Статті

Зламати стереотип: хто і навіщо зняв фільм про жінок на місцевих виборах 2020 року

Насправді, жінки здатні багато змінити своєю присутністю у владі. Як казала перша президентка Чилі Мішель Бачелет: "Коли жінка приходить у політику, змінюється жінка, а коли багато жінок приходять у політику, то змінюється політика".

Як захистити себе і світ від смерті того, у що віриш – режиссер театру "Будьмо" Сергій Ененберг

Коли Всевишній, Світовий розум чи Великий Дарвін почнуть знову шукати людей, заради яких варто було б врятувати Землю від вогняного дощу, нової пандемії або нашестя експертів у соцмережах, їм варто заглянути на онлайн-сервіси з анкетами акторів, які шукають підробіток.

Про "Вечірній квартал", членство України в ЄС та Путіна-вбивцю: інтерв'ю президента Литви

Гітанас Науседа: "Санкції мають вплив і мають зберігатися. Тим більше зараз, коли є погіршення ситуації на Сході України"

Слово і назва Україна: від Київського літопису до Богдана Хмельницького

Питання походження слова і назви "Україна" не є та й не має бути ключовим для української історії. Воно не є політичним, як це намагається представити російська пропаганда, а належить до сфери історії та мовознавства.

Як європейці захищаються від експансії українських виробників та що з цим робити

Не дивлячись на зростання експорту української продукції до Євросоюзу, імпорт товарів з країн ЄС на 5 млрд дол його перевищує. Як держава захищає і просуває інтереси українських виробників і що (не)вдається.

Перемога, підірвана корупцією: чим завершилися вибори у Болгарії

Проросійські партії втрачають вплив на болгарську політику. Втім, непевна перемога партії чинного прем'єра робить ймовірними дострокові вибори.

Інфляція виходить з під контролю: чому зростають ціни та коли це закінчиться

2021 рік приніс українцям неприємний сюрприз у вигляді постійного зростання цінників на продукти харчування. Чим він викликаний та коли завершиться?

Чи можна схуднути, якщо багато думати? Як наш мозок спалює калорії

Детальніше з цими питаннями допомогли розібратися кандидатка біологічних наук та доцентка КНУ ім. Тараса Шевченка Вікторія Кравченко, видання Healthline та LiveScience.

Головне болото країни. Як Facebook став джерелом №1 брехні для українців 

Втомлені життям українці радіють безкоштовним магічним пігулкам та розвагам. Радіють та не задумуються, що це приманка, на яку їх зловили, щоб зібрати дані в обхід соціальної мережі чи популяризувати ресурси-сміттярки, які транслюють фейки. 

"Королі контрабанди": хто потрапив під санкції РНБО і що про них відомо

Вперше в історії України були запроваджені персональні санкції. Покарала Рада нацбезпеки Топ-10 українських контрабандистів. Хто вони і що про них треба знати?

Між міфами та натяками: приховані деталі розмови Байдена і Зеленського

Чи не придумала Мендель фразу про те, що Байден "захоплюється лідерством Зеленського"?

Майже добре: як у рік пандемії Україна діяла в сфері зовнішньої політики

Експертна оцінка зовнішньої політики України у 2020 році виявилася досить високою. Навіть вищою, аніж за попередній рік. Проте є нюанси.

Медоварня за мільйон доларів. Як пасічник-любитель виготовляє древній напій на основі меду та фруктів

Підприємець з Броварів шукав спосіб, як надати більшої доданої вартості меду і тепер виготовляє древній медрвий напій в промислових масштабах. Що це за продукт та чи стане він новою "візитівкою" України.

Сльози відчаю та відчуття провини: як пережити смерть рідних, які раптово загинули

Пережити раптову смерть рідних – надскладне випробування. Часто люди починають картати себе, що вчасно не сказали потрібні слова, щось не зробили чи не приїхали у гості.

МН17, Скрипалі та Навальний. Як Bellingcat розкриває таємниці через математику та Google

"Українська правда" детально розповідає про "арабське коріння" Bellingcat, пояснює, як журналістам вдається розкривати таємниці через математику та Google і головне – чи варто їм довіряти.

Ви все чули? "Оранжерея" Вакарчука, Жадан і ДахаБраха та інші нові українські пісні березня-2021

Окремі артисти впадали в крайнощі – то зверталися до бога, то сварилися матом. Що ж увірвалось в ефіри у березні 2021 року? Нагадуємо, що така добірка виходить щомісяця.

Велику приватизацію розблоковано, НАБУ шукає Дубілета: підсумки тижня для держпідприємств

Щотижня команда аналітиків-консультантів з питань корпоративного управління готує для ЕП дайджест про головні події в житті держпідприємств. Що важливого сталося 29 березня-2 квітня?

Той самий Зеленський

Два роки тому кандидат Володимир Зеленський вже відсвяткував свій приголомшливий тріумф в першому турі виборів і виглядав без п'яти хвилин президентом – але при цьому залишався для співвітчизників політичною загадкою. (рос.)

Поїздка до Шенгену попри пандемію: лайфхаки та враження очевидця

Дедалі більше країн ЄС пом'якшують вимоги до перетину кордону, роблячи поїздки до ЄС простішими та дешевшими.
подкаст

Що не так з іпотекою в Україні та чому іпотечна програма Зеленського під 7% не забезпечить українців житлом?

Серіали квітня-2021: "Уламки", "Паразити", "Саїд" та ще 4 новинки

Вчергове "Українська правда. Життя" збирає з усього світу кінонитки, щоб дати українському глядачеві повноцінну сорочку – ми представили серіали зі Швеції та Іспанії, Великої Британії та Франції, Австралії, Нової Зеландії й США.

Поразка, але не катастрофа для України: чому Росія виграла арбітраж щодо Криму

Деякі формулювання, що їх вжили французькі судді, є украй некоректними та вимагають негайної реакції від МЗС...

Революція на ринку житлової нерухомості: чи знищить новий закон "будівельні піраміди"

Як уже незабаром може змінитись процес будівництва та як депутати планують захистити інвесторів від "аркад" та "укрбудів".
подкаст

Вакцинація, коронавірус та подорожі: відповідаємо на поширені питання про мандрівки в епоху COVID-19

Чому на локдауні варто подивитися серіал "Формула 1": Летіти, щоб вижити"

Ви не знайдете серіалу "Формула 1": Летіти, щоб вижити" серед номінантів на "Золотий глобус" чи "Еммі", бо це документальний серіал і він про спорт. Але майстерність з якою він зроблений подекуди перевищує найбільш оспівані голлівудські блокбастери та європейські драми.
репортаж

Партизани для Путіна. Хто і як захищатиме Київ у разі повномасштабного вторгнення Росії

Маркетолог, архітектор, інженер, фітнестренер, водій "швидкої". Звичайні міські жителі вступають у батальйони територіальної оборони, щоби битися з ворогом у разі повномасштабної війни з РФ. Як це виглядає?

Тихановська про Майдан, Путіна і Крим. Українське інтерв'ю лідера білоруських протестів

Світлана Тихановська: "В Білорусі ставлення до російського уряду змінюється відтоді, як Кремль підтримує режим Лукашенка".

Євроінтеграція в обмін на ідентичність: куди веде конфлікт болгар та македонців

Заради членства у ЄС Північна Македонія має визнати, що їхні нація та мова були югославською розробкою, а насправді вони є болгарами.

Українська "ракета", в яку ніхто не вірив: історія сервісу доставки їжі Rocket

Як з'явився та як заробляє український сервіс доставки їжі, чому в проєкт не вірили інвестори і завдяки чому він злетів.

План дій для Грузії: як ЄС йде проти партії Саакашвілі у подоланні кризи

Представнику Євроради знову не вдалося показати успіхи у діалозі грузинської влади та опозиції. Та чи означає це остаточний провал європейського посередництва?

Українська фотографиня Марина Карпій: Наші діти – грузаїнці

З Мариною Карпій ми поговорили про життя в іншій країні, національну ідентифікацію, стереотипи та те, що ображає грузинів. Далі пряма мова.

Від творців "Слуги народу". Як виглядає зсередини влада Зеленського

Напередодні другої річниці обрання Зеленського президентом, "Українська правда" вирішила зазирнути у титри нових сезонів його політичного серіалу, щоб з'ясувати, хто відповідає за вихід цього кіно, та які реальні ролі виконують люди, чиї прізвища тепер уособлюють владу в Україні.
Реклама: