Статті

"Ми маємо трактувати культурні об'єкти як критичну інфраструктуру", – посол Великої Британії Мартін Гарріс

Чому Британія підтримує українську культурну спільноту та мистецькі проєкти? Як інтереси української культури будуть враховані в майбутньому договорі про 100-річне партнерство? Ці та інші питання редакторка УП.Культура Тетяна Пушнова поставила чинному Послу Великої Британії в Україні Мартіну Гаррісу.

"До ЄС із Бандерою": польський погляд на "історичний" конфлікт з Україною

Лукаш Адамський: "Польські політики розуміють, що Україна повинна бути і в НАТО, і в ЄС. Але вони перебувають під тиском досить значної частини суспільства".
Відео

"Перевірці не підлягають". Хто і як зловживає привілеями на дорогах під час війни

Мам, мені болить вушко: як розпізнати отит у дитини та чим його лікувати

"УП.Життя" поспілкувалася з керівником Клініки дитячої оториноларингології у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні Охматдит, дитячим отоларингологом Федором Юрочком, щоб з'ясувати як виникає отит.

Володимир Кудрицький: Мета мого звільнення - перевести під ручний контроль інвестиції у відбудову енергетики

Колишній голова “Укренерго” про причини свого звільнення, людину яка тепер одноосібно відповідає за енергетику країни, побудову захисту енергооб'єктів та сценарії відключення світла взимку.
подкаст

Ігор Безкаравайний про розмінування України: "35 тисяч км² повернуто до продуктивного використання"

Втримати гривнею. Як підняття зарплат вплинуло на відплив кадрів з держслужби

З початку 2024 року стартувала реформа оплати праці держслужбовців, завдяки якій у більшості з них доходи зросли і стали прозорішими. У структурах, де таке підвищення було максимальним, схоже, вдалося зупинити відплив кадрів.

З російського філфаку до Премії Стуса. Тетяна Пилипчук розповідає про вибір ідентичності і спільноту нонконформістів

УП. Культура поспілкувалася з Тетяною Пилипчук про те, як бути культурною діячкою у воєнному Харкові, хто допомагав літмузею рятувати колекцію і чому потрібно створювати інституції, де українські культурні діячі залежать одне від одного.

Старі символи та нові сенси. Історія військового, що створив графічний дизайн для ЗСУ

Тарас Іщик народився в сім'ї військового, хоча ніколи не думав піти стопами батька. Він цікавився історією та захоплювався дизайном. Однак через повномасштабне вторгнення Тарас, як і мільйони інших чоловіків в Україні, вирішив долучитись до ЗСУ.

Колапс з квитками "Укрзалізниці": як влаштована система їх продажу

ЕП зібрала найпоширеніші запитання та проблеми, пов'язані з придбанням квитків на поїзди, і попросила "Укрзалізницю" відповісти на них.

Гарріс починає і перемагає: що показали президентські дебати і що говорили про Україну

Дебати дали трохи більше до розуміння того, як Гарріс та Трамп ставляться до війни в Україні. І деякі сигнали можуть неприємно здивувати.

Залежності, СЗЧ і самогубства. Чому в ЗСУ мало кваліфікованих психологів і які це має наслідки 

130 років Олександру Довженку. Що відбувається на кіностудії його імені та які в неї шанси врятуватись. ФОТОРЕПОРТАЖ

Журналістка УП.Культура Марія Кабацій разом із фотографкою Юлією Вебер відвідали Національну кіностудію художніх фільмів імені Олександра Довженка, щоб побачити, як її рятують від занепаду та мільйонних боргів.

Покарання для Фіцо: чи піде Єврокомісія на заморозку коштів для Словаччини

Єврокомісія може піти на вкрай болісне фінансове покарання Словаччини. Чи змусить така погроза уряд Роберта Фіцо скасувати свої найбільш одіозні рішення?

Мігранти, що розкололи Польщу: чому нова влада зберегла політику попередників

Ситуація з мігрантами на польсько-білоруському кордоні – тема, що розколола польське суспільство. Одна частина бачить людську трагедію, інша – політичну кризу.

Астронавти застрягли в космосі: як Boeing спіткала нова криза

Астронавти NASA застрягли в космосі через несправності корабля Boeing. Як компанія реагує на чергову кризу?

"Мій син помер від суїциду". Як це – жити і шукати нові сенси після важкої втрати

Нижче подана історія Тетяни Гуменюк, мами сина-підлітка, який скоїв суїцид. Звертаємо увагу, що в матеріалі подано чутливий контент.
інтерв'ю

Єленський: У Московського патріархату вимоги, як путінські "виведіть війська з Запоріжжя"

"Перші години в Києві я провів під землею". Онук Оскара Шлеммера розірвав співпрацю з Росією і думає про перформанс в Україні

УП. Культура поговорила з Раманом Шлеммером про його перебування в Києві, бажання викладати історію мистецтва в Харкові, перформанс, тіло та роботу з архівами дідуся.

Флірт із Марін Ле Пен: як Макрон обрав прем'єра Франції і які наслідки матиме це рішення

Новий прем'єр Франції був призначений завдяки гарантіям лояльності з боку "друзів Путіна". Чи не несе це додаткових загроз Україні?

Трамп знімає санкції? Чи дійсно кандидат у президенти США планує послаблення обмежень проти РФ

Трамп не любить санкції, бо не вважає їх ефективними. Але чи дійсно він збирається у разі своєї перемоги зняти обмеження з Росії та Ірану?

Була наша – стала ваша: як держава втратила 1400 гектарів землі під Києвом

Сотні гектарів цінної державної землі перетворилися на котеджне містечко під Києвом. Історія типової схеми, якій не може дати раду держава.

Обігнали колону росіян, привезли дружин народжувати і пішли воювати. Історія шістьох друзів із Сумщини, які вирвалися з окупації

Прикордонні села Сумщини опинилися під окупацією в перші ж години повномасштабної війни. Побачивши колони російських танків, що рухалися через село, шестеро місцевих хлопців, друзів дитинства, вирішили прориватися на Західну Україну.
спорт

Всі медалісти України на Паралімпійських іграх 2024

інтерв'ю

Росія зацікавлена в антиукраїнському, а не промисловому потенціалі Донбасу – історик та міжнародник Ігор Тодоров 

подкаст

Кошмар генерала Даллера: як світ ігнорував геноцид в Руанді. Аудіоверсія

Сондер, зенозіна чи паро? Тест про почуття, про які ви раніше не чули

Але що ж люди відчувають при зенозіні, чого бояться через вемодален і які бажання у них з’являються з ліберосісом? Дізнаєтеся у нашому тесті!
подкаст

Виселені на степи. Депортація 700 тисяч українців, про яку постійно забувають

Як Кайдашева сім'я раю дісталась. Огляд прем'єри у львівському Театрі Заньковецької

Театральна оглядачка УП.Культура Мар'яна Семенишин відвідала постановку і розповідає, якою епічною виявилась нинішня львівська інтерпретація класичного твору.

5 хвилин сорому та хвилювань, або як подолати страх сцени

Що таке глософобія або страх публічного виступу. Чому виникає страх сцени? Які ознаки глософобії? Як побороти страх публічних виступів?

Школа війни

"Ідеться про тотальну війну проти української ідентичності". Посол Нідерландів Єннес де Мол розповідає навіщо відновлювати культуру на прифронтових територіях

До вашої уваги перша розмова з Єннесом де Молом. З ним поспілкувалась Ірина Славінська напередодні завершення його каденції в Києві. З вересня 2019 до серпня 2024 він обіймав посаду Посла Королівства Нідерландів в Україні.
Реклама: