Статті

Не бачили України без війни: як учителі в прифронтових зонах інтегрують дітей в українське суспільство

Цьогоріч організатори премії ГС "Освіторія" разом із амбасадором Сергієм Жаданом уперше відзначать педагогів, що працюють у прифронтових зонах.

Можна і не орати. Як фермери без обробки землі вирощують рослини і що з цього виходить

Шість тисяч років землю "ранив" плуг, але у 1950-х людина порушила ланцюжок "зорав-засіяв-обробив-зібрав". Так з'явилася технологія нульового обробітку ґрунту No-Till. Що це, хто її застосовує і чи врятує вона ґрунт від виснаження?
репортаж

"Дивіться, яка дичина!". Що приховують зарості Совських ставків, і чи можна врятувати зелений Київ

Спостерігати за дикою природою поки ще можна, не виїжджаючи з Києва. В районі станції метро Деміївська утворилася рідкісна для мегаполіса екосистема, яку намагаються вберегти від знищення. Репортаж УП з Совських ставків

Що впливає на курс гривні: п'ять спостережень від Нацбанку

Той, хто пояснить усі коливання плаваючого обмінного курсу, заслуговуватиме на Нобелівську премію. Але і до цього наукового прориву можна спробувати пояснити зміни курсу та спрогнозувати його, враховуючи деякі показники.

Три історії про кохання − на відстані 11 тисяч кілометрів, на примусових роботах, в пошуках себе справжнього

"Українська правда. Життя" розповідає три історії про силу кохання через океан, випробування почуттів на примусових роботах у Німеччині та щастя мати 9 дітей.

5 сигналів для Зеленського: що почула Україна про свої реформи у Вільнюсі

США оформили свій сигнал так, щоби уникнути прямої критики, але щоби особисто Зеленський усе зрозумів.

Вісім років без нових станцій. Коли ж відкриють метро на Виноградар?

Як будується метро на Виноградар, скільки коштів платників податків на це витратили та коли кияни отримають обіцяні станції.

Рівняння на Кремль. Що відбувається із проросійськими партіями після санкцій 

Після російської агресії майже одномоментно проросійські партії втратили кілька мільйонів своїх прихильників. Як наслідок – реальні шанси потрапити в Раду має одна партія, яку можна однозначно вважати проросійською – "Опозиційна платформа – За життя".

Жовтий тріумф: чи реалізує Молдова свій шанс на європейські зміни

Дострокові парламентські вибори, що пройдуть у Молдові 11 липня, мають стати одними з найважливіших в історії країни.

Волинь'43: майбутнє у лабіринтах минулого

Примирення з примусу – це шлях у нікуди. Односторонній "волинський нюрнбнерг" практично неможливий. Українці та поляки повинні пам’ятати, що після річниць антипольської акції буде наступний день і слід зважати на слова, аби не виявилося, що the day after розмова неможлива.

Примус до платних підписок і таємне списання грошей: як мобільні оператори зберегли "схему" на 3 мільярди

Примусове підключення мільйонів українців до платних послуг і таємні списання коштів з їхніх рахунків триватимуть. Урядовці повернули на доопрацювання документ, який дозволяє це припинити. Що відбувається?

Подорожі повертаються: правила в'їзду українських туристів до Шенгену і не тільки

Як довго триватиме цей хаос з правилами перетину шенгенського кордону? Бо це не назвеш інакше ніж хаосом!
інтерв'ю

Вадим Новинський: Ніхто з представників великого бізнесу не ходитиме по струнці

В ході інтерв'ю Новинський категорично розкритикував закон про олігархів, пояснив, чому не хоче розповідати про свої зустрічі в ОПУ, зізнався, що роздумує про вихід з політики і відповів для чого йому телеканал "Наш". (рос.)

Відповідаємо на питання про Польщу: від заробітчан та вакцинування до політики

Як коронавірус вплинув на сусідню Польщу? Відповіді на головні "польські питання" - від вакцинування заробітчан до кризи правої коаліції.

Коли буде криза: прогнози українських фінансистів

ЕП спитала у вітчизняних фінансистів та бізнесменів, коли трапиться наступна світова криза і як вони до неї готуються.

Вибори без тіні ясності: як Німеччина готується до оновлення Бундестагу

Парламентська кампанія у Німеччині стає дедалі запеклішою. Що може вплинути на фінальний результат виборів до Бундестагу? І до чого вже зараз варто бути готовою Україні?

Операція-категоризація: чи може готель отримувати зірки без "договорняків" та корупції

Як змінилися правила отримання зірок готелями, хто їх оцінює та як змінюється галузь після легалізації грального бізнесу.

Армія Порошенка. Хто такі щирі порохоботи та заради чого вони йдуть у Фейсбук-баталії

"Українська правда" поговорила з трьома палкими прихильниками п'ятого президента та трьома експертами – політичним аналітиком, соціальним психологом та науковицею, щоб розкрити портрет справжнього порохобота.

Не час пити шампанське: чим загрожує Росії новий торговий конфлікт з ЄС

Москві знову вдалося усіх шокувати - тепер законом, за яким "шампанським" можна називати виключно ту продукцію, яка виготовлена на території РФ.

Ціни на електроенергію рекордно впали: регулятор збирав екстрене засідання. Що відбувається?

Що сталось з вартістю електроенергії та чому у цінових антирекордах на ринку звинувачують компанію Ріната Ахметова.

Серіали липня-2021: "Професор", "Історія Лізі", "Час" та ще 4 новинки

Ці серіали варто подивитися у липні 2021 року. Нагадуємо, що така добірка виходить кожного місяця.

Повернення Трампа: як експрезидент США готується до реваншу

До експрезидента США знову прикута увага. На тлі численних судових звинувачень Трамп повертається до активної політики та готується до нових виборів.

"Відкрите небо" з ЄС: що передбачає угода та як зміняться ціни на авіаквитки

До кінця 2021 року може запрацювати угода про "відкрите небо" з ЄС. Рейсів стане більше і зросте конкуренція, завдяки чому подешевшають квитки. Українські ж авіакомпанії можуть програти.

"Старший брат наглядає за тобою". Як IT-технології допомагають диктаторам знищувати опозицію

Які технології використовують диктатори для збереження влади та чому ідея Орвелла про "Старшого брата" – не така вже й вигадка? Про це – далі в матеріалі "Української правди". 

Ви все чули? Реп від Вакарчука, зустріч ONUKA та "ДахаБраха", довгоочікувані "Один в каное" та інші нові українські пісні червня-2021

Червень в українській музиці став місяцем дуетів на будь-який смак і звучання. А попри літнє затишшя про себе також заявили молоді багатообіцяючі артисти.

Дорогі судді. Кому ми платимо суддівську пенсію і до чого тут Вища рада правосуддя

Нижче описані найяскравіші приклади суддів у відставці, які сьогодні отримують довічне утримання за наші з вами податки.

Черговий витік інформації з наглядової ради Нафтогазу, чергова спроба НАЗК звільнити Вітренка: підсумки тижня для держпідприємств

Щотижня команда аналітиків-консультантів з питань корпоративного управління готує для ЕП дайджест про головні події в житті держпідприємств. Що важливого сталося 25 червня - 2 липня?

7 літніх страв з ягодами від Даші Малахової

Ягідний сезон – це час, коли ти згадуєш дитинство, починаєш хотіти сидіти на дереві і збирати вишню у відро, та гуляти по лісу і просто з кущів їсти дари природи. У цій збірці мої улюблені рецепти з ягодами. Перевірені та смачнезні.

"Я" та "вони"

Поки Україна насолоджується епідемічним затишшям і потихеньку відвикає від обридлих карантинів, наш нещасливий північний сусід корчиться під натиском штаму "Дельта". (рос.)

Без згадки про членство: як Україна та НАТО можуть спільно змінити реальнсть

Що таке "наступний етап інтеграції"? Станом на зараз це – ПДЧ, але нехай це питання лишиться відкритим...

Що там у кіно: Переможець Берлінале, остання "Судна ніч", нові стрічки Романа Балаяна та М.Найта Шьямалана і ще 2 фільми липня

У липневому кінорепертуарі один з головних фестивальних хітів року зустрічається з завершенням франшизи про похмуре американське майбутнє та класиками і дебютантами українського кіно. Ці стрічки варто подивитися у кінотеатрах у липні 2021 року.

Страхи і ненависть в НБУ: чи виправдав Шевченко сподівання Зеленського

Після гучної відставки Якова Смолія з посади голови НБУ минув рік. Багато хто побоювався, що його наступник "увімкне друкарський станок", обвалить курс та здасть інтереси України. Що з цього справдилось, а що ні?
Реклама: