Статті

Ходять і б'ють. Ні, це не про аб'юз, а про час і майстра зі Львова, який виготовив годинники для 70 міст 

Олексій Бурнаєв розповів "Українській правді" про п'ять каст годинникарів, конкуренцію між механічними та живими сурмачами, рибальський спінінг для квіткового годинника та ілюзорність часу. 
подкаст

"Сучасний блогер, як робота": Говоримо з блогерами Андрієм Med GOblin'ом та Тарасом Білкою

Спроба №3: чому Болгарія ніяк не може сформувати коаліцію та які наслідки це матиме

Болгарія ніяк не може вийти з глибокої політичної кризи. І схоже, з кожним новим кроком ще більше заглиблюється у безвихідь.

Як приготувати смачну каву вдома: 6 рецептів та професійні секрети від барист

З цього матеріалу ви дізнаєтеся: Чи можна приготувати смачну каву в чашці. Як самостійно вибрати якісні кавові зерна. Рецепти кави, які можна приготувати вдома.

Уряд затвердив бюджет-2022: хто отримає більше, а кому доведеться затягнути паски

В Україні розпочався новий сезон серіалу під назвою "прийняття бюджету". Початок видався оптимістичним, але не для всіх "героїв". Яким бачать кошторис країни на наступний рік в Кабміні?

Кругляк 2.0: як Україна йде до нової суперечки з ЄС

Найближчим часом Україна скасує мораторій на експорт необробленої деревини. Втім, на цьому гарні новини для ЄС завершуються. Адже скасування мораторію де-юре не означатиме можливості експортувати ліс-кругляк за кордон.
Політрозклади

Милиці президента. Чому група "Довіра" допомагає Зеленському 

Чому для "Слуги" така критична підтримка "Довіри"? Яка роль аграрних олігархів Веревського і Косюка в житті групи та звідки там друзі Арсена Авакова? "Українська правда" спробувала відповісти одне за одним на всі ці запитання.

Джон Болтон: До НАТО не приймають країни, де йде війна. Але український випадок – особливий

В розмові з Джоном Болтоном ми зосередилися на "українських питаннях" – ставленні президента Байдена до членства України у НАТО, "розрядці" у відносинах із РФ та ризиках військової агресії з боку РФ.

Дослідження демографічних втрат унаслідок Голодомору як злочин?

В історії України було немало трагічних подій, але саме Голодомор 1932—1933 рр. залишається предметом гарячих дискусій та обговорень.

Рух без правил: коли нарешті легалізують ринок електросамокатів та що це змінить для користувачів

Електросамокати стають для містян радше засобом для пересування, аніж розвагою. Які дві головні проблеми пов'язані з орендою самокатів в українських містах та чому всі оминають лівий берег Києва.

Довгий з Радуцьким пропонують українцям доплачувати за медицину. Що з цього може вийти?

"Українська правда" детально розповідає, хто в Україні просуває співоплату за медичні послуги, якою вона може бути та які привілеї отримають приватні заклади, що погодяться за нею працювати.

Від 700 до 1600 доларів, 1 ТБ пам'яті та зйомка "як у кіно": що нового показала Apple в iPhone 13, iPad 9 і Apple Watch 7

Apple представила лінійку нових гаджетів. Чим цього разу здивував своїх шанувальників каліфорнійський техногігант?

Напередодні історичної поразки: як партія Меркель втратила шанси на перемогу

Чому партія Меркель стрімко втрачає шанси на збереження влади? І що чекає німецьких християнських демократів у опозиції?

За крок до початку реформи СБУ: що можливо та що шкідливо змінювати у проєкті

Зробити цей крок треба. І бажано – якнайшвидше, поки для реформування Служби є політична воля.

Як Viber "захопив" 97% смартфонів українців і хто заробляє на цьому. Інтерв'ю з топ-менеджером Viber

За рахунок чого платформі в Україні за 2020 рік вдалось наростити виручку на 40%, чому Viber не відкриває офіс в країні та як збирається протистояти WhatsApp і Facebook. ЕП поговорила про це з директором з розвитку бізнесу Атанасом Райковим.

Осіння COVІD-мобілізація: як подолати втому від запобіжних заходів і пережити черговий наступ хвороби

Тільки наступила осінь, а COVІD-статистика вже стрімко йде вгору. Ситуація з COVID-19 цього року відрізняється від ситуації 2020. З одного боку, поширюється більш небезпечний штам "Дельта". З іншого – з'явилися вакцини, які знижують ризики захворюваності.
інтерв'ю

"Були хвилювання з боку керівництва, але темників не було". Голова ТСК Безугла про справу "вагнерівців"

"Українська правда" запитала Мар'яну Безуглу про роботу слідчої комісії, деталі перших висновків, їхню подальшу долю, а також протиріччя між версією ТСК і попередніми заявами влади.

Зброя проти України: куди приведе нове загострення між Мінськом та Києвом

Лукашенко оголосив про масштабну закупівлю російської зброї. Реалізація цих планів суттєво змінює безпекові розклади для України.

Митці і КҐБ: скелети у шафі художника Миколи Глущенка

Попри "білий" бекграунд та декаду богемного життя в Парижі, Художнику вдалося побудувати успішну кар'єру у Радянському Союзі.

Домашнє завдання і школа: де межа батьківської відповідальності

Ми поговорили зі Світланою Ройз, дитячою і сімейною психологинею, й спробували з'ясувати: Чи варто робити з дитиною домашнє завдання і чому? Як організувати навчальний процес? Що робити з навчанням у підлітковому віці?

"Джавеліни", "Північний потік-2" та майбутнє Києва у НАТО: інтерв'ю посла України в США

Про оборонну угоду, про "Північний потік-2", про гроші на "Український дім", який створюється у Вашингтоні, редактор ЄвроПравди Сергій Сидоренко поговорив з послом України в США Оксаною Маркаровою.

Е-гривня на підході. Як світ переходить на крипту та що зробила для цього Україна

Звичні способи розрахунку невдовзі доповнять офіційні цифрові валюти. Для чого центральні банки світу їх впроваджують?
інтерв'ю

Вічне бідкання українців, патріотизм знизу, трудові мігранти та нестрашний перепис – урок оптимізму від Елли Лібанової

Чи є українці бідною нацією? Яку правду дізнаємося після перепису населення? Чому трудова міграція – не катастрофа? Та якими стали українські жінки? Інтерв’ю з Еллою Лібановою, директоркою Інституту демографії та соціальних досліджень.

#музика­­_можлива, або Чому деяким дітям критично важливо відвідувати гуртки

Музичні заняття мають першочергове значення для людей з синдромом Дауна, вони допомагають у становленні мовлення, почутті ритму впливають на самоконтроль дитини, допомагають навчитись багатьом реакціям на зовнішні фактори та сприяють внутрішній гармонії.

Президент євроремонту

Якщо для меншості наших громадян Європа була історією про цінності, то для абсолютної більшості – історією про нову сантехніку і пральну машину. (рос.)

Незалежні члени НАКу знов йдуть у відставку, відкрита зарплата керівників держпідприємств: підсумки тижня для ДП

подкаст

Чому не варто питати, "коли дітки". Історія трьох викиднів і лише одних пологів

20 років 9/11: як найбільший в історії теракт змінив Америку та світ

Після 9/11 маятник між демократією та безпекою хитнувся в бік другої. Це стало потужним тригером для посилення позицій радикалів.

Народжені одинадцятого вересня

Двадцять років тому планета припала до екранів телевізорів, спостерігаючи за руйнацією веж-близнюків в Нью-Йорку. Теракти одинадцятого вересня, затьмарили першу осінь XXI століття, стали своєрідним прологом до нового сторіччя.

Примус до інтеграції: які наслідки матиме угода Лукашенка з Путіним

Вперше за останні роки Кремлю вдалося отримати істотні дивіденди від підтримки Лукашенка. Чи означає це кінець суверенітету Білорусі?

200 собак, 20 котів, курка і коза: як у притулку на Львівщині піклуються про бездомних тварин

Про свою роботу та долю тварин, які блукають вулицями, а потім знаходять свою домівку, Оксана Чорній розповіла для "Української правди. Життя".

Нові умови в'їзду до Європи: що змінила осінь-2021

В Європі майже не залишилося країн, що не приймають туристів з України чи тих, хто їде до друзів. Але є нюанси...
Реклама: