Статті

Юлi Запорожець – не хлопець і не дівчина. Чому це нормально і як правильно звертатися до таких людей

"Українська правда. Життя" поспілкувалася з лідером JULINOZA та розповідає, що означає бути небінарною персоною, з якими проблема вони стикаються і як правильно спілкуватися з небінарними.

Дональд Трамп. Переміг той, хто програв

Вибори в США – це куди більше про Україну, ніж ми звикли думати. А тому американські вибори матимуть безпосереднє відношення до нашої країни. (рос.)

Битва за Молдову: як "чорнуха" та підтримка РФ рятують президентство Додона

Брудна виборча кампанія чинного президента Молдови показує, що шанси на перемогу в опозиції – дуже високі. У гру "врятуй Додона" включилася також Москва, але запізно.

Лісовий дитсадок та секції групової співпраці: як вирішують кризу мотивації у дітей в Польші та Німеччині

У цьому тексті розповімо про традиційні і не зовсім підходи до мотивації дітей у Польщі та Німеччині.

Вбивство вихідного дня. Як економіка та бізнес відреагують на новий карантин

Хто найбільше постраждає від "карантину на вихідних", чи планують підприємці дотримуватися нових правил, та яку альтернативу вони пропонують владі.

Ключі від Білого дому: чому Трамп не визнає поразку і які проблеми це може створити

Джо Байден готується до вступу на посаду. Його уже вітають з перемогою світові лідери, але є одна проблема: Трамп не визнає своєї поразки.
Фоторепортаж

Голлівуд по-українськи. Як колгосп під Києвом перетворили на кінофабрику

Чому кіношники облюбували село в Київській області? Які фільми знімали на місці колишнього колгоспу? І як згорів знімальний павільйон "Київтелефільму"? Репортаж УП з Ніжиловичів. (рос.)
коронавірус

Локдаун 2.0. Як запроваджують повторний карантин у Бельгії та Франції 

"Українська правда" продовжує спілкуватися з українцями в світі, щоб розповісти про реалії світового локдауну з перших вуст. Про заборону їздити на авто у Парижі та про лабораторні містечка у бельгійському Антверпені – у матеріалі.

Похмілля Вірменії: що чекає країну та регіон після закінчення війни у Карабаху

Капітуляція очікувано викликала гостру політичну кризу у Вірменії. Окрім краху реформаторських сил, країні загрожує силовий сценарій зміни влади.

Вийти з крипти з "плюсом". Що заробила ЕП, витративши 17 000 гривень на віртуальну валюту у 2018 році

Чому зростає віртуальна валюта та скільки ЕП заробила на цьому, чи складно вивести прибуток отриманий від продажу криптовалюти та з якими складнощами доведеться стикнутись? Продовження дворічного експерименту ЕП.

Чи можна повторно заразитися COVID-19, від чого це залежить та чи врятує нас вакцина?

Хто і за яких умов може реінфікуватися на COVID-19? Як повторно протікатиме це захворювання? Чи вплине це явище на ефективність вакцини? Відповісти на ці запитання ми попросили інфекціоніста Євгенія Щербину та імунолога Юрія Степановського.
інтерв'ю

Політтехнолог Банкової: Зеленський більше, ніж відосики. Він – президент країни

Протягом півтори години ми поговорили про те, як Зеленський готується до публічних виступів, як голова ОПУ впливає на Володимира Олександровича, чи можуть відбутися дострокові вибори до Верховної Ради і навіщо сакралізувати інститут президента. (рос.)
подкаст

Як ефективно працювати у команді? Поради від міністра, власника IT-компанії та кінопродюсерки

Президент Мюнхенської конференції: Повернути Донбас так, як Карабах? Навіть не думайте!

Вольфганг Ішингер: "Мінські угоди – це не Біблія. Навряд чи вони є найкращим рішенням для Донбасу..."

Ковід зачекає. Чому МОЗ використав лише третину коштів на боротьбу з пандемією

Незабаром кількість хворих на COVID-19 в Україні сягне півмільйона, кількість померлих зростає, уряд планує нові карантинні обмеження. Натомість МОЗ для боротьби з вірусом використав лише третину від заявлених коштів з COVID-фонду. Що відбувається?

Перша віце: як змінило і як змінить США обрання Камали Гарріс

Камала Гарріс – четверта за рахунком жінка, яка боролася за топ-посаду в Білому домі. Але перша, кому це нарешті вдалося.

Комп'ютерна томографія і коронавірус: чому не всім потрібне КТ при COVID-19, а декому й зашкодить

За допомоги сімейних лікарів Сергія Макарова та Дарини Дмитрієвської розбираємось, в яких випадках така діагностика дійсно необхідна, а коли краще не витрачати свій час та гроші на цю процедуру.
репортаж

Русинська карта. Як ми шукали руку Москви і сепаратистів на Закарпатті – репортаж із Ужгорода

"Українська правда" вирушила на Закарпаття, щоб з'ясувати, що таке "русинська карта", яку в прикордонному регіоні України періодично розігрують Чехія, Угорщина і Росія.

Лише 15 голосів і ти – депутат. Як зміниться Київрада після місцевих виборів

Рух ЧЕСНО проаналізував результати місцевих виборів у столиці та розповідає про тих, хто потрапив до нової Київської міської ради. 

Влада під напругою: як протести у Польщі поставили коаліцію на межу розпаду

Масові протести у Польщі – найбільші за останні десятиріччя – лише посилили напругу у правлячій коаліції та партії влади "Право і справедливість".

В Європі знищують мільйони заражених норок. Що відбувається на "хутрових" фермах в Україні?

Як українські фермери захищають норок від коронавірусу, чи планує держава через події в Європі вводити додаткові захисні заходи, і чи можуть власники норкових ферм розраховувати на компенсацію.

Чи вигідні Україні позики від інших держав

Хто кредитує Україну, на яких умовах та чи виграє від цього вітчизняна економіка.

Дистанційне та онлайн-навчання – чи це одне й те ж саме? Думки 4-х освітніх експертів

Наші попередні опитування експертів щодо ставлення батьків і вчителів до дистанційного навчання показали, що багато вчителів, а тим більше батьків, не бачать різниці між дистанційним навчанням та навчанням онлайн.

Капітуляція Вірменії: що змінює російська угода щодо Карабаху і чим вона загрожує Україні

Заява Пашиняна про завершення війни у Карабаху викликала масові протести у Єревані. Мітингарі захопили будівлі уряду та парламенту...

Скільки заробляють депутати і чиновники. Зарплати Зеленського, Єрмака, Шмигаля та Разумкова

Розповідаємо про офіційні зарплати Зеленського, Єрмака, Шмигаля, Разумкова та інших "слуг" із різних рівнів держапарату, а також про те, з чого складаються суми їхніх заробітків.

"Мертві душі" проти Байдена: як Трамп планує зупинити обрання нового президента США

Оточення Трампа переконує його визнати реальність і "мирно" залишити Білий дім. Та він хоче боротися...

Платинова картка Байдена: як Україні налагодити співпрацю з новим президентом США

Президентство Байдена – це платинова картка для України, проте її потрібно наповнити. Не коштами, а відповідними реформами.

Як львів'янка навчає української у Сєвєродонецьку

Молода дівчина переїхала у теперішній центр Луганської області зі Львова наприкінці 2018-го року. Тут вона працює вчителькою у школі та допомагає місцевим опанувати українську.

Як COVID-19 змінює наше спілкування: інтерв'ю з фахівцем з етикету Ганною Чаплигіною

З Ганною Чаплигіною ми поговорили про прийнятну поведінку в соціальних мережах, особистих зустрічах в час карантину і про те, чому в космосі ми ніколи не будемо їсти борщ ложкою. (рос.)

Шантаж історією: навіщо Болгарія заблокувала шлях Македонії до ЄС

Чи можна зробити питання історії умовою членства в Євросоюзі? Відповідь на це запитання дала Болгарія, яка фактично заблокувала старт переговорів про приєднання Північної Македонії.

505% річних і жорстке "вибивання" боргів: чим небезпечні швидкі онлайн-кредити

Які методи роботи використовують та як загрожують українцям мікрофінансові організації, чому закон дозволяє подібним сервісам діяти напівкримінальними методами, та як позичальникам треба вести з ними діалог.
інтерв'ю

Історик Сергій Плохій: Цінності Росії закінчуються десь на Хуторі-Михайлівськім

Професор Гарварду Сергій Плохій про нові обличчя в українській владі, ідолів і зрадників, майбутнє "руського світу" і уроки Чорнобиля в епоху COVID-19.
Реклама: