Статті

Питання на 120 мільярдів: куди пішли гроші з програми Зеленського "Велике будівництво"

У 2020 році стартував проєкт "Велике будівництво", на який була виділена рекордна за всю історію України сума коштів. Що вдалося зробити, і чому команду президента звинувачують у корупції?

Червона лінія. Корупція. УП представляє документальний фільм про антикорупційну інфраструктуру

Фільм "Червона лінія. Корупція" – перша робота із документального циклу фільмів "Української правди" про найважливіші проблеми і виклики для українського суспільства. Два наступні фільми будуть присвячені українській судовій системі та реформі медицини. 

На вибори разом із "сепаратистами": що підказує Україні досвід Грузії та Молдови

Чи безпечно залучати мешканців непідконтрольних територій у виборчий процес? Задовго до України це питання постало перед Грузією та Молдовою.

Генерал з досвідом екстремальної логістики: кому Байден доручив очолити Пентагон

Чи припинить колись Дональд Трамп говорити про фальсифікації, чи визнає він нарешті поразку? І кого візьме до своєї команди новообраний президент Джо Байден?

"Все було, нічого немає": як виглядають села Луганщини після пожеж

Пожежі в Луганській області кінця вересня – першого тижня жовтня знищили 20 тисяч гектарів лісу і зачепили понад тридцять населених пунктів. Репортаж із сіл в околицях Сєверодонецька, які постраждали від вогню.

Камери – це ще не все. Як авто-фантоми будуть ловити порушників швидкості

Невдовзі на дорогах України з'являться поліцейські авто без розпізнавальних знаків, які ловитимуть порушників швидкості.

Офшори, схеми, відмивання коштів і оптимізація податків: що про це треба знати

У маленьких країнах, зазвичай острівних, знайшли притулок трильйони доларів. У тому числі – з України. Кого та чому приваблюють офшорні зони?

Гаага за злочини в Криму та на Донбасі: як притягатимуть до відповідальності лідерів РФ

Вже зараз може початися процес щодо подій, пов'язаних з російською агресією. Ознаки які саме злочинів побачила Гаага?
коронавірус

Життя, смерть і бюрократія. Як Леся Литвинова знайомила санлікаря Ляшка з коронавірусною реальністю 

"Українська правда" спробувала зіштовхнути, у хорошому сенсі цього слова, два світи епідемії в Україні – Міністерство охорони здоров'я в особі головного санітарного лікаря Віктора Ляшка і благодійний фонд "Свої". 

"У мене довідка": чому важливо розвивати фізичну активність дітей ще зі школи

Як зробити заняття спортом корисною звичкою на довгі роки, ми поцікавилися у кандидатки біологічних наук, тренерки Світлани Малишевої та лікарки-педіатра Анни Матвєєвої.

Гід сучасною українською скульптурою: 13 митців про свої роботи і те, що їх надихає

Пропонуємо "відвідати" майстерні 13 сучасних митців, аби скласти достатньо повне враження про те, які образи народжуються у художників та скульпторів у 2020 році.

Незабутній 2020-ий

Чи справді рік, що минає, став гіршим на пам'яті нинішнього покоління? Чи бачив сучасний світ щось більш трагічне, ніж пандемія, яка забрала понад півтора мільйона життів і не зменшує обертів? (рос.)

Конституційний зуд: які шляхи виходу з кризи лишило рішення Венеційської комісії

Детально про оцінки ВК та про шляхи виходу з кризи, які лишаються прийнятними після останнього висновку "Венеційки".

Україна – не Європа: як держави Євросоюзу вводять жорсткі правила на різдвяні свята

Якщо для українців повний локдаун має розпочатися "вже після свят", то ЄС посилює обмеження протягом семи днів до та після Різдва.

Гроші в обмін на правосуддя: як ЄС здолав опір Польщі та Угорщини і чому це важливо

Вперше в офіційних документах ЄС з'явиться механізм, здатний покарати країну, що не дотримується цінностей Євросоюзу.

"210 добрих справ", або Нарешті на телебаченні з'явиться нова українська анімація

Масовий український глядач давно і гірко жаліється на відсутність анімаційного продукту вітчизняного виробництва. Суттєвою розрадою в цьому голому полі, де й хрущ – м'ясо, може стати 12-серійний анімаційний серіал "210 добрих справ" Андрія Щербака.

Євген Щербань: Рінат вчинив як шакал

Головний герой фільму "Спадкоємець", син убитого в 90-х Євгена Щербаня, розповів ЕП про переговори з Рінатом Ахметовим, про мотиви, і про те, як рахували претензію на мільярд доларів. (рос.)
репортаж

Камінне Село. Легенди та байки українського Стоунхенджа в лісах Полісся

Звідки в лісах Житомирщини з'явилися загадкові валуни? Як тут проходять обряд очищення? На що перетворюється кров сосен? І чому "корабельна сосна" – насправді сумний інтернет-мем? Репортаж із урочища Кам'яне село.

Символ російської агресії: як живе і як голосує найвідоміше поселення переселенців у Грузії

Церовані мав стати для світу прикладом бід, що приносить мирним мешканцям російська агресія. Але також він став ілюстрацією, як легко владі маніпулювати голосами переселенців.

Як правильно підгодовувати птахів взимку та що робити з пташкою, яка змерзла чи травмована?

Холодна пора року може стати справжнім випробуванням для птахів, які залишаються зимувати. Найпоширеніші проблеми – це нестача їжі, різноманітні травми та сильні морози. Тому в цей час їм потрібна людська допомога.

Сім технологій, які до 2025 року змінять світ

Розвиток сучасних технологій у найближчі п'ять років значно розширить можливості людства і вплине на життя багатьох. Що принесуть зміни?
інтерв'ю

Прем'єр Денис Шмигаль: Карантин вихідного дня – це український продукт

В інтерв'ю УП Шмигаль розповів, де його Кабмін збирається знайти гроші, яких не вистачає, чого українцям чекати від нового локдауну, скільки антиковідних вакцин Україна отримає у 2021 році та на які кадрові рішення впливає Володимир Зеленський.

КС звинуватили в узурпації: "Венеційка" розповіла, що робити з рішенням про е-декларування

"Конституційний суд не має узурпувати роль парламенту": цей вираз із рішення ВК змальовує його якнайкраще...
подкаст

Ідеї як діти, креативність як м’язи, та вихід з творчої кризи: говоримо з Максимом Щербиною та Оленою Мураховською

Один проти всіх: чи втримається Хромаєв у кріслі голови Комісії з цінних паперів

За час перебування на посаді Тимур Хромаєв налаштував проти себе ледь не весь ринок. Його хотіли зняти і при попередній владі, і при нинішній, та він втримався. Чи залишить Зеленський Хромаєва керувати комісією на другий термін?

Боротися попри все: історія одного антикорупційного року

Якою ж була боротьба з корупцією в Україні за останній рік? Як вона змінилася і… чи залишається ще боротьбою, чи ми знову борсаємося в болоті? Спробуємо розібратися.

Нова посада для Лукашенка: як Білорусь розпочинає транзит влади

Александр Лукашенко зробив перший крок у напрямку транзиту влади. Склавши президентські повноваження, він хоче очолити орган, що стоятиме над урядом і парламентом.

"Піраміда" Шмигаля: уряд знайшов спосіб перекрити "дірку" в бюджеті

Влада налаштована за місяць залучити на внутрішньому ринку рекордні 50-60 мільярдів гривень, і Мінфін уже розпочав реалізацію цього плану. Проте якою ціною це вдасться зробити?

Врятувати два життя. Як лікують вагітних з COVID-19, розповідає анестезіолог

Про те, в чому складність лікування коронавірусної інфекції у вагітних, які можливі причини ускладнень та про історії з лікарської практики "Українська правда. Життя" розпитала у лікаря-анестезіолога Юрія Мрочка.

Корупційні горішки для Зеленського. Як Банкова замовчує корупцію

Ніша боротьби з давньою бідою української політики завжди залишається незаповненою, хоча не існує, мабуть, політичної сили, яка б не намагалась її зайняти. Та хабарництво, кумівство чи лобізм невпинно лише збільшують простір для нових антикорупційних гасел і обіцянок.

Антиприклад Молдови: що дав Кишиневу "м'який підхід" у діалозі з Придністров'ям

Чи потрібні Україні "м'які кроки" для інтеграції окупованих територій? Відповідь на це запитання дала Молдова, яка обрала саме такий шлях відносин із Придністров'ям.

Канабіс без ажіотажу: як Швейцарія легалізувала медичні коноплі та що з цього вийшло

Три роки тому Швейцарія легалізувала виробництво і продаж продукції з конопель з вмістом ТГК менше 1%. Чи став новий ринок "золотим Ельдорадо"?
Реклама: