Статті

Одужання від Трампа: що несе зміна президента США

Перемога Байдена дала Республіканській партії шанс на оновлення. Чи скористається вона ним і яке майбутнє чекає на Дональда Трампа?

100 днів безпрецедентних викликів: що почав робити Байден, ставши президентом США

Перші сто днів Джо Байдена будуть найважливішими в американській історії. Як новий президент хоче подолати виклики, що постали перед США?

Депозити, держоблігації, нерухомість, акції Tesla чи "під матрац". У що краще вкласти у 2021 році?

Куди краще інвестувати в буремні часи, щоб заробити або хоча б зберегти заощадження. Які фінансові інструменти для цього підійдуть та яку дохідність вони можуть принести.

То ходять гроші за пацієнтом чи ні? Що відбувається із сімейною медициною насправді

Чому ж Зеленський стверджує, що нічого не відбулося, а гроші за пацієнтами не ходять? Давайте розберемося, за що ж нині критикують реформу.
інтерв'ю

Павло Фукс – про дружбу з Кернесом, розмови з Добкіним, зустрічі з Аваковим та контракт із Джуліані

У ході годинного інтерв'ю ми поговорили з Фуксом про останні місяці життя мера Харкова, про ситуацію у місті після Кернеса, про посилення впливу на регіон Арсена Авакова, про наступні вибори мера, відносини бізнесмена з Офісом Зеленського та із адвокатом Дональда Трампа. 

Президент Джо Байден: як почав роботу новий лідер США. LIVE

Інавгурація Джо Байдена відбувається на тлі безпрецедентних заходів безпеки, викликаних як коронавірусом, так і недавнім захопленням Капітолію прихильниками Трампа.

Голова ОБСЄ Анн Лінде: Україна виконала всі умови для нової "Нормандії" з Путіним

Голова ОБСЄ Анн Лінде розповіла ЄвроПравді, що думає про Донбас, Крим, реформи та перспективи членства України у ЄС.

СВОЯ #SVOYA Історії про різних на вигляд та різних за походженням українок

Цей проект — історії про нас. Про різних на вигляд та різних за походженням українок. Наші історії — про сучасне українське суспільство. Про культурне розмаїття, яке є нашою невід'ємною частиною, і про цінності, які ми творимо разом.

COVID-19 в нашому мозку: чому депресія, безсоння та інша неврологія ходить разом з коронавірусом

Часто на важкість повернення до розумової праці скаржаться навіть ті, кому не потрібна була госпіталізація під час боротьби з COVID-19 та такі, що зроду не мали неврологічних проблем.

Дехто вкладав в них по $300 000. Чому скандальна B2B Jewelry досі працює, а організатори на волі

Сотні мільйонів доларів привласнених коштів громадян і сотні підозрюваних. Такий результат діяльності фінансової піраміди B2B Jewelry, яка, не зважаючи ні на що, продовжує залучати кошти від населення. Як це можливо?

Ризики на перспективу: що поляки думають про відносини з Україною

Що поляки думають про політику щодо України? На дискусії про польсько-українські відносини як над Віслою, так і над Дніпром у популярному публіцистичному дискурсі великою мірою впливають стереотипи або спрощення, що виникли на історичному ґрунті.

"Я сиджу – а він у владі". Микитась про покази на заступника голови ОП Татарова і помсту за це

Нині Микитась сидить під арештом у поліцейській справі. Через адвокатів "Українська правда" передала йому в ізолятор письмові запитання. Відповіді на них вичитував захист, потім знову узгоджував "викривач", змінюючи кілька емоційних фраз. 

Страсбург проти анексії: як ЄСПЛ обійшов правила для засудження Росії

Твердження росіян про те, що у висновках ЄСПЛ "не все однозначно", не мають підстави. Це рішення – безумовна перемога України.

Як повернути пенсійний збір при купівлі квартири

Усі, хто купує вперше нерухомість, можуть повернути сплачений до Пенсійного фонду 1% від суми угоди. Як це зробити?

"Не ковідом єдиним". Пульмонолог пояснює, що варто знати про хронічне обструктивне захворювання легень

Нині всі прислухаються до своїх легенів. Але більшість в контексті COVID-19. Разом з тим, від 7 до 19% дорослого населення у світі страждають на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ).

Ігри в геостратегію: як НАТО та ЄС намагаються збільшити свій вплив у світі

Ми звикли до того, що суб'єктами геостратегії є не міжнародні організації, а лише країни. Навіть якщо йдеться про такі потужні організації, як НАТО.

Намордник залиште Біллу Гейтсу. Як працює антиковідний рух в Україні

Антиковідників можна вважати звичайними фріками. Але в Україні є хороший грунт для розповсюдження їх поглядів. 7 з 10 українців вірять в штучне походження COVID-19, а 4 з 7 – в те, що він був створений для зменшення населення окремих країн.

Тіньовий ринок землі: найбільш поширені схеми розкрадання

За допомогою яких корупційних схем в Україні крадуть землю, як держава втратила мільйони гектарів та мільйони гривень. Відповіді – у дослідженні НАЗК.

Друг Росії на чолі партії Меркель: чого чекати від змін у головній політсилі Німеччини

Наступник Меркель на посаді голови ХДС та потенційно – на посаді канцлера, відомий проросійськими заявами. Чи вдасться запобігти корекції зовнішнього курсу Берліна?

Економія за етнічною ознакою: як виплата допомоги для дітей повалила уряд Нідерландів

У податковій службі зізналися, що дискримінація у рішеннях про шахрайство відбувалася за етнічним принципом...

Moneyveo, MyCredit та інші "швидкогроші": Кому належать і скільки заробляють мікрофінансові організації

Прибуток 20-ти найбільших мікрофінансових організацій в 2019 році перевищив 11 мільярдів гривень. Скільки і хто заробляє на швидких кредитах?

Сексуальна освіта з дошкілля. Відеоуроки для батьків та дітей

"Тебе знайшли у капусті", "Тебе приніс лелека", – популярні вирази, які досі неодноразово говорять батьки дітям у відповідь на запитання "Звідки я взявся?". Слова, де міститься частка "секс" табуюються і прирівнюється до поганих слів-матюків, які не можна говорити вголос. При дорослих так точно.

"Легкий хаос, але – одне слово – свобода". Чому білоруси їдуть в Україну і нащо їм тут свій "Майдан"

"Українська правда" розповідає тісно переплетені історії трьох білорусів, які свідомо обрали для себе Україну. Які готові вчити її мову, дотримуватись законів та навіть планують отримати її громадянство. І які захоплюються цією країною, здається, більше за багатьох українців.

Захисники монументалізму: як у Чернігові рятують унікальні мозаїки

Що таке монументалізм? В чому причини історичного вандалізму? Небайдужа молодь з Chernihiv Monumentalism зберігає це унікальне мистецтво, яке є історичною цінністю України. З ними ми й поговорили.

Трамп, вакцини і антихрист

Ми живемо в світі, в якому навколишня дійсність не завжди здатна нас розсудити. Люди готові захищати свої переконання від фактів. Просто хтось бореться з сатаністами-педофілами, хтось – з чіпування людства, а хтось – з ліберальними порядками, що руйнують підвалини і традиції. (рос.)

Як підготуватися до ЗНО: 46 безкоштовних курсів з різних предметів

"Українська правда. Життя" підготувала добірку безкоштовних ресурсів та курсів, які допоможуть повторити і систематизувати знання, а також ознайомитися із самим форматом тесту.

Мова і гетто

16 січня набули чинності чергові норми закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Це означає нову дискусію навколо старих питань, обговорюваних в Україні вже тридцять років. (рос.)

Зупинити Путіна, але не шкодити РФ: що просуває нова "російська" радниця Байдена

Яким є портрет чиновниці, що формуватиме позицію Білого дому стосовно Росії та України?

Сварка за 209 мільярдів: чому коронавірусна допомога ЄС поглибила кризу влади в Італії

Італія знову опинилася за крок від політичної кризи та нових дострокових виборів. Фактором, що додатково ускладнює ситуацію, стала рекордна фінансова допомога ЄС.

10 найбільш очікуваних технологій і подій: чим здивують світ у 2021 році

Наклейка для виявлення коронавірусу, нові електромобілі від технологічних гігантів та пошуки життя на Марсі. Що ще чекає світ в 2021 році?

4 важливі речі, які варто знати про ефективність вакцини від COVID-19

Про вакцини від COVID-19 є багато, але не завжди зрозумілої інформації. Імунолог Федір Лапій пояснив, як розуміти ефективність вакцини від COVID-19, від чого вона залежить, коли чекати остаточних даних та чому російській вакцин важко довіряти.
репортаж

Красна Маланка. Як на Буковині зберігають прадавні традиції святкування Нового Року

У чому ж унікальність "Красної Маланки" в далекому буковинському селищі, чому тут не водять козу, хто такі коменданти і чому очеретяні ведмеді мають крила, читайте в матеріалі "Української правди". 
Реклама: