Статті

Політрозклади

Один для всіх. Як створюють культ Зеленського 

По суті, на наших очах зароджується щось схоже до справжнього культу особистості, новий ленінізм, чи то пак Зе!ленінізм. У причинах і особливостях цього явища розбиралась "Українська правда". 

"Українська правда" змінила власника. Що тепер буде? Говоримо з головною редакторкою УП Севгіль Мусаєвою

Скільки заробляють наглядові ради держбанків, у ПриватБанку нарешті з’явився очільник: підсумки тижня для держпідприємств

Щотижня команда аналітиків-консультантів з питань корпоративного управління готує для ЕП дайджест про головні події в житті держпідприємств. Що важливого сталося 21-28 травня?

Трансгендерний хлопець, ґештальт-терапевт Нікіта Карімов: Процес камінг-ауту може тривати все життя

"Українська правда. Життя" поговорила з Нікітою про його досвід усвідомлення власної ґендерної ідентичності, камінг-аут і про внесок, який кожна людина може зробити, аби світ навколо став толерантнішим

Гуляти по воді. Міфи, легенди і традиції знаменитої одеської мореходки

У кожній країні є вузи-легенди. Одна з таких легенд, що збереглася в Україні після розвалу Союзу, – одеська "вишка". (рос.)

7 фільмів "Молодості": гід ювілейним 50-м кінофестивалем

50-й ювілейний київський кінофестиваль "Молодість" цього року надзвичайний – буде показано 200 фільмів за 8 днів.

Вища кваліфікаційна комісія суддів: фільтр судової влади, який потребує заміни

Перед вами — друга публікація із циклу статей, присвячених ключовим інституціям судової влади України, без реформи яких неможлива якісна українська судова система. Сьогодні йтиметься про Вищу кваліфікаційну комісію суддів (ВККС). 

Кінець мінського формату: що означає заява Києва про зміну переговорів по Донбасу

Київ має залізні аргументи щодо того, щоб поставити хрест на Мінську як місці проведення "живих" засідань ТКГ.

Зеленський проти "зелених". Влада запроваджує акциз на відновлювану енергетику: що це буде

Влада змінює правила гри для виробників електроенергії з відновлюваних джерел, запроваджуючи акциз з її продажу. Як до цього ставляться учасники ринку та представники самої влади?

Як серіал "Любов, смерть і роботи" зміг стати майже культовим і отримати продовження на три сезони

Хто б міг подумати, що анімаційний серіал в науково-фантастичному жанрі з чорним гумором і складними роздумами про життя, стосунки і розвиток світу – альманах "Любов, смерть і роботи" (ЛСР) – стане бестселером інтернету.

З дітьми на море: які країни та з якими вимогами відкриті для туристів у 2021 році

Хто дозволяє в'їзд туристам взагалі без тестів? Куди найкраще їхати з дітьми? Якими є правила для українців? Пояснюємо.

Співаючий далекобійник. Як український хорист став противником Путіна, зіркою YouTube та потрапив в Канни

Він народився в Донецьку. Закінчив консерваторію в Києві, опанував оперний вокал і співав в капелах. Поїхав на гастролі в США та залишився. Був будівельником, став зіркою YouTube і знявся в двох фільмах Лозниці. Історія співаючого далекобійника з Чикаго.

Проблеми, як в Україні: чи здатний ЄС захистити реформу судочинства в Грузії

Чи здатний ЄС переконати країни, навіть ті, які прагнуть членства, провести реальну судову реформу? Саме тому нинішні події у Грузії вкрай важливі й для України.

Лист читачам

26 травня я передала право власності на "Українську правду" Томашу Фіалі. Я знаю його як людину демократичних поглядів і близьких мені цінностей.

Шахта розбрату: чим небезпечна суперечка між Польщею та Чехією

Суперечка навколо копальні "Турув" може стати великою проблемою для польської влади: вона вже заявила про відмову виконувати рішення Суду ЄС.

Сторіччя Андрія Сахарова та Україна: із архівів КДБ про "головного дисидента і агента ЦРУ"

21 травня виповнилося 100 років від народження Андрія Сахарова – радянському вченому, фізику-ядерщику і людині, яка ще за життя стала одним із головних символів дисидентського руху в СРСР.

Чому українські військові йдуть з армії. Інтерв'ю з морпіхом, керівником фонду "Повернись живим" Тарасом Чмутом

За останні декілька тижнів ми багато чули, що біля кордонів України накопичуються угруповання російських військ. Саме тому питання про те, що відбувається з українським військом, є надто важливим.

Інтерв'ю, що призвело до трагедії: чому BBC звинуватили у смерті принцеси Діани

Новий, і дуже потужний скандал у Британії. Знову в центрі уваги – королівська родина, проте цього разу йдеться про події, що сталися два з половиною десятиріччя тому.
інтерв'ю

Правозахисниця Паліна Бродік: Можна говорити, що Україна свідомо спонсорує Лукашенка

Окрім пояснень про неефективність блокування неба, у розмові з УП Паліна Бродік окреслює важливість Романа Протасевича для режиму Лукашенка, оцінює значення нововведених санкцій від ЄС та пояснює, чому підтримки України наразі замало. І чому ця підтримка взагалі повинна бути.

Умова для історії успіху: як Україні стати надійним партнером Заходу

"Захід чітко бачить, коли люди з корупційним бекграундом отримують ключові посади. І там чудово розуміють, що багато із задекларованих реформ є суто декларативними".

Марсіанин: як і коли Ілон Маск колонізує Червону планету

ЕП нагадує про плани Маска щодо колонізації Місяця та Марса та розповідає про головні досягнення SpaceX у 2021 році і плани компанії на найближчі роки.

Країна каменю: як вірмени на Тернопільщині оберігають церкву, закладену їхніми предками

З Тернополя до Бережан – 55 кілометрів. За всю дорогу тільки один відрізок дійсно добрий. Такий, що ледь встигаєш зробити фотографію, поки машину знов не розхитає на ямах.

НЕгідні очолити САП

Громадські організації Центр протидії корупції, Фундація DEJURE, Автомайдан та Трансперенсі Інтернешнл Україна проаналізували майно, спосіб життя, професійний шлях та політичні зв'язки кандидатів, і сформували перелік претендентів, репутація яких — під сумнівом.

Пастка для Лукашенка: як тиск Заходу та план Кремля ведуть до розв'язки у Білорусі

Вчинення Лукашенком акту державного тероризму зробило неминучим посилення санкцій проти Білорусі. Та чи здатні західні санкції вплинути на білоруського диктатора?

(Не)потрібні власній державі: як підлітки з окупації намагаються отримати паспорт України

Історія Дмитра непоодинока, багато хлопців і дівчат не можуть вирватися з Криму просто тому, що їхні батьки з різних причин їх не підтримують.

Податкова реформа Зеленського на підході: хто ще заплатить, крім олігархів

Війна Зеленського з Ахметовим пройде для українців не без втрат. Які наслідки для громадян матиме податкова реформа президента?
інтерв'ю

Остап Українець: Твоя індивідуальна українська мова не має бути такою, як вимагає неіснуючий "золотий стандарт"

Остап розповів "Українській правді", чому поширювати міфи про те, що українська мова наймилозвучніша, а лайки потрапили до неї виключно з російської – комплекс меншовартості.

Балканський виклик для ЄС: чи готовий Брюссель конкурувати з РФ та Китаєм

Чи мають країни Західних Балкан європейське майбутнє? Неготовність ЄС говорити про перспективи членства призвела до суттєвого загострення відносин у цьому регіоні.

Тероризм від Лукашенка: чим загрожує диктатору Ryanair-конфлікт із Заходом

Якою стане реакція ЄС на безпрецедентний акт тероризму від білоруського режиму? І навіщо Лукашенку було йти на нове загострення із Заходом?

Коли потрібен шкільний психолог?

Сучасне освітнє середовище забезпечує всі необхідні умови для розвитку дитини, дбає про фізичний та психологічний комфорт. Яка роль тут належить шкільному психологу?

Історія ЛУНу: як стартап став найвідомішою компанією у сфері нерухомості

Криза – це можливості. Цю істину добре знають три студенти, які під час фінансової кризи 2008 року розробили агрегатор оголошень про нерухомість. Як створювався сайт, скільки за нього давали забудовники та які ще проєкти реалізовують його співзасновники?

Нефантастична історія: навіщо ЄС взявся за регулювання штучного інтелекту

Європейська комісія вже підготувала проєкт правил для регулювання штучного інтелекту (AI). Це перша у світі спроба комплексного врегулювання такої технології. Проте виникає запитання, чи не зарано починати втілювати у життя сюжети фантастичних книжок?
Реклама: