Статті

"Вони думають, повернеться СРСР – і у них хрін стоятиме". Як пенсіонер з Одеси бореться з міфами росіян в YouTube

61-річний одесит Ігор Кириленко записує відео онлайн-розмов з незнайомцями з Росії та викладає їх в YouTube. УП розповідає історію полковника, який на пенсії став бійцем інформаційного фронту

Тріумф та поразка антиукраїнців: як Рютте вчетверте виграв вибори у Нідердандах

Прем'єр Нідерландів Марк Рютте має всі шанси повторити політичний рекорд Ангели Меркель, вчетверте поспіль ставши головою уряду.

Фонд держмайна 2.0: як зміниться процес приватизації

Отримання місцевими бюджетами коштів від приватизації та переведення публікації оголошень про конкурси в електронний формат. Які ще зміни дозволять якісно змінити процес приватизації для виконання плану надходжень?

51-й штат Америки: чому рішення щодо Пуерто-Рико здатне змінити США

Надання Пуерто-Рико статусу штату змінить не лише кордони, але й політичні розклади у США, позбавивши Республіканську партію шансів на більшість у Сенаті.

Прощавайте, старі маршрутки: що передбачає реформа громадського транспорту

Влада вирішила реформувати систему перевезення населення громадським транспортом. Завдяки чому зникнуть маршрутки, хто їх замінить та коли це станеться?

Як бути з гідністю вчителя? Показова історія з одного столичного ліцею

В одному з київських ліцеїв в самому кінці лютого відбулася звичайна, на жаль, для наших днів історія. Її розповіли "Українській правді. Життя" очевидці, давши подивитися і послухати безліч записів.

Хто наш друг: як змінюється оцінка українців щодо найбільших союзників

Що українці думають про іноземні уряди? Як змінюється їхнє бачення щодо "дружніх" країн і що впливає на цей вибір?
Політрозклади

Від любові до імпічменту. Як відбувається деолігархізація від Зеленського

З початком 2021 року Зеленський фактично дійшов до того, що за часів раннього Порошенка гордо називалось деолігархізацією. Чи означає це початок великої битви з олігархами, і чи вдасться президенту Зеленському уникнути долі свого візаві із серіалу "Від любові до імпічменту", розбиралась "Українська правда".

Експерт з супутникової геодезії: Запустити власний супутник недостатньо, потрібно ще отримати від нього економічний ефект

Володимир Зеленський вирішив запустити в космос супутник. Що це дасть Україні, який матиме економічний ефект та чи врятує після вимкнення GPS?

Туризм із обмеженнями: що варто знати, щоб не зіпсувати відпустку у Грузії

Які обмеження для туристів залишаються у Грузії? І як здавати повторний тест на COVID тим, хто їде у гори? ЄвроПравда відповідає на запитання читачів.

Як Росія втручалася у вибори-2020 у США: всі деталі нового звіту розвідки

Росія намагалася вплинути на президентські вибори 2020 року в Сполучених Штатах. Які нові інструменти впливу задіяли росіяни? І чи були готові США протидіяти такому впливу?

Все менше місця для Росії: як рік пандемії вплинув на українську торгівлю

Пандемія COVID-19 стала ключовим фактором, який минулого року впливав на міжнародну торгівлю. Тимчасові зупинки виробництва, нові обмеження на кордонах, розірвані логістичні ланцюжки – усе це стало стандартним інформаційним фоном минулого року.

Вдаримо митами по агресору: чим загрожує обмеження імпорту нафтопродуктів та до чого тут олігархи

Народні депутати пропонують посилити енергетичну незалежність України через введення мита на дизпаливо та зріджений газ з Російської Федерації. Чим може обернутись така ініціатива і які шанси на її ухвалення?

Які профілактичні медичні огляди варто проходити у 25, 45, 65 років та пізніше? Гід по скринінгах

"Українська правда. Життя" вирішила написати гід, який допоможе зорієнтуватись на які хвороби, в якому віці та у якого спеціаліста краще перепровіритись.
коронавірус

Книга змін. 50 миттєвостей одного ковідного року

371 день минув з моменту, який можна вважати офіційною датою початку окупації України коронавірусом.

Паніка навколо AstraZeneca: чому країни ЄС відмовляються від вакцини

У виграші залишається тільки Росія, якій нинішня паніка дає шанс на просування вакцини “Спутник V“...

За крок до реваншу: якою може стати ціна політичної кризи у Словаччині

Словацький прем'єр отримав ультиматум від колег з коаліції – за тиждень він має піти у відставку. Інакше на країну чекають дострокові вибори з непередбачуваним результатом.

Між анексією та окупацією: як правильно називати український Крим

Як називати Крим, щоби не дати сумнівів у тому, що він і надалі лишається частиною України? Відповідь не настільки очевидна.

Народному клубу — народне IPO: для чого провінційний футбольний клуб розміщує акції

16 березня рівненський футбольний клуб "Верес" презентує перше в історії України публічне розміщення акцій. Для чого власник команди Іван Надєїн допускає в капітал клубу вболівальників і що ті отримають взамін?

Українка корейського походження Юлія Цой: "Інакшість" іноді спрацьовує і як перевага

13 жінок та дівчат розповіли власні життєві історії, натхнені випадком тринадцятирічної дівчини, яка мешкає в Україні та навчається у Києві, але надто часто їй закидають: не-така-як-всі, – і вона відчуває свою інакшість.

Побачити Донбас. Фотограф Вадим Лур'є про Майдан, міфи про Донбас, машину часу і "ідеальні" сімейні історії

В Україні Вадим Лур'є вперше побував у 2014-му одразу після подій на Майдані і став єдиним російським фотографом, чия робота брала участь в київській фотовиставці "Жінки Майдану". (рос.)

Коломойський втрачає позиції в енергетиці, націоналізація Мотор Січі: підсумки тижня для держпідприємств

Щотижня команда аналітиків-консультантів з питань корпоративного управління готує для ЕП дайджест про головні події в житті держпідприємств. Що важливого сталося 8-13 березня?

Провал партії Меркель: що показала "генеральна репетиція" виборів до Бундестагу

Вибори 14 березня стали генеральною репетицією вересневого переобрання Бундестагу. І партія Меркель цей іспит провалила.

Чи доступна іпотека Зеленського? Як журналісти ЕП брали кредит під 7% і що з цього вийшло

Ініційована президентом Володимиром Зеленським програма "Доступна іпотека 7%" працює вже два тижні. Журналісти ЕП спробували вияснити чи відрізняються умови видачі кредитів від анонсованих урядом та з якими проблемами можуть зіткнутися майбутні позичальники.

Повільні темпи щеплення та надлишкові дози: інтерв'ю Віктора Ляшка про вакцинацію проти COVID-19 в Україні

24 лютого в Україні розпочалася вакцинація проти COVID-19. Але питань до неї приблизно стільки ж, скільки людей щепили в перший день кампанії. Деякі з них "Українська правда. Життя" поставила головному державному санітарному лікарю Віктору Ляшку.

Інвестиції підвищеного ризику: як Китай втрачає регіон Центральної та Східної Європи

Як змінюється ставлення до Китаю та китайських інвестицій у Центральній та Східній Європі?

Президентів багато – ОАСК один. Як Павло Вовк став ганебним суддею десятиріччя

"Українська правда" пригадує, як у судовій системі з'явився Павло Вовк, на чому зробив кар'єру і вплив та як у різні роки вислизав від гніву правоохоронців і президентів.
подкаст

Який би хороший фінансовий інструмент не був – він завжди ризикований: Говоримо про інвестиції з Тарасом Козаком

Письменник Степан Процюк: Найбільш вдалим інструментом популяризації Лесі Українки чи Івана Франка був би серіал

Ми поговорили зі Степаном Процюком про сьогодення і радянську Україну, про те, як варто вшановувати класиків і як балансувати між мистецтвом та політикою.

Викрадення Європи

Те, що в березні 2020-го здавалося тимчасовим надзвичайним заходом, за дванадцять місяців набуло обрисів нового порядку – до чималого розчарування наших співвітчизників. (рос.)
подкаст

Ох же ж ці прищі! Як позбутись вугревого висипу та не нашкодити собі. Бесіда з дерматологом

Хочете посадити дерево? 5 речей, про які треба дізнатися перед тим, як взятися за справу

Посадити дерево – звучить майже як обов'язок для кожної сучасної людини. Бо ми знаємо, що завдяки деревам ми дихаємо. А ще у їхньому затінку можна сховатися від палючого сонця.
Реклама: