Статті

Як Грузія відкрила кордони для українців: спостереження першого туриста

Це та сама Грузія, колориту якої нам так не вистачало минулого року. І в яку так хочеться приїхати, попри всі обмеження...

Іпотека від Зеленського: як взяти кредит під 7% та які існують ризики

Хто може отримати дешеву позику від банків за новою програмою, і чому є сумніви, що проєкт президента взагалі запрацює?

Молдова проти Фонду держмайна, новий директор "Центренерго", заблокований конкурс на голову Приватбанку: підсумки тижня для держпідприємств

Щотижня команда аналітиків-консультантів з питань корпоративного управління готує для ЕП дайджест про головні події в житті держпідприємств. Що важливого сталося 19-26 лютого?

"Краще б вони всі курорти закрили на січневий локдаун". Як Франківщина переживає спалах COVID-19

"Українська правда. Життя" з’їздила на Івано-Франківщину, щоб на власні очі побачити мобільний шпиталь просто неба та розпитати у місцевих – у чому вони вбачають причину чергового спалаху коронавірусу.
інтерв'ю

Леонід Канфер – про Зеленського, Порошенка, дружбу з Кадировим, паству ОПЗЖ і російські понти

Він працював військовим кореспондентом в Чечні, Афганістані і Грузії. Був радником Рамзана Кадирова. Знімав війну на Донбасі по обидва боки фронту і переїхав з Москви до Києва. Інтерв'ю УП з Леонідом Канфером. (рос.)

Від Стародавнього Вавилону до сьогодення: як змінилась особиста гігієна за 5 тисяч років

Звичні предмети особистої гігієни стали невіддільною частиною нашого життя. А як було сотні чи навіть тисячі років тому? Який шлях пройшло ставлення людини до чистоти, здоров'я і догляду за собою?

Рідний і тимчасово окупований

Цей проєкт ми задумали разом із Богданом Логвиненком, коли півтора року тому побачились на Франкфуртському книжковому ярмарку, а сьогодні ми представимо його вам. Лише відкрийте посилання, запустіть відео, обертайте смартфоном на 360 градусів та насолоджуйтесь. 
подкаст

Стоматолог для дитини: якими мають бути візит до зубного лікаря та догляд молочних зубів?

"Головне у виробі – емоція". Сергій Петров із Bob Basset розкриває таємниці ручної праці

Цим текстом "Українська правда.Життя", разом із мейкерською платформою Yak.Today, створеною для і про людей, які прагнуть робити щось руками, розпочинає цикл історій про щастя у творенні.
Крим

"Украинцев тут девочки не любят. Только русских". Окупація Криму очима матроса "Черкас", які чинили опір

За 7 років після початку окупації "Українська правда" попросила Михайла Воскобойника пригадати, яким він пам'ятає Крим у 2014-му і чому він таки не став одним з тих 17 моряків, які зрадили Україну.

На малих обертах. Як отримати пасивний дохід з авто

Автівка може приносити вам регулярний дохід. Як можна заробляти на машинах, які витрати можна понести, якою є самоокупність різних проєктів та ризики.

Заборонити Telegram: як буде змінюватися боротьба України з пропагандою РФ

Любов Цибульська: "Популярність Telegram стрімко зростає, а відповідно, зростають і загрози. Щоправда, європейці поки не дуже розуміють цієї небезпеки".

Нещасна і хвора простачка: найпоширеніші міфи про Лесю Українку

Щоб позбутися стереотипного уявлення рівня шкільних програм, ми зібрали найпоширеніші міфи про Ларису Косач-Квітку і розповіли, що з ними не так.

На захист короля: чому вирок реперу дав старт масовим протестам в Іспанії

Барикади, розгромлений комісаріат поліції та пограбовані магазини у Барселоні, масові протести в Мадриді та ще кількох десятках міст, затримання десятків мітингарів – вже понад тиждень в Іспанії не вщухають протести проти засудження репера Пабло Хаселя.

Як окупували Крим: новини, які ми (майже) не помітили в лютому 2014-го

Вранці 27 лютого 2014 року ми прокинулися в новій матриці ─ спотвореній реальності, де нам доведеться жити роками.

Ультиматум для Пашиняна: чи уникне Вірменія військового перевороту

Загострення політичної кризи у Вірменії, спричиненої заявами Генштабу, вже називають "спробою державного перевороту". Якою є роль РФ у цьому загостренні?

Tick Tock on the clock: білоруський бренд годинників HVILINA вийшов на ринок України

"Якщо ти володієш часом, то значить володієш всім", — так думали люди про перший годинник, який з'явився на Землі — сонячний. Знання того періоду дуже відрізнялися від сучасних. Зараз ми розуміємо, що годинник не дає можливості володіти часом.

Леся Українка: про що не пишуть у підручниках

Хвора, сумна і з грабельками – такою навчили нас бачити Лесю Українку. Але якою вона була насправді? На щастя, Лариса Косач одна з небагатьох класиків, чий архів (зокрема, листування) вдалося зберегти, а з ним і цілу історію української літератури та життя культурної еліти зламу ХІХ і ХХ століть.

Поїздки з присмаком небезпеки: як служби таксі перевіряють водіїв

Як перевіряють своїх водіїв Uber, Bolt, Uklon та інші компанії і чи достатньо цих заходів для безпеки пасажирів.

Ґвалтував, бив кілька годин, підпалював ноги, проломив череп: 5 моторошних історій домашнього насильства

Ми перечитали понад 150 історій – від деяких стає зовсім моторошно. Ось 5 із них.
Політрозклади

Медведчук бідкається, Льовочкін розводить руками. Як живе ОПЗЖ після санкцій

"Українська правда" з'ясовувала, що відбувається в ОПЗЖ після введення санкцій проти кума Путіна, чому Оксана Марченко йде в політику, який канал записують на журналістів "112-го", "NewsOne" та "Zik", та що тепер робитиме Сергій Льовочкін. 

Вибори як маркер. Чи справді в Україні існує електоральна поляризація

Ні для кого не є секретом, що незважаючи на тисячі загиблих та мільйони переселенців, в Україні проросійські сили все ще мають стале виборче ядро. Для того, щоб зрозуміти цей феномен, не зайвим буде згадати про електоральні особливості України з 2004 по 2019 рік.

Не лише Навальний: як Україна хоче покарати РФ за політичні вбивства по всьому світу

"Це зробить з Росії державу-ізгоя. Наше завдання показати, що Росія – просто вбивці, які займаються цим системно, за гроші".

Cвіт на порозі зростання цін: що таке сировинний суперцикл та як він вплине на Україну

Аналітики двох найбільших банків – JP Morgan та Goldman Sachs – кажуть, що починається новий суперцикл і на людство очікують роки високих цін на сировину. Чи всі з цим погоджуються та як це позначиться на житті українців?

Якими вакцинами від COVID-19 щеплюватимуть українців: ефективність, безпечність, протипоказання та принцип дії

"Українська правда. Життя" зібрала всю відому інформацію про вакцини, які мають потрапити в Україну, щодо їхньої ефективності та безпечності.

20 різновидів нерівності: як Франція посилить боротьбу з дискримінацією

У Франції розпочала роботу "платформа проти дискримінації" – нова ініціатива президента Еммануеля Макрона.

Напад на "Родіну". За що Стерненку і його соратнику присудили 7 років тюрми

"Українська правда" розповідає, за що Стерненка та Демчука відправили під варту, якими були аргументи сторін, як розслідували справу і чому результати цього розслідування викликають питання.

Вивезти передмістя на нових сучасних електричках: що таке City Express і коли він запрацює в Києві

В українських містах-мільйонниках з'являться оновлені комфортні експреси для сполучення з передмістям. Що це за проєкт, як він може змінити приміські перевезення, та чи допоможе це Києву.
подкаст

"Неліквідований, нереформований, неоцінений": Що не так з Окружним адміністративним судом Києва?

Штурм у Тбілісі: як арешт опозиційного лідера руйнує перспективи Грузії в НАТО

Штурм офісу опозиції та арешт її лідера можуть мати фатальні наслідки для Грузії. Для багатьох на Заході це означає, що країна пішла геть від перспектив свого вступу до НАТО.

Стоматолог для дитини: якими мають бути візит до зубного лікаря та догляд молочних зубів

"Українська правда. Життя" вирішила підійти до цієї теми конструктивно і розповісти про підготовку дитини до візиту в стоматологію та догляд і лікування молочних зубів.

Медведчук та компанія: який бізнес потрапив під санкції Зеленського

Що відомо про компанії, які потрапили під санкції України, що втрачає Віктор Медведчук та як в списку опинився "Спортмастер".
Реклама: