Статті

подкаст

Вуглеводи заважають стрункості? Зовсім ні й зараз ми пояснимо чому

Погрози РФ та кримський наступ України: як Київ та Москва билися на полях ОБСЄ

Атаки Кремля у Стокгольмі наштовхнулися на потужний фронт підтримки України демократичною спільнотою.

Uber, Uklon, Bolt: як відрізняються сервіси за цінами, швидкістю та комфортом

Як за ринок автомобільних перевезень пасажирів борються світовий гегемон, український старожил та естонський стартап.

"Чотири країни": як Київський симфонічний оркестр знайомив слухачів з музикою Східної Європи

"Українська правда. Життя" побувала на репетиції та на концерті оркестру і спробуємо передати атмофсферу
репортаж

Курган&Агрегат. Як прості хлопці з Близнюків не зрадили себе, стали зірками YouTube та перетворили суржик на культ

А якщо реальність на така прекрасна, як у соцмережах та затишних кав'ярнях? Якщо в глибинці немає роботи, хочеться вити та пити? "Селюки" з Близнюків довели: творчість, любов до батьківщини та прийняття – найкращі ліки від депресії

Бюджет країни "великого будівництва": за яким кошторисом українці будуть жити у 2022-му році

Хто наступного року отримає найбільше з "державного пирога" і за рахунок яких платників податків? ЕП проаналізувала ухвалений напередодні Радою бюджет-2022.

Захистити Україну: як у НАТО домовилися стримувати РФ від вторгнення на Донбас

Головною темою переговорів міністрів було питання стримування Росії. Причому в Альянсі узгодили шлях, за яким санкції проти РФ не потребуватимуть одностайності.

Війна за санкції: як питання "Північного потоку-2" розкололо Конгрес США

Республіканці блокують ухвалення оборонного бюджету США, вимагаючи включити в нього нові санкції проти "Північного потоку-2".

Серіали грудня 2021: "Декстер", "Аркейн: Ліга легенд" та ще 5 новинок

Цього разу більшість серіалів, які увійшли до добірки (5 із 7-ми), зроблені у США, а 6-й, корейський, демонструється на американському стрімінгу. І тільки один, "Інспектор Делгліш" зробили у Великій Британії.

Газ подвійного призначення: як "дешеве" паливо для населення могло потрапити на заводи Фірташа

Які привілеї завдяки "Нафтогазу" міг отримати газовий бізнес Дмитра Фірташа та як це допомогло його хімічним підприємствам?

Відповідь Лукашенку: як Україна має реагувати на "кримські" погрози диктатора

Лукашенко знає: зраджувати його особисто у разі, якщо він виконає не всі обіцяне, Путін не буде. Зрештою, місця в Росії багато, і не лише в Ростові.
Політрозклади

Розахметизація системи. Як Зеленський дотискає Ахметова

Ми вирішили з'ясувати, які засоби впливу на Ахметова залишились в арсеналі влади. І головне, чи є хоч теоретична можливість, що після цього Зеленський так само завзято боротиметься і з нинішніми своїми союзниками, типу Ігоря Коломойського чи Андрія Веревського.

Історія президентів України в семи актах або Чому театр одного актора нам не підходить

За тридцять років уявлення українців про роль президента у системі влади розділилися. Хтось зберіг очікування, що президент – це месія, який вирішить всі проблеми. Інша частина громадян почала ставити всесильність глави держави під сумнів та озиратися в бік парламентаризму. 

Топ-15 корупційних ризиків на заваді розвитку "Укроборонпрому"

Як законодавчі та організаційні прогалини призводять до втрати майна і технологій концерну та підривають боєздатність збройних сил.

Країна без олігархів: як Польщі вдалося уникнути союзу великого бізнесу та влади

Особливості польської приватизації не дозволили з'явитися потужним олігархам, як це було у сусідніх країнах. Як це вдалося і чи не має цей шлях своїх недоліків?

Боротись за території, говорити з Росією, чекати реформ і вірити у “Велике будівництво”. Про що говорив Зеленський у Раді

Тематично, Зеленський почав свій виступ з незалежності, яку Україна здобула, "але так і не почала будувати" до його приходу на посаду (!). А завершив війною, яку Україна не зможе зупинити "без прямого діалогу з Росією".

"Так 5G ми не побудуємо". Президент "Київстара" про запуск зв'язку нового покоління в Україні, інтернет на автошляхах і доступ населення до 4G

Коли мобільний оператор відмовиться від 3G, що відбувається з покриттям сіл 4G зв'язком та що перешкоджає розвитку в Україні 5G? Відповідає президент компанії Олександр Комаров.

Правила життя з ВІЛ чи без ВІЛ від людей, які знають свій статус

Щороку в перший день зими весь світ згадує про Вірус імунодефіциту людини. ЗМІ говорять про те, що люди з вірусом мають такі ж права й обов’язки, як і решта. Але поза ефірами людей з ВІЛ часто не беруть на роботу, їм не тиснуть руку, не пускають в приміщення та не запрошують на зустрічі.

CBAM по експорту: що таке "вуглецевий податок" ЄС та чим він загрожує Україні

Кліматичні ініціативи Євросоюзу вдарять по найболючішому: торгівлі між Україною та ЄС. Що в такій ситуації варто робити Києву?
Відео

Одного разу у Вільнюсі. Як Ахметов шукає кандидатів у президенти

"Українській правді" вдалося дослідити, за яких обставин було зроблене фото, яке "взірвало" соцмережі  і хто з відомих особистостей не потрапив у кадр.

Меркель та диктатори: де канцлерка Німеччини боролася, а де йшла на поступки

Якими були взаємини Ангели Меркель з диктаторами сучасності? ЄвроПравда публікує у скороченому вигляді один з розділів нової біографії канцлерки.

Нерухомість не відкидає тінь: якими є масштаби "сірої" оренди в Україні

Скільки житла в країні насправді здається в оренду, чи можливо легалізувати цей ринок і як це зробити.

Скинути королеву: як Барбадос "звільнив" Єлизавету ІІ та що чекає на британську монархію

400 років тому острів привабив англійських колоніалістів, що згодом принесло багато горя. Тепер це – "рай на землі", який вирішив утекти від британської монархії.

Штам COVID-19 "Омікрон": симптоми, мутації, заразність та ефективність вакцин

Наприкінці листопада у Південній Африці виявили новий штам коронавірусу "Омікрон". Він швидко привернув увагу світу кількістю своїх мутацій.

Особистий секретар для кожного: як українці створили віртуального офіс-менеджера і чому він користується попитом

Автовідповідачі давно в минулому, а послуги особистого секретаря може собі дозволити далеко не кожен. Як щодо віртуального голосового помічника?

Роттердам+: Як під дудку олігарха Ахметова зливають історичне розслідування

Справа Роттердам+ стала окремим полем бою між державними інтересами та бажаннями олігарха. На ньому зійшлися слідство, заявники та потерпілі, які ведуть боротьбу з прокурором та адвокатами підозрюваних.

Поразка "антиваксів": як Швейцарія здолала багатомільйонну кампанію проти щеплення

"Антиваксам" вдалося залучити значні фінансові ресурси на підтримку кампанії "проти". На цьому фоні кампанія "за" була майже непомітною.

"Десять міліонів пятсот тищ. І крапка". Українцям нав'язують суперечливі дані про жертв Голодомору

Скільки українців загинуло від голоду у 1932–33 роках? Війна за цю відповідь триває вже кілька років. У вересні вона спалахнула з новою силою через оприлюднення нових даних: 10,5 мільйонів жертв, з них 9,1 млн в Україні.

Контратака Земана: як проросійський президент занурює Чехію у політичну кризу

Хоча від парламентських виборів минуло більш ніж півтора місяця, новий уряд Чехії так і не зміг розпочати роботу. Ця пауза може тривати ще декілька місяців.

Українці витратили 370 мільярдів на держбанки: чому цей бізнес залишається збитковим для держави та на що пішли гроші

Скільки, коли й на що держава витрачала кошти платників податків під час управління держбанками, та чому ці банки залишаються переважно тягарем на плечах громадян.
Політрозклади

Президент країни ДТЕК. Як Ахметов розхитує Зеленського

В чому суть цього конфлікту та чому він може коштувати президенту монобільшості, розбиралась "Українська правда".

Нитка українізації: як у Кракові працює книгарня-кав'ярня, де усе – українською

В Кракові діє єдина книгарня-кав'ярня "Нитка", де можна почути винятково українську мову. Заснувала її українка, яка вже 10 років проживає в Кракові.
Реклама: