Статті

інтерв'ю

Частина електорату Порошенка починає з цікавістю дивитись на Зеленського – Вадим Васютинський 

В інтерв'ю "Українській правді" Васютинський пояснює, якого виборця втратив, а якого може знайти Зеленський після рішення заблокувати телеканали Медведчука, що сталось з рівнем ненависті в країні після завершення каденції Порошенка, коли проявляється суспільна гідність і як реагувати на цькування в соцмережах. 

Посол Британії в Україні: Ви робите не все і кажете: "А тепер ми хочемо ПДЧ в НАТО!"

Про НАТО і реформи, про G7 та британські візи, а також про привітання Зеленського з днем народження – в інтерв'ю Мелінди Сіммонс.

Дикий Захід уже не той: як "падав" Техас та що сталося з його енергосистемою в морози

Чому енергосистема південного штату не витримала холодів та як Техас перетворився на зону стихійного лиха.

Лояльність чи професіоналізм: за що ЄС критикує кадрову політику України

Ані в депутатів, ані в президента немає цілісного уявлення про модель державного управління в Україні...

Як попередити підліткові самогубства: дієві кроки для побудови довірливих стосунків між батьками і дітьми

За останній місяць низка підліткових самогубств сколихнула Україну, діти стрибали з висоти, приймали великі дози ліків. Соціальними мережами шириться інформація про нові "смертельні челенджі", а в батьківських групах вирують обговорення, як запобігти можливим трагедіям серед дітей.

"Податок на Google" від Ради: чи подорожчає для українців Netflix, Apple, Google та Facebook

Напередодні Рада ухвалила законопроєкт, який зобов'яже світових техногігантів сплачувати ПДВ за надання електронних послуг в Україні. Чи може це призвести до зростання на їхні послуги та як вони реагували на такі заходи в інших країнах.

Вето поза конкурсом: що необхідно якнайшвидше змінити у законі про держслужбу

Україна – єдина у світі демократична держава, яка використовує COVID-19 як привід для зупинки конкурсів держслужбовців...
інтерв'ю

Історик Сергій Єкельчик: Зеленський або зміниться, або змінить Україну під себе

Сергій Єкельчик не ділить українську історію і сьогодення на зради і перемоги, а бачить країну комплексно: живу, у внутрішніх протиріччях і відмінну від Росії. Україну, яка протягом історії формує свою ідентичність.

Вітренко проти Коболєва, "Енергоатом" каже "бувай" Росії, а в "Укрзалізниці" – "радянські" ревізори: підсумки тижня для держпідприємств

Щотижня команда аналітиків-консультантів з питань корпоративного управління готує для ЕП дайджест про головні події в житті держпідприємств. Що важливого сталося 12-19 лютого?

Дорогою Януковича: про що проситиме Лукашенко в Сочі на зустрічі з Путіним

Чи стане нова зустріч Александра Лукашенка з Владіміром Путіним такою ж знаковою для Білорусі, як для України - візит у Сочі у 2013 році Віктора Януковича?

Купити мистецтво онлайн: як художники продають свій арт під час пандемії

"Українська правда. Життя" вирішила поспілкуватися з галеристами, мистецтвознавцями та художниками про стан українського артринку, про те, чи купуватимуть онлайн твори та чи відбуватиметься заочно та "хімія", до якої звикли поціновувачі мистецтва.

Повернутись до мирного життя і не збожеволіти. Чи працює в Україні психологічна реабілітація ветеранів

"Українська правда" дослідила, які вразливі місця існують в українській системі психологічної реабілітації учасників бойових дій та дізналась, як збирається вирішувати ці проблеми Міністерство у справах ветеранів. 

Як корейський фільм "Космічні сміттярі" втер носа Голлівуду

Поки Голлівуд стоїть на паузі, Netflix забирає всі лаври собі – нещодавно на стрімінгу виклали південно-корейський фільм "Космічні сміттярі" (Space Sweepers).

Дипломати Майдану: невідомі історії про український МЗС у часи Революції гідності

"Європейська правда" розповідає про сторінки історії, якими МЗС може пишатися. Ми вперше опублікували цю статтю 2 роки тому, але про неї варто знову згадати.

Забути майдан?

"Ніколи більше", "Ми завжди пам'ятатимемо" – слова, які найчастіше чуємо у громадянських епітафіях, політичних заявах, телевізійних новинах, на комеморативних церемоніях, у меморіальному, музейному чи освітньому просторі.

Від Грузії до Мальдів: куди пускатимуть українців без вакцин у 2021 році

Готуєтеся до відпустки 2021 року? Розраховуєте на відкриття кордонів для туристів? Тоді цей текст – для вас!

Від пайків для військових до борщу на експорт. Як консерви з Миколаївщини підкорюють Європу, США та Азію

Миколаївський підприємець виготовляє та експортує органічну консервацію. З чого все почалось та як борщ з салом і часником в банках та інші консервовані продукти з України почали підкорювати світ.

Бунтарське мистецтво: як художники реагували на Революцію Гідності та інші протести у світі

Ми знайшли для вас художників, що звертались мовою мистецтва до політиків і суспільства у переломні для них моменти.
репортаж

Печерні будинки. Що ховають у каменоломнях нащадки справжніх творців Одеси

У катакомбах Одеси збереглися будинки каменярів, котрі добували ракушняк, з якого будували місто. Люди жили в скелі аж до 60-х-70-х XX століття. Що там тепер і як це виглядає? Репортаж УП з надр Шкодової гори

Шанс для Саакашвілі: як суд над лідером опозиції руйнує владу в Грузії

Грузинська влада самотужки дала старт новому загостренню, погодивши ув'язнення лідера найбільшої опозиційної партії. Цей крок вже призвів і до відставки прем'єр-міністра Грузії.

Судова реформа Зеленського: очищення судів не буде

Зеленський вчергове намагається обдурити міжнародних партнерів, підсунувши їм фейкове оновлення ВРП. ЦПК, Фундація DEJURE та Автомайдан пояснюють, чому реформа ВРП є нагальною та як Зеленський намагається продати українцям та міжнародним партнерам фейкове оновлення судової системи. 

Уряд рятівників: як Маріо Драгі хоче докорінно реформувати Італію

Підтримку новому уряду висловили майже всі партії Італії. Такий мандат довіри дозволяє Маріо Драгі анонсувати масштабний пакет реформ, здатний докорінно змінити країну.

Ренесанс нелегалів: чому влада Зеленського не впоралась з підпільними АЗС

Попри обіцянки президента Володимира Зеленського, нелегальні заправки та міні-НПЗ не зникли з паливного ринку країни.

В добрих руках: хто такі остеопати і як не переплутати лікаря з шарлатаном

Хто такі остеопати і які хвороби вони справді можуть вилікувати руками, а з якими краще відразу йти до хірурга? У кого найбільше проблем від нелегальності професії: в остеопатів чи в пацієнтів?
Політрозклади

Хмільний кардинал Ілля Павлюк: дружба із Зеленським і вплив на "Слугу народу"

Звідки "король контрабанди" часів Януковича знає президента, чому Зеленський довірив Павлюку вибори, як запій коштував бізнесмену десятка людей у списку та хто зараз входить у "групу Павлюка", розібралась "Українська правда".

Комуністи проти карантину: як Чехія отримала політичну кризу і до чого тут РФ

Навіщо чеський парламент відмовився продовжити надзвичайний стан? Які наслідки це матиме? І до чого тут інтереси "друзів Путіна"?

Як іноземці приїжджають в Україну шукати кохання, але часто стають жертвами шахраїв

Україна настільки відома такими шлюбними шахрайствами, що сценаристи популярного американського реаліті-шоу "Наречена на 90 днів" взяли це за одну з головних сюжетних ліній. Шоу розповідає про американців, які намагаються привезти своїх наречених з інших країн жити до США.

Суд не для всіх: чому визнати себе банкрутом можуть лише заможні

Закон дозволяє українцям оголошувати себе банкрутами і списувати борги, але скористатися цим правом непросто. У чому річ і чи є вихід?

$400 тисяч і свиняча голова. Як з-під державного нагляду зник арештований бандитський общак

Здавалося б, коли в країні зникають мільйони, а то й мільярди, то "якісь" $400 тисяч виглядають не дуже вражаюче. Але в цій розповіді є справжній "вор в законі", новий антикорупційний орган, бандитський "общак" і одразу кілька претендентів на нього.

Помста Качинського: навіщо польська партія влади ламає коаліцію

Не встигнувши завершити протистояння з однією партією-партнером, "Право і справедливість" розпочинає гострий конфлікт з іншою – "Згодою".
подкаст

Чому відкладати на "чорний день" – це не завжди хороша ідея? Говоримо про економічні парадокси

Кличко розводить мости. Що заважає запустити Подільський міст

Київський голова Віталій Кличко обіцяв запустити об'єкт до кінця 2020 року. Чому досі не відкрили рух "мостом на Троєщину", і де ж все-таки будуть з'їзди і заїзди на лівому березі.
Реклама: