Статті

Ірландія – на крові, Північна Корея – на годинниках, Італія – на ліках. На чому тримається експорт країн світу?

Що найбільше експортують інші країни та які товари є для них основним джерелом зовнішніх надходжень. Інфографіка

"Грецька дружина": чому і навіщо українка знімає фільм про шлюб з іноземцем

Нещодавно закінчилася краудфандингова кампанія для збору коштів для монтажу фільму Поліни Мошенської "Грецька дружина", дуже особистого документального фільму про життя української дівчини, яка знайшла свою долю в Греції.

"Російські війська мають піти з Придністров'я, а Крим – це Україна": інтерв'ю Маї Санду ЄвроПравді

Мая Санду: "Можливо, Україні знадобиться наш досвід у Придністров'ї. Адже свого часу Молдова обрала м'який підхід".
репортаж

Чи є життя на дамбі, або Що відбувається в найнезвичнішому населеному пункті України

Як вижити посередині Кременчуцького водосховища? Хто населяє єдине в своєму роді селище Панське? І як поглумилися з любові до України? Репортаж УП з черкаської дамби. (рос.)

Ціна впертості Трампа: які проблеми загрожують США через невизнання перемоги Байдена

Небажання Трампа визнавати поразку вже створює серйозні ризики для США – деякі з них можуть стати несподіванкою для нового президента.

"Не в тюрму, то в психушку". У Криму незрячого відправили в лікарню після звинувачень в тероризмі

У липні 2020 року Сизикова затримали співробітники ФСБ. Його звинуватили в організації терористичного осередку, виявивши в його будинку книги ісламської політичної партії "Хізб ут-Тахрір", яка вільно діє в Україні, але заборонена в Росії. (рос.)

Держава взялась за тіньових автоперевізників. Як може змінитись ринок таксі?

Десять років влада безуспішно бореться з тіньовим ринком таксі. Кожного разу реформу галузі роблять для пасажирів, але насправді держава прагне лише одного – збільшення надходжень до бюджету. Хто цього разу заплатить за реформу ринку автоперевезень?

Штрафи за паління трави: як зробити довкілля чистішим і не посваритися з сусідами

В Новопокровській селищній раді створена адміністративна комісія, і Світлана Альошина – це та людина, яка має право складати протокол на паліїв листя, і після розгляду комісії накласти штраф. Зараз у селищі це поширена практика.

Філатов проти Краснова. Як Дніпро готується до другого туру виборів

"Українська правда" з'їздила у Дніпро, поспілкувалася з двома кандидатами і їхніми штабами, а також на власні очі подивилась, як в умовах COVID-19 місто готується до другого туру мерських перегонів. 

Підготовка довжиною в життя. Антирейтинг затягнутих справ в Антикорсуді

На запит Центру протидії корупції Антикорупційний суд надав офіційну інформацію про справи, які все ще перебувають на стадії підготовки. Розповімо вам про найгучніші справи, до яких ніяк не може дійти рука правосуддя.

Так – перспективі членства, ні – допомозі зброєю: якими у ЄС бачать відносини з Україною

Як сприймають Україну у ключових країнах ЄС? Чи підтримують там членство Києва в Євросоюзі та НАТО? І якими бачать перешкоди для України на шляху до цього?
подкаст

Виснаження, панічні атаки та два тижні у лікарні: до чого може призвести трудоголізм?

Мінстратегпром чи Міністерство з антиутопії Орвелла: Кому належатиме оборонна промисловість України

В Україні триває реформа оборонно-промислового комплексу. Створення Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості та трансформація "Укроборонпрому" – це пан чи пропав для безпеки та оборони України в майбутньому.

Дружити навіть із ворогами: як Маї Санду доведеться виводити Молдову з політичної кризи

Для проведення реформ Маї Санду потрібна підтримка парламенту. Або його розгін – проте заради цього їй доведеться піти на домовленості, які викличуть чимало запитань.

10 тисяч померлих, чи понад 20? Що не так з українською статистикою смертності від COVID-19

"Українська Правда. Життя" вирішила проаналізувати статистику смертності в Україні на основі показників Державної служби статистики та Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я.

Банківську таємницю переглянуть, боржників розкриють: як Рада планує рятувати банки від власників та криз

Незабаром парламент планує ухвалити так званий "банківський" законопроєкт, ухвалення якого є однією з вимог МВФ. Передбачається, що документ зробить банки більш стійкими і захистить вкладників від зловживань власників. Про що саме йдеться?

Другий тур у Черкасах. Як ІТшник з "Голосу" чинить опір меру-господарнику   

"Українська правда" з'їздила до Черкас, аби дізнатись, за що місцеві хвалять Бондаренка, who is Віктор Євпак та що означає союз "слуг", ЄС і "Голосу". 

Байден vs пандемія: чи допоможе майбутній президент США побороти коронавірусну кризу

Ми розбиралися, які обіцянки та плани щодо подолання пандемії декларував переможець президентських перегонів під час передвиборчої кампанії та як його реакція на коронавірусну кризу відрізнятиметься від дій Трампа.

Вбивство чи можливість вибору: як міжнародне право регулює питання абортів

Європейський суд з прав людини визнає право кожної держави на автономне регулювання питання проведення абортів. Однак, є два ключові моменти.

Карантин "вихідного дня" і можливий локдаун: що буде з цінами на бензин, дизель та газ

Україна посилює заходи безпеки для боротьби з коронавірусом. Як карантин "вихідного дня" і потенційний локдаун можуть вплинути на вартість пального та газу?

Будівництво на межі колапсу: Чому найбільш корумпований орган країни досі працює

Чому обіцяна Володимиром Зеленським реформа сфери контролю за будівництвом провалилась, хто продовжує "наглядати" за Державною архітектурно-будівельною інспекцією та збирати хабарі з ринку.

Бліцкриг Лукашенка: куди веде загострення протестів у Білорусі

Рекордна кількість затриманих, небачена вже пару місяців жорстокість силовиків - таким загостренням Білорусь зустріла ювілейні 100 днів вуличних протестів.

Легенда української естради і вокаліст ВІА "Кобза" Валерій Вітер: Всі думали, що ми сидимо по таборах

Вітер віддав сцені двадцять років, але залишив її заради малювання. Втім, у 2000-х таки занудьгував за музикою і відродив гурт майже в первісному складі, але з оновленою назвою – "Кобза Original".

Як за 5 років виросли українські винороби і що ще треба зробити

Бізнес з виробництва крафтового вина в Україні набирає оберти. Завдяки яким рішенням цього вдалось досягти та що дозволить пришвидшити розвиток цього ринку.

Політика в українському YouTube. Чому Україна програє Росії 

"Українська правда" проаналізувала 334 канали, які поширюють суспільно-політичні відео. Загальні результати невтішні. Сумарні перегляди відео каналів з прямою чи завуальовано проросійською пропагандою майже в 2,5 рази перевищують канали з проукраїнською позицією.

Банда Україна. Як стрибнути в майбутнє: версія Паші Вржеща, автора Ukraine Now

"Українська правда" розпитала Пашу Вржеща про те, чому, попри всі негаразди, країна, на його думку, пройшла точку неповернення в минуле.

Розгром Додона: як Мая Санду перемогла у Молдові та що це означає для України

Президентські вибори у Молдові виграла прозахідна реформаторка, яка дуже тепло ставиться до України та планує радикально змінити відносини наших держав.

Реанімації під час пандемії: як потрапити до рідного, зокрема дитини

Під час пандемії навіть ті реанімації, які відчинили свої двері, знову вводять обмеження на відвідування – як кажуть медики, з міркувань безпеки.

Який ви фрілансер, надомний чи дистанційний? Відповідає Кодекс законів про працю 1971

Верховна рада в будь-який момент може ухвалити в цілому проєкт про дистанційну роботу. Що змінює цей документ для бізнесу та робітників, які будуть працювати вдома.

Трошки менше зло. Як Труханов і Скорик ділили Одесу

У чому ж різниця між Трухановим і Скориком, хто стоїть за цими кандидатами, і як для частини української Одеси Труханов несподівано став "меншим злом", розбиралась "Українська правда".

Особистий бренд в соцмережі: яким він може бути, від чого залежить його успішність і як уникнути хейту

Самопіар – велика річ в сучасному світі. Багато його практикують, а ще більше про нього думають. В епоху соціальних мереж здається, що це дуже легко. (рос.)

Дім поділений

"A house divided against itself can not stand", – ця біблійна мудрість процитована Авраамом Лінкольном в середині XIX століття, знову знаходить актуальність в Америці XXI століття. (рос.)
Реклама: