Статті

З усіх фронтів. Як з мовчазної згоди Зеленського вбивають антикорупцію в Україні

У цьому матеріалі ми покажемо, яким чином систему, яка створювалася протягом шести років і нарешті може давати реальні результати, знищують. Через які "інституції" це роблять і хто за цим стоїть.

Безпорадні "інвестняні": Чому звільняти інвесторів від податків і зборів – не кращий варіант

Уряд намагається створити "найкращі умови для залучення іноземних інвесторів", але може це компенсувати корупцію, недовіру до судової системи, монополізацію ринків та захоплення влади олігархами.

Кіно і Качинський: чому у Польщі заборонили фільм про Смоленську катастрофу

Чому фільм про катастрофу 2010 року, чиї висновки збігалися з тезами польської влади останніх років, раптом виявився забороненим?

Зброя в приватних руках: як держава поступається бізнесу на ринку озброєнь

Російська агресія стала поштовхом для становлення приватних виробників зброї в Україні. Що це за компанії, що вони вивозять та кому належать.

"Сербський мир" завдає удару у відповідь: як церковний закон розколов Чорногорію

Питання церковної власності стало ключовим фактором, який забезпечив перемогу просербській опозиції. Це питання продовжує розколювати Чорногорію.

Безпечні домашні пологи в Україні наразі неможливі. І ось чому

Чому жінки наважуються на домашні пологи? Як все організовано в країнах, де така практика – легальна? Та чому наразі стан медичної системи України робить домашні пологи занадто ризикованими. Спробуємо розібратися.
корупція

Антикорупційні дистанції або Спринти та марафони України в Індексі сприйняття корупції

Спробуємо розібратися в цьому матеріалі чому темпи антикорупційного прогресу України не такі швидкі, як хотілося б громадянам?

Великий саботаж чи велика приватизація. 5 знакових підприємств, які виставляються на продаж у 2021 році

Мінімум 12 мільярдів гривень може дати приватизація цього року. Що в плані на продаж, скільки можуть коштувати ці підприємства, і чому в Фонді держмайна заговорили про "саботаж".

"Чітка проєвропейська" коаліція чи "друзі Путіна": куди заведе Італію політична криза

Після успішного голосування у парламенті італійський прем'єр Джузеппе Конте все ж подав у відставку, давши шанс на реванш "другу Путіна" Маттео Сальвіні.

Парамедик Оленка Янішевська: Робила корисну для України справу на передовій, і продовжую робити це в тилу

Працевлаштування ветеранів дуже складна і важлива тема для українського суспільства, яку варто обговорювати назагал, тому "Українська правда. Життя" поговорила з дівчиною про її службу, волонтерство, роботу та їхню користь для суспільства.

Пенсії на які ми (не) заслуговуємо: чи світить міленіалам старість в достатку

Без пенсійної реформи кожного українця чекає перспектива зустріти старість якщо не в бідності, то з прожитковим мінімумом. Що являє собою пенсійна система України та скільки отримуватимуть пенсіонери у 2050 році?

Замість Кернеса. Аваков, олігархи і вибори в Харкові

Арсен Аваков по суті контролює обласну і міську владу в Харкові. Як йому це вдалося та чому найближчим часом у Харкові не буде виборів мера, читайте в матеріалі "Української правди".

Ще далі від Росії: що відомо про нову очільницю уряду Естонії

Очоливши партію, створену її батьком, Кая Каллас виграла парламентські вибори і з другої спроби стала першою жінкою-прем'єром Естонії.
інтерв'ю

Аркадій Островський: Фільм символізує взяття палацу, а Youtube – це броньовик Навального

В інтерв'ю "Українській правді" редактор The Economist розповів про те, що спільного у Навального з Джеймсом Бондом, чому знамениту фразу політика про бутерброд не варто сприймати як визнання анексії Криму і чи можлива революція в Росії в доступному для огляду майбутньому. (рос.)

Чому українці не кажуть усиновленим дітям правду про походження і навіщо це змінювати

"Українська Правда. Життя" розбиралася, чи може неправда про нас самих бути нашим правом, звідки це право взялося в українському законодавстві і які проблеми воно створює для людей, які отримали нову сім'ю, але не нову історію про себе.

"Продавати газ по 6,99 – це не в збиток". Юрій Вітренко про маржу Фірташа, віялові відключення і соціальні тарифи

В. о. міністра енергетики розповів про нові ціни на газ для населення, угорський слід Дмитра Фірташа, дефіцит вугілля і загрозу відключень електроенергії.

Таємні матеріали СБУ: Хто замовив напад на "праву руку" Баканова і до чого тут брат Єрмака

"Українська правда" отримала з власних джерел матеріали справи. Це документи, які слідство передало в суд, коли просило взяти під варту Расюка. Переважно вони стосуються саме затриманого полковника. Однак у них фігурують й інші імена та деталі розслідування.

Покарання Трампа: чому зміна президента США не зупинила імпічмент

Імпічмент Трампа вже порівнюють зі спробою загасити пожежу бензином. Однак відмова від нього означатиме, що кожному наступному президентові можна те саме, що й Трампу.

Друг України на чолі Пентагону: якими виявилися погляди міністра оборони США

"Я рішуче підтримуватиму зусилля із... підтримки українських сил з метою захисту цілісності країни перед обличчям тривалої російської агресії".

Коли тато у декреті, а вихователь з татуюваннями: як мотивують дітей у Швеції

У світі використовуються дуже різноманітні підходи до мотивації дітей. Існує чимало педагогічних технік та наукових розробок, що базуються на концепціях визнаних практиків або ж розроблені нещодавно.

Голова газового бізнесу Фірташа Артем Компан: 6,99 – ціна політична, ми будемо її оскаржувати

Як змiниться ринок після обмеження цін на газ урядом, що будуть робити компанії Дмитра Фірташа, щоб зберегти свої позиції, та до чого може призвести їхня війна з "Нафтогазом". (рос.)

Кінець "епохи Меркель": чи зможе Україна зберегти підтримку Німеччини

"Ера Меркель" добігає кінця, українсько-німецька взаємодія стане менш персоніфікованою. Але щоб вона не стала менш ефективною, Києву необхідно "вкластися" у відносини.
інтерв'ю

Пітер Померанцев: Пандемія COVID-19 — це битва між постправдою і реальністю

Пітер Померанцев розповів "Українській правді", чим відрізняється пропаганда часів "золотої доби" римського імператора Августа від постправди початку третього тисячоліття і чому сучасна людина охоче вірить в теорії змови.

Що ми забули в TikTok? 30 українськомовних каналів соцмережі

На перший погляд, контент у TikTok видається примітивним, дитячим і дивним. Але все не так просто. "Українська правда. Життя" спробувала розібратися в нетрях TikTok та відшукати українськомовний контент.

Локдаун бачите? А він є! Львівська "подорож на край ночі" часів COVID-19 і суворого карантину

Події, про які йдеться у репортажі, відбулися у Львові однієї з січневих ночей, коли на думку Кабміну в країні всі законослухняні громадяни засинають і безроздільно панує локдаун

Чому серіал "Бріджертон" став таким популярним в різних аудиторіях

Американський серіал, знятий у Великій Британії, "Бріджертон" став одним з найбільш популярних серед українських підписників Netflix. Чому?

Після Дональда

Здавалось, Америка ось-ось повернеться до норми, що існувала до сімнадцятого року, а інтермедія під назвою "Дональд Трамп" буде забута, немов поганий сон. (рос.)

Шанс на повернення туризму: як Євросоюз готується до життя після вакцинації

Чи є підстави сподіватися на відновлення масового туризму вже у 2021 році? З одного боку, нові штами коронавірусу, збільшення денної кількості померлих не додають оптимізму. З іншого – у мешканців ЄС з'явився проблиск надії, бо все більше з них отримують першу дозу вакцини.

Перемога Грузії, пастка для України: які загрози несе рішення ЄСПЛ про російську агресію

Завдяки рішенню ЄСПЛ щодо Грузії Кремль сподівається отримати перемогу у справі про наслідки агресії на Донбасі...

Мобільні оператори втратили мільярди через пандемію. Що тепер буде з тарифами?

Телекомунікаційний ринок недорахувався мільярдів гривень через коронавірус. Найбільші втрати – від надання послуг роумінгу. Як "Київстар", Vodafone та lifecell планують компенсувати недоотримані доходи, чи не зростуть тарифи.

Всі хвороби від нервів? ПОДКАСТ про психосоматику з неврологом

Розбираємось, чи є психосоматиці місце в доказовій медицині, та як зрозуміти, що у вас болить: тіло чи душа?

Шість днів серпня, коли з'явилась Україна (текстова версія)

В День Соборності України УП пропонує повну текстову версію першого випуску подкасту "Українські 90-ті", де читачі зможуть повністю зануритись у атмосферу історичних днів 1991 року, коли на політичній мапі світу знову з'явився напис – Україна.
Реклама: