Статті

Реквієм за "русскім міром"

Чим більше Москва бореться за "русскій мір", тим гірше йому живеться. Чим активніше в Кремлі ставили під рушницю культурну спадщину – тим швидше ця війна перетворювалася з битви за деколонізацію в битву за дерусифікацію. (рос.)

Греція відкривається для туристів: що це означає для подорожей з України

Якщо ви вже почали пакувати валізи до Греції на травень, наша вам порада – розпаковуйте назад.

1400 доларів від Байдена: як роздача грошей в США вплине на курс та підтримає українську владу

На стимулювання економіки США направлять ще 2 трильйони доларів. Як вплине чергова емісія американської валюти на її стабільність, хто на цьому заробить та чому це на руку українській владі?

Нова професія: хто і як розробляє маски та фільтри для Instagram

Щоб дізнатися залаштунки професії, "Українська правда. Життя" поговорила з кріейторами найвідомішої української студії з розробки Instagram-фільтрів FFFACE.ME Машою Сіліч та Максимом Цимбалом.
коронавірус

Я не розбиралась, просто думала: тільки не в пакеті. Як і за скільки ховають жертв ковіду на другому році пандемії

Історія, яку ми публікуємо, може суттєво відрізнятись від того, з чим стикались інші українці. Але вона сталась на початку березня 2021 року – за рік після перших жертв у країні.

Сам на сам із Путіним: чим небезпечні нові "нормандські" ініціативи Зеленського

Готовність України говорити з Росією напряму може бути використана прихильниками "примирення" з Москвою як у Берліні, так і у Парижі.

TikTok, WhatsApp та Among Us. Які додатки є майже в кожному смартфоні

Як люди користуються своїми мобільними пристроями, які додатки завантажують та скільки часу на них витрачають.

Ультиматум Земана: як президент Чехії карає урядовців за нелюбов до Росії

Президент Чехії вимагає від прем'єра звільнення урядовців, які блокують сертифікацію російської вакцини "Спутник V".

Кейс "Центренерго": як Коломойський заробляє на перепродажу державного газу

Як пов'язані з дніпровським бізнесменом компанії заробляли на перепродажу "Центренерго" державного газу "Укрнафти", і чому "Нафтогаз" це допустив.

Як заробляти на фотографіях чи малюнках у фотобанках

Ви любите робити знімки й не проводите жодного дня без камери? Або створюєте дивовижні ілюстрації? А чи замислювалися ви над тим, щоб перетворити своє захоплення на джерело доходу?
Політрозклади

Сьомий президент чи друга Тимошенко? Яка доля чекає Петра Порошенка

Після втрати влади стратегічна команда п'ятого президента розділилась на два табори: одні пропонували йому піти з активної політики і залишитись "батьком нації", інші, в тому числі сам Порошенко, воліли активної участі в політичному житті.

Новий арабський курс Байдена: як змінюється політика США на Близькому Сході

Джо Байден вибудовує свою зовнішню політику в регіоні Близького Сходу, яка відрізняється від курсу Дональда Трампа.

12 завдань для України та США: що варто зробити командам Байдена та Зеленського

Співавторами документа стали колишні посли, авторитетні інституції, члени Конгресу США та українські парламентарі...

Син бога, грузинська версія: як "плівки Іванішвілі" ведуть Тбілісі до нової кризи

Політична криза у Грузії, яка і без того вражала своїми небанальними деталями, збагатилася ще одним дуже гострим скандалом.

Головний лобіст західного бізнесу в Україні Андрій Гундер: Без інвестицій Україна назавжди залишиться іграшкою в руках олігархів

Про розчарування інвесторів від нової влади, проблеми в роботі з державними органами і роль Джо Байдена в боротьбі з корупцією та олігархами.

Психіатр Галина Пилягіна: Почастішання підліткових самогубств – наслідки пандемії

Чому одні підлітки схильні до впливу інтернет-челленджів і груп та впадають в депресію від необережного слова, а інші – ні? Як зробити так, щоб у важкій ситуації дитина прийшла до батьків, а не втягнула в ризиковані ігри ще й своїх товаришів?
інтерв'ю

Padre OnLine. Священик ПЦУ – про TikTok, добрий інтернет, covid-дисидентів і прекрасний страх смерті

Він був фарцовщиком, в 90-х торгував на ринку. Став священиком і перейшов з Московського патріархату в ПЦУ. Але від нього відвернувся прихід, і він пішов в соцмережі. Інтерв'ю зі священнослужителем Володимиром Магленою. (рос.)

Тарас Шевченко: чому він став поетом №1 в Україні та чи справді ми його знаємо

До Дня народження Тараса Григоровича ми спробували з'ясувати це з допомогою доктора філологічних наук, завідувача відділу шевченкознавства Олександра Бороня та наукового видання "Моя Шевченківська енциклопедія" професора-літературознавця Леоніда Ушкалова.

Хіджаб поза законом: як швейцарці всупереч уряду заборонили мусульманський одяг

Попри зауваження уряду, швейцарці підтримали заборону приховувати обличчя. Норму, яка в першу чергу стосуватиметься одягу мусульманок.

Прожитковий мінімум уже не той: як вирішити проблему розміром 2270 гривень

До прожиткового мінімуму прив'язані півтори сотні соціальних виплат, зарплати суддів та прокурорів, штрафи. Та чи виконує встановлений владою прожитковий мінімум головну функцію – забезпечити існування людини?

Український художник став героєм лімітованої колекції годинників бренду HVILINA

Культура кожної країни — це безліч пластів, у кожному з яких знаходяться дивовижні відкриття. Ми можемо жити в оточенні предметів роками, проте зовсім нічого не знати про їх творців. Інформацію про таких особистостей потрібно доносити до широкого загалу в будь-який спосіб: лекціями, документальними фільмами, статтями, книгами.

Атака на монархію: навіщо принц Гаррі та Меган Маркл воюють з королівською родиною

Новий мегаскандал у британській королівській родині – інтерв'ю принца Гаррі і Меган Маркл, які тепер живуть у США і звідти "оголосили війну" родичам.

Як працюватиме податкова амністія Зеленського і чому Ахметова та Коломойського не пробачать

Президент Володимир Зеленський ініціював проведення податкової амністії. Хто та як може нею скористатись, що буде якщо цього не зробити, та на які результати розраховує влада.

Що таке ретроградний Меркурій і чому пандемія знову змусила говорити про нього весь світ

Оскільки пандемія незвично ламає плани усіх, то в існування вищого зв'язку між планетами і людьми починають вірити найбільші скептики.

"Спутнік" по-італійськи: як російську вакцину готують до виробництва у ЄС

У останні тижні в країні всерйоз обговорюють можливість вакцинування населення "Спутніком". Ба більше, у Італії може розпочатися виробництво російської вакцини - Відповідну угоду один з італійських виробників нібито підписав 8 березня.

Лікар Юрій Андрашко – про безсмертя, рецепт щастя і таємниці нашої шкіри

На деякі з питань, від філософських до теологічних, "Українська правда" попросила відповісти доктора медичних наук, завідувача кафедри дерматовенерології Ужгородського національного університету Юрія Андрашка.

Технотренди-2021: якими сервісами та пристроями будуть користуватися українці

Пандемія показала, наскільки недосконалими можуть виявитися будь-які прогнози. Утім, навіть таке масштабне лихо не лише завадило економіці, а й змогло стимулювати розвиток технологічного сектору.

З улюбленою справою має бути "справжня хімія": як харків'янка робить косметику на власній кухні

Сподіваємось, ця історія надихне і ще когось на пошуки нової улюбленої справи, або ствердять у розвитку тієї, яка вже існує.

Я готова платити податки. Історія секс-працівниці з Маріуполя

"Українська правда" публікує історію Ганни 8 березня, яке останні роки в Україні все помітніше набуває відтінку боротьби – за рівність та проти будь-якої дискримінації. Боротьби за всіх жінок, незалежно від того, яку роботу, церкву або партію вони для себе обрали.

Ви все чули? Штучний інтелект Вакарчука, вдячна Джамала, олдскульний "Бумбокс" та інші нові українські пісні лютого

Рокери осучаснювали пісні кількарічної давнини, поп-діви розкривалися в нових мелодіях та образах, а непохитні корифеї нарешті насмілилися посміятися над собою. Що ж увірвалось в ефіри у лютому 2021 року?

Ви не розумієте, що означає пройти через все це – Рустем Скибін, перший переселенець із окупованого Криму

Рустем Скибін розповів "Українській правді" про перші дні російської окупації Криму, патрулювання разом з друзями вулиць рідного селища, і про те, що його найбільше обурює в Києві.

Продаж "Більшовика", скорочення в "Укрзалізниці", керівництво "Нафтогазу" залишається: підсумки тижня для держпідприємств

Щотижня команда аналітиків-консультантів з питань корпоративного управління готує для ЕП дайджест про головні події в житті держпідприємств. Що важливого сталося 1-5 березня?
Реклама: