Статті

Ті, кого не можна називати: на що український бізнес перейменовує фету, коньяк та шампанське

Українські товари з іноземними назвами незабаром зникнуть з полиць супермаркетів. Як виплутуються з цієї історії виробники, і що міняють в своїх товарах, щоб виконати вимоги Євросоюзу.

Прецедент для всієї Європи: чому Іспанія визнала локдаун неконституційним

інтерв'ю

Антоніо Лукіч про свій майбутній фільм, зустріч із Зеленським, наївність українців та відчуття злості

Розмову з Лукичем ми записували, ховаючись від літньої спеки в подкастній "Української правди". Кінорежисер – нетиповий герой інтерв'ю УП. Автор цих рядків звик спілкуватися з політиками, бізнесменами, шоуменами. А тут – зовсім інший спікер, який живе над всією цією метушнею. (рос.)

Українські миротворці проти друзів Путіна: як розпалюють новий конфлікт у Боснії

Україна відправляє своїх миротворців у Боснію і Герцеговину. Саме зараз там триває глибока політична криза, яка може перейти у силове протистояння.

Грузія йде на загострення: як демарш офіційного Тбілісі вплине на відносини з ЄС та США

На спробах ЄС покласти край політичній кризі у Грузії було поставлено хрест. Чи означатиме це і відмову грузинської влади від курсу на євроінтеграцію?

Корупція та тарифи для Ахметова: за що летять голови в "Укрзалізниці"

УЗ чекає чергова зміна керівництва. Цього разу ініціатором кадрових рішень виступила Рада національної безпеки і оборони. І не спроста. В чому звинувачують керівництво монополії та хто наступний очолить компанію?

Викрадення судді Чауса. Між Порошенком і Зеленським

Розповідаємо, як суддя Чаус, який ховав гроші в банках перетворився на героя, вартого головної ролі в шпигунському романі. І як історія цього – далеко не найвідомішого – судді переплела долі топ-гравців політичного поля з різних таборів.
подкаст

В Офісі президента багато конспірологічних думок: Говоримо про реакцію ОП на критичні публікації ЗМІ

Коли краще робити лазерну корекцію зору?

В рамках спецпроєкту "Запитай Життя" до нас звернулись одразу кілька читачів із питанням щодо лазерної корекції зору. Ми об'єднали ці запитання і поставили їх офтальмологу Наталії Кубрак.

Покоління Моргенштерна

Вже через декілька тижнів Україна відзначить 30-річчя незалежності, і з цієї нагоди буде сказано чимало слів про нездійснені українські сподівання. Однак ювілейні розчарування пов'язані не тільки з політикою і економікою, а й з демографією. (рос.)

Як вийти з-під впливу нарцистичної матері та ніколи нею не стати. Поради психологинь та психотерапевток

У цій статті авторки зібрали поради психологів та психотерапевтів про те як зрозуміти що знаходишся під впливом нарцистичної матері та як вийти з-під цього впливу.
подорожі

#СтежкамиУкраїни. 10 найцікавіших місць Закарпаття

"Українська правда" вирішила показати 10 найцікавіших місць, які варто відвідати в Закарпатті.

Лукашенко-тур: як відреагує ЄС на білоруський шантаж біженцями

Україна надасть Литві гуманітарну допомогу – у вигляді колючого дроту. Вільнюс потерпає від навали біженців, організованої режимом Лукашенка.

Терабайти документів, свідки та гроші РФ. Як Україна доводить у ЄСПЛ контроль Росії на Донбасі

Іван Ліщина: "Суд не міг прийняти стільки даних. Я вже уявляв, як ми робимо зв'язку флешок і веземо до Франції".

Секонд-хенд за 1000 євро. Як українська стилістка переробляє старий одяг і продає його по всьому світу

Що собою уявляє український апсайкл-проєкт Bettter, одяг якого іноземці розкуповують за лічені години та як його засновниця Юлія Пеліпас популяризує через бренд відповідальне споживання та вторинну переробку.

Шини палають, лебеді летять. Старі автопокришки як українська національна ідея

Звісно, шина – передовсім частина автомобіля, без якого він не поїде. Але це також і небезпечний забруднювач довкілля, з яким людству не так просто впоратися. А ще покришка – унікальне явище в українській історії. Головна зброя Майдану 2013-2014 років.

Ядерний шантаж "Слуги народу": як шкодять Україні міжнародні заяви Зе-команди

За жодних обставин топ-політик не мав права називати шантаж нормальною стратегією міжнародних відносин.

Рейтинги затопило: як масштабна повінь вплине на результати німецьких виборів

Як повені у Німеччині вплинуть на парламентські вибори? Хто з кандидатів на посаду Меркель зможе наростити підтримку, а хто втратить її?

Як українські телевізори Kivi конкурують з Samsung і LG і коли в Україні почнуть збирати телевізори. Інтерв'ю з власником

Керівник Kivi Євген Руденко про те, чому в Україні невигідно робити телевізори, а в Росії – вигідно, з якої суми почався бізнес та які телевізори купують українці.
інтерв'ю

Чи буде восени локдаун, які вакцини можна змішувати і як близько підібралась "Дельта" – розповідає санлікар Кузін

У короткому інтерв'ю УП Ігор Кузін розповідає все, що нині треба знати про обстановку з коронавірусом в Україні – наскільки близько підібрався новий штам ковіду, чи можна вколоти Moderna після Coronavac та як працюватимуть привілеї для вакцинованих під час можливого локдауну.

Як повернути гроші за нав'язані мобільні послуги. Інструкція

Абоненти борються з мобільними операторами за право платити лише за замовлені послуги. Поки держава підтримує бізнес, ЕП пояснює, як протидіяти списанню грошей за нав'язаний контент.

Головний в країні по економічних злочинах: хто очолить Бюро економічної безпеки?

Як проходить конкурс на керівника новоствореного органу, і хто найбільш ймовірний кандидат на крісло.

Рівняння на США: чи потрібен Україні статус основного союзника поза НАТО

Які переваги дасть Україні статус основного союзника США поза НАТО? І чи не створить це проблем для набуття членства у Альянсі?

Москітний флот чи турецькі корвети? Чому влада відмовляється від стратегії ВМС

Оприлюднені матеріали слідства про закуплені, проте не плаваючі на бойових завданнях катери, змушують вкотре задатися питанням: так, а що там з українським флотом? 

Вбивства в Бабицях: авантюра з трагічним фіналом

Ввечері 2 липня 1951 року в школі чехословацького містечка Бабиці, де саме проходили партійні збори, пролунали постріли. Невелика група підпільців застрелила трьох функціонерів комуністичної партії.

Ціна "річного" тарифу: як Фірташ заробляє на державному газі завдяки "Нафтогазу"

Які привілеї для газового бізнесу Дмитра Фірташа прописані в контрактах з "Нафтогазом" та які додаткові переваги це дає постачальникам олігарха на ринку.

Захист від сепаратизму: як у Франції боротимуться з ісламістами

Нижня палата парламенту Франції, Національна асамблея, остаточно схвалила законопроєкт "про боротьбу з сепаратизмом і повагу до принципів республіки". Що змінює новий закон і за що його так критикують, розбиралося Radio France International.

Кому дістались "сімейні" скарби Януковича. Частина 1. Межигір'я

"Українська правда" починає публікацікацію серії матеріалів про найбільші символічні активи "Сім’ї". Що відбувається з власністю втікачів увесь цей час, поки їхні наступники один за одним називають боротьбу з корупцією однією з головних своїх задач? Хто керує спадковими скарбами і як на цьому заробляє?

Окупована Ростовщина та російський Дніпро: про що йдеться у позові проти України в ЄСПЛ

Росіяни мають довести суддям ЄСПЛ, що ці звинувачення – реальність, а не їхнє марення...

Як видати свою першу книжку в Україні: радять письменники, видавці, літагенти та культурні менеджери

Розповідаємо про шляхи літературного дебюту разом з Українським ПЕН, який цьогоріч організовує фестиваль-воркшоп "Прописи" для молодих письменників і літературних критиків в Івано-Франківську.

Вирватися з міста. Чому кияни "будуються" в області і скільки за це платять

Чому зростають ціни і попит на землю під Києвом і що треба знати при виборі ділянки.

Ультиматум із Брюсселю: навіщо Єврокомісія лякає Польщу санкціями

Євросоюз погрожує Варшаві фінансовими санкціями – до такого кроку Брюссель довело рішення польської влади бойкот рішення Суду ЄС.
Реклама: