протоколі та чи допомагають вони боротися з COVID-19.

Вибори на умовах опозиції: чому парламентська кампанія у Грузії стала особливою

Нові вибори у Грузії відбудуться за новою системою, яка ускладнює монополізацію влади та підвищує шанси на створення коаліційного парламенту.

"Червона зона". Репортаж з інфекційної лікарні в Чернівцях

Тут восьмий місяць борються з монстром на ім'я коронавірусна хвороба. Утім інколи йому і програють. Читайте більше про боротьбу з COVID-19 у репортажі УП з Чернівецької обласної клінічної лікарні. 

Замаскований локдаун: як Італія готується до другої коронавірусної хвилі

Країна, яка стала символом першої хвилі коронавірусу, поступово готується до другої. Уряд Італії закриває кінотеатри, театри, спортзали, басейни та гірськолижні курорти.

Що не так з наглядовими радами держпідприємств, іноземцями та зарплатами. Голова наглядової ради Укрексімбанку

Голова наглядової ради державного "Укрексімбанку" Оляна Гордієнко про корпоративну реформу, гучні кадрові рішення та докапіталізацію банку на 6,9 мільярдів.

Лінас Лінкявічюс: Надто активна боротьба з Порошенком має не дуже добрий запах

Міністр закордонних справ Литви: "У нас також є політична боротьба, і коли відбувається зміна влади, то часом є спокуса, щоби дехто потрапив за ґрати. Але ж ми цього не робимо!"

Навички майбутнього: як не залишитись без роботи через п'ять років

Чому треба вчитись, щоб не залишитись без роботи? Дослідження Всесвітнього економічного форуму.

Врятувати дитину від інтернату: три успішні історії, які варто масштабувати в Україні

В Україні реформа інтернатів поки у процесі і називається вона складним словом "деінституціалізація".

Друзі України та критики Путіна: хто переміг на парламентських виборах у Литві

Активне залучення молоді принесло перемогу литовським правоцентристам – партії, яка вважається найбільш критичною до дій РФ.
Політрозклади

Лозінський, Штепа, Попов, Дубневич, Рищук. Найбільш одіозні камбеки виборів-2020

"Українська правда" вирішила нагади історії кількох найбільш одіозних персонажів, які уже скоро носитимуть горді звання "голів громад" чи місцевих "депутатів".
Реклама: