Статті

Метастази Brexit: куди заведуть Північну Ірландію нові масові протести

Вуличні протистояння у Північній Ірландії змусили згадати про криваві події 1960-х. Чи можливе втягнення регіону в новий громадянський конфлікт?

Паспорти вакцинації та подорожі: ПОДКАСТ про мандрівки в епоху пандемії

В рамках подкасту "ТЕМПЕРАТУРА – НОРМАЛЬНА!" про зелені паспорти, щеплення та мандрівки в умовах пандемії ми говорили з адвокаткою з медичного права ЮФ "Ілляшев та партнери" Аллою Цимановською.

Грошей на пенсії не вистачає: що сталось з Пенсійним фондом та як це виправити

В прагненні підтримати підприємців і підвищити соціальні виплати влада не прорахувала наслідки для Пенсійного фонду. Грошей для виплат пенсій не вистачає.

"Злити" справу за 90 днів. Прізвища та ролі усіх рятівників Татарова

Під час порятунку Татарова своє справжнє нутро показали як поважні державні інституції, так і їхні ключові посадовці. А тепер давайте детально зафіксуємо усіх "дійових осіб" і роль кожного із них.

Падіння "Спутника": як новий скандал у Словаччині вдарив по російській вакцині

Тільки-но вийшовши з гострої політичної кризи, Словаччина має всі шанси отримати нову. Цей скандал супроводжувався гучним ляпасом по репутації російської вакцини.

Євростратегія Зеленського: як Україна планує боротися за вступ до ЄС

Володимир Зеленський обрав нову тактику зближення з Євросоюзом. Він планує провести кампанію зі збору зобов’язань від держав-членів ЄС про підтримку ними членства України.

Півтора року тому запрацював закон про концесію. Що це змінило?

30 жовтня 2019 року в Україні набув чинності закон про концесію. Як він змінив правила гри на ринку та чи дозволить оновити інфраструктуру в країні?

"Боятися повинні не потерпілі, а кривдники": інтерв'ю про домашнє насилля з Машею Єфросиніною та Віктором Березенком

Щоб розкрити тему глибше, ми поговорили з телеведучою Машею Єфросиніною та Віктором Березенком, засновником Інституту когнітивного моделювання.
інтерв'ю

Чи хочуть росіяни війни. Погляд Андрія Піонтковського з Вашингтона

Чи розпочне Кремль повномасштабну відкриту війну? Навіщо Вашингтону підтримувати Київ? Чи відправить Пентагон військові підрозділи в Україну? Та як змінився Володимир Зеленський в розмовах про мир на Донбасі? (рос.)

Баба Нюся: як блогерка зі Львова підкорює мережу колоритними приповідками

Життєві відеоісторії 28-літньої дівчини зі Львівщини в образі 82-літньої бабусі користувачі соціальних мереж "смакують" з великим задоволенням – кожна з них отримує сотні поширень, стільки ж коментарів та вподобайок.

Ескалація бикування. До чого готується Кремль

Ситуація на Донбасі знову в точці біфуркації. Відмовляючись повернутися до режиму припинення вогню, Росія стягує війська та артилерію до кордону з Україною. Окупанти оголосили в ОРДЛО "військовий призов" і розміщують важке озброєння поблизу лінії розмежування.

Обшуки та збитки в Укрзалізниці, Міноборони не віддає збиткові готелі: підсумки тижня для держпідприємств

Щотижня команда аналітиків-консультантів з питань корпоративного управління готує для ЕП дайджест про головні події в житті держпідприємств. Що важливого сталося 5-9 квітня?

Постукати по дереву та оминати чорних кішок: 19 популярних вірувань або забобонів, які збереглися донині

Що насправді означають популярні вірування, "Українській правді. Життя" допомогли дізнатися: фольклористика та антропологиня Дар'я Анцибор і дослідниця народних вірувань та етнологиня Анна Ніколаєва.

Україна велика і мала

Не встигли вщухнути пристрасті навколо українізації сфери обслуговування, а глава МВС Арсен Аваков і прес-секретар президента Юлія Мендель майже синхронно розвивають тему "нашої російської мови"... (рос.)
подкаст

Ми до останнього брехали їй, що все буде добре: Дві історії про смерть

Італійський сигнал для РФ: які наслідки матиме шпигунський скандал у Римі

Італія намагається відійти від репутації ахіллесової п'яти ЄС, створеної попередніми урядами, в яких було вдосталь симпатиків Путіна.

Втеча від AstraZeneca: як Україні допоможе досвід ЄС з поєднання вакцин

Чи є безпечним поєднання різних коронавірусних вакцин? Проблеми із постачанням роблять це питання актуальним як для України, так і для ЄС.

Як в Україні створюють World of Tanks та якою гра буде через 5 років. Інтерв'ю з головою Wargaming Kyiv

Вже 10 років київська компанія Persha Studia працює над вдосконаленням гри для 160 мільйонів людей по всьому світу. Як в столиці України створюють "танки" та в чому секрет успіху культової гри World of Tanks?

"Просити не соромно": Історія онкоодужуючої після колоректального раку

"Українській правді. Життя" Анна розповіла, як навчитися приймати хворобу, полюбити своє тіло, про щоденні радощі та важливість підтримки. Далі пряма мова.

Лаша Тумбай, або як український бізнес переорієнтовується на ринки Європи

На восьмому році війни з Росією частина українських підприємств продовжує торгувати з РФ та пострадянським простором. Що змушує їх це робити, які переваги у європейських ринків і чому не всі ними користуються?
Фоторепортаж

Один у космосі. Що робить на орбіті єдиний діючий супутник України

Поки Україна збирається запустити власний супутник до 30-річчя Незалежності, сьомий рік посилає сигнали з космосу апарат, зроблений студентами Київського політеху. Як виглядають кубсати і навіщо вони потрібні?

Альянс із українофобом: навіщо польській владі токсичний союзник

Новим союзником польської влади може стати політична сила, яку вони зовсім нещодавно звинувачували у лобіюванні інтересів Кремля.

Власник Wexler Group Петро Белз: Я не купую Glusco. Хочете, щоб мене забили Медведчуком під землю?

Власник Wexler Group Петро Белз розповів про обшуки в офісах компанії, бізнес на зв'язках з Росією і про те, чому його пов'язують з Віктором Медведчуком.

Чорногорія у шпагаті: як поєднати курс на ЄС та любов до "русcкого мира"

Нова влада Чорногорії зіткнулася з найгострішою за свою історію політичною кризою, наслідками якої можуть стати розпад коаліції та дострокові вибори.

"Туди не ходіть – там мєнти". Як працює бізнес в умовах тотального локдауну

Як в локдаун в Києві працюють продавці будівельних матеріалів, ресторани та освітні заклади. ЕП перевірила на власному досвіді.

Електрогрилі, велосипеди та психотерапія онлайн: як наше споживання змінив карантин та локдауни

"Українська правда. Життя" вирішила дізнатися про те, який відбиток на житті українців лишає перманентний карантин та як він змінив наші споживацькі звички.

Гра у підвищення ставок: як пропаганда РФ реагує на нове загострення із Заходом

Найгостріше обговорення зараз точиться навколо питання, чи готує РФ напад на Україну. Однак якщо подивитися на ситуацію ширше, то стає зрозумілим, що Москва входить у новий етап конфлікту з Європою та НАТО.
Політрозклади

Вова + Юля = ? Чи може Тимошенко знову стати прем'єром

"Українська правда" вирішила з'ясувати, які переговори з Банковою насправді веде Юлія Володимирівна та яка ймовірність вступу "Батьківщини" до парламентської більшості. 

Фільчина грамота. Чому меморандум про добудову житла "Аркади" не покладе край проблемі

Що передбачає підписаний напередодні меморандум щодо добудови житлових комплексів збанкрутілої "Аркади": хто добудує, звідки кошти, і що отримають інвестори – парк чи гетто.

Що не так з українським книжковим ринком і чи можлива його інтернаціоналізація. Британська експертна оцінка

Згідно з результатами досліджень, про Україну знають мало, Україна – у "сліпій зоні" навіть у наших найближчих, і здавалося би, стратегічних партнерів, ми досі асоціюємося з Росією, бувши в її "імперському просторі".

19% від стандартів НАТО: що зроблено за президентства Зеленського

Вперше з початку впровадження стандартів НАТО в Україні з'явилася відповідна законодавча база, а сам процес впровадження стандартів став публічним.

Дослідження Microsoft: 7 змін у роботі, до яких має пристосовуватися кожен керівник

Через пандемію минулого року людям довелось кардинально переосмислити те, як вони працюють. Які рішення потрібно приймати керівникам компаній, щоб залишитись на плаву?
Реклама: