Статті

Зовсім не слабкі санкції: як США посилюють фінансовий тиск на РФ

Якими стали перші санкції США, введені проти Росії за часів президентства Джо Байдена?

Як Україні дати повноцінну відсіч агресору? План дій

Востаннє так багато про війну говорили хіба у 2014/15. Нині є не просто привід, а вагома підстава звернутися до народу – загроза прямої агресії. Проте глава держави виговорюється перед іноземними журналістами. Між тим кількість питань не зменшується. Пройдемося по найболючіших.
подкаст

Дмитро Шерембей про "легалізацію" медканабісу: Мафія, яка контролює чорний ринок виграла, а пацієнти програли

подкаст

Дмитро Шерембей про "легалізацію" медканабісу: Мафія, яка контролює чорний ринок виграла, а пацієнти програли

Чому українці дивляться аніме російською та як це поступово змінюється

"Чи почали б ми озвучувати аніме, якби воно в Україні було офіційним і доступним? Звісно ні". Ці слова пролунали з вуст пари фандаберів – аніме-піратів, які самостійно озвучують аніме українською та викладають його у вільний доступ.
інтерв'ю

Це війна-заголовок, а не Третя світова – кореспондент журналу Time Саймон Шустер

В інтерв'ю "Українській правді" Саймон Шустер розповів про свої спостереження та висновки після поїздки на лінію фронту, про геополітичні ігри і про те, якими неприємностями для Зеленського і його команди загрожує розслідування Bellingcat. (рос.)
подкаст

Метелик всередині нас або все про здоров'я щитоподібної залози

7 номінантів на "Оскар", які варто подивитися, щоб було про що поговорити після нагородження

Цього особливого року, драматичного і трагічного через насильницькі дії коронавірусу, Американська академія кінематографічних мистецтв і наук приділила більшу увагу соціальним темам, расовим питанням і фемінізму.

Особлива юрисдикція: як ОАСК впливає на країну і що з цим робити

Фундація DEJURE розпочинає цикл публікацій, присвячених судовим установам та необхідним змінам у них, перша з яких про сумнозвісний ОАСК.

Тест "Наскільки добре ти знаєш УП"

Сьогодні ми пропонуємо вашій увазі тест на знання історії УП, яка нерозривно пов’язана із історією сучасної України.

Чемпіонат у пандемію: як українцям потрапити на матчі відкладеного Євро-2020

Через пандемію українські вболівальники навряд чи зможуть масово потрапити на матчі Євро-2020. Втім, не все втрачено – шанси поїхати на футбол все ж залишаються.

Перша криза Байдена: як змінилася політика США щодо України та РФ

Джо Байден зіткнувся з першим значним викликом за свого президентства. Як оцінити ефективність дій США у стримуванні РФ і що змінилося з новим президентом?

Нестерпна крихкість буття

Чи буде велика війна? Чи обмежиться Москва психологічним пресингом а може піде далі? Чи вдасться Байдену і Ко вгамувати агресивного російського ведмедя, чи західні зусилля виявляться марними?.. (рос.)

Коли продукт важливіший за бізнес: що таке крафтове пиво та як воно завойовує Україну

Ким представлений ринок крафтового пива, які він влаштований та що заважає його розвитку.

Скандал на дві країни: чому у Варшаві звільнили з-під варти ексголову "Укравтодору"

Окружний суд Варшави звільнив з-під варти колишнього польського міністра транспорту, а також виконувача обов’язків голови "Укравтодору" Славоміра Новака.

Архітектор Синагоги у Бабиному Яру Мануель Герц: Символізм ніколи не буває нейтральним

Про те, як синагога пов'язує історію та сучасність, вшанування пам'яті загиблих у Бабиному Яру та символізм, Мануель Герц розповів в інтерв'ю "Українській правді. Життя".

Покоління "Української правди". Історія дівчини, яка народилась одночасно з УП

До свого 21-річчя "Українська правда" вирішила пошукати відповідь в особистих історіях і роздумах ровесниці. Розповідь дівчини про дитинство, спогади про революції і усвідомлення війни наводимо прямою мовою. І згадуючи, як такі ж або схожі етапи проходила УП.

Чаус-провал України: чому історія з викраденням у Молдові не обійдеться без Зеленського

Криза, яка розпалюється навколо історії з викраденням у Молдові скандального екссудді Чауса, вже зараз б'є по інтересах України.

Стати гривнею: як депутати рятують валютних позичальників

Ті, хто до 2009 року оформили валютні кредити, але через девальвацію гривні не змогли їх виплачувати, отримали шанс вийти з боргової ями. Зобов'язання за такими позиками конвертують у гривневі, а ставку відчутно зменшать.

Банки будуть автоматично списувати кошти з рахунків боржників: як це працюватиме і кого стосується

Не пізніше липня з рахунків двох мільйонів українців, які мають борги, почнеться автоматичне списання коштів. Як це відбуватиметься, чи завжди про це знатимуть заздалегідь та чи можна цього уникнути?

Вклонися, дитино: чи можна захистити дисертацію без хабарів та фуршетів? Історія однієї аспірантки

Вступити в аспірантуру колись здавалося мудрим рішенням. Дослідження, конференції, розвиток освіти – тут не схибиш. Але чому обрала тему, про яку ні слова українською? Чому так довго писала? – картала себе. Може, все могло бути по-іншому?

Перемога Земана: які зміни чекатимуть на зовнішню політику Чехії

На зміну "уряду друзів Земана" може прийти "уряд найкращих друзів Земана". Саме так жартома у Чехії коментують останні зміни в уряді, внаслідок яких посад позбулися міністри, яких президент Мілош Земан звинувачував у русофобії.
Політрозклади

Токсична дружба. Як Коломойський став незручним для Зеленського

Що ж насправді відбувається між Офісом президента та Коломойським? Що відбувається з його бізнесом, та чому його вплив на політику нагадує шагреневу шкіру – читайте у матеріалі "Української правди". 

Паливні домовленості уряду та нафтотрейдерів: ціни знизились, але лише до травня

Що відбувається на ринку нафтопродуктів після домовленості уряду та трейдерів щодо зниження цін на пальне та боротьби з нелегалами?

Слова чи дії: наскільки Джо Байден готовий підтримати Україну в стримуванні РФ

Нагромадження військ РФ вздовж кордонів з Україною стало першою кризою президентства Джо Байдена. Тепер він має визначитися, до якої міри США готові допомагати Україні.

Рим згадав про лідерство: як новий прем'єр змінив зовнішню політику Італії

Повернення до західних цінностей Маріо Драгі демонструє на практиці – в тому числі у відносинах з авторитарними лідерами.

Іпотека не для всіх. Хто отримає житло від Зеленського під 5% за новою програмою

Для реалізації обіцяного президентом "доступного житла" запроваджуються нові механізми. Що цього разу пропонує влада, скільки це коштуватиме та хто в підсумку заплатить за "пільгові" позики?

Від газет до телесеріалів: 30 років еволюції політичної агітації в Україні

Протягом 30 років незалежності України політична агітація у нашій країні пройшла шлях від звичайних газет та інформаційних бюлетенів до телевізійних серіалів.

Справа в'язня, який втікав з колонії на гелікоптері, та її показовість для виправної системи

Вісім років тому, навесні 2013 року, у Петрівській колонії суворого режиму №49, що у селі Новий Стародуб, неподалік Олександрії, сталась надзвичайна подія.

Заміна влади в КНУ. Чого чекати від нового ректора Володимира Бугрова

За дві години розмови в стінах червоного корпусу ми спробували копнути в глибину української освіти – з'ясувати, що таке "совковість", яку закидають державним вишам, що від університету сьогодні можуть взяти 11-класники та без чого Україна програє у світі.

Не лише безпілотники: чому турецький візит Зеленського так занепокоїв РФ

Як розвивається співпраця України та Туреччини, зокрема у сфері оборони? І чому ця співпраця так непокоїть російське керівництво?

Тріумф радикалів: з якими ідеями німецькі ультраправі йдуть до Бундестагу

На осінніх виборах до Бундестагу 9-10% мають отримати правопопулісти з "Альтернативи для Німеччини". Партії, яка лише посилила радикальність своєї виборчої програми.
Реклама: