Статті

подкаст

"Я не хочу жити на Марсі": Як зміни клімату впливають на Україну та скільки часу є у людства

"Правду дізналися лише в 90-х": трагічні історії жертв політичних репресій в Биківні

20 березня 1937 року Київська міська рада таємно затвердила рішення про відвід земельної ділянки "для спецпотреб НКВС УРСР" у Биківнянському лісі. Саме так почалася історія одного з найжахливіших місць України.

Жіночі історії лідерства. Невідомі імена українського жіночого руху

Цей проєкт розповідає життєві історії та висвітлює діяльність видатних жінок з різних регіонів України, які наприкінці ХІХ - на початку ХХ століть в умовах відсутності чи значних обмежень прав жінок використовували доступні їм ресурси для створення нових можливостей для жіноцтва свого краю.

АМКУ призупиняє приватизацію Більшовика, голова ФДМ іде у відставку: підсумки тижня для ДП

Щотижня команда аналітиків-консультантів з питань корпоративного управління готує для ЕП дайджест про головні події в житті держпідприємств. Що важливого сталося 13-19 листопада?

Де відпочити на Кропивниччині? ТОП-6 туристичних локацій Кіровоградської області

Де відпочити і що подивитися в "аграрному серці України"? "Українська правда. Життя" зібрала 6 цікавих місць, які варто відвідати на Кропивниччині.

Десять українців

Останні вісім років ми старанно вибудовуємо систему координат "свій-чужий", але щоразу, коли завдання здається вирішеним, слідує чергове дроблення: і частина "своїх" відсівається, поповнюючи ряди чужинців. (рос.)

З Росії без любові. Як Путін не виконав прощальне прохання Меркель

Ангела Меркель, на жаль, засвідчила, що наприкінці канцлерського терміну втрачає політичну "чуйку". Це очевидно із непублічної "нормандської" історії...

Як відновити організм після хвороби та надміру ліків?

"Мене залікували антибіотиками. Здоров'я нема зовсім. Як відновитися?" Таке питання ми отримали від читача в рамках спецпроєкту "Запитай Життя" і переадресували його лікарю-дієтологу Оксані Скиталінській.
подкаст

Страшна-престрашна цвіль! Або що робити, коли гриби ростуть на ваших стінах

До 100 тонн меду за сезон. Як пасічник з Миколаївщини об'єднався з колегами, щоб продавати мед дорожче

Студент хотів заробити і попросив у батька-пасічника кілька вуликів. Через 11 років очолюваний дипломованим інженером кооператив виробляє з 2 тис вуликів 100 тонн меду, фасує його на мінізаводі і готується експортувати.
репортаж

Десь під Донецьком. Навіщо в 60 км від війни людина вирощує дике поле 

У 60 кілометрах від окупованого Донецька він лікує землю. Засіває поле насінням трав, повертаючи йому життя. Мине час, і на цьому місці знову виросте дикий степ. Як і має бути. Бо неможливо просто спостерігати за тим, як зникає частина твого дому.

Хороший, поганий, злий. Чому Сенниченко йде з Фонду держмайна і хто його може замінити

Фонд державного майна залишився без голови. Чим запам'ятався на посаді Дмитро Сенниченко, чому це сталось саме зараз, і чи пов'язана з цим скандальна приватизація "Більшовика"?

Як Лавров вбиває "Нормандію" та чому МЗС РФ зробило Україні несподіваний подарунок

Лавров вирішив, що готовий понести навіть іміджеві втрати. А вони є серйозними: дії МЗС РФ знищують залишки довіри Заходу до переговорів із Москвою.

Війна на день: як Баку та Єреван розморозили збройний конфлікт на Кавказі

Азербайджан та Вірменія знову повернулися до повномасштабних бойових дій – хоч і лише на один день. І це напряму вплине на майбутнє регіону.

Людей змушують повертати субсидії. Що відбувається та як не втратити десятки тисяч гривень

Держава може позбавити людину субсидії і змусити її повернути отримані кошти до бюджету. Як часто таке буває, на чий бік стає правосуддя і чи є сенс в таких випадках судитись з державою.

Осіннє падіння Байдена: чому дедалі більше американців не підтримують президента

Білий дім стикається з хвилею негативного ставлення до себе. Навіть у колі його однопартійців та прибічників є помітний брак ентузіазму...
Політрозклади

"Добрий день. Я – олігарх". Як працюватиме деолігархізація Зеленського

"Слузі народу" вдалося відстояти основні положення ініціативи Зеленського майже без змін, попри спроби інших фракцій затягнути чи й зірвати голосування взагалі. УП уже детально описувала формальну сторону процесу деолігархізації. 

УП презентувала фільм "Суди в законі". ФОТО

У тісному колі читачів та учасників Клубу "Української правди" відбулася презентація документального фільму Леоніда Канфера "Суди у законі".

За крок до конфлікту з ЄС: як Київ може відмовитися від порушення Угоди про асоціацію

Верховна рада готується зробити крок до реанімації призабутого конфлікту з ЄС. Але є простий шлях уникнути катастрофи.

Чому Glovo обрав Київ для експансії на ринки пострадянських країн і навіщо їм тут технохаб. Інтерв'ю з технічним директором Glovo

За три роки роботи на українському ринку доставки сервіс Glovo фактично став монополістом. І як виявилось Україна – це плацдарм для експансії на ринки інших країн. Як для цього іспанська компанія планує використовувати українських "айтівців" та київський технохаб.

Загроза КСУ, оновлення ВРП та звільнення негідників: що чекає судову реформу України 

Судова реформа в Україні без перебільшень найбільш очікувана та бажана: судам довіряють менше 2% українців. Після кількох невдалих спроб реформувати судову систему, у липні цього року був проголосований ключовий закон, який не обмежиться косметичним ремонтом, а несе за собою докорінні зміни. 

Який ви студент? Пройдіть ТЕСТ і дізнайтеся

Щороку 17 листопада у світі відзначають Міжнародний день студента. До цієї події "Українська правда. Життя" підготувала тематичний тест, який допоможе визначитися, який ви студент.

П'ять проблем закону про СБУ: що треба змінити, щоби не знищити реформу

Війну з РФ нам не виграти без сильної спецслужби. Але є умова: потрібна справжня реформа, а не чергове замилювання очей.

Чи вистачить грошей в держави на видатки до кінця року?

До завершення року залишилось півтора місяця. І поки Мінфін і парламент готують проєкт бюджету на 2022 рік до другого читання, варто зрозуміти як влада закриватиме поточний фінансовий рік. Що не так?

На все воля Банкової. Як справи Трухіна і Лероса викривають вибірковість "посадок" Зеленського

Ці історії – не про масштабну корупцію чи дуже тяжкі злочини. Але вони розвиваються паралельно, що і підкреслює той самий хворобливий симптом. 

Не тільки "тисяча Зеленського": як у Європі та у світі платять громадянам за вакцинацію

Ще навесні, коли західні держави почали долати проблему дефіциту вакцин, вони зіткнулися з іншим викликом – опором вакцинації у суспільстві...

Зібрати на 15 000% понад плану: ТОП-7 переможців Kickstarter, які злетіли в "продуктовому дизайні" до мільйонів

Вентилятор-бестселер на два мільйони доларів та інші "зірки" відомої краудфандингової платформи, які вразили світ. За рахунок чого вони "вистрілили"?

Вбивчий гуманізм Європи: як опір "білоруським" мігрантам розриває ЄС зсередини

Щоби здолати кризу, Польща порушує права людей. Але в іншому разі наслідки кризи можуть бути ще масштабнішими...

Зеленський проти Ахметова: хто виграв бій за мільярди виробникам "зеленої" електроенергії

Володимир Зеленський пішов в атаку на Ріната Ахметова, використовуючи інструмент "телефонного права", а коли воно не спрацювало – в хід пішли кадрові ротації. Що за скандал стався напередодні навколо боргів "зеленим"?

Хто такі поліамори: хаотичний секс чи кохання за згодою?

"Українська правда. Життя" вирішила дослідити тему і поговорила з самими поліаморами, а також психологом та юристами.
інтерв'ю

Арсен Аваков: Не вірю у другий термін Зеленського

Автор цих рядків намагався зосередитися на гарячих темах: відносинах Авакова із Зеленським, як писав заяву про звільнення, чому критикує РНБО, чи консультує Дмитра Разумкова і чи готує якусь нову партію Яценюка-Гройсмана. І, звичайно, ми не могли не поговорити про справу Павла Шеремета. (рос.)

Стратегія гопників: як Лукашенко та Путін атакують Європу

Навіщо Лукашенко пішов на таке різке загострення "шантажу мігрантами"? І до якої межі у конфлікті з Європою його буде підтримувати Путін?
Реклама: